[THEQOO] SM, sanatçıları için yeni hayran kulübü ‘Kwangya Club’ı duyurdu

52

SM Entertainment yeni mobil hayran topluluğu ‘KWANGYA CLUB’ı duyurdu.

Resmi hayran kulübü hizmetlerine odaklanan bir hayran topluluğu olan ‘KWANGYA CLUB’ın beta sürümünün Temmuz ayında yaklaşık 2 ay boyunca, tam sürümünün ise Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Topluluk, Kangta, BoA, TVXQ, Super Junior, Girls’ Generation, SHINee, EXO, Red Velvet, NCT 127, NCT Dream, WayV, aespa ve daha fazlası gibi SM Entertainment sanatçılarının hayranları için hizmetler sunacak ve ücretsiz bir ‘BASIC’ üyeliğinin yanı sıra ücretli bir yıllık üyelik veya ‘ACE’ üyeliği içerecek. ‘KWANGYA CLUB’ın hem Kore’deki hem de yurtdışındaki ‘ACE’ üyelerine özel içerik ve avantajlarla çeşitli hizmetler sunması bekleniyor.

1. Wow, Kwangya’da yürüyelim~~ (ç/n: Next Level sözleri)

2. Gerçekten Kwangya kelimesinden nefret ettim ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ ama 35,000 won harcamaya hazırım

3. Umarım JYP buna dahil olmaz…

4. Kwangya kelimesi beni utandırsa da bunu sevdim…

5. Bununla Lysn arasındaki fark ne?

6. Akıllarını kaybediyorlar, ne zaman durmayı planlıyorlar? Bu o kadar şaşırtıcı ki sadece gülüyorum. Cidden iyi tepki alacaklarını mı sandılar?

7. Ben içki içip dans edilen gerçek kulüplerden bahsediliyor sandım ㅋㅋㅋㅋ

8. Berbat… ama umarım biasım da olur

9. Kwangya kulübü…? Dışarı çıkmama izin verin

10. Bunun yerine sanatçılarınıza geri dönüş yaptırın be


[instiz] SM, TEMMUZ AYINDA ‘KWANGA CLUB’ HAYRAN TOPLULUĞUNU AÇIYOR.. EĞLENCENİN GELECEKTEKİ DÜNYASI

1. Lysn yeterli olmuyor mu?

2. Ah Pink Blood çok daha iyi olurdu ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅜ Kwanya Club ne yahu? Asla geri dönemeyeceğim gibi duruyor…

3. Çok kötü ya, bu isim ne? Ah çok sinir bozucu

4. “Kwangya Club”ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

5. İsim ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Cidden niye yapıyorlar bunu ㅠㅠㅠ

6. Yah.. Kwangya’ya gitmiyoruz dedik

7. İsim çok sinir bozucu

8. Kısaltınca KwangKeul oluyorㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ (ç/n: çok hızlı bir şekilde bilgisayar mouse tıklatma sesine deniyormuş)

9. Nasıl utanmıyorlar.. Kwangya’yı zorla kabullendirmeyi kesebilirler mi

10. Gerçekten uydurabildikleri en iyi isim bu muydu…🤦‍♀️

 

K: Pannchoa

Önceki İçerik[PANN] K-Pop sanatçılarının 2022 Spotify stream sıralaması
Sonraki İçerik[PANN] aespa Winter, kısa sarı saçlarıyla kalp hoplatıyor
52 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
crookshanks

7. İsim çok sinir bozucu

🐼×͜×🐼

El-alemin birliklerini, klüplerini boşverin. Bakın bizim ne güzel birliklerimiz var. #TeamFiskoBirlik

Ahjumma deme bozuluyorum

Küçükken en sevdiğim fındık ezmesi Fiskobirlik markaydı. Şimdi nedense çok şekerli geliyor ve yiyemiyorum.

Got7 enayisi

Alakayı kuramadim 😅

🐼×͜×🐼

Bir aralar internete bu tarz şakalar dönüyordu, Avrupa Birliğine girme mevzusuyla dalga geçilirken. Ordan aklımda kalmış😂

hello

Netızenle aynı korku içerisindeyim jyp özgün ol sakın buna katılma…….

NYKS

Insanlar her zaman şirketler için ‘durmalı, ne yaptığını sanıyor, saçma’ gibi şeyler söylüyor ama dönüp baktığımızda şirketler bundan çok iyi gelir elde ediyor üstelik bunu planlayan kişiler 15 16 yaşlarında çocuklar değil birçok insan bir araya gelip yeni bir sistem kuruyorlar.
O yüzden bu yorumlar benim komiğime gidiyor.

Kpop

neye dur dediklerini kendileride bilmiyor… hiç bilmedikleri konular hakkında konuşuyorlar. öngörüsüzler, vizyon sahibi değiller… sonra yapmayın dedikleri şeyin kölesi oluyorlar, seviyorlar bayılıyorlar..

lal

Pink Blood deniyordu bir ara, farkı ne

🐼×͜×🐼

O SM’in marka tescilli fandom ismi

İrem

Bu boş işlerle vakit harcayacağına exo comeback ver. Comeback ve promosyon beklemekten yıldık artık. Exo’yu grup olarak bir arada ne zaman görebileceğiz ?

eslem

gercekten imdat ya imdat. exo’yu salmama cok az kaldı. uyelerin hepsi sozlesmeyi yeniledi diyorlar kwangya club icin mi imza attı koskoca grup. bir de niye sm’in tum grupları bir grubunun konseptine ayak uydurulmaya zorlanıyor. cogu da hoslanmadıgını belli etmisti zaten.

edit:imla

İrem

EXO’nun sözleşmeleri diğer gruplar gibi grup olarak değil hepsinin bireysel sözleşmeleri var ve her birinin sözleşmesi farklı tarihlerde bitiyor. Bildiğim kadarıyla en geç Baekhyun ve kai’nin ki bitiyor o da 2023-24 gibi olması lazım. Bir de sm üyelerin askerlikte olduğu dönemi sözleşme dışı gün olarak kabul ediyormuş saçma sapan sözleşme maddeleri ile sözleşme süreleri uzatılıyor kısaca. Bu sektörde sözlerime yenilediler ya da yenilemediler diye bir durum söz konusu değil. Lay’in sözleşmesi bittiğinde bunu hemen duymuştuk diğerlerininki de bitince duyarız zaten diye düşünüyorum

Ahjumma deme bozuluyorum

Sözleşme yenileyen olsaydı şirket duyururdu. Özellikle de yenilemek istemeyen üyelere baskı kurmak için duyururdu bunu. Ama bence çoğu sözleşme yenileyecek. Özellikle de grup olarak devam etmek istiyorlarsa mecbur yenileyecekler. SM bazı üyeleri kolay kolay bırakmaz ve EXO’nun grup isim ve şarkı haklarını hayatta vermez. Ya hepsi yeniler yada bir ihtimal SNSD gibi olurlar. Her üyenin ayrılacağını yada grubun dağılacağını pek sanmıyorum. Ama onları sık sık birlikte görmek de pek mümkün olmaz gibi.

eslem

henuz yenilemedilerse de yenileyecek cogu buyuk ihtimal o yuzden boyle yazmıstım.. keske sarkı ve konsept yapmak konusunda deneyimleri olsaydı. o zaman got7 gibi takılabilirlerdi. exo adını kullanamamaları sahsen benim o kadar umrumda olmazdı farklı alternatifler illaki bulunurdu. ama bence de yenileyecek cogu. bence bize kadar gelen bu soylenti nabız yoklamak icin yayıldı.

Rosie Posie Exo-l Blink

Sm hiçbir üyeyi kolay kolay bırakmaz bence. Exo’yu böylesine geri plana atmasına rağmen elinde tutmak zorunda. Üyelerde sözleşme yenilemezse sm’in neler yapabileceğini biliyorlardır sonuçta..

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Exo’yu sm yüzünden salma lütfenn🙏

eslem

bakma oyle yazdıgıma salmak istesem de salamıyorum 😀 cogu exolin gencligi exo ile gecti. gecmisinden bir parcayı koparıp atmak zor. yakın ya da uzak gelecekte fandomdan ayrılsak bile cogumuz arada haberlerine bakıp sarkılarını hala dinliyor oluruz yuzde yuz.

Rosie Posie Exo-l Blink

Bende aynı fikirdeyim ama lütfen ben büyüyünce fandomdan ayrılmak istemiyorum🙏. Yukarıdakiler duyun sesimi😅

Cheniee

knk çok üzgünüm ama bence exoyu grup olarak bir daha göremeyeceğiz 🙁 sololarına odaklanacaklar gibi duruyor

🐼×͜×🐼

Kwangya sadece AESPA ile sınırlı kalmalıydı bana göre. Zaten kendi evreni olan gruplar var.

Arya

İyi hoş da biraz da Exo Planet mi görsek artık ya

Budaböyle

Kwangya olayinin aespa ile sınırlı kalmasini ben de isterdim kizlar gayet iyi götürüyor zaten ama Sm son birkaç yıldır kimseyi umursamadan istediği yoldan gidiyor ve bir şekilde yaptığı projeler kabul görüyor. Her ne yapıyorsan yap ama promo ve performans konusunda daha iyi kişilerle çalış lütfen idollerinin kabiliyetlerini boşa harcama.

yeppi you gonna love

alt tarafi bi isim neye bu kadar ayilip bayiliyorsunuz

haneull

Sanalda para kazanmak artık eskisinden de kolay ve genç kitlelerinde inter. kişilere de ulaşım sağlıyor o yüzden bu kadar yatırım alıyor. Böyle şeylere karşı değilim sonuçta teknoloji çağı ama benim sevmediğim şey daha az maliyetle daha çok kar için tamamen sanala yaslanma durumu.Şirketler dengede tutsa daha iyi olur

erigom

exo planeti geri ver istek değil ihtiyac

starrysky

exo planetle ilgileniyoruz biz aşko

Hellobitches

Ne bu SM tarikatı mı

Rei

Adamlar sizin hayrınıza yapmıyor lan bu işleri anlayi artık herkes para kazanmaya çalışıyor çok doğal olarak. İstemiyorsanız indirmeyin sanki zorla kaybediyorlar sizi sbdhdhx

Rei

Kwangya bir metaverse arkadaşlar neden sadece Aespa ile sınırlı kalsınlar? Bu dijital işler ile ne kadar ilgilisiniz bilmiyorum ama tüm dünyada olay bu sanal dünyaya kayıyor. SM bu konuda öncü olmak istiyor ki pastada ki payı büyük olsun. Kpopa yeni girecek kişiler için zaten bunlar çoğunlukla bizim gibi eski dinleyici garipsiyor ama 10 15 yıl sonrası için atılan adımlar bunlar

Ahjumma deme bozuluyorum

Bu konuda sana katılıyorum. Kwangya olayı alelade bir grup konsepti değil. Aespa’yı parlatmak için yapılmıyor tüm bunlar. SM geleceğin teknolojisine şimdiden yatırım yapıyor. Eğlence sektörünü dijital dünyayla birleştiriyor ve doğal olarak buna tüm gruplarını dahil ediyor. Eğer becerebilirlerse büyük bir atılım yapıyorlar bence.

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Kwangya umrumda değil biz EXO PLANET istiyoruz…

Oasis

Lysn sildim direkt zaten exo grup olarak aktif değil paylaşımlar artık dikkatimi çekmiyor solo şeyleri de fan sayfalarından görürüz asla ASLA indirmem

Hayao

LYSN’den farkı büyük ihtimalle canlı yayın özelliğinin gelecek olması. Vlive olayından sonra zaten SM kendisine ait olan Beyond Live’i kullanacaktı ama onun yerine yeni platform kuruyor demek ki. Şaşırılacak bir şey yok zaten. Sonuçta 2.jende bile ücretli fanclub yapan ilk şirket ki TVXQ fanlarının guiness rekorlarda yeri vardı diye hatırlıyorum. Ee SM sonra 2017 falandı şu anki adı LYSN olan Everysing’i kurdu. O uygulama olduğu için sadece Koreli fanlar değil diğerleri de indirebildi. Oradan fan idol iletişimi yıllardır sağlandı. Yayın açmayı vlive ile yaptıkları için kendi uygulamalarında ona yer vermemişti. Şimdi o da olur.

.

Hayao

Kwangya sırf aespa ile başladı diye nefret edip duruyorlar ama Soo Man’ın yıllar önce tüm idollerinin sanal karakterini yapmak istediğini ve onlar için ayrı sanal bir dünya oluşturacağını (bknz: şu anki Kwangya) söylediği makaleleri tekrar gün yüzüne mi çıkaralım. Adam zaten metaverse’ü yıllardır planlıyor. Bunu ayrı ayrı gruplarında denese daha dağınık ve anlaşılmaz olurdu bunun yerine direkt bir grubunun konsepti yaptı ama diğer grupları da ara ara bağlayacak. Yine üstüne basarak söylüyorum ki her grubun kendi hikayesi evreni zaten ayrı devam ediyor ama Kwangya ortak bir sanal alan. Adam başta Kore hükümeti olmak üzere farklı ülkelerde bile metaverse olayını görüşüyor.… Read more »

nothin

exol uygulamamizi bizden aldigin icin hala kinliyim…

Sad but i've içe coffee

Teşekkürler canım biz kendi aramızda SMstan demeye devam edicez

Mustesna

şu kwangya evreni olayını seven bir tek ben varım sanırım.

İrem

Ya Exo üyeleri kwangya olayını saçma buluyor sürekli buna dahil olmaktan rahatsız olduklarını da dile getiriyorlar. Ve bir nevi Exo’nun konsepti Kwangya gezegenine dahil edildi. Ve konsept değer yitirdi.haliyle hem fandom hem de üyelerin istemediği gereksiz bir sanal dünya. Aespa ile sınırlı kalmalıydı ama kalmıyorsa da yalnızca nct ve aespa dahil edilmeliydi. Genç dinamik ve yeni bir çağrışım yapardı 4.jen açısından. Ama şuan da debutları üzerinden 10 yıl ve üzeri geçmiş ve zaten konsepte sahip grupları yeni bir şeye dahil etmeye çalışıyorlar. Bu Sebeple istenmemesini doğal karşılıyorum

Vivi

SM’in şirketteki tüm herkesin ae’si var derken şaka yapmıyormuş Kwangya’da keşke sadece aespa’nın olsaydı daha iyi olurdu ya bilemedim

Alberta

korede herkes bunu saçma buluyor ama çıktığı gibi üzerine abanacaklar

Got7 enayisi

Güzel biseyler geliyo gibi ama netolarin hoşuna gitmemis

Got7 enayisi

FNLZDKSNZLEMSP HAYKİRDİM DKSNKS

Xyz

Bighit de Weverse ve Vlive’ı aynı tabanda birleştirecekti oranın da isim değiştirme ihtimali var ama yine de yabancılara hitap eden bir isim olur diye düşünüyorum SM’inki isim olarak pek olmamış sanki

GOKCE

EXO Planet geri dönsün artık özledim 😭

marin

Vlive el değiştirdikten sonra SM ve JYP onlardan ayrı olarak ortak bir platform açar zannediyordum. Hatta Beyond Live diye ortak bir şirket kurmuşlardı ve bu ad altında bir platform gelir diye düşunüyordum. Ama SM Kwangya adıyla bir platform kurduğuna göre JYP de kendine ait bir platform oluşturacak muhtemelen. HYBE ve YG birlikte SM ve JYP birlikte hareket ediyor son birkaç yıldır. Park Jin Young SM Station için şarkı yaptı, SM yapımcıları JYP’ye şarkı veriyor falan. Keşke daha fazla işbirliği görsek. Neyse JYP’nin platformu nasıl olacak bakalım. O da açıklar yakında.

EXOWICE

S*m kwangya mıdır nedir onla ilgilenmiyoruz.
EXO PLANET >>>

hai

sm kwangyadan gına getirecek illa gerçekten yeto

yes sir

hatırladığım kadarıyla aespadan önce smde kwangya bilmem neli projeler yoktu ya da ben duymamıştım o zaman sadece aespa ile sınırlı yapsaymış diğer grupları niye çaylak grubun peşinden götürüyor üstelik exoyu neden dahil ediyor exo planet bin kat daha iyiydi gerçekten bu şirketi anlamıyorum

jjjjj

biz exo cb dedikçe farklı farklı şeyler çıkarıyorlar ya

Jhye

Gerçekten Kwangya kelimesi ve böyle bi evren yaratılması bana da cringe geliyor 😂 fanfic yazan fan girl müsünüz

Beria

Bir ara ai karakterlerin olduğu otel mi ne öyle bir şey kuracaklardı onu ne zaman yapacaklar acaba