Benzer Yazılar

[THEQOO] ‘Snowdrop’ dizisi çekimleri tamamlandı + Mavi Saray dizinin iptali için yapılan imza kampanyasına cevap verdi

snowdrop seems to have completed all filming 1

“Son çekimler”

snowdrop seems to have completed all filming 2

“Geçtiğimiz yıl boyunca devam eden uzun yolun sonuna geldik”

snowdrop seems to have completed all filming 3snowdrop seems to have completed all filming 5snowdrop seems to have completed all filming 6snowdrop seems to have completed all filming 7snowdrop seems to have completed all filming 8snowdrop seems to have completed all filming 9

1. Bu dizi yayınlanmamalı

2. Jung Hae In, BLACKPINK Jisoo, Yoo In Na, Jang Seung Jo, Yoon Se Ah, Kim Hye Yoon, vs. Bir sürü iyi oyuncu bu dizide oynuyor ama gelecekteki dizilerini izlemeyeceğim.

3. Bu kadro boykot edilecek.

4. İğrenç

5. Yok artık, kadın başrol BLACKPINK Jisoo mu? Şok oldum, niye bu kadar pislik bir diziyi çekiyorlar?

6. Jung Hae In, Yoo In Na, Yoon Se Ah..? Hayal kırıklığına uğradım.. En sevdiğim oyuncular..

7. Bahse varım yabancı BLACKPINK hayranları diziyi savunacak

8. Jisoo’yı seviyorum ama bunu izlemek sitemiyorum

9. BLACKPINK Jisoo için endişeleniyorum.. eminim bir sürü yabancı ve Güneydoğu Asyalı hayran diziyi destekleyecektir ama Kore’de eleştirilecek

10. Tüylerim diken diken oldu


[THEQOO] MAVİ SARAY ‘SNOWDROP’ DİZİSİNİN İPTAL EDİLMESİ İÇİN TOPLANAN 220 BİNLİK İMZA KAMPANYASINA CEVAP VERDİ

blue house responds to petition 220000 signatures to stop filming snowdrop 1

‘Joseon Exorcist’ ve ‘Snowdrop’ dizilerinin iptal edilmesi için toplanan imza kampanyasına/dilekçeye Mavi Saray cevap verdi.

“‘Joseon Exorcist’ dizisinin yayınlanmasını durdurun’ dilekçesinde, dilekçe sahibi dizinin ‘tarihi çarpıttığını ve Çin’in Kuzeydoğu Projesi’nin kabul edilmesini öneren içerik ve görüntülerden oluştuğunu’ belirtti, dizi yayınının durdurulmasını ve tekrarının önlenmesini istedi. Yaklaşık 240.000 vatandaş dilekçeyi imzaladı.

”Snowdrop’ dizisinin çekimlerini durdurun’ dilekçesinde, dilekçe sahibi ‘Demokratik harekete hakaret ediyor ve Ulusal Güvenlik Planlama Teşkilatını (NSP) yüceltmeye çalışıyor’ diyerek dizinin çekilmesinin durdurulmasını istedi. Yaklaşık 220 bin vatandaş dilekçeyi imzaladı.”

“26 Mart tarihinde ‘Joseon Exorcist’ dizisini yayınlayan kanal, tarihin ciddi şekilde çarpıtıldığını göz önünde bulundurduktan sonra diziyi yayından kaldırdı. ‘Snowdrop’ı yayınlayacak olan televizyon kanalı ise, ‘Mevcut tartışma, eksik bir özet ve bölünmüş karakter açıklamalarından kaynaklandı, demokrasi yanlılarını kötüleyen bir dizi değil, dizi casus olmayı ya da NSP için çalışmayı cezbetmiyor’ diye açıklama yaptı. Dizi şu anda yapım aşamasında.

Yayıncılık Kanunu’nun 4. Maddesi, yayın istasyonunun yayın yapma özgürlüğü ve bağımsızlığını güvence altına alır. Kanunda öngörülen koşullara uyulmadan yayın programlarının düzenlenmesi veya yayına müdahale edilmesi mümkün değildir. Hükümetin bu tür çalışmalara doğrudan katılımı, ifade özgürlüğünü ihlal edebileceğinden dikkatli bir yaklaşım gerektirir. Hükümet, ulusal duygulara aykırı içeriklerde içerik oluşturucu, yapımcı veya tüketici tarafından kendi kendini düzeltme çabalarına saygı duyar. 

Bununla birlikte, kamu sorumluluğunu baltalayan ya da tarihin aşırı çarpıtıldığı yayınlar, Kore İletişim Standartları Komisyonu (KCSC) tarafından değerlendirilir. KCSC’nin idari ofisine göre, izleyiciler yayınlanmış ‘Joseon Exorcist’ hakkında 5.000’e yakın şikayette bulunmuştu. Beşinci KCSC komitesinin kurulmasındaki gecikmeler nedeniyle henüz bir inceleme yapılmadı, ancak komite kurulur kurulmaz bir gündem belirleyeceğiz ve dizinin yayın yönetmeliklerini ihlal edip etmediğini tartışacağız. KCSC, yayının tarafsızlığını, kamusal niteliğini ve diğer kamu sorumluluğu faktörlerini izleyicilerin şikayetleri doğrultusunda kapsamlı bir şekilde gözden geçirecektir.

Gelecekte hükümet, yaratıcı çalışmalar hakkında sağlıklı tartışmaların gerçekleşebilmesi için sanatçılar ve vatandaşlarla iletişim kurmaya devam edecek.

Ulusal dilekçelere katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

(Özetlersek, Mavi Saray ‘Snowdrop’ henüz yayınlanmadan diziye müdahele edemeyeceğini, yayın ve düşünce özgürlüğünü ihlal etmeyeceklerini söylüyor. Ama dizi yayınlandıktan sonra gelen şikayetler doğrultusunda dizi değerlendirilebilir, Joseon Exorcist dizisi için böyle oldu, kanal diziyi kendisi kaldırmıştı ama yine de Mavi Saray’a dizi hakkında çok fazla şikayet geldiği için komite kurulduktan sonra dizi incelenecek.)

1. Ama doğru… sadece Çin henüz yayınlanmamış bir diziyi iptal eder

2. Tabi ki bu Mavi Sarayın verebileceği en iyi cevap

3. Henüz yayınlanmayan bir diziyi hükümet nasıl iptal edebilir? Çin’in yaptığı tam da bu

4. Hükümet nasıl diziyi iptal etsin? Kuzey Kore ya da Çin değil burası

5. Tabi ki bu normal, zaten bu dilekçenin amacı prodüktör ve kanala halkın görüşünün ciddiyetini belirtmek

6. Dilekçe sadece halkın görüşünü ifade ediyor, şimdi yapmamız gereken diziyi boykot etmek

7. Ama yabancı K-Pop hayranları onları savunacak

8. Sadece ‘Snowdrop’ı boykot edin

9. Umarım reyting %0 olur

10. Burası Çin değil, hükümet diziyi nasıl iptal edebilir?

 

 

K: Knetizen

93 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
shine7

Yabancı hayranların bununla ilgili pek konuşmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü bu onların siyasi geçmişi ve anlıyorum ki bu konuda baya hassaslar, yabancı fanlar olarak yorumda bulunmamak en iyisi.

karina

lafı ağzımdan aldın

demirbakıralemyon

Eğer ciddi çarpıtmalar varsa tabiki yayından kaldırılmalı ama ben çok fazla abartıldığı kanaatindeyim. Dizinin çok bütçeli bir yapım olmasını felan geçtim oyuncuların 7 aylık (tam emin değilim) emeği ekstra Jisoo hayranlarının aylardır heyecanla bekliyor oluşları yazıkk yani…

shine7

Siyasi geçmişi olan bir dizi çekmenin zorlukları işte.

miyari

240.000 kişi bir şey biliyor ki imzalamış az buz kişi değiller

Last edited 5 ay önce by Miyari
whyy

Hiçbir şey bilmiyorlar sorun da bu altı üstü biri bir şey dedi o kadar açıklama yaptılar üstüne böyle bir durum yok diye hala üsteliyorlar. Basbaya başka sebeplerden istemiyorlar joseon ex. bile toplam 5000 imza toplamış yazıyor. Yayınlanmayan bir dizinin bu kadar imza toplaması antilerden dolayı diye düşündürüyor açıkçası.

betül

240.000 bin kişi anti olması çok da mantıklı değil. Twitter’da Koreli birinin yazdığı bir floodu okumuştum, dizideki bir karakterin gerçekte de olduğunu ve ailesinin isminin kullanılmasında rıza olmadığını söylüyordu. Bu da sebeplerden biri.

whyy

Tabiki 240k kişi anti değil olayın bu kadar büyümesinin sebebini diyorum ben. Bence popüler bir grup üyesi oyuncu olmasaydı aynı joseon ex gibi 5000 hadi en fazla 20000 alırdı 240000 kişi ne gördü de şikayet ediyor anlamadım. Ki ısrarla ortaya atılan hiçbir senaryo gerçek değil dediler.

wizard

Bence o mevzuya fanlar jisoo yu kattılar yani korelilerin derdi dizinin konusuydu jisoo’nun kitlesi büyük olduğu için de bu konu çok konuşuldu jisoo ya antilik için yapıyorlar falan dediler ama alakası yoktu bence

blinkler niye böyle

Yazıyı nerenle okudun acaba. Joseon ex için 5000 şikayet, 240.000 imza toplamışlar. 5000 imza sayısı değil mavi saraya şikayet sayısı. Olayın jisoo ile alakası yok konusu ve karakter ismi sorun. Size göre tüm dünya unnilerinize anti 😒

lalalulu

Joseon exorcist de 220 bin dilekçe almış Mavi Saray kampanyasında. Komisyona giden 5000 dilekçeymiş. Snowdrop yayınlanmadığı için komisyona kaç dilekçe gider belli değil daha. Yanlış sayıları karşılaştırıyorsunuz.

miyari

İnsanların işi gücü yok Jisoo’nun dizisini sobete etmeye çalıyor değil mi? Çıkın şu kafadan Kore’de yaşamıyorsun, Koreli değilsin çekimleri yakından görmüyorsun fotoğrafları görüyorsun. Bu kadar kişinin yukarıda da dediğim gibi bir bilgisi var ki istemiyorlar yayınlanmasını

Last edited 5 ay önce by Miyari
inspirit

BP Jisoo fanıyım ancak bu tür bir konuda biz yabancıların söz söyleme hakkı yok. Mavi Saray gayet güzel bir cevap vermiş, yayınlanmasından sonra gerçekten sakıncalı bir şey görürlerse kaldırmaları doğru olan. İmza toplayanların da imza toplama hakları var. Boykot ederlerse ona da hakları var. Yanlış gördükleri bir şey için seslerini çıkarıyorlar bunda yanlış bir şey yok, keşke biz de biraz böyle olabilsek.

mila

Senaryoyu geçtim daha önce hiçbir projede rol almamıș bir idolün sırf popüleritesi ve güçlü bir şirketten olduğu için bașrol olması ne kadar doğru? Yıllarını bu işe adamıș çocuk oyuncu olarak bașlayan idoller daha bașrol almamıșken jisoo’nun bașrol olması bana doğru gelmiyor.Oyunculuğu hakkında birșey diyemem onu seçenlerin illaki bir bildiği vardır. Belki çok iyi bir iș çıkaracak ve ağzımızı açık bırakıp bizi kendine hayran edecek bunu bilemem ama blackpink üyesi ve yg altında olmasaydıda ilk projesinde bașrol olabilir miydi? Benim kendi düşüncem önce yan rollerde oynayıp daha sonra bașrol oynamasıydı en azından insanlar onun oyunculuğunu tanır ve alıșmıș olurdu. Șimdi diyelim… Read more »

whyy

Jisoo zaten seçmelere katıldı birçok ünlü ile.birlikte ayrıca yapımcı kişi ülkenin en iyilerinden deniyor adam böyle büyük bir projeyi bozmaz sırf popüler bir kadın idol koyarak çünkü ihtiyacı yok yani. Kendileri sectiklerine göre vardır bir bildikleri diyorum. Zaten tek başrol jisoo değil bildiğim kadarıyla 3 başrol var ve seçmelere girip kazandığı için torpil demek bana pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca jisoo lisede tiyatro kulübünün başkanı olup, reklam çekimlerinde defalarca oynadı, iki dizide kısa da olsa bir bölümlük katıldı replikleri de olmuştu, başka grubun mv çekimlerinde sevgili olarak rol yapmıştı. Baktığında çoğu oyuncu böyle başlıyor zaten ha birkaç bölümlük oynasaymis daha iyiymiş… Read more »

Last edited 5 ay önce by Whyy
whyy

Kızın seçmelere katıldığı tüm medya tarafından doğrulanmış buna bile eksi atıyorsunuz. Kendi favlariniz hiçbir seçmelere girmeden oyunculuk yapıyor hiç sıkıntı yok övmeye devam kötü oyuncu ise de ” ilk işiydi zaten kendini geliştirir” demeyi biliyorsunuz. Seçmelere girip seçildiği kanıtlanmış zaten oyunculukla ilgisi var dediğimizde torpil torpil diye gezmeyi iyi biliyorsunuz. İlk önce kendi sevdiğiniz idollerden başlayın eleştirmeye o zaman. Burda jisoo eleştirip diğer postta idollerinize o zaten yetenekli kendini geliştirir demeyle olmuyor.

Last edited 5 ay önce by Whyy
mila

Bu arada ben jisoo’yu linçlemek için yorim yapmadım sadece kendi düşüncelerimi yazdım yanlış anlaşılmak istemem

whyy

Yok biliyorum senin fikrin ona bir şey diyemem sadece biliyorsundur diye yazdım oynadığı yerleri ve ilk kez rol almadığını. Ben eksileyen 8 kişiyi anlamadım yalan söylemiyoruz yani kız seçmelere katıldı ve seçildi. Bilmiyor olabilirsin senin düşüncen de olabilir saygım var ama fikir bile değildi yazdığım şey direk gerçekte olan bir şey yazdım onu eksilemisler.

mila

Bu kısa roller ile bașrolü bir tutamam kusura bakmayın. Lisede tiyatro kulübü bașkanı olması oyunculuğu çok iyi diyebilmemiz için ne kadar etki eder sizce?
Ayrıca popüler bir grup ve güçlü bir şirket fikrimi halen savunuyorum. Koredeki olayları ișlerin nasıl yürüdüğünü bilmesek hadi neyse ama eğer şirketin sağlama ki jisoo’nun sağlam en iyi şekilde bir yerlere gelirsin. Tekrar yazıyorum oyunculuğunu kısa reklam filmleri ve mv çekimleri ile anlayıpta karar vermek zor

whyy

İyide bu işe giren herkes böyle başlıyor yani reklam çekimi küçük rol ile kız zaten oynadı demişler ayrıca seçmeleri de geçmiş seçen adamlar yeterli bulmuşsa daha izlemeden yetersiz olduğu kanısına nasıl vardınız? Tuba Büyüküstün bir şarkının klibinde 15 saniye göründü anında dizi teklifleri geldi yani çoğu ülkede bu şekilde konu jisoo olunca ki oynadığı yerler olup seçmelere kendi katıldığı halde niye şirket torpili olarak geçiyor?

mila

Yetersiz olduğunu düșündüğüm kanısına siz nasıl vardınız? Ben jisoo’ya yetersiz diye birșey yazmadım hatta izlemeden oyunculuğu hakkında yorum yapamayacağımı yazdım. Benim tepki gösterdiğim nokta bu işe yıllarını veren ve yeterince becerikli olan işini hakkıyla yapan oyuncular varken Jisso’nun daha hiçbir projede doğru düzgün oynamamıșken boșrol oynamasını diğer oyunculara haksızlık olarak bulduğum için bunu dile getirdim. Okuduğunuzu iyi anlayın lütfen.

nox skywalker

Jisoo daha önce bir webdramada ve 2 farklı dizide yan rol oynadı zaten. Direkt başrol almıyor. İlk projesi de değil.

miyari

2 farklı rol aldı ama 2 saniye bile görünmedi haklısın ona yan rol denmez

mila

Oynadı biliyorum ama bu oynadıklarında çok az süre göründü bunlar bașrol oynamak için yeterliyse sektörün geri kalanı neden hala yan rolde? O zaman onlarında şimdiye bașrol olması gerekiyordu üstelik aralarında çok iyi olan oyuncular var

xoxo

jisoo kariyerine oyunculuk yolunda devam edecekken idol olmayı seçti,liseden beri bunun eğitimini alıp okul klüplerinde bulunduğu da onaylanmıştı.
bu konu da ekranda çoğu kişiye göre fazla tecrübesi yokmuş gibi gözükse de kendisi zaten bunun eğitimini almıştı.

wizard

Arkadaşlar idollerin çoğu başrolle başladılar bu işlere 5 yıldan fazla oyunculukla uğraşan idollerin bile oyunculuğu daha yeni yeni gelişti jisoonun oyunculuğunu daha izlemediniz bile ayrıca korenin en iyi senaristlerinin birininin dizisi bu global ve korede tabi ki jisoonun popüler olması diziye olan ilgiyi arttıracak ama başrol için illa idol seçmelerine gerek yoktu bu insanların kadının önceki dizileri zaten rekor kırdı demek ki jisoo seçmelerde iyi iş çıkarmış ki role almışlar

y-young

Senaryo ve o zamanlarda halkın psikolojisi popülarite sahibi bir idolün başrol olmasından daha önemli değil bence.

mila

Eğer yorumumu dikkatli bir şekilde okumuș olsaydın senaryoyu önemsemediğim varsayımını çıkarmazdın.Senaryo ve o zamanlar halkın psikolojisi tabikii de çok önemli zaten “senaryoyu geçtim” kelimeleri ile bunu açıkça ifade ettiğimi düșünüyorum. Ayrıca benim anlatmak istediğim konu ve senin değindiğin nokta birbirinden tamamen farklı konular. Yaptığım yorumu başka yerlere çarptırmazsan çok sevinirim :).

ahjumma deme bozuluyorum

Kore tarihini bilmiyorum. İnsanların bazı şeylerden rahatsız olabileceğini de anlayabiliyorum. Ama hala neden yayınlanmamış bir diziye böyle bir tepki var anlamadım. Yayınlansın bir kaç bölüm öyle karar verin yani. Tuhaf bir olay cidden.

sad but i've ice coffee

Çünkü dizi tamamen bir dönem dizisi ve çok fazla acı çekilen bir dönemi anlatıyormuş. Ayrıca tamamen politik bir dönem. Türkiye için gezi parkı olaylarını daha karmaşık olarak hayal et, bizde polis diğer ülkelere nazaran müdahale bile etmedi sayılır ya da 15 Temmuzu düşün. Böyle bir ortam oldukça siyasi olduğu için dizi/film hükümet yancısı ya da hükümete zarar verici bir mantıkla karalama kampanyası güdüyor olabilir. Hangi tarafı tutuyor olsa da başrol karakteri ölümü çok konuşulan biri, ailesi izin bile vermemiş hikayesinin dizi olmasına, kim bilir kurgusallaştırılırken ne anlatılacak, belki reyting için içine aşk katılacak. Vefat eden kişi/ler/in uğruna öldüğü amacı için… Read more »

ahjumma deme bozuluyorum

Türkiye’de de 60 – 80 darbeleri yaşandı ve o olayları anlatan tonlarca film, dizi yapıldı. Kimi konuyu daha cesur işledi, kimi daha kapalı, kimi taraflı işledi, kimi tarafsız ama hiçbirine bu ölçekte bir tepki gelmedi. Hele ki daha yayınlanmamış bir dizi için hiç böyle şeyler yaşanmadı. Ben zaten tepki göstermesinler demiyorum. Bu konularda hassas da olabilirler, buna da lafım yok. Sadece diyorum ki daha tek bir bölüm bile yayınlanmadan ne bu tantana. Neyse Koreli değilim, bu olay beni ilgilendirmez. Kimin neye duyar kasacağına da karışacak değilim. Sadece bu tepkilere anlam veremediğimi belirttim.

whyy

Çekim mekanları falan gerçekten çok güzeldi. Oyuncu kadrosu ve yapım ekibi baya bilindik ve iyi bir ekipmiş. Bu insanlar aptal değil 1 yıl.boyunca uğraştıklarına göre riske atmazlar zaten. Yg direk geri çekerdi sıkıntılı bir konu olsa daha tek bir sahne replik duyup görmeden saçma sapan galeyana geliyorlar. Ha tarih ile ilgili olsa bile olabilir size uygun olmak zorunda değil her yapım bizim ülkemizde de oldu mesela devam da etti dizi çekimlerine.

Last edited 5 ay önce by Whyy
army

Daha diziden bir tanecik bişey bile yayınlanmadı bitek konuyu az çok biliyoruz sanki diziyi izlemisler gibi eleştiri yapiyolar tabii ki savunucaz nasıl bir içeriği olduğunu nerden bilebiliriz bence dizi çoğunluk romantik olucak

wizard

Bu dizinin daha başlamadan olayları bitmedi aslında koreliler önceden eleştirdikleri şeyleri izlemeyi/dinlemeyi çok severler ama bilemiyorum dizinin senaristinin önceki işi skycastledı çok iyi bir diziydi umarım bu dizide de sorunlar çözülür jisoo nun oyunculuğunu merak ediyorum

mirai

Skycastel gibisi gelmez be

wizard

O baya iyiydi ya snowdrop için de umutluyum ama aynı senarist ve aynı yönetmenle çalışılıyor yanlış bilmiyorsam ayrıca çok fazla karakter var her birinin ayrı hikayelerini görücez aşk kısmı da jisoo ve hae in üzerinden gider diye düşünüyorum

deniz

Bence Penthouse 1. sezonuyla Sky Castle’a rakipti ama 2. özellikle 3. sezonunda epey saçmaladılar .

zitti e buoni

Penthouse 3. sezonu izlemedim ya neler oldu? 2. sezonu bitirdim sonra bıraktım cidden 2. sezonda da epey saçmalamaya başladılar. 1. sezonda bitirip tadında bırakmalılardı.

ayla

Dizi fantastiğe döndü resmen . Herkes en az 1 kere ölüp dirildi . Su ryeon’dan sonra Logan’ın da ikizi çıktı ve aynen Su ryeon daki gibi olaylar gerçekleşti

mirai

Bence de sonradan gerçekçiliği kaçtı olayların

dancingqueen

Bende dizi başladıktan sonra netizenlerin nasıl r yapacaklarını kolam ve cekirdegimle bekliyorum

Last edited 5 ay önce by dancingqueen
mirai

Korelilerde bir yönden haklı (ve bu konulara karşı çok hassaslar ay çöreği mevzusunu hatırlatırım)bence dizide düzeltmeler yapmışlardır neyse yayınlansın bakalım özellikle Kim HyeYoon performansı çok merak ediyorum

dancingqueen

Ay coregi mevzusu ne ¿

betül

Henüz izleme fırsatı bulamadım ama Mr Queen dizisi de -bu tarz bir konuda- yayınlanırken iyi reytingler almasına rağmen bolca da eleştirilmişti. Daha sonra bu eleştiriler oyunculara da gelmişti ve dizi bittikten sonra Kore’de bazı platformlardan kaldırıldığına dair haberler vardı.

Umarım dizide sakıncalı yerler kaldırılmıştır da aynı şey olmaz.Dizi çekimleri 1 yıl sürdü boşa giderse onca emeğe,set ekibine ve oyunculara yazık olur.

Last edited 5 ay önce by betül
whyy

Bence yapım ekibi bunu riske atmaz. Zaten deneyimli insanlar halkın ne tepki vereceğini biliyorlar 1 yıl boyunca çektiklerine göre ki baya ünlü oyuncular var iyi de bütçe var adam.bunu riske atacağını zannetmem büyük ihtimal sağlam senaryo ile geliyorlar tepki alsalar bile reyting iyi olacak.

Last edited 5 ay önce by Whyy
sad but i've ice coffee

Ne Queen dizisi genel olarak komediydi ancak bir yabancı olarak benim bile Kraliyet kadınlarının av eğlencesinde bu ne biçim bir gelenek be dediğim oldu. Korelilerin kültürümüzde böyle bir şey yok demesi çok normal. Ucu gerçek bir bıçak olmasa bile asillerin hizmetlileri av gibi yakalaması falan baya kötüydü bence o sahne kaldırılmalıydı ancak deli gibi nefret alan tek kişi resmen başrol kadın….adamın o kadar skandalı çıkmasına rağmen kadın kadar nefret almadı hala. Kızın oyunculuğunu çok beğeniyorum ama baya boykot ediliyor hala üzücü… Umarım snowdrop öyle sahneleri düzenlediği için bu kadar uzun sürmüştür dizi.

rei

Bizim tarihi dizileri görseler nfndndndndnd

dancingqueen

Bizim tarihi dizilerimizin kutuplasmanin zirvedr oldugu bir ulkeye gore o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum
Hayranları…garip

ttt

O değil de sky castle, Chicago typewriter, Nice guy, goblin, welcome 2 waikiki gibi diziler gibisi gelir mi ki bir daha…..

çinça

Sky castle >>>>>> all

heyuu

Onu bunu geçin bal gibi de izlenecek. İyi pr reklam aldı dizi. Bir dizinin yönetmeni ve senaryosu iyiyse gerisi çorap söküğü gibi gelir… iyi oyuncu olmaya bile gerek yok. Senaryo ve yönetmenler kimleri kimleri parlatmadı şu zamana kadar…. Yoona, Suzy, IU gibi gibi idoller olunca hala dizileri izleyemiyorum. Oyunculukları hep aynı ama bal gibi senaryo, yönetmen ve ekiplerle çalışıyorlar. Onun dışında yetenekli olan zaten kendini belli ediyor. Dizi izlenecegi ve başarılı olacağından bu konuşmalar boş şu an… siyasi yönünü Koreliler bilir.

Last edited 5 ay önce by Heyuu
beco

ıu’nun my mister ve hotel del luna’daki oyunvculuğu nasıl aynı olabilir?

rosie

Bir dizi başlasaydı ya öyle eleştirirdiniz oyunculara bu süreci zehir ettiler resmen

bu bir kuş bu bir uçak

açıkçası hayranların bu konuda yorum yapmaya hakları yok ve çoğu blink şey diyordu jisoo antileri jisooya antier diye karşı çıkıyolar fln

uwu

1 yıldır çekiliyor. Aynı zamanda çekime başlayan diziler yayınlanıp final yaptı. Bu kadar uğraşıldığı için koreliler sözlerini geri yiyecekmiş gibi hissediyorum. Heyecanla bekliyorum bu diziyi.

kiminhayranıbu

Popüler diye başrolü alanlara kızıyorum çoğu balon çıkıyor oyunculukta jisooyu bilmiyorum izlemem lazım

ıwashere

Doğrusunu söylemek gerekirse dizi konusu da verilen tepki de ülkenin kendi iç meselesi ve yabancı fanların fikir belirtmemesi gereken bir durum.
Sadece halk tarafından daha yayınlanmadan tepkiyle karşılaştı büyük ihtimalle hepsi de diziyi hata bulmak ve linçleyebilmek için izleyecekler . Ve oynayan tüm oyuncaların önüne sürekli ısıtılıp gelecek .

says

bu konuda ne bize ne int fanlara söz söylemek düşüyor ama korelilerin abartı linç kültürünün etkisini düşünmeden edemiyorum henüz jtbc senaryoyu açıklamadan 200k imza toplamak pek akıl karı değil gibi ahaguıh neyse kamera önü ve arkası ekibi falso verecek kalitede kişi değiller hayırlısı olsun

chaemeko

kaç defa senaryonun internette yazılan ile ilgili olamadığını açıkladılar halk hassas diye çekimleri durdurup karakter ismi değiştirdiler diziyi tamamen ortaya dökmeden senaryoyu bile ellerinden geldiğince açıkladılar bu olaylardan sonra gittim neden bu kadar tepkililer diye araştırdım gerçekten içler acısı ama dizinin daha yayınlanmadan bu kadar tepki görmesi tam netizenlere göre dizinin işleyişini bile bilmiyorlar COLY içinde böyle tepki gösterip reyting birincisi yaptılar

nicktir git

nedense diziden bir zamanlar çukurova vibeı alıyorum hfghfsdgf her neyse jisoo’nun oyunculuğunu merak ediyorum eminim güzel iş çıkartacaktır :)))

dancingqueen

Bende hatirla sevgili vibe ı aliyorum
Umarım onun gibi güzel olur

ahjumma deme bozuluyorum

Hatırla Sevgili çok güzel bir diziydi. Nefesimi tutarak izlerdim resmen. O gün asla başka bir plan yapmazdım. Özellikle dönemin olaylarını mümkün olduğunca tarafsız anlatmaya çalışmaları diziyi efsane yaptı benim gözümde.

dancingqueen

Aaaah cansel elcin
Çocukluk crush ımdı

ahjumma deme bozuluyorum

Ben Cansel Elçin’e gıcık olan tayfadandım. Okan Yalabık’ın oynadığı Necdet karakterini çok seviyordum.

dancingqueen

Kalbim çıt gozyasim pıt
Bu konusma üstüne hatirla sevgili izlemeye karar verdim tarih 30.07.21

yorum

Necdet bence biraz enayiydi ama ben de onun enayisi oldum maalesef ki…

lightless

Konu hassas. Diyecek çok bir şey düşmüyor bize ama Jung Hae in… başrol olmuştu çok üzgünüm şu an :(((

taita

Babam ve oğlum konusu çok hashastı o aklıma geliyor okul bizi sinemaya götürmüştü çok ağlamıştım daha serviste eve giderken babama günlük yazmıştım çok etkilemişti eğer hashas konular iyi bir senaryo ile önümüze gelirse bakış açımız değişir daha duyarlı oluruz tarih ile ilgili

vivian

bunu savunan yabancı blackpink hayranlarını anlamıyorum konu jisoo ve onun kişisel meselesi değil, adamların ülkesinde tarihlerine ters olan bir dizi olacak eğer onlar rahatsız oluyorsa biz kimiz ki buna sinirleniyoruz?

rei

Bu kadar uzun süre çekimi süren bir dizi hiç görmemiştim 1 yıldır bu diziyi bekliyoruz sanki

sunnysideup

Çıksın izleyip bari öyle linç edeceklerse etsinler daha tek kare bile yok 240 bin kişi fazla değil mi

edus

Bu Kore’nin sorunu ile ilgili bir durum bize laf söylemek düşmüyor

dancingqueen

240k ımza ne ya! bizde cb adayı olmak için 100k ımza yetiyorken😱 çok ciddi bi oran

lambanur

Yayın özgürlüğü, medya özgürlüğü falan diyor adamlar bunlar hiç bilmediğimiz şeyler… Göz yaşartıyor.

elif nur

Bi çıksın dizi, ne yanlış ya da ne çarpıtılmış bi gör sonra nefret kus. Ben anlamıyorum abi tarihi dizi sektörü bitti o zaman ülkede, daha çıkmadan bu kadar nefret yorumu atılıyorsa…

miyari

Kanka ayıpsın Jisoo YG sayesinde değil kendi sayesinde dizi seçmelerine katılmış unutma

miyari

Hayranları Yg yardım etmedi seçmelere girerken diyordu da zaten Yg nin yardımı olmadan ilk dizisi için başrol verilmezdi bence.

miyari

Ben senin ne dediğini anladım ama siz anlamadınız Jisoo hayranları ısrarla YG yardım etmedi kendi girdi seçmelere diye tantana yapmıştı hala da yapan var ironi olarak yazmıştım

armyonce 🍭💜

Blackpink zaten nefes alsa bile linçlenen bir grup bu diziyi şirket ya da jisoo kim kabul etmişse hata yapmışlar zaten her ülke tarihi konusunda çok titiz davranır yabancı blinkler tabii ki jisoo hak ettiğini alamıyor diye bir türkü tutturmuş her halükarda karışırlar umarım linç almaz hayırlısı olsun onun için

minlele

adım gibi eminim dizi reytingi %5 i geçecek bana göre %8 alı gibi

çinça

Bütün emeklere yazık oldu gerçekten. Kore baya bi olay yarattı izlemezler gibi geliyor bana. Gerçekten oyuncular ve arkadaki çalışanlar için baya üzüldüm 1 yıl az buz değil.

miyari

Ben dizi çekimleri durduruldu diye biliyordum durdurulmamış mı? Aaa ciddi ciddi yayınlayacaklar yani şaka gibi

damla

Dizide bir sorun yok ki hiç bir zaman tam konusu açıklanmadı. Karekterin adından dolayı tüm diziye tepki geldi sonrasında da karekterin adının değiştirilip tekrar çekileceğini söyledi jtbc

miyari

Koreliler sizin gibi düşünmüyor maalesef

blinkto

Iyy şu g.korelilerin abartılı yorumları yok mu, beni deliye çeviriyor. Reytingi en üst seviyelerde olucak ağlayarak günlüğünüze yazın 🥱💅💅💅

armyonce 🍭💜

Gerçekten neden böyle yapıyorsun bilmiyorum ama grubuna ve idolüne gerçekten anti kazandırmış oluyorsun bende 1 hafta öncesine kadar bp antisi gibi bir şeydim ve 16 yaşında bir kızın daha hiç doğru düzgün tanımadığı birinden nefret etmesi ne kadar saçma ve ergence diye düşündüm ve cidden insanların önceden nefret ettiği kişileri sevmesi zaman alıyor sizin gibi blinkler gerçekten grubunuza zarar veriyorsunuz keşke böyle davranmasan çünkü grubunun nefret aldığında ne kadar üzüldüğünü en çok siz bilirsiniz

uwu

nickin armyonce. anti olmama gibi bir imkanın yok sen kime ne anlatıyorsun???? 🤣

armyonce 🍭💜

Maalesef o yüzden sözlerime dikkat ediyorum 😆😆😆

lightless

Bu genellemeniz çok saçma. Army ve once’ım, kimseye anti değilim, olmam da.

armyonce 🍭💜

O anlamda demiyor genelde bazı blinkler army ve oncelara anti gibi davranıyor kötü yorum yazmasalar bile

lightless

Yanlış anlamışım özür dilerim

nicktir git

belki saçma gelebilir size ama bir idolü sevmemizde fanların çok büyük rolü olduğunu düşünüyorum. Şimdi idolle fan ne alaka diceksin gayet de alaka. Kızların hepsine ısınmışım instada takbe almışım oh mis sizin gibi böyle cringe, dozu kaçmış saçma yorum yapan fanlar görünce bi soğuma geliyo bana. Ve özellikle de sizin fandomda oluyor bu. Blackpink’e şu ana dek ısınamayan anti olan varsa yüzde 75 fandom yüzünden :)) ben demiyorum ki bizim fandom dört dörtlük hiç toxic yok falan elbette var ama konu blackpink olunca siz direkt devreye giriyosunuz ortaya saçma bi şey atıyosunuz sonra vay babam neden idolume ısınamıyorsunuz falan.. Yanlış… Read more »

bu bir kuş bu bir uçak

koreliler;ağladık

Yeni Yazılar