[THEQOO] Yeri’nin Red Velvet’e girmesine karşı çıkanları ikna eden efsane fotoğraf

57
5465

the legendary photo that convinced those who opposed yeri to join red velvet

İşten eve dönerken Yeri 

Çift göz kapağı + parlak gözler + hafif gülümseme
Red Velvet’i 4 üyeli olarak tercih edenleri ikna eden efsane fotoğraf

1. Red Velvet normalde Yeri’siz 4 kişi miydi, bilmiyordum..?

2. Çıkış performansını izlemiştim, o kadar güzeldi ki şok olmuştum ㅋㅋ O sadece bir bebek ㅠㅠㅠㅠ ❤

3. İmajı Red Velvet’e uyuyor

4. Bence görsel şok gibiydi… şaşırtıcı şekilde güzel ve şirin ㅠㅠ

5. Yeri, seni çok seviyorum

6. ‘Ice Cream Cake’ zamanı Red Velvet’i tanımıyordum, ama şu anda favori üyem Yeri

7. Red Velvet’siz Yeri nasıl olurdu acaba ㅠㅠ Şu anda Yeri’siz Red Velvet hayal edemiyorum

8. Yüzünü sahnede ilk kez gördüğümde idol olmak için doğmuş diye düşündüm~

9. Red Velvet’e farklı bir renk veren üye. Grubun yeni faaliyetlerini merakla bekliyorum

10. Yeri Red Velvet’in imajına çok uyuyor

 

K: Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] BTS’in Louis Vuitton moda şovu için yeni fotoğrafı
Sonraki İçerik[THEQOO] BTS ‘Permission to Dance’ teaserı yayınlandı
guest
57 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Keddy

Ahh rv k-popun en iyi gruplarından biri. sahnede tamamen farklılar. kalite açısından kızları seviyorum, konseptleri de farklı. aynısı yok. Kim ne derse desin Rv, bp, twice gerçekten yeri doldurulamayacak gruplar. 5-6 yıl oldu neredeyse onlar gibisi gelmedi daha. Rv keşke daha çok görseydik fanları bile değilim ama keşke 2020 cb leri olsaydı. Yeriye gelince güzel, tatlı biri gibi

Last edited 28 gün önce by Keddy
Demirbakıralemyon

Benim redvelvette en beğendiğim kişi Yeri, tabi İrene de güzel ama yeri daha önde bende.

Dünyanın sonuna doğmuşum

Gruptaki bir üyenin benimsenmesi için güzel olması gerekmesi… Tüm dünyada bir güzellik algısı falan olur ama hâlâ bu işin nirvanasının Doğu Asya’da olduğunu düşünüyorum (en azından şimdiye kadar gördüğüm insanlar arasında)

Janetiny

Maalesef her yerde böyle. Halk kendine güzellik algısına kimi uygun görüyorsa onu daha çok seviyor. Türkiye’de de böyle.

aswium,minhoamaskzüyesiolan

7. Red Velvet’siz Yeri nasıl olurdu acaba ㅠㅠ Şu anda Yeri’siz Red Velvet hayal edemiyorum

ben de öyle olur ya Filmler de son eksik bir parça taş olur o yerine getirilince her şey tas tamam olur ve olması gerektiği gibi yola girer ya aynı onun gibi bir şey Yeri

İrem

Bu kadar nefret almasını en başından beri saçma buluyorum.Yeri için grubun rengi diyebilirim.Yaşı küçük olduğu için fanlarla daha yakından anlaşabiliyor.Ayrıca programlarda enerjisini hemen hissedebiliyorsunuz.İyi ki gruba dahil olmuş 💜

İrem

Ayrıca bu aralar Yeri’yi Irene’e çok benzetiyorum.Red Velvet’te güzelliğine laf edilebileceğiniz bir üye yok.

Meloyusa

Irene Yeri’yi büyüttüğü için mi acaba bu kadar benziyorlar yahu bazı fotoğraflar da sanki Irene veya iki Yeri var gibi oluyor

meow

evet cidden çok benziyorlar ve irene’in yeriyi büyütmesi dünyanın en tatlı şeyi resmen gözlerinden kalp fışkırıyor ne zaman yeriyi görse

aswium,minhoamaskzüyesiolan

redvelvet 5 kişi ile tam olmuş ve uyuşmuş 4 kişi oldukları yer de hep bir eksiklik hep keşke bu da olsaydı hissiyatı var RV tam olarak beş kişi ile mükemmel bir uyuma sahip olmuş bir grup aksini iddea eden Yeri antisidir

ilvos

Yeri’nin arkadaş canlısı biri olmasını sürekli farklı yerlere çekmeye çalışanlar ve doğru düzgün yaptığı işleri bile takip etmeyip yetenekten vurmaya çalışanlar gerçekten çok fazla. Küçük yaşında tüm sektörde boş yere en çok linç edilen idollerin başında geliyor hep,, çok üzücü umarım iyi olur hep.

Saniye

Red Velvet’in tüm üyelerinin çekici yönleri var, efsane bir grup. Risk almayı sevip farklı konsept denemeleri de iyi bir şey benim için. Bir kız grubu desteklemek isteyenlere istediği her şeyi verebilecek bir grup.

Stephen

Yanlışta hatırlamış olabilirim ama zamanında bu fotoğrafı yeri’ ye anti birisinin çektiği ve yüzünü görünce onun hayranı olduğunu okumuştum bir yerde bu fotomuydu tam hatırlamıyorum

æ my

Yerim sadece güzel değil aynı zamanda yetenekli bir kadın antiler her ne kadar yeteneksiz dese de bir çok yeteneği var :
1)vokali her zaman stabil(coverlarına bakabilirsiniz ve canlı performanslarına)
2)Şarkı yazabiliyor (Wendy için bir şarkı yazıp bestelemişti ve kendi programında söylemişti)
3)Rap yapabiliyor(yanlış bilmiyorsam red flavor şarkısındaki rapini kendi yazdı)
4)Dans edebiliyor
5)Oyunculuk yapabiliyor(kısa rol aldığı bir dizi vardı ve netizenler oyunculuğunu beğenmişti yeni diziside yakında çıkıcak)
6)Klip yönetmenliği yaptı (kendi yazıp bestelediği şarkısının klibini çekmişti)
7)Varyete yetenekleri var (yerihanbang’ı izleyebilirsiniz çok güzeldi) 💜

Meloyusa

Red Velvet Yeri ile gerçekten yapbozun son parçası gibi efsane bir tabloyu oluşturdular. Üstelik Yeri gerçekten çok yetenekli, dansta, şarkı söylemekte, rol yapmakta, şarkı sözü yazmakta, klip yönetmekte, rap. sm’in en zor seçmelerinde seçilmiş biri. Kendi çıkardığı şarkıları da çok güzel. Gerçekten örnek aldığım biri, power up dönemi hasta olup tedavi olduğu halde danslarda kendini gerçekten zorladı ve en iyisini yapmaya çalıştı. Fanları ile içli dışlı gerçekten değer veren biri, küçüklüğünden beri de çok güzel ve mutluluk saçan bir kız.
comment image
comment image
comment image
comment image
comment image
comment image

Sarı

Nasıl gif yükleyebiliyorsunuz

Meloyusa

Google gboard klavye kullanıyorum ben onun tuş kısmın yukarısınsa gif yazıyor istediğin bir gifi atıyorsun ardından gifi yüklemek için yanında ok tuşu gibi bir şey var ona tıklıyorsun chorme sayfasına aktarıyor. En yukarıda da URL bulunuyor istersen onu kopyala istersen yanda kopyala kısmı var onu.

Beyzu

Gerçekten cana yakın bir kişiliği var, o yüzden neredeyse tüm sektörle arkadaş. Bu yönü çok hoşuma gidiyor.

Meloyusa

O dönemler Yeri’nin visuali çok konuşuluyordu herkes ikiye ayrılmıştı bir taraf çok çirkin diyor diğer taraf aşırı güzel diyordu. Sonra bu fotoğraf ortaya çıkmıştı küçük olduğu halde bu kadar güzel çıkması ve estetik yaptırdı diyen insanlar için bir nevi şok ediciydi doğallı

karina

ne saçma yetenekleriyle değil tipiyle ikna olmuşlar ama kpop bu sorgulamıyorum

SANA NE BENİM BOYUMDAN

hep çok güzel ve yetenekliydi bu zamana kadar aldığı nefreti asla hak etmedi güzel kızım benim <333

RrRr

Yeri gruba ilk geldiğinde aşırı derecede ön yargılıydım bir türlü sevemiyorum ama şimdi çok seviyorum. Gerçekten yetenekli bir kız şarkı sözleri yazabiliyor klip yönetmenliği yapabiliyor Red Velvet için bir mücevher gibi sesi bazen hoşuma gitmiyor ama yine de iyi bunca zaman boşuna nefret aldı.

levisgirl

Güzelliği değil gruba verdiği hava, karakteri ve sesi için RV’de olduğuna çok mutluyum. iyi ki katılmış, en doğru karar.

Maruko

Yeri tek başına tatlı ve güzel bir kız. Ancak bu peri kızı minvalindeki yorumları ancak korede veyahut uzak doğuda alabilir.
Red velvetin eksik parçası değildi ama geldikten sonra fazla da hissetirmedi açıkçası.
Ancak yetenek bazında diğer üyelerin yanında biraz sönük kalıyor. Sahnede daha iyi olmak için biraz daha çabaya ihtiyacı var.
Oyunculuğu konusunda oldukça meraklıyım. Iyi bir iş çıkaracağına şimdiden eminim. Idol kariyerinden daha iyi bir oyunculuk kariyer inşa edecek gibi hissediyorum.

Ayşe

Bence yetenek bazında üste çıkıyor. Diğer üyeler şarkı yazamıyor besteleyemiyor ama Yeri yapıyor. Gitar çalıyor.

Maruko

Yetenekten bahsettiğim cümlenin peşinden sahnedeki durumuna değinmişim. Bu iki cümle birbiriye bağlantılı.
Şimdi gelelim gitar çalması ve beste yapmasına. Bunlar yeriyi diğer üyelerden ayıran yetenekleri fakat sahnede diğerleri kadar iyi yapan özellikler değil. Bizler sahnede idolleri şarkı söylerken ve dans ederken izliyoruz. Gitar çalıp beste yaparken değil.

jeyan

Ohhaa çift göz kapaklıymış hemen gruba uyduğunu yazmalıyım

suzikisuzi

yeri sadeve görsel olarak gruba girmedi. her ne kadar sm hala doğru dürüst göstermemiş olsa da vokali de çok parlak. umarım gelecekte daha çok görebiliriz

meow

Yeri’yi gerçek hayatta gören herkes fotoğraflardaki halinden daha güzel olduğunu düşünüyor zaten ben inanılmaz yetenekli olduğunu savunmuyorum ama Kpopta o kadar yeteneksiz idol var ki onlarla kıyaslayınca aldığı nefreti de hak etmiyor?

Bad Boy ing versiyonunu yazdı Producerlık yaptı enstrüman çalabiliyor ve RV’in harmonilerinde inanılmaz katkısı var inanmıyorsanız “yeri’s attribution to red velvet’s harmonies” yazarsanız çıkar

Bilmiyorum boşa nefret alıyor gibi geliyor bana

Ayşe

Kpop sektöründe Red Velvet gibi harmoniye sahip başka bir kız grubu yok bence. Vokalleri birbirlerini o kadar iyi tamamlıyor ki bunu müzik eleştirmenleri de söylüyor. En iyi bsidelara sahipler. Canlı performansları desen efsane. Billboard Rv için yaşayan en iyi kız grubu demişti haklı.

Usagi

Çift göz kapağı + parlak gözler + hafif gülümseme

Bu nasıl bi kıstas ya

tinyminyatiny

ReVel fanı değilim ancak çıkış yaptıkları zamanı falan hatırlıyorum. Neden bilmiyorum ama Happiness zamanı sanki bir şeyler eksik gibiydi. Şimdi o eksik parça tamamlandı gibi. Bence Yeri, RV ile tamamıyla uyumlu bir üye.

Ayşe

Yeri sadece güzellikten ibaret değil aynı zamanda şarkı yapıyor ve besteliyor. Eminim çoğunuz bilmiyorsunuzdur

aespa antilerine beyin vakfi

Yeri cok tatli

KINGEXO ama fandomsuz

Yeri takip ettiğim tek idol 2018 yılından beri yediği linçten sonra daha güçlü ve cesur geliyor. Dizisini sabırsızlıkla bekliyorum oyunculukta bile beklenmedik bir şekilde çok iyi umarım hep böyle sevilen birisi olur🥺

Armyrv

Yeri’ye yeteneksiz diyenleri anlayamıyorum. Yeteneksiz olsaydı eğer kariyerinde bu kadar iyi olamazdı şimdi bakıyorum mesela büssürü markanın yüzü habire dergi cekimlerine katılıyor aynı zamanda populer bir grupun üyesi şimdi ise oyunculuk yapıyor sesi dansına girmiyorum bile Yeri bence kendini geliştirmek için çok çalıştı ve bunu başardı.

Armyrv

comment image

Armyrv

comment image

Armyrv

comment image

marquedefleur

bir reveluv olarak yeri’nin gruba eklenmesi beni fan yapan olaydı. ama sr16g içimdeki bir yaradır :((( neden hina,koeun,lami,yeri,ningning olarak bir grup oluşturmadılar ki

lavender

Sonunda pozitif yorum yazmışsınız tebrikler. Yıllarca kıza neler dediniz. SONUNDA biraz insan olmuşsunuz

…..

Tipine bir şey demiyor ki kimse, gruba hiçbir şey katmıyor, hatta eksiltiyor

Meloyusa

Aksine çok fazla şey katıyor varyete alanında, dansta, Fan çekmede, ve stabil vokali ile çok fazla insanın dikkatini çekiyor. RV’i halka yönelik imajında Yeri anahtar üyeydi küçük ve neşesi ile insanlar RV’i daha çok dinlemeye başladı.

wine

tipine hiç kimse bir şey demiyor mu? red velvet’i takip ettiğine emin misin? gruba girer girmez visuali güzel değil, revel’e uygun değil gibi birçok yoruma maruz kaldı. bunlar yetmiyormuş gibi vücudu ile dalga geçmeye başlandı, yaşlı teyze vücudu ya da d*omuz diye dalga geçildi. kız çok fazla kilo verdi bu eleştiriler(!) yüzünden, kilo verdikten sonra bile bodyshaming yapmaya da devam ettiler, etmeye de devam ediyorlar. ayrıca yeri, red velvet’in rengi, onsuz bir red velvet düşünmek imkansız. gruba girdikten sonra grup bile canlandı

RrRr

Yeri şarkı yapabiliyor şarkı sözü yazabiliyor sesi herkese hitap etmese bile canlı vokaline kimse birşey diyemez gercekten çoğu gruba göre gayette iyi Dansı da güzel aynı zamanda klip yönetmenliği bile yapıyor oyunculuğu bile iyi bir sanatçıya göre gayette yetenekli bence abartma

Last edited 28 gün önce by RrRr
Ayşe

Katmiyor mu abi şu, dağda mi yaşıyorsunuz kız grup içinde şarkı besleteyebilen ve yazan tek kişi. SM bile övüyor.

Kiminhayranıbu

4 kişi iyilerdi kızın oyunculuk yeteneği var ama şarkıcılık no

Ayşe

No mu kız şarkı yaizp besteleyen tek üye grupta. Yerihan bangdeki canlı performanslarını izleyebilirsin sesi stabil. Nxjxkc

Birisiyim işte

Yeri gerçekten güzel ve tatlı ama ne kadar yetenekli olduğu tartışılır gibi 🙄 netizen yorumları sadece güzelliğe yönelik rv yi dört kişi savunanlar yeri gelince aaa güzelmiş olur o zaman demişler sanki güzellik önemli olabilir ama benim için yetenek daha önemli

Last edited 28 gün önce by Birisiyim işte
Rose

Kötü bişey demek istemiyorum zira yeteneksiz demişsin gitar çalabıliyor şarkı yazıyor rap yapabiliyor dans edebiliyor canlı söyleyebiliyor visual bomba kpop a uyacak bütün vasıflar fazlasıyla var mesela bazıları gitar çalamıyor bazılari rap yapamıyor bazilar şarki yapamıyor yeri hepsini yapıyor yeri kulaktan doğma seylerle vurmaya çalışma zira batıyorsun haberin olsun

Birisiyim işte

Bak güzel kardeşim benim yetenek anlayaşıma uymuyor ayrıca yeri ile bir derdim de yok severim kendisini ve ben böyle düşünüyorum katılmak zorunda değilsin rapini beğenmiyorum ? Şarkı yazıp gitar çalmasını takdir ederim ama fark ettiysen ben burada kendi kriterlerime göre değerlendiriyorum ve bunlar bana göre yeterli değil hoş bir ses tonu var fakat yine bana göre yeterli değil senin çok yetenekli dediğin insan farklı benim yetenekli dediğim insan farklıdır ama ona saygı duyduğum bir şey varsa o da sürekli kendini geliştirme çabası takdir ediyorum en azından yerinde saymıyor ayrıca tüm bunları kulaktan doğma bilgilerle değil rv yi çıkışlarından beri takip… Read more »

Last edited 28 gün önce by Birisiyim işte
wine

yetenek, güzellik gibi öznel bir şey değil ki. “yetenek anlayışıma uymuyor” demen çok saçma olmuş

zey

yeri vokal üye olmamasına rağmen bütün canlı performanslarda stabil bir şekilde şarkı söyleyebiliyor. kendi coverlarını da dinleyebilirsin. ayrıca şarkı yapıyor, şarkı sözü yazıyor, klip yönetmenliği bile yaptı. elinden ne gelirse en iyisini yapmak için çabalıyor ve çok çalışkan. artık sırf sesini beğenmiyorsunuz diye şunları söylemekten vazgeçin. rookie zamanlarında joy’un yokluğunda onun vokal yerlerini full canlı söylüyordu bu kız.

Last edited 28 gün önce by zey
Krispi

Yeri gruba girmeden önce, RV halktan olumsuz bir dönüt almıştı. O zamanlar uzun süre SM kız grubunu bekleyen insanlar için beklentiyi karşılayamadı. Hatta Heechul, diğer SM sunbaeleri sürekli şarkılarını paylaştı destek olmaya çalıştı ama özellikle Weekly İdole katıldıklarında insanlar bu bir grup mu diye sorguladı çünkü varyete yetenekleri o zamanlar çok pasifti, ayrıca üyeler arası kimya düşüktü. Grubun neşesi olması beklenen Joy tipinden dolayı sürekli bir baskı altındaydı belki bu yüzden geriliyordur ama yıl 2014 olduğu için (2.jenerasyon eğlence şovu etkileri hala devam ediyordu) programlarda onları öne çıkaracak, eğlendirecek ve halka yakınlaştıracak üye maalesef ilk üyeler değildi. Bu yüzden Yeri… Read more »

Got lalesi

Yetenekli birinin yetenigini tartismaya gerek yok Yeri fazlasiyla yetenekli her seyi yapabiliyor

RrRr

Yeteneksiz diyebilmek için kör olmak lazım tamam sana hitap etmiyor olabilir en azından bana hitap etmiyor diyip bu işin içinden çıkabilirsin ama yeteneksiz kavramını bilmeden böyle demen Yeri’ye yapılan büyük bir terbiyesizlik bence mesela şarkı sözü yazabiliyor dansı iyi sesi bi Seulgi yada Wendy kadar iyi olmasa da gayette iyi söyleyebiliyor en azından sahnede stabil bir idolde olması gereken herşey var bence bu tarz yorumları abartı buluyorum.

Last edited 28 gün önce by RrRr
meow

Üzgünüm ama sadece netizen yorumlarına bakarak bunu diyemezsin? Yeriyi araştırdın mı? Söz yazdığını producerlık yaptığını sesinin red velvetin ses uyumunu nasıl dengelediğini biliyor musun? Red Velvetin tek bir bsideını bile dinlemeyenlerin bunu anlaması çok zor

Ve yeri en az popüler üye yeteneğini gösterdiği videolar 100k bile izlenmiyor ne bekliyorsam sanki🙄