[THEQOO] Seo Soojin hakkında yeni zorbalık iddiaları çıktı

205
5953

were

“Seo Shin Ae’nin söylediği doğruydu.. ben de Soojin ile aynı ilkokul ve ortaokula gittim, ama Soojin ile yakın değildim, ondan üst sınıftaydım. B ile arasında ne oldu bilmiyorum ama Seo Shin Ae ile olanları hatırlıyorum ve ben de ortaokulda öyle bir zorbalığa uğradım ki benimle aynı dönemdeki herkes beni tanıyordu… Seo Soojin üst sınıfında olan benim gibi biriyle bile dalga geçti”

2

“… Tabii ki hiçbir şey hatırlamadığını iddia edecek, ne zaman başkalarını beceriksiz/zayıf görse, yanlarından geçerken onlarla dalga geçerdi, herkesi hatırlamasını mı bekliyorsunuz?? Ve ortaokulumuza giden her çocuk, öpücük olayının (?) Seo Soojin’den kaynaklanmadığının farkında, ama Seo Soojin’in grubu tarafından yapıldı, bu yüzden Soojin’in de aşağı kalır yanı yok”

“Daha birkaç gün önce, Seo Soojin’in hayranları her şeyin sahte olduğunu iddia edip ve tüm kurbanlara saldırıyorlardı, o kadar sinirlenmiştim ki. Sakın Seo Shin Ae’nin açıklamasına ‘geç’ diyerek mızmızlanmaya cesaret etmeyin. Ben Seo Shin Ae olsaydım, o kadar acı çekmiş olurdum ki bir şeyler yazma konusunda ben de düşünürdüm.. Ve kurbanın çıkıp bunların yaşandığını kanıtlamasını isteyenler sizdiniz, şu anda mantıklı mı davranıyorsunuz sizce?~”

“Ne olur ne olmaz söyleyeyim.. Seo Soojin bana zorbalık yaptı ama çok ciddi bir seviyede değildi, ne zaman yanından geçsem arkadaşlarıyla birlikte “SELAM~~~~~!!!!!!!” diye bağırıp gülmeye başlardı. O zamanlar kafeteryada yemek servisi yapmaya gönüllü olunca karşılığında not alıyordunuz ve ben yemek servisi yaptığımda, servis ettiğim şeyin “iğrenç” olduğunu söyledi ve yemeğini almayı reddetti … “

3

“İnsanlar neden ciddi bir seviyede zorbalık yaşamadığımı söylediğimi merak ediyorlar… Geçmişte ciddi şekilde zorbalığa uğramıştım, çocuklar dolabımı kırıyor, her gün dolabımın içine çöp atıyor ve hatta kafama sakız tükürüyorlardı. Yani bunlara kıyasla, Soojin’in yaptığı hiçbir şeydi. Karışıklık için özür dilerim.”

“Şarjım bitiyor, bu yüzden gönderiyi sessize alacağım. Kanıtımı eve gittiğimde göstereceğim, bu yüzden lütfen endişelenmeyin…”

“Bu benim kanıtım~ işte kardeşimin kanıtı da burada. Okul üniformamın kanıtını göstermek isterdim ama annem üniformayı çoktan attı… Bu resmi 15 dakika önce çektim. “

9786

(Bir Soojin hayranının “Ben de mağdurlarla aynı okulda olsaydım ben de mağdurlardan kaçınırdım” twitine cevap vermiş)

“Hah ne T_T
Benden kaçınırdın..? Bana tuvalet suyu içirmediğin, paramı çalmadığın ya da beni merdiven boşluğuna itmediğin sürece benden kaçınman umurumda olmaz. Okulda zaten tekmelendim ve dolabım kırıldı. O kadar çok şey yaşadım ki istediğin kadar benden kaçınabilirsin”

1. Hayranlarla idolün huyu suyu bir

2. Hayranlar idollerine çekmiş

3. Idle ve Cube’u boykot edeceğim

4. Umarım Idle Soyeon, Miyeon, Minnie ve Shuhua olarak devam eder. Seo Soojin’i ve Çin birdir diyen o kızı görmek istemiyorum

5. Öğkkk gerçekten hayranlar idollerine çekmiş

6. Sport Kyunghyang’ın yaptığı haber: (G) I-dle üyesi Soojin’in zorbalık haberleri sonucunda, okulda şiddet gören sadece 1 veya 2 mağdurun olmadığı ortaya çıktı. Okulda şiddet görenlere yaşadıklarını itiraf eden çeşitli kişiler de vardı. Aralarında, Soojin’in grubunun bir parçası olan biri, Soojin’in arkadaşı olan biri ve mağdurdan doğrudan özür dileyen biri vardı. Bunlar henüz medyada yayınlanmayan bilgiler. “Ünlülerin okuldayken zorba olduğu ifşa edildiğinde, hayranlar mağdurlara saldırıyorlar, bu da mağdurlara yönelik tehditlere veya hakarete yol açabiliyor.” Gerçekten tüm bu hayranları toplamamız gerekiyor.

7. Lütfen bunlara hayran demeyin, onlar Soojin’in solo fanları. Ben OT5 destekçisiydim ve şimdi tamamen fandomdan  ayrıldım ama hala öfkeliyim. Bir sürü OT5 destekçisi var ama solo hayranlar ve OT6 destekçileri yüzünden OT5 destekleyenler fandomdan ayrılıyor..

8. İfşa gönderileri birbiri ardına çıkıyor, neler oluyor?

9. Hayranlar kendilerine gelsin, beyinleri nasıl bu kadar boş olabilir

10. Cube şu anda mağdurlara saldıran hayranları görünce gülüyordur

11. Hayranlar delirmişler, kendi insanlıklarını kenara atıp Soojin için diğer insanlara saldırmaya hazırlar.

12. Hayranlar olayı büyütüyor. Lütfen ikincil saldırı yapmayı kesin

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[PANN] Seventeen Mingyu’nun yaptığı kolaj resim eleştiri alıyor
Sonraki İçerik[THEQOO] Kang Seungyoon ‘IYAH’ ile solo geri dönüş yaptı
guest
205 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

İdolleri sadece televizyondan görmüş ve ilah zanneden fanlar anlık;

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Seo Shinae’nin gönderisinde tezatlar var, prim yapıyor falan demişlerdi. Şu an buna ne derler bilmiyorum ama siz o insanların sosyal yaşantısında nasıl biri olduğunu bilmiyorsunuz. Savunma moduna geçmenizin idolünüze yüzlerce kez zarar verdiğini anlamamakta neden bu kadar ısrarcısınız? Olaylar çözülene kadar sessiz kalsanız kıyamet kopmaz bence.

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
nix

cube şu kızı at sen de kurtul biz de kurtulalım yeter da

heartheart (I. K.)

önce açıklama yapsınlar ya nerde kaldı açıklama

im fab

1 ay sonra gelir… malum hatırlaması uzun sürüyor

heartheart (I. K.)

seçici hafızası seçecek bir şey bulamamış da olabilir artık..

Drbeyz

Açıklama yapsa çok farklı bir şey mi diyecek sanki? Yine yapmadım, kanıtlayın, hepinizi dava edeceğim falan diyecek. Neyine güvenerek dava ile tehdit etti milleti? Acaba ailesi falan mı zengin? Şu aralar penthouse izlediğim için Kore’deki zorbaların ne kadar yüzsüz olabileceğini daha iyi anladım. Şaşırtıcı bir şekilde davayı kazanabilir bile, ben kore adaletine de güvenmiyorum. Ama ‘Aklandı’ haberleri çıksa da halk affetmez bu saatten sonra. Yabancılar desteklese de koreliler hiç acımıyor, ayrılmazsa mahvedecek grubu.

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
heartheart (I. K.)

Ya be saf saf kabul edip gruptan ayrılmasını bekliyorum hala djdjdjdjdjdjdj böyle sessiz kalması iyice sinirimi bozuyor

nix

evet cidden sürekli yeni bi skandal çıkıyor fanlar tag başlatıp melek soojinim filan diye bu kızı savunuyor sonrası ya uzun bi sessizlik ya da saçma sapan açıklamalar. salak yerine koyuyorlar insanları bu saatten sonra da ayrılmazsa gruptan yuh artık

JKW

Hani artık açıklama yoktu direk mahkemede görüşeceklerdi..Her türlü kendileriyle çelişecekler

Harries

Bugün instada Soojin ayrılırsa nasıl kahrolacaklarını yazan tipler gördüm. Lütfen siz bir kahrolun

la cha ta

adın ve ppn:💙💅🥺💕👀

Sel cheshire

Sitede ilk kez stylers görüyorum bu gerçek mii

Harries

Yorumunu yeni gördüm ehehehe

Ayla

Bizim okulda da aynı Soojin gibi birisi vardı . Okulu kendinin zanneder ve herkese bulaşırdı . Okulumuz seçkin bir okuldu sanırım bu yüzden kimse de karşılık vermezdi . O da daha fazla cesaretlenir ve her teneffüste birilerine dalaşırdı . Bağırarak konuşur , bağırarak gülerdi . Tabi bu süreçte bana da bulaştı . 3 sene içinde her gördüğünde ayağıma çelme takardı , genelde umursamazdım . O zamanlar alerjimden dolayı yüzümden çok dökerdi ve koridorda bununla bir kaç kere dalga geçmişti . Yani uzun lafın kısası Soojin’in Türk versiyonuydu . Okulda herkesle sorunu vardı ve son dönemde de bizim sınıftaki kızlara kafayı… Read more »

Last edited 2 ay önce by Ayla
heartheart (I. K.)

Mutlu son beklemiyordum ama öyle Bi dövdüm ki kısmında içimin yağları eridi djdjdjdjdjdj

Ayla

Ne yalan söyliyeyim bi yumrukta yere serebilecegim biriydi ama yüz göz olmak istemiyordum . Tabi o da beni diğerleri gibi sanıp sınırı epey zorladı kdjqkqksbq

jeyan

 Biliyorum şiddet çözüm değil ama 3 senenin birikimi olacak o kızı öyle bir dövdüm ki 

QUEEENNN EKWHEIUEPISHHSLKSSSLS

Ayla

Ama sonrasında üc buçuk attım okuldan atılacam diye Ksqkdkqbdkq

Isaidno

Biliyorum şiddet çözüm değil ama çok iyi yapmışsın ydaydlnbjdndkdks

cansu

“öyle bir dövdüm ki..” gurur duydum yemin ederim ssjsjsk aferin Ayla

Sel cheshire

Eline sağlıkk

Red Velvet Manyağı

Bende zorbalık gördüm babama dedim (bana zorbalık yapanlar arasında erkekte vardı) ve babam “sAnA aŞıK oNdAn eDiyOr” falan dedi takmadı. Daha sonra sınavlarımı falan çok etkiledi. Anneme bu sene diyebildim annem baya şaşırdı ve üzüldü. Bazen diyorum ki keşke annem sınıfımı değiştirmek istediğinde izin verseydim belki bu kadar üzülmedim yada zarar görmedim.

kkpop

Daha küçüklükten başlıyor erkeklerin sevdiği kıza yaptığı şiddet hareketleri ne kadar kötü ,hadi ana okulu ilkokulu neyse de , Orta okul ve lisede ki biri sevdiği kıza saçma şiddet davranışlarında bulunmaz bulunmamalı , keşke baban farklı şekilde hareket etseydi , inşallah kalbiniz iyileşir zamanla.

Red Velvet Manyağı

Bende dalmıştım kızın boğazına zor aldılar elimden skdkks

kkpop

Valla hakketmiş ,eline sağlık bazıları şiddetten anlıyor maalesef. O kızın da belki bazı sorunları vardır ama dediğiniz gibi onun yaptıklarına kimse cevap vermezse devam ediyorlar , ve kimse kimseyle alay edemez.

elf

Yaşadıklarına çok üzüldüm umarım artık seni etkilemiyordur aşmışsındır ve ellerine sağlık 🤩

Ayla

Yok be çok üzülecek bir şey yaşamadım . Ben var ya gamsızın tekiyim , kıçı kırığın biri yüzümdeki sivilceyle dalga geçse ne yazar . Ben dikkate almadım o ise cevap veremeyeceğimi sandı . Sizde üzülmeyin birilerinin laflarına , ağzı olan konuşuyo işte lfjdlksf

itzymidzy

eline sağlık canım onlara hakettiği dilden cevap vermişsin. zamanında ben de böyle yapsaydım keşke şimdi bu kadar üzülmezdim

Ayla

Bakın yine diyorum şiddet çözüm değil ama birileri de alınıp duvardan duvara vurulmayı hak ediyor yani .Onlara uygulanan şiddet sınıfına girmez

Birferda

Azicik utanman varsa sirketininde itibari varsa gruptan ayrilir sektorden cekilirsin. Azicik utanman varsa.

lola

g-idle geçmiş olsun diyorum artık sadece

Jendeuk

Kıziin vukuatları bitmiyor resmen cube hala ne yapmaya calısıyor popüler at gitsin iki haftadır soojin ve olaylarından baska sey gormuyorum yeter be

blingbling

gören de bulunmaz hint kumaşı zannedicek ya atın artık şunu

Birisi

Cube soojin ve Hayranların yaptıkları iğrençlikleri mağdurları suçlayıp onlardan cevap isteyip sonra mal gibi kaldıklarını görünce bu şekil izliyorum ortaya karışık HAHAHAHAHAHAHAA

Last edited 2 ay önce by Birisi
Bennn

Kanka yine soojini savunuyolar hatta mağdurlara primci diyolar

Birisi

Ben sana bişe diyim mi bu karbüratör kapaklarının zekaları suyla seyreltilmiş 0 şaka

Bennn

Valla haklısın kanka

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Hâlâ daha savunuyorlar. Neymiş primmiş. Neymiş açıklamalar çelişkiliymiş. Ben hâlâ daha kesin konuşmaktan çekiniyorum bunlar ilk başladığından beri yemeyi içmeyi unutmuş gibi savunuyorlar. Yaptıkları da işleri daha batırmaktan ileri geçmiyor 💆🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Birisi

Valla o kadar haklısın ki askim insanın böyle hayrani olacağına bundan daha çok antisi olsun ama daha akıllı olsun sakasiz. Kizi resmen her seferinde daha da asagi cekiyorlar cmslsldockdşdof savunalım derken daha da çok ifsası çıkıyor çünkü mağdur olupta bu şekilde sesi çıkmayan insanları da sinirlendiriyorlar neyse yapacak bir şey yok Allahta onları öyle yaratmış resimdeki gibi bu şekil diyip geçiyom çünkü uğraşmaya değmez

Birisi

NEYSE WENDY GELİYO SEKTÖRÜ KURTARACAK 5 NİSANDA BEKLEYİN ASLANLARIM

Birisi

BAEKHYUN GİDİYO WENDY GELİYO AĞLAYİM Nİ SEVİNİM Mİ NEYSE SİNANİYORUM ALLAHIM

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

İkisinin cbleri arasında hiç zaman aralığı yok resmen. Belediyenin toplu sünnet düğünü gibi hepsini beraber yapalım da çıksın aradan demiş sm🤦🏻‍♀️

Birisi

BENZETMENE TÜKİRİMXLSŞSÖXPOCÖDŞSKF Ya Sm hep böyle normalde sonbahara sıkıştırır comebackleri bu sefer ilkbahara dadandı şerefi suyla seyretilmiş aptal+ şey ya Baek askere gidiyo yani 2 yıl yok… Asıl beni kahreden şey bu Baek olmadan kpop düşünemiyorum ben nedense zaten sektörü görüyoruz yani… O yüzden Wendy Baekhyun yokken sektörü kurtarmaya geliyo aslanım NEDEN ŞEY HAYALLEDİM BAEK WENDY NİN KAFASINI TUTUYO WENDY BENİM KIZIM LAN DİYE BAĞIRIYO AWLWLDODÖDŞDOLF HEP KULLANICI ADIN YÜZÜNDEN

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Baek’in, Wendy’i enik gibi tuttuğunu hayal edemiyorum. Bir de kullanıcı adım ve profilim yüzünden ciddi bir şeyler yazdım mı gülme geliyor bana. 🤣🤣🤣

Birisi

Ama hayali bile çok komik SLFOSKSLDODKKDF ayrıca bence Wendy ve Baekhyun cidden etkileşimde olsalar hem exo hem de revel yurdu yanar salak cunku ikisi deSKDLCKDKSLDKCÖDLSKDÖDLF arti ben seni görünce aklima hep o rnik gibi tuttuğu sahne bir de otobüs geçerken burdayım lan ben dediği sahne geliyo gülme krizine giriyom SKDPDKSÖSLDKF 0ŞAKACMXÖMDÖXÖXÖDÖXÖÖX

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Umarım etkileşim falan olur ya.🥺 Ayrıca canım dizimin her sahnesi ayrı ikonik. Adamın telefon tutuşu bile ayrı bir alemdi🤣

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
Birisi

Ay keşke olsa ya Wendy Baekhyun etkileşimi için ölürüm cidden üstüne bir de türkü patlatsalar keşke. AYRICA O TELEFON TUTUŞU SKXOSMSLDOCKDSŞŞDCKDÖSLKÖXLDKSÖCKVKDÖDLCKXÖDLCKCÖDLDKCÖCLCKDÖDÖCMCCMSLDMC CANIM SIKKIN OLDUĞOUNDA HEP BUNA BAKARIM VE GÜLEFİÖCŞSÇSŞCLCÖDLDÖC

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

https://youtu.be/wDtj8WDR0Ng sizden istediğim işbirliği ektedir kuzularım

Birisi

BİŞE DİCEM BAEKHYUN UN İNGİLİZCE SEVİYESİ COME ON MAANNN DEN İLERİYE GİTMEDİĞİ İÇİN BU ÇOK OLASI GELFİ ŞUAN İÇİCEMALTOMALXLCÖSÇSŞLXÖXÖSŞSLCÖCLDLSÇŞCLCÖDÖFLCDLÖDÇCÇDÇDLCC

heartheart (I. K.)

benim güzel kızımı üzmeyi bırakın:((

Birisi

Yorumlarını gördüğümden ironi olduğunu biliyom ve COKKOMİKCMSÖSLDKLXOSKSÖDKKDÖDÖC Amma baska yerde dersen soojin xanları tarafından pamuklara sarmalanabilirsin askim tikat et kendine

heartheart (I. K.)

Djdjdjdjdjdjdjdj Twitter kullanmıyorum ama şöyle bir bakayım dedim fan sayfalarına ve anında şöyle bir şey gördüm buraya direkt kopyalıyorum: Yeter artık ben bıktım,dava açılacak işte hepsine,niye hala güzel kızımı karalama peşindeler?Eğer ortada bi zorbalık,bir psikolojik şiddet varsa bu,onların bizim kirazımıza yaptığıdır.Güzel kızım haftalardır ne kadar kötü durumda..Ona yaşattıklarının aynını yaşasın bu pislikler (bunu yazan kişi eğer bu posta uğrarsa bilsin ki hayatımda bu kadar cringe çok az şey görmüşümdür)

Birisi

Keske ona bunu atma sansımız olsa

Birisi

Atatürk: Türk gençliği-
Türk gençliği:

Al iste

heartheart (I. K.)

Djdjdjdjdjdjdjdjdjdjdjdj of iyi ki bu sitede bunlardan yok ya

Birisi

Nasil yok sana denk gelmemis gecen gün biri bana olağanüstü fantastik tavsiyeler verdi bunu asla unutamicam gercektenCLCODMSÖFLC

heartheart (I. K.)

Ben de ara ara rastlıyorum ama bu derece cringe birine rastlamadım çok şükür gelse elim ayağım titrer

Birisi

Bende işte buna dedim ki evet soojin haklı melek gibi kız ağzı var dili yok çünkü biliyorum ki veremle mücadele vakfına çevirir adamı diyo ki ben kimseye melek gibi demedim söyleyecek laf bulamayınca böyle diyorsunuz falan yazdıklarım da gayet açıktı halbuki ne diyim şimdi ben buna valla bezdim

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Kim sana tavsiye verdi?

Birisi

Askim kızı bilmiyorum ya önceki soojin postunun birindeydi gerci hyunjin postunda da ayar yedim lan size uğramiyolar ben bela magneti miyim çekiyorum resmen üstüme

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Benim ne suçum var? Evde oturmuş Kuzey Güney izliyorum

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
Birisi

Nasil askim anlamadım bunu

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

https://youtu.be/yv828avW0Zw bunu
Atatürk; bütün ümidim gençliktedir
O sırada gençlik;
Şeyine ithafen uyarladım. Onlar saçmalıyor benim ne suçum var evde oturmuş Kuzey Güney izliyorum 🥺

Birisi

HAAA XKSLÖDŞCLDLCCKDÖÖDCMCLSKDMXMMSD BİLİYORUM BUNU TAMAM ALLAH SENİ YA CKDLSÖŞDJVLDLDÖCXÖÖX

Mor

Ya deme hiç Jackson’ın da doğum gününü kutluyolardı hepsi geçecek Jackson’ım merak etmeyesin güzel oğluşum galp galp biz senin güzel kalbini gördük (inşaallah benimki de uğrar bu arada)

jeyan

Benden kaçınırdın..? Bana tuvalet suyu içirmediğin, paramı çalmadığın ya da beni merdiven boşluğuna itmediğin sürece benden kaçınman umurumda olmaz. Okulda zaten tekmelendim ve dolabım kırıldı. O kadar çok şey yaşadım ki istediğin kadar benden kaçınabilirsin”

bunlar insanlık dışı davranışlar böylelerinin toplumdan ayrı tutulup tedavi edilmesi gerekir zorbalıktan çok üst seviye bir kötülük bu

Jendeuk

Cube niye bu kadar bu kızı atmamada ısrarcı popüler üye değil para kazandırdıgınıda sanmıyorum idle en buyuk geliri bellide böyle yaparak koreden destekte cekildi su an parayı Koreden kazanıyorlar orda çok popülerler yok yani unutulup geçmesini mi bekliyor baska olayları cıkmaya basladı simdi iyice grubun imajını bozdu

Baebae

Aslında soojin en popüler üyelerden biri son zamanlarda marka yüzü felan oluyordu

Ad:*

Ben insanların gruptan kolay kolay vazgeçeceğini düşünmüyorum eğer farklı sorunlar çıkmazsa. Soojin joker üyelerden biri ve en popülerlerden bir tanesi fakat sınırı çooktan aştı. Cube postalamalıydı bu kadar geç olmadan…

your behaviour is so UGH!

Bence gruptan vazgeçememe olayı daha çok int.fanlar için geçerli. Bu tür şeyleri pek takmıyorlar. Zorbalık zaten çok hassas bir konu ama kore de ayrı bir önem taşıyor. Soojin in birçok mağduru çıktı. Üstüne özür dilememekte ısrarcı olup gerçeği çarpıtan açıklamalar yaptı. Onun da üstüne cube onu korumak için mağdurları hiçe sayıp canla başla uğraşıyor. Olayla alakası olmayan minnie nin abisi bile soojin i savundu. Yani artık kore de grubun kolay kolay vazgeçilemeyecek bir konumu kaldığını düşünmüyorum. Gruba maddi olarak getirisi olan K-gidle fanları da açıkça soojin i desteklemeyeceklerini başta belirmişti. Cube bu hamlelerle gidle korede ki başarısının içine etti. Eskisi… Read more »

cansu

soyeon bir tek bu kıza üzülürüm..grubu o taşıdı, grup üyesi ve şirket ceo’su grubu bitirdi..

la cha ta

artık ayrılması lazım bu kadar iddia var toparlanamaz bir durumda

hey

e yuh artık ayrıl

betül

Artık köşeye sıkıştılar. İkpop yorumlarında en çok beğeni alan yorumlardan biri körü körüne savunmayındı. Ne yalan söyleyeyim şaşırdım…

ilvos

Aktrisin yaptığı açıklama etkili olmuş olabilir.

cansu

ikpop dedin ya orda bir kalbim sıkıştı

ÇELİK AYNA

Alakasız ama ikpop deyince aklıma dark magazine geldi. Mazi…

betül

Aynen ya. Orası kapandıktan sonra hemen takipçileri artmıştı. İkpop kapanırsa eğer aynı şey wine için olacak.

ÇELİK AYNA

Evet bu bir döngü, sadece takipçi olarak değil genel olarak kitlesi büyük magazin sayfalarının hem adminleri hem takipçileri toxic oluyor. Taraflı haber yapıyorlar. Bugün yine kaos çıktı taraflı haber yaptıkları için. Zaten daha önce BTS gruplarında blackpink ifşaları çıkmış herhalde. Dark da zorbalık olayı vardı bir de kurucu admin adı Zehra mıydı neydi bir arkadaşı ile beraber başka bir Admine zorbalık yapmışlardı sanırım.

queenliie

evet o yüzden en berbat glory

betül

Bu sitede konuşulan şey oluyor cidden ikpop kapanmış.

ÇELİK AYNA

Oha yine mi maşallah dediğimiz 40 gün yaşamıyor

ÇELİK AYNA

Niye kapanmış biliyor musunuz? Belki dondurmuşlardır

betül

Bilgim yok maalesef

ilvos

Gün geçtikçe mağdurlar artıyor, kızı kovmak için hâlâ neyi bekliyor bu işe yaramaz şirket??
Fanları da gına getirdi artık yaa

aswium

gün geçmiyor ki soojinin zorbalık haberleri çıkmasın bunu normalde hiç kimseye söylemem ama soojinin çöp kadar değeri yok

Baebae

Ben bir neverland olarak Soojinin gruptan atılmasını istiyorum grupta kaldıkça idleın imajını daha da mahvediyor umarım cube hatasının farkına garip soojini atar çünkü savunulacak hiçbir şeyi kalmadı korede kariyeri bitecek gibi sadece aptal global fanları kaldı onlarda para kazandırmaz lütfen bari diğer 5 kızın kariyeri kurtulsun idle a çok yetenekli kişiler var soyeona felan yazık olcak

Baebae

Ve yuqi nin çin olayı ne?

teletabi

sanırım geçen yılki Hong Kong olaylarından sonra Çinli idoller hep “Çin birdir, büyüktür” gibi açıklamalar yapmışlardı. Galiba o zamandan bahsediyor (ben olayı böyle hatırlıyorum, bu sitede arama kısmında Çin’i desteklemiş idollerin olduğu bir post vardı galiba)

Mor

Ya zaten acık düşünse grubu grubun itibarına ve arkadaşlarına zarar vermemek adına ayrılırdı.Wonho oyle yapmıştı suçlamaları kabul etmesemde gruba nefret gelsin istemiyorum demişti bu da yapışmış 4 elden tüm gidle ayrılırsa bu gitmez gibi öyle bişey artık yani

Baebae

Harbiden kız kene gibi yapıştı resmen suçunu kabul etmemek için yaşam mücadelesi veriyor sonraki açıklaması ne olacak merakla bekliyorum ama büyük ihtimalle yine reddedecek

Isaidno

Soojin’in elinde Cube ceosunun s*x kaseti falan mı var ne bu inat at artık şunu.

Last edited 2 ay önce by Isaidno
Tuğçeeeee

Soojin suçunu anlayıp gruptan ayrıldığında dünyamız:🥰😍😍🥳😻💞💓💕🧚🧜💃🌷🌺🌸🏵️🌻🌼💮☀️🌅☀️🌟⭐🌟✨🌠🌄

Ağır Yaşamlar

Kapında kırmızı mavi siren daha bi şey görmedin soojin sen

Vela havle Vela kuvvete

Işıklar yaklaşır kırmızı mavi ben bi şey yapmadım abi

Ağır Yaşamlar

Lan hem k pop hem t rap mi dinliyon

Vela havle Vela kuvvete

Annem her boku dinleme demişti her boku dinledim de bı annemi dinlemedim

Exonun enayisi

Ay soojinin olaylari bitmiyo asla lutfen bari buna duzgun bi aciklama yapsin cube ve mahkeme falan olsun da olaylar kesinlessin

Exonun enayisi

Gerci orasi kore rusvetle cube ne davalar kazanir😳

kudurtanexo

Cube dan hiç böyle bisey bekliyor musun kii olmayacak bir şey bu

Exonun enayisi

Bence bu ihtimal her sirkette var ya sirketlerden su yapmaz bu yapar seyi degil de

kudurtanexo

Şirketler bizi bir kez olsun şaşırtsalar keşke

Lavin

cidden yeter ama ya özür dile ve ayrıl işte ne yüzsüz ne arsız biriymişsin. fanları da umarım yakın zamanda aklı başında birer birey olurlar her geçen gün onlar yerine ben utanıyorum.

Lavin

ne iyimser yorum yapmışım. neymiş umarım yakın zamanda aklı başındahssbshbshsvshsbzhsb olmaz bunlardan hiçbir şey. shin ae keşke intihar edip ölse diyenine, shin ae’nin ablası ve shin ae zorba diyenine kadar o kadar iğrenç yorum okudum ki… hayır desem ki bunlara o başka bir mağdur, yok anlamayacaklar sinirleniyorum artık ne kıt bir topluluk bunlar ya.

Last edited 2 ay önce by Lavin
senasenasena

Grup zaten dans olarak ortalamanın altında bir grup. Vokalleri rapleri ve visualleeri çok iyi olduğu için çok fazka göze çarpmıyo. Soyeon olsaydı şirketin bu kadar korumaya çalişmasinı anlardım ama

Tuğçeeeee

Bugün yine soojin’i savunan bir sürü Instagram sayfası gördüm hiç mi objektif bakamıyorlar anlamıyorum ki
Tamam o idolün faniysan ilk başta yanında durursun belki iftiradir diye ama gerçek olduğu bu kadar belli olduktan sonra da bir sorgulaman gerekiyor ben kimin faniyim,cidden yapmış mi diye objektif bakman gerekiyor

betül

Hafif bir gelişme var bence
Önceden hepsi İdOlüMe İfTiRa AtIyOlAr denilen yorumlar en üsteydi.

Tuğçeeeee

Allah’a şükür ama hala belli bir kesim var soojin yapmaz o melek gibi diyen yakında öyle diyenlerinde soyları tükenecek umarım dmdmdmdmddl

Last edited 2 ay önce by Tuğçeeeee
betül

Biraz zor ama İnşallah diyelim

Milkshake :):

Bu kız hakkındaki gönderiler yoruyor artık beni. Cadı avı boyutundan çıktı artık iddialar. Hergün başka bi eski defter. Aç aç bitmiyor vukuatlari.
Niye özür dileyip tatlilikla halledemiyor işleri.
.

senasenasena

Idle queendomdan sonra yeni yeni ünlenmeye başlamişti ve korede gerçekten seviliyodu. Ama kore sırtını çevirdi. Japonyada izone, globalde ıtzy ıdle dan daha popüler. Global fanlarla da grupların ayakta kalması nerdeyse imkansız en iyisi diğer agrup arkadaşları için ayrılması

Sel cheshire

Zaten izone dağılacak sayılı gün kaldı hem korede hem globalde itzy ve idleın 4.genin en başarılı olduğunu düşünüyorum soojin grubu salmazsa idleın 15yalından büyük fanı kalmayacak

senasenasena

evet ki aespa yg kız grubu everglow ve bighitin yeni çıkarıcaği kız geubu var.Gruba kore dışında başka bir ülkedrn o ladar çok gekir gelmiyo.Rakipleri çok dişli en iyisi ayrılması

Xlyn

Çinli idoller hakkında gönderiler çıktıkça ister istemez ben de soğuyorum. Eğer Yuqi Uygur zulmüne destek veriyorsa Soojin çıksa bile grubu dinlemem. Bu arada artık git Soojin.

Boom

Cube atmazsa Soyeon atacak valla kız grubu yüceltmeye başarılı olmayı çok isteyen biri nasıl dayanıyor şuan merak ediyorum.Ayrıca yeter gerçekten bir düzgün açıklama gelmeli konu çok uzamadımı

Baebae

Diğer üyeler ne hissediyor çok merak ediyorum özellikle Soyeon bu grup için çok emek verdi debut şarkılarını bile şirket yapmadığı için kendisi yaptı kız, tek başına albüm bile yaptı, alanı olmamasına rağmen kareografi yaptı, shuhua arka planda kalıyor diye şarkıda ona özel solo dance bile hazırladı. Minnie ve yuqi de şarkı yazıyorlardı tek başlarına. Miyeon minnie yuqide zaten çok yetenekli kişiler yani şirket idle a hiç destek olmadı özellikle Soyeon sayesinde idle bu seviyeye geldi şimdi Soojinin geçmişte yediği boklar yüzünden grup mahvoldu ben olsam çok sinirlenirdim

la cha ta

soyeona çok üzülüyorum bu grup için her açıdan çok emek veriyor yoruluyor

oylesinegezmeyegeldim

Bu kızın elinde Üst düzey şirket yetkililerini tehdit edecek bir koz mu var gerçekten çok merak ediyorum

Last edited 2 ay önce by oylesinegezmeyegeldim
Melis

Soojiinim yapmaz diyen tayfa 🤡

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

😳

betül(yeni gelen)2

soojin özür mü diledi… hem de diledi ama boşu boşuna.. bunlar ne yaşıyor…

Falondia

Tuvalet suyu içirmek ne ya okurken buz kestim ve çok üzüldüm sizin hatırlamıyorum diyip geçtiğiniz şeyler maruz kalanları hayatları boyunca zorlamaya devam ediyor.

Sennes

Sıvama bölümü; açık

Istegeldimburdayim

Ya bence bırak git. Birini kapatmaya çalışırken diğeri çıkıyor. Bununda üstüne kapatsan belki bir diğeri çıkacak abajkaka Boşuna çaba yani

Çiçekli Yollarda Yürüyen Ben

Soojin sen neymişsin be abi…

nobody

geçmiş olsun soojin tamamen bitti gözümde halkın gözünde de kurtaracak bir imajı kalmadı lütfen ayrıl artık

Aeri

Soojin hakkında çıkan kaçıncı haber bu sayamadım..

Bennn

Cube niye bu kızı hala atmadı Hyuna yı bile attı

Falondia

Cube yakında yeni kız grubunu çıkartır bence G-idle bu saatten sonra iflah olmaz artık

teletabi

Diğer kızlar yeni bir isimle alt-grup misali işlerine güçlerine devam etseler + yeni gg fena fikir değil. Soojin kendini aklasa bile imajı artık yerlerin altında, grup da zarar görüyor, yazık oluyor

Sel cheshire

Cube bu ara çok fazla stajyer kaybetti şuanda tanıtılan kızlardan han chowon ve lee joohyun hariç diğerlerini silmiş onun için yeni kız geubu zor idleın da başarısının gideceğini düşünmüyorum ikonda tek tanınan bobby ve hanbindi onun için hanbin ayrılınca eski popülerlikleri gitti ama idleda soyeon miyeon korede çok popülerlerler globalde de minnie yuqi bunları tanımayan yok idleın 5 kişi floplayacağını düşünmüyorum

DNAME

Eğer Cube Soojin’i gruptan atmıyorsa aklı başında olan herkesin artık grubu desteklemeyi bırakması gerekir. Bunun öylesi böylesi yok. Ondan sonra bakın balalım Cube gerekeni yapıyor mu yapmıyor mu

teletabi

Zorbalık olayları çıkıp bu olayları inkar etmeyip sektörden ayrılanları görünce “yaa demek ki her iyi zannettiğimiz kişiler aslında çok farklı kişiler çıkabiliyormuş, kimseye güvenmeyin arkadaşlar, biz onları sadece ekrandan görebildiğimiz kadar tanıyoruz, kimseye çok bağlanmayın” denilince herkes buna katılıyor ama bu olayda inatla “bu kız yapmamıştır” diyenler var. Daha önce sektörden ayrılanları da çok iyi-masum-güleç biliyorduk, hani ne oldu? Şu olay da arap saçına döndü a q yeter bir sonuca bağlansın artık

Baebae

Gruptan ayrılsa bile iftira kurbanı oldu diyecekler ve ot6 taglari açacaklar

teletabi

valla ama eğer gözleri varsa bu kız yüzünden tüm grubun kötü etkilendiğini görüyor olmaları lazım ama galiba gözlerde problem var

Vela havle Vela kuvvete

Soojin artık sana o kadar sinir oluyorum ki şey böyle “reklamı kapatmak için tıklayınız” yazan yere tıklayınca çıkan reklam gibi beynime kan sıçratıyon

Mor

Hatırlama sürecinde de olabilir bilgiler yeni güncelleniyodur

aswium

artık ne kadar çok zorbalık yaptıysan hatırlamıyorsun bile soojin hanım

Hadwyn

Cube anlik

Hadwyn

Kaos seven ben

Sennes

Bu arada Müge Anlı daki avukat eğer bir kişi iddialar karşısında hatırlamıyorum diyorsa %99.99 iddialar doğrudur dedi. Program her türlü bilgilendirici djdbhd

Blinkto

YETER ARTIK OF ALLAHIM YETER

Senaura

4. Umarım Idle Soyeon, Miyeon, Minnie ve Shuhua olarak devam eder. Seo Soojin’i ve Çin birdir diyen o kızı görmek istemiyorum

Yuqi(yanlış yazmış olabilirim) “çin birdir” dedi mi gerçekten?

nobody

ben hiç öyle bir haber görmedim umarım dememiştir

Isaidno

Evet arama yerine Hong Kong yazarsan Çin i destekleyen idollerin oldugu bir gönderi var ve orada Yuqi de var

kırmızıbaşlıklıkız

ben de görmedim belki çinli diye genelleme yapmışlardır. sadece hong kong olaylarında polisi desteklemişti sanırım onu biliyorum ama o da çok tuhaf gelmemişti.

lightless

Soojin artık asla duramaz grupta daha ne kadar kanıt bekliyorlar ki Cube bu hafta içinde atmazsa diğer üyeler daha çok zarar görecek insanlar ya fandomdan çıkıyor ya da hâlâ salak gibi Soojin’i destekliyor bir an önce çıkmalı artık herkes yıldı

kudurtanexo

Bu kızın artık sektör de devam edebileceğini hiç sanmıyorum ki bi zahmet çıkan bu haberler üzerine de sektörden ayrılması gerektiği taraftariyim

Notoday

Ay soğan gibi kadın çıktıkça çıkıyor fkfkglgllvlgö