[THEQOO] Ravi Red Velvet’ten özür diledi ve şarkıyı sileceğini bildirdi

71
4835

ravi apologizes to red velvet members for his song red velvet

“Merhaba ben Ravi.

Yeni albümüm ‘Roses’daki şarkılardan biri üzerinden dönen tartışmalara değinmek istiyorum.

Öncelikle şarkı sözlerinde adı geçen Red Velvet grubu üyelerinden ve bağlantılı olan tüm şirketlerden içtenlikle özür diliyorum. İkincisi, beni takip eden birçok hayrandan özür diliyorum. Ayrıca en kısa sürede konuşmam gerekirken gecikmeli bir özür dilediğim için de özür dilerim.

Bu olaydaki sorumluluğu hangi sırayla üstlenmem gerektiği konusunda bayağı düşündüm. Bugün erken saatlerde, şirketleri ve bağlı kuruluşları aracılığıyla Red Velvet üyelerinden şahsen özür diledim. Tabii ki böyle talihsiz bir durum yarattığım için ağır bir yük hissediyorum. Sadece bu da değil, GROOVL1N adlı bir şirketten sorumlu biri olarak, bu durumdaki dikkatsizliğimi derinden düşünüyorum. Şarkı sözleri üzerinde çalışırken içeriğin bu kadar çok insanı rahatsız edeceğini anlayamadığım için utanıyorum.

Tatlı ve neşeli bir enerjiye sahip bir şarkı yapmayı umuyordum; fakat belirli bir gruptan söz edilmesi nedeniyle, grup ve hayranları doğrudan etkilendi; Bu şarkının söz yazarı olarak, sorunun sorumluluğunun bana düştüğüne inanıyorum.

Sonuç olarak müzik dağıtımcısı ile bu şarkıyı tüm platformlardan silmek için görüştüm. Değişikliğin tam olarak yürürlüğe girmesi biraz zaman alabilir; ama en kısa sürede önlem almak için elimden geleni yapacağım.

Ayrıca bundan sonra müzik konusunda büyük bir özen ve dikkatle çalışacağıma söz veriyorum.

Bu yaşananlar nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan herkesten bir kez daha özür dilerim ve sizi bir daha hayal kırıklığına uğratmamak için elimden geleni yapacağım.

Teşekkür ederim.”

1. VIXX hayranıyım, Ravi dinlenmeden sıkı çalışan biri ama bu sefer sınırı aştı… Red Velvet ile bir ilişkisi var ama izin almadan ‘Red Velvet’i kullanmak yanlış.

2. ???? Neden o sözlerde Red Velvet’ten bahsetti? Bu cinsel taciz mi?

3. Neden artık şarkının kek ile ilgili olduğunu söylemiyor?

4. Red Velvet hayranı olarak sinirlendim

5. Pis ve iğrenç

6. Sevdiğim biri… o yüzden hayal kırıklığına uğradım

7. Kaba ve iğrenç biri, artık onu televizyonda görmek istemiyorum.

8. Bunun kaba bir şey olduğunu fark etmemesi daha da şok edici. 

9. Büyük hayal kırıklığı oldu…

10. Bunun tartışma yaratacağını nasıl düşünemedi…

 

Kaynak: Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] Netizenlerin ‘Kingdom’ şovunun galibine tepkileri
Sonraki İçerik[THEQOO] Hyeri ve Ryu Jun Yeol çifti birlikte yemek yerken görüntülendi
guest
71 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yorummer

çok çok garip. Ravi yıllardır sektörde ve idollerle çok yakın. Özellikle SM idolleriyle. snsd, shinee, red velvet, exo.. bu isimlerle hem arkadaş olarak yakın hem de müzikal anlamda çalışmalar yaptı, red velvet üyeleriyle zaten iş birliğinde bulundu. Noldu da durum bu hale geldi anlamadım. Acaba red velvet üyelerinin tepkisi noldu özrü kabul ettiler sanırım. Yapması gerekeni yapıp şahıslardan telefonla özür dileyip şarkıyı kaldırtmış boş mektupla geçiştirmemiş ama gerçekten garip. Ona bunu yazdıran şey neydi merak ediyorum. Adı çıktı artık geçmişler olsun

Last edited 8 gün önce by yorummer
meow

Vixx üyelerini genellemek istemiyorum çünkü hepsini bilmiyorum ancak N ve Yeri de çok yakındı hatta bir ara aynı kanalda MC’lik yaptılar daha sonrasında Vixx kendi konserlerinde Red Flavor cover’ı yaptı ama sonra iki sene kadar önceydi yanlış hatırlamıyorsam Hongbin denen üye sarhoş bir şekilde yayın açtı ve tüm SM gruplarına laf atmaya başladı??

İnsan sorguluyor yani idoller orada burada bir şeyleri coverlarken ya da sevdiklerini söylerken acaba prim için mi yapıyorlar bunu

yorummer

haklısın kesinlikle sektörde her şey prim ve popülerlik. olabilir ama Ravi’nin sm idolleriyle inanılmaz bir yakınlığı var senelerdir bu böyle. Taeyeon’la sevgililer haberi çıkartacak kadar, exo ve shinee üyeleriyle yıllarca dostluk kuracak kadar.. red velvet’le zaten iş birlikleri var.üyelerini arayıp konuşacak yüzü bulduysa mutlaka en başından beri taciz içerikli yazmadığını söylemiştir ki şarkı çıktığından beri bunu söylüyor. Fakat kendisi sektörde yıllardır var prim için kullanacak olsa bunun için senelerce beklemezdi şimdi şirketi var sektörde edindiği bir kariyeri var en çok telif hakkına sahip idol de ayrıca. Bu prim bile değil kariyerini baltaladı resmen. Benim aklım almıyor yani red velvet üyelerini… Read more »

Last edited 8 gün önce by yorummer
ilvos

“Hongbin denen üye sarhoş bir şekilde yayın açtı ve tüm SM gruplarına laf atmaya başladı??”

Bu olay neydi? Denk gelmedim hiç sanırım.

meow

Hongbin sarhoş oluyor ve yanlış hatırlamıyorsam Insta live açıyor SM grupları ve Infinite’in müzik videolarını izliyor rv için “eww bu mv çok otaku gibi” diyor ve iğreniyormuş gibi bir ifadeyle bakıyor videoya aynı şekilde shinee’nin ve exonun konseptlerine de saçma sapan laflar ediyor fanları da sarhoştu diye koruyor hâlâ

Merve

Bir starlight olarak hongbinin sarhoş yayın yapmasını ben de onaylamıyorum ama hiçbir zaman gruplara ve şarkılarına söz etmedi. Yanılmıyorsam mash up dedikleri şarkıların birleştirildiği bir şey attılar ona ve o da arkada çalan müzikle birleşince ve de gürültülü bir hâl alınca buna kötü dedi. Bu durum Shinee ve Rv şarkılarında oldu. Infinite be mine şarkısı için şarkıyı çok sevdiğini ama kareografisini beğenmediğini söyledi. Son olarak da zamanında Exo kurt adam, Vixx de vampir konsepti yaptığı için vampirler kazanır hehe tarzı bir şey dedi( Kendisi Exo üyeleriyle çıkışlarından beri çok yakındır.). Çocuğun kimseye kötü söylemi olmadı. Ama sizin gibi çoğu kişi… Read more »

ilvos

Yaa, teşekkürler

star*

yanlış. hongbin sarhoş yayın açmıyor. twitch kanalının kutlamasını yaparken alkol alıyor. yayınının ilerleyen saatlerinde sarhoş oluyor. twitch yayıncılarına bağışla şarkı atabiliyorsunuz, atılınca gelen şarkılara yorum yapıyor. gruplara, şarkılarına laf ettiği tek bi yer yok. atılan rv şarkısı da şarkının orijinal hali değil japonca remix’i gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam ve aşırı gürültülüydü. aslında şu an bunları açıklamak yine sinirimi bozuyor ama shinee şarkısı için de yorum yapmadı adam. japonca rock parça dinliyorken bağışla gelen şarkı bu şarkı ve neden idol müziği atıyorsunuz diyor.

Aeri

https://netizenturkey.net/vixx-hongbin-sarhosken-yaptigi-yayinda-diger-idolleri-elestirdigi-icin-ozur-diledi/
  https://netizenturkey.net/vixx-hongbin-ikinci-kez-ozur-diledi/
Bu haberlere de bakabilirsin

Last edited 8 gün önce by Aeri
ilvos

Teşekkür ederiim

Aeri

Rica ederimm 🙂

Istegeldimburdayim

Aslında sektörün iki yüzlülüğü burada da ortaya çıkıyor. Arkanın gösterilmek istenenden çok daha farklı olduğunu tahmin edebiliyoruz zaten. Kim kimle ne yapmış, neler dönüyor eminim çok karışıktır. Her şey o kadar pazarlamaya yönelik ki bazen şaşıp kalıyorum

yorummer

ben şaşırmıyorum valla babama bile güvenmiyorum onlara niye güveneyim

krystal

leşfjelfwicıwlfiwlek ben de aynı şekilde çok katıldım

yorum

Bana da şey gibi geliyor ya stajyerlik zaten çok zor ve rekabetli eskiden idol olan ve unpretty rapstara da eskiden katılmış bir kadın var onun yt videolarını izlemiştim o hemen hemen sektördeki herkesin çok hırslı ve rekabetçi olduğunu bu yüzden çok fazla zorbalık olayı olduğunu ama üzerlerinin hep kapatıldığını söylemişti yani milyonlarca mina-jimin vakası varmış.Ben birbirlerinin şarkılarının dance coverını falan yapsalar ya da ödül törenlerinde gülüşseler falan da çoğu farklı gruptan idolün rekabet içinde olduğunu düşünüyorum.Ama tabii ki bunu yansıtamazlar kameralara.

Green

Sektörde kim birbirini sevmiyor ne dedikodular dönüyor aşırı merak ediyorum, erkekler neyse de popüler kadın idoller birbirinin arkasından sallıyor mudur neler diyorlardır acaba bizim okuldaki, işteki vs kaos ortamı gibi mi dlsöahdh ya da erkek için felan kavga ediyorlar mıdır birbirlerinin arkasından s**rtk felan diyolar mıdır şimdi gelip bana abartma diyenler olcaktır arkadaşlar biz bile ufacık ortamda diğer kadınlarla anlaşamıyorsak birde kpop gibi rekabet, kıskançlık dolu bir ortamda neler yaşanıyordur merak ediyorum, koreli kadınlarında aşırı birbirlerini kıskandığını duymuştum. Ödül törenlerinde felan izlediğinde bütün kadın grupları birbirine hayranmış iyi anlaşıyorlarmış gibi duruyor ama ben buna kesinlikle inanmıyorum

Last edited 8 gün önce by Green
betül

Gina ( Eski JYP stajyeri aynı zamanda Kim Bum’un kuzeni) ve Coco (Daha önce birkaç kez çıkış yapmış bir idol) birlikte sektör dedikodusu yapıyorlar Youtube’da. Bugün keşfettim ve attıkları bütün 4 videoyu da izledim jdjssdjml. Çok sarıyor izlersen.

https://www.youtube.com/c/Rilaccoco/featured
Tea Time serinin adı

Last edited 8 gün önce by betül
ahjumma deme bozuluyorum

İnsanlar tepki verene kadar yanlış olduğunu anlamaması çok ilginç. Erkekler bazen empati yoksunu oluyor. Kadınlar sözle, elle, gözle tacize sürekli maruz kalıyor ve bazı erkekler ve maalesef bazı kadınlar abarttığımızı düşünüp drama kraliçesi muamelesi yapıyorlar kadınlara bu konuda. Cinsellik barındıran bir şarkıyla asla sorunum yok. Hatta sevip dinlediğim şarkılar da var. Ama şarkı belli bir kişi veya gruba çağrıştırıyor veya cinsellik barındıran sözler kadınları küçük düşürecek şekilde tasvir içeriyorsa bunlar benim için sorunlu şarkılar olur. Özür dilemiş. Ne kadar içten bilinmez ama imajı ciddi zarar gördü. İnsanların ona eski gözle bakması zor artık.

Isaidno

👏👏👏

Blueberry

Hiç yaşanmasaydı keşke. silmesi gerekiyor doğru kararı vermiş en azından.

bbttllasd

kaos yaratmak için oturup şarkı sözlerini iğrenç ve göndermeli bir şekilde yazıyor sonra da üzgünüm bla bla bla fanlar da hemen oppamiz özür diledi hatasını anladı diyorlar

beni en çok üzen de jamie’nin söz yazımında bulunması

😋�ooo

Jamie den kastınız eski 15& üyesi jimin mi sanırım bu adı da kullanıyor uzun zamandır. Eğer oysa bayağı şaşırırım revel ilk çıkış yaptığında joya fan girlluk yapıyordu

bbttllasd

evet ne yazık ki ta kendisi hem şarkının söz yazımında bulunmuş hem de şarkıya eşlik etmiş.Ben de çok şaşırdım açıkçası hem joy’un fangirlü hem de monster coverlamıştı.

BRAIN

Bence şarkıda kekle alakalı olduğu kadar genelde çoğu şarkıda böyle bir kadına atıf oluyor grup şarkıyı tanıtırken farklı şeyler söylüyor amma, Jamie ile bence yazarlarken hadi adı red velvet yaptık gruba da atıf yapalım Br iki yerde gibi düşündüler tatlı olur gibisinden ama bunun cinsel tacize gdidiceğini düşünmediler bence

mira san

JYPe hangi idol ile yolunu ayırsa illaki o kişide bir sorun çıkıyor JYPe çok iyi olduğundan değil ama bence o şirkette önemli olan şey karakter.

bence de şirketlerin stajerlerde dikkat etmesi gereken şey karakter olmalı.çünkü ne kadar yetenekli veya popüler olursa hiç fark etmez en ufak bir hatada netizenler ve koreliler direkt onu siliyor ve nefret ediyorlar ve en önemlisi hiçbir şeyi asla unutmuyorlar.

JKW

Jyp önce kendi karakterine baksın, para diye içi geçmiş. Harcadığı ve sömürdüğü genç ruhlar ortada, şu sitede jyp güzellemesi bitebilir mi artık. Adamın pedofiliden hallice ve problemli olduğunu bilmiyorsanız üzgünüm

mira san

*JYPe çok iyi olduğundan değil dedim zaten

JKW

++ samimiyetsizler

Got lalesi

Hani sarki o cok sevdigin kekle ilgiliydi🤩 neyse en azindan sirkete ulasip red velvetten ozur dilemis bu da iyi bir sey direkt sarkiyi kaldirip da gecebilirdi az cok kafa yapisini anladik gerci ama yine de umarim bir daha boyle bir sey yasanmaz

star*

ravi şarkı kekle ilgili diyor da bunu tartışma öncesindeki röportajında diyor, tatlı olan red velvet’i referans aldım grup ismini çağrıştırdığı için dumb dumb ve rr gibi referanslar kullandım eğlenceli geldi diyor. red velvet is not sexual song demişti hayranına da. özür mektubunda da kabul etmiyor? nerede ya da gösterebilir misiniz? grubun ismi geçtiği için rahatsız olabileceklerini düşünmem gerekirdi. parlak eglenceli bir şarkı olarak düşündüm prodüksiyon kısmında daha dikkatli olmalıydım diyor. böyle yazmanızı anlamıyorum cidden, sanki şarkı rv grubu düşünülerek yazılmış gibi bir algı oluşturuldu ama tam tersi, maalesef yanlış bir kararla şarkıya sonradan referans cümleler eklemiş. ama kötü sonuçlandı. hatalı… Read more »

Çinça

“Bunun tartışma yaratacağını nasıl düşünemedi…”

Bence tartışma olsun diye yaptı bu durumu. İğrenç ya… 🤮

Mor

Ekşın aramış bence gündeme gelesi varmış tartışma yaratacağını az çok tahmin etmiş olmalı

Eren

Şarkı kek ile ilgiliydi diyenler nerdesiniz, neyle ilgiliymis?Paranoyaklık yapmıyormuşuz değil mi?Ayrıca şarkı sözlerinin Ravi’nin söylediği gibi tatlılıkla ve neşeyle uzak yakın ilgisi yoktu.Cinsellik çağrışımlarıyla dolu bir şarkıda bir kız grubunun adını kullandı, yetmedi şarkı isimlerini kullandı, yetmedi üyelerin isimleriyle söz oyunları yaptı.Nasıl bir tepki almayı bekliyordu çok pardon

Last edited 8 gün önce by Eren
Moonsun

Dün kekti halbuki şarkı. Gerçekten bunun yanlış olduğunu nasıl anlamamış?

Kkungie

Bazen idolleri anlamıyorum. Biz burada onları uzaktan takip ederken hangi davranışları, sözleri tepki çeker az çok biliyoruz ama onlar sektörün içindeyken sanki hiç bilmiyorlarmış gibi bu kadar rahat davranınca ilginç geliyor. Albümü yayımladığında gerçekten bu şarkının tepki çekeceğini hiç mi tahmin edemedi …Ravi’ye bakış açım bu olayla birlikte tamamen değişse de umarım bundan sonra kariyerinde daha dikkatli adımlar atar

Last edited 8 gün önce by Kkungie
betül

10. Bunun tartışma yaratacağını nasıl düşünemedi…

Kaç yıldır bu sektörde olan birisi ki bu grup oldukça da popüler,şarkıları da öyle. Şarkının kaldırılmasına sevindim.

eslem

silmiş ve red velvet ile irtibat kurup özür dilemiş. ravi kişiliği iyi olan bir rapçi olarak övülüyordu. artık iyi mi tartışılır, ama en azından hatasının farkına vardı ve sorumluluk aldı, bir daha böyle bir şey yaşanmaz umarım.

Last edited 8 gün önce by eslem
Green

Ben başından beri anlamadım neden bile isteye böyle bir şey yaptı ki birde pişkin pişkin özür dilemiş. İnstada da hala savunuyorlar bu şarkı kekle alakalı diyorlar dkqmsbdh neyse imajın çoğu kişinin gözünde çöp oldu tatlım ve bunu kendi elinle sen başardın bizim yapabilecek bir şeyimiz yok

blinkı

Sorun şarkısında rvden bahsetmesi değildi şarkılarına gönderme yapılması falan mesela gdnin de hangi şarkısydı hatırlamıyorum ama snsd gee gee baby baby göndermesi var ama kimse sorun etmedi ravide sorun şarkı sözlerinde belirli bir grubu bireysel olarak katmasıydı özür dileyip silmesi iyi olmuş. Cinsellik içeren şarkılar kötüdür diyemicem cinselliğin hissettirdiği şeyler de bir histir şarkılarda gözüme batan şey değildir(taciz,kadını aşağılayan şarkılar değil onları savunmam) Red velveti kek olarak kullansaydı sorun değildi(harry styles watermelon gibi) ama gruba yönelik göndermelerle dolu bir şarkıda tepki göreceğini tahmin edemenesi aptallık olmuş. Bireysel olarak kızlardan özür dilemesi de en mantıklısı olmuş

Last edited 8 gün önce by blinkı
meow

Eğer gerçekten şarkıda Russian Roulette ve Dumb Dumb adı geçmeseydi ya da kızların isimleriyle yapılan kelime oyunları olmasaydı o zaman kimse bir şey demezdi. Daha öncesinde yine başka bir k-rapper Changmo şarkısında Red Velvet’ten bahsetmişti ama kimse hiçbir şey demedi kendisi de zaten Red Velvet’i çok sevdiğini ve fanboy olduğunu söylemişti. Hatta RV kızlarının hoşuna bile gitti bu durum. Tamamen şarkı sözleriyle alakalı dediğin gibi.

betül

Aynen başka ünlülerden bahsetme olayı oluyor.Laboum’un Sugar Sugar şarkısında ” O bir Kang Dong Won,Kim Soo Hyun,Lee Min Ho değil ama ondan çok hoşlanıyorum.Bu normal mi ? ” partı vardı.

Bu tarz şeyler hoş ama Ravi’nin şarkısındda durum farklı.

meow

Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama söz yazarlığında en çok credit alan kişinin böyle bir şeyi düşünememesi…aşırı garip gerçekten çok garip bir şey acaba bu kadar tepki alacağını mı düşünmedi ya da biri sorgulamaya kalkarsa “kek olduğunu söylerim” diye mi düşündü

Çünkü ilk açıklamasında kek olduğunu vurguluyordu millet de kim bir pastaya bakıp +18 sözler yazar diye sorguladı doğal olarak

Çilek

Dikkat çekmek için yazdınsada elinde patladı. Emeğini çöpe attın kötü izlenim bıraktın.

revel

Özrü o kadar boş geliyor ki insanlar bundan bahsettiğinde en başta özür dilemesi gerekiyordu ama o bahane olarak red velvet üyeleri ile o kadar yakın olmadığı gibi şeyler söyleyip saçmaladı Red Velvet’e üzüldüğünden ya da kendini hatalı bulduğundan değil direk çok tepki aldığı için bu kadar ilgilenip özür diledi Kızlara yaptığı düpedüz tacizdi Beni seninle aynı odada tek başına bırakmasınlar gibi bir sözü bile var ya aşırı iğrenç 30 yaşına gelmiş neredeyse yazdıklarının nereye gideceğinin farkında değil mi sanıyorsunuz bu adam

Ufacıkbirblink

Amann dün fanları bu kek diye geziyordu ortada

jeyan

her yere link atan biri vardı nerde şimdi göremedim yine atsın

Ufacıkbirblink

Yani yanlış çeviri yanlış çeviri diyordu. Belki yanlış çeviidir ama bu kızların rızası olmadan yapılan bir şey ve sanki Red velvet fanları şarkıyı müstehcen kategorisine koydurtumuş gibi davranan kişiler vardı

Nur 🌼S

Hakaret edermiş gibi bir şarkı çıkar sonra özür dile. Şaka gibi. Dün bambaşka cümleler kuruyordu. Bugün niye bu kadar içtenmiş gibi davranıyor? Hiç samimi değil🐽

aswium,minhoamaskzüyesiolan

iyi yaparsın afferim böyle adam ol

SeulgiWendy

Açıkçası bu rapcilerin bu kendilerini havalı sanıp millete tepeden bakan çok sanatçıyız biz tamam mı havalarından hiç bir zaman haz etmemisimdir. Şarkı sözleri hep belden aşağı ve argo yok kime neye havan en çok acıyı biz çektik tamamı ondan sanırım erkek rapcileri hiç sevmiyorum rap sarkilarida sevmiyorum. Yaptığı çok dusuncesizlik Ravi’nin ben o rapcilerden farklı olduğunu düşünürdüm çünkü kadın hakları savunuculuğu projelerinde yer alıp kadın sanatçılara projelerinde hep destek oluyordu falan ama bu şarkı sözleri ile onunda diğer rapcilerden farklı olmadığını üzülerek anladım ve hayal kırıklığina uğradım. Telefonla bizzat arayıp şarkıyı direkt kaldırması güzel birşey ama keşke hiç olmasaydı böyle… Read more »

uykucu

-Bu şarkının söz yazarı olarak, sorunun sorumluluğunun bana düştüğüne inanıyorum. Sorumluluk kimde olacaktı Ravi jdjdkele Bunu cidden söyledin mi kdlslsla ve Ravi yazdığın şarkının cinselliği çağrıştırdığını gayet de iyi biliyorsun.Tatlı ve neşeli bir enerjiye sahip sarki umuyordum demiş hdjsksls Üstüne üstünlük pek yakın degilim dediğin, iş birliği yaptığın grubun üyelerinin ve şarkılarının isimlerini kullanarak yapmışsın, şaka gibi 🤦🏻‍♀️ yakında 2d1n’tan ayrılırsa şaşırmam
Ayrica Ravi özür dilese bile bazı insanların şarkıyı kek şarkısı olarak görmesini nasıl yorumlamak lazım bilemedim hfjdkfkdksls

Last edited 8 gün önce by uykucu
fever

merak etmeyin bu sene askere gidiyor zaten, 2d1n’dan çıkacak.

hısgv

Ne saçma bir olaydı böyle… Her neyse en azından yüzsüzlük yapmayıp şarkıyı kaldırmış.

Meanuka

Şarki üzerinde çalışırken sorun olacağını anlayamamışmış ya çok komik geliyor ya insan bi gözden geçirir ben ne yazdım böyle diye ne iğrenç düşünceleriniz var bana artık gündem olmak için yapıyor gibi geliyorlar tabii sonra eline yüzüne bulaştırıyorlar bilmiyorum samimi gelmiyor şarkıyı kaldırması isabet olmuş

BEYNİN OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM ŞAŞIRT BENİ

Zahmet oldu Ravi bey

teletabi

Bu şarkının bir tartışma yaratacağını düşünmüştür bence, keşke yapmasaydı. Gerçi insanlar ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz’ diyor ya, acaba bu olay da bunun gibi bir şey mi ki?

mariposa

ee zahmet olmuş

sassyxie

bunu bile savunan var şaka gibi

aespa

Doğru karar

Lalalulu

2 days & 1 night programında izlemeyi sevmiştim ama haftalık yayınlanan bir programda artık onu izlemek eğlenceli gelmeyecek.

JKW

Yaparken aklı nerdeymiş de şimdi özür diliyor …ama tebrikler gündem oldun👏 şu kadınları rahat bırakın ya, şirketleri duyarsız ve korumuyor diye nedir bu çektikleri

Last edited 8 gün önce by JKW
Heyuu

Ne erkek, ne kız. Hiçbirinin imajına güvenmiyorum kpop aleminde.

*****

Dikkat çekmek için mi yapıyorlar yoksa yaptıkları şeyin farkında mı değiller cidden anlamıyorum eğer dikkat çekmek için yapıyorlarsa gelecek tepkileri bilmiyorlar mı tuhaf

Ufacıkbirblink

En azından özür diledi ve sildirtecek. Ama eğer koreliler tepki vermeseydi şarkı duracaktı. Arada işe yarıyorlar .Vixx’i hiç bir şekilde bilmiyorum ama yeri ile işbirliği yapmış,joy ile de programdaymış. Tanımıyorum demesi filan irite etmişti beni. İlk bastab beri bunun bir kek olmadığı da belliydi ki. Şarkı isimlerini bile kullanmış. Ama dediğim gibi en azından aramış bizzat özür dilemiş.

Last edited 8 gün önce by Ufacıkbirblink
jeyan

hayal kırıklığım jamie… bu sektörde kendi başına gelenleri bilmesine rağmen bu taciz dolu şarkıyı nasıl hemcinsine rağmen katkıda bulunabilirsin? Hiç mi aklına ben napıyorum gelmedi? Demek ki sende böyle biriymişsin, cancelled.

ůber

tek yanlışta her şeyin silinmesini ve kişiye direkt kötü gözle bakılmasını yanlış buluyorum. o sözleri yazmamalıydı ve yazarken de bir şekilde düşünüp akıl edemedi fakat sonunda özür diledi. umarım kuru bir özür değildir de samimidir. yine de ben ravi’ye kötü biri demezdim. hata yapmış sadece. gelecekte aynı şeyleri tekrarlarsa işte o zaman farklı bir gözle bakılabilir.
ve lütfen artık elinizi, dilinizi kadınlardan çekin yeter, gına geldi

Ufacıkbirblink

Ama eğer bakarsak şarkı isimlerini, üyelerin isimlerini (ki ikisini de biliyormuş ve grupça cover yapmışlar) kullanıp bu sadece kek ve ‘tanımıyorum’ demesiydi biraz da bu tepkinin nedenlerinden biri. Şimdi özrüne bakınca daha farklı bir amaçla yazmış şarkıyı

ůber

aynen, tanımıyorum dediği kısım aşırı saçma. yanlış çeviri falan diye düşündüm ilk başta ama sanırım cidden öyle söylemiş.

Ufacıkbirblink

Hani sammiyeti olamayabilir sadece işbirliği de direk tanımıyorum da demiş. Hayır üç büyük şirketten bir büyük kız grubu illa duyarsın

star*

tanımıyorum dediği bir yer yok aslında, yakın değilim diyor. yanlış çeviri maalesef. işbirliği yaptığı sanatçıların korece isimlerinin anlamını şarkı sözü olarak kullandı diyenler bana aşırı zorlama geliyor. o cümleler birebir de çevrildi, hiçbir müstehcen ima yok. keskin ve yüzmek kelimelerinin üyelere atıf olduğunu savunuyor hayranları… şarkının bazı sözleri müstehcen bulundu sadece. asıl sorun bu oldu, red velvet referansları için insanlar rahatsız.

Maruko

Ravi beni bul yiğidim sldfkclxjşf
Bu sektörde onca skandal, onca olay gördüm böyle özür hiçbirinde görmedim. Helal olsun.
Hatasını fark edip özür dilemek erdemdir, özrü kabul edip effetmek de.
Ravi bir erdemlilik gösterirken ona ne yapması gerektiğini söyleyen netizenlere de bakın, ravi kadar bile erdemli değiller.