Benzer Yazılar

Ünlüler ve netizenler ‘Sorry Jungin-ah’ hakkında paylaşımlar yaptı

l 2021010301000255500012803

SBS’in araştırma şovu ‘I Want To Know’ (ya da ‘Unanswered Questions’), korkunç bir çocuk suistimali olayı olan ‘Jungin’i ele aldı.

c63e50c0 4e6d 11eb ad83 255e1243236c image hires 181646

16 aylık bir bebek olan Jungin, 13 Ekim tarihinde pankreası parçalandığı için, evlat edinildikten 271 gün sonra vefat etti. Aynı gün, onu evlat edinmiş anne ve babası da çocuk suistimali sebebiyle tutuklandı.

SBS şovu bebeğe uygulanan şiddet ve suistimali şovunda araştırdı. Jungin’in kreşindeki çalışanlar ve ailenin yakınındakiler, Jungin’in suistimal edildiğinden şüphelenip defalarca polise şikayet etmişler, ama polis tüm şikayetleri görmezden gelmiş. Jungin vefat ettikten sonra, polis annesinin bebeğe zarar verdiği videolar çektiğini ortaya çıkardı.

Şovun yayınlanmasından sonra olay Güney Kore’de trend oldu, üvey anne ve babanın cinayetten soruşturulması için imza toplandı, polisin şikayetleri görmezden gelmesinin soruşturulması isteniyor. Ünlüler ve netizenler farkındalık yaratmak için “I’m Sorry Jungin-ah” hashtagini paylaştı.

HABER: “Jung In I’m Sorry” internet öfke ve hüzün ile doldu

KAYNAK: Kyunghyang News via Nate

1. [+4,865, -34] ‘Unanswered Questions’ şovu pankreasın parçalanması için nasıl bir güç kullanılması gerektiğini araştırdı. Pankreasının parçalanması için bir boksçunun tüm gücüyle sizi karnınızdan yumruklaması, ya da yetişkin bir kadının koltuktan bir bebeğin üstüne atlaması gerekiyor. Bebeğin üvey babası televizyona hiç çıkmadı ama Pohang’da ünlü bir papaz, takipçilerinden dilekçe yazmalarını istiyor. Şeytan bile onları görse kaçar. En beteri de polisin kreş çalışanları, çocuk doktoru ve ailenin arkadaşları tarafından yapılan şikayetleri görmezden gelmesi. Polis suç ortağıdır. Mahkeme nasıl bir karar verecek görmek için dikkatle sonuna dek izleyeceğim.

2. [+3,645, -23] Üvey annesinin yüzünü gösterin ve idam cezası verin! Jungin’e çok üzülüyorum ve annesine çok sinirliyim!

3. [+3,438, -9] Huzur içinde yatsın. Umarım doğru düzgün bir soruşturma yapılır.

4. [+257, -0] Hayatımda okuduğum en kötü haber. Bebeğin gülümsemesine bakın… tüm vücudu morluklarla doldu. Lütfen, lütfen ona saldıranlar öldürülsün. Polisin tek yaptığı anne babayı uyarmakmış… bilerek mi yaptınız? Bebeğe bakın…

5. [+233, -0] Kreşteki öğretmeni bebeği tutuyor, pes etmiş gibi, bunu düşünüp duruyorum ve kalbim acıyor… Lütfen kadınların doğum yapmasını talep etmeyi bırakın, zaten olan bebeklerimize iyi bakalım. Yasalarımız daha güçlenmeli ki sisteme güvenip doğum yapalım.

6. [+232, -0] Netflix’te bu olaya benzer bir belgesel var, ‘Gabriel Hernandez’i Kim Öldürdü’

7. [+180, -0] Bir bebek öyle bir dayak yemiş ki pankreası parçalanmış… Jungin doğduğundan beri sadece acı çekti ve sonra dünyadan ayrıldı. Biz yetişkinler olarak çok üzgünüz. Umarım görmezden gelen polisler cezalandırılır.

8. [+158, -9] Üvey anne ve baba cinayet suçuyla yargılanmalı, doktorların ve kreş çalışanlarının şikayetlerini görmezden gelen polis işlerinden kovulmalı!! O kadar sinirliyim ki onları gerçek hayatta görsem yumruklarım

9. [+139, -2] Üvey anne ve babasının suratlarını gösterin. Utanmaları gerek. Kendilerini kurtarmak için çocuk suistimali suçlamasından kaçmaya çalışıyorlar. Yüzlerini gösterin! Niye sadece Jungin’in yüzünü gösteriyorsunuz?

10. [+104, -0] Bana kalsa üvey anne ve babasını sokak ortasına koyar ve insanların onlara taş atmasına izin verirdim.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+293] Çocuk suistimali olayları gerçekten bence için en rahatsız edici şeylerden biri. Birinin özellikle kendi çocuğuna böyle şeyler yapmasını asla anlayamıyorum. Yeğenim 3 aylık ve hepimiz o kadar dikkatli ve nazik davranıyoruz ki, çünkü o bizim için çok değerli, ona pankreasını parçalayacak kadar sert vurmayı hayal bile edemiyorum. Huzur içinde yatsın minik bebek.

 

Kaynak: Netizenbuzz

60 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
overdose

jimin sayesinde konu hakkında bilgim oldu ve dün gerçekten okuduklarımla beynim uyuştu küçücük bir bebeğe bunu yapacak kadar nasıl vicdansız olabiliyorsunuz bir videosunu izledim öğretmeninin kucağında hareketsiz duruyor artık nasıl işkenceler görüyorsa😭

la cha ta

Çok korkunç bir olay iyi ki ünlerini iyiye kullanıyorlar ben de jimin sayesinde öğrendim

kingexo

Dün bu olayı jimin sayesinde duydum olayı araştırdığımda ağladım nasıl bir insan hiçbir suçu olmayan masum bir canlıya bunu yapabilir? minicik hiç kimseye zararı olmayan 16 aylık bir bebek ne yaptı size de onu böylesine katlettiniz? anlamıyorum insanlık nereye gidiyor, böyle haberleri duydukça bir an once kiyamet kopsa da daha fazla zararı olmayan masum canlılar ölmesin istiyorum.
Minicik bedeni bu acıya nasıl dayandı aylarca. Gerçekten aklım almıyor nefret ediyorum insanoğlundan.

Last edited 4 ay önce by KINGEXO
sema

Evet yaa şuan gözlerim doldu

sametinyourarea

Cidden aşırı kotu bir olay ama ülkemizde bunlar asırı sık duyuluyor maalesef .Bizim de global sanatcılarımız böyle şeyler yapabilirler .

Last edited 4 ay önce by sametinyourarea
sametinyourarea

Mesela ben olsam cocuk ve hayvan istismarı haberlerini ingilizceye cevirip ifsa ederdim ne bileyim anca aklıma o geliyor. Yıl olmuş 2020 bir hayvanın canı asırı kolay sekilde alınır oldu cezası bile yok ya 3k 4k veriyor bitiyor

kingexo

şimdi eğri oturup doğru konuşalım bizim ülkemizde sanatçının konuşması millete batıyor daha dün bunun en büyük örneği oldu ‘sen sanatçısın böyle paylaşım yapamazsın’ ‘sen sadece işini yap’ ‘milleti gaza getirme’ ‘haddini bil’ gibi iğrenç sözlere maruz kalıyorlar. Konuşsalar suç konuşmasalar suç onlarda ne yapacaklarını şaşırdılar. Bir de olayları ingilizce çevirip paylaşsalar ohhooo var ya vatan haini ilan edilirler ülkeyi kötülüyor diyip.

Last edited 4 ay önce by KINGEXO
sametinyourarea

Onları umursamicak kimse valla. Twitter olmasa Türkiyede ne olaylarin üstü kapanicakti. Doğrusu tw olsa da hala dışarıda gezenler var da

boş yapmayın

Tarkan, Hasankeyf sular altında kalmasın diye çok uğraştı. Şarkılar bile yaptı ama milletvekili olacak adamlar ne dedi sen şarkını söyle girme bu konulara dedi ve insanlar ne dediyse de inatla bir tarih sular altında bırakıldı. Sırf bu davranışları için de bizim aptal kesim Tarkan’a laf ediyor. Her yardım mevzusu olduğunda Tarkan neden yardım etmiyor diyorlar, bir yerden vuracaklar ya. Oysa Tarkan hep göstermelik işler yapmadı benim için gerçek Sanatçıdır.

yoongi hepinizden daha güzel

Popülariteni iyiye kullandığın için çok teşekkürler Park Jimin, güzel bir kalbin olduğunu tekrar kanıtladın. Minicik meleğin, Jungin’in ölümü ile ilgili hiçbir yorum yapmak istemiyorum, kelimeler kifayetsiz çünkü.

Last edited 4 ay önce by Yoongi hepinizden daha güzel
taylor benim karım

jimin sayesinde bu olay dünya çapında yayıldı, popülerisini bu yönde kullanması çok güzel, ve umarım anne ve baba hak ettikleri cezayı alır

jisoochu

Nasıl bir dünyada yaşadığımızı sorgulamadığımız bir Allahın günü yok artık malesef. Ayrıca bu tarz olaylara ünlülerin ses çıkarması ve ellerindeki kitleyi yönlendirebilmesi bence çok önemli. Jiminin paylaşımından sonra tag dünya gündemine girdi ve 1,09 milyon tweete kadar ulaştı. Btsle alakası olmayanlar bile olayı gördü. Fandom zaten o kadar büyük ki kendi aralarında konuşurken bile gündeme giriyorlar. Çocuklar da bunun farkındalar ve ellerindeki gücü bu şekilde kullanmaları gurur verici

jung

yazık gerçekten bi bebek sana ne yapmış olabilir ki böyle işkence çektirebilirsin ona hadi bebek sevmiyosun diyelim dayanamıyosun ağlamasına e aptal insan ne diye evlat edindin de küçücük bi meleğin canını aldın allah belanızı versin gerçekten inanın inanmayın bunun cezası insanlar tarafından verilecek kadar hafif olamaz öbür dünyada cayır cayır sonu gelmeyecek bi ateşte yanmalılar

boş yapmayın

Bu olayı daha önceden duymuştum ve sanırım evlat edinen aile hiç ceza almamış gibi bir şey,bu yüzden biraz da buna sinirli insanlar. Şu çocuğun mutlu yüzü nasıl değişmiş. Öncelikle bakamayacakları çocuğu yapan biyolojik ailesi ve yurdun yönetimi suçlu. Çocuğu verdikleri yere nasıl bakmazlar, Türkiye’de bile bir sürü prosedür var. Melek olarak kaldın küçük Jungin 🙁

images (2).jpeg
jendeuk

Hiç ceza almamıslar mı saka mı bu şey görmüstüm düsürdük filan demiş ama sonra 40kg baskı uygulandıgı filan kanıtlanmıs

boş yapmayın

Aynen, benim gördüğüm yorumlarda Kore Hukuku eleştiriliyordu bu yüzden. Ama şimdi kamuoyu oluştuğu için daha büyük bir ceza verilir. Yalnız polisler de hatalı, onca şikayete rağmen bakmamışlar, umarım hepsi görevden alınır.

Last edited 4 ay önce by Boş yapmayın
your behaviour is so ugh!

3 yaşında kız kardeşim var. Hasta olup ağladığında onunla ağlıyorum, kızmaya dahi kıyamıyorum. Sen bide annelik yapacaksın o çocuğa. Içim parçalandı. Ne acılar çekmiştir ALLAH bilir.

kkpop

Olayı ben de Jimin weverse te paylaşınca öğrendim ve o gün Twitter da herkes bu sayede olayı hep gündemde tuttu ilk başta tag da ki tweet sayısı 10 bin kadardı en son 930 binleri geçti inşallah işe yarar ,Kore de bu canavarların cinayetle yargılanması için imza kampanyası başlatılmış ve gerekli sayıyıda geçmiş , inşallah adalet sağlanır. Çok kötü çok korkunç bi olay . Çok üzüldüm. Evlatlık verilen çocukları sıkı şekilde denetlemeliler,kontrol etmeliler. kreştekiler çocuğun durumunu farkedip polise bildirmiş ama polis dikkate almamış bu çok daha korkunç. Verilen aileyide iyice araştırmadan denetlemeden çocuğu evlatlık vermeleri… Gerçi o canavar aile çocuğu alana… Read more »

lover

Dün olanları Jimin’in paylaşımından sonra öğrendim.Kendimi çok kötü hissettim.Bir bebeğe nasıl böyle davranıyorsunuz ya gerçekten şok oluyorum.Kanım çekiliyor.Diyecek bir şey de bulamıyorum tüm çocukların ahı çıksın onlara zarar verenlerden.

abs

Milletin ünlülerine bakın nasıl da küçük bebeğe sahip çıkıyorlar. Bizim ülkemizde bomboş insanları ünlü etsin sonra da “nİyE pAyLaŞıM yApMıYorLar” diye sorgulasın

peakyfockingblinders

Bizim ülkede dibine kadar övgüyü hak eden bir ünlü varsa Haluk leventtir. Adam resmen ahbap diye dernek kurdu her yere yetişiyor. Onun gibi duyarlı da başka ünlü görmedim

jongjong

böyle kötü bir dünya için özür dileriz çocuklar 🙁 insanlığımdan utanıyorum ya nasıl böyle bir canilik yapılabilir, bunun ilk ve tek olmaması ise en kötüsü

drbeyz

Evlatlık bir bebekmiş sanırım. Çocuk sahibi olmak isteyerek evlatlık alıyorsun ve ona işkence çektiriyorsun şaka gibi. Ayrıca prosedurler uygulanırken iyice denetlemediler mi bu çifti yaa. Çocuğun günden güne gülümsemesi solmuş. Kendini ifade edemeyen bir canlıya işkence yapmak… insan sıfatını hak etmiyor bu şahıslar. Dünya gitgide daha korkunç bir yere dönüşüyor. Ben iyi bir ceza alacaklarına da inanmıyorum. Olan masum bebeğe oldu.

Last edited 4 ay önce by Drbeyz
milkshake

Kore’de de öyle mi bilmiyorum fakat bazı ülkelerde evlat edinince devletten para alıyosun.10 yıldan fazla olmuştur Amerika’da 4 tane çocuğu evlat edinip aldığı devlet yardımını alkole kumara yatıran bi aile ifşa olmuştu ve prosedürlere sıkı denetim gelmişti. Üstelik çocuklara da bakmiyolarmis.
Bu kadinin da derdinin cocuk sevgisi oldugunu sanmiyorum maalesef. Haberi okuduğumdan beri bildiğim bütün küfürleri etmek istiyorum bu kadına ya. Vicdan yoksunu merhamet fukarası cani.

hadwyn

Bu çocugun nasıl şiddete maruz kaldigini bilmiyorum araştıracağım ama dayanabilirseniz Gabriel Hernandez in yaşamına youtubeden bakabilirsiniz.Aklima geldikçe üzülürüm.Ebeveynleri nasıl bu kadar cani olabilir.

hadwyn

https://youtu.be/Wec3NcIK5Dc izlemek isteyen olursa diye

esmag

Army değilim ama olayı jimin sayesinde öğrendim. Diyecek birşey bulamıyorum…

aaa

3. Yoruma eksi veren 9 kişi piskolojik açıdan soruşturulmalı.
Sadece huzur içinde yatsın ve iyice araştırılsın demiş nefret söylemi idam gibi şeylerde söylememiş bunu niye eksilersin.

shiningshawol

Ünlülerin bu tarz konularda açıklama yapması çok iyi oldu daha fazla kişiye duyurdular umarım hak ettikleri cezayı alırlar

bilmemki

Biliyorum o ayrı bir şey ciddi katliam Ölürken hamileymiş 1000 kişi tecavüz etmiş diyenlerde var toplayıp toplayıp getirmiş şerefsiz Bir kaç kurtarmaya çalışan olmuş polisleride getirmişler ama yer değiştirmiş diyorlar belkide rüşvet verdi bilinmez En acısı suan hepsi evli ve çocuklari var Algılayamıyorum bu olayı Özellikle bedeninin en hassas yerlerine yapılanlar Kadınlarin gogus uçlari özel bölgeleri en hassas noktalaridir Icime kizgin demir sokuldugunu dusunemiyorum dahi üstune birde tecavuz ediliyor ayni yere aciyi hayal edebiliyor musun Münevver Karabulut cinayeti vahşet gelirdi bana çunku adamin zarar verirken bundan zevk almasi koymuştu bana zevk alması cinsellikle değil o iğrenç zihni ile ilgiliydi Ama… Read more »

kingexo

çok çok kötü bir olay hayatımda bu kadar korkutucu bir cinayet haberi duymadım 44 boyu süren akıl almaz işkenceler…
Sebebi ise junko’nun ‘hayır’ demesi.

bilmemki

En kötusude annesi onu arkadaşında bilirken haberden duyması
Kızın orda acı çekerken senin sıcak evinde oturduğun dusuncesi seni şok ediyor (ne kadar haberi olmasada)
Uzun süre tedavi görmus diyorlardı
Hala inanamiyorum 1000 kişiden hiç biri demedi mi şerefsiz sen ne yapıyorsun diye nasil devam edebildiler zihnim almiyor
Hadi bu zihniyetin var diyelim ulan kanlarla dolu bir vucut nasil zevk alabiliyorsun 1000 kişidr sadist mi hala düşunuyorum dusunuyorum bir cevap bulamiyorum

beyzu

Hiç bilmiyordum bu haberi ve gittim araştırdım biraz, mahvoldum resmen. Lanet olsun böyle insanlığa.

kingexo

her şeyi geç bu pisliği yapanın ailesi de bilmesine rağmen sessiz kalmış polisler eve gelmiş ama arama yapmamış eğer evi arasalardı belki ya yaşayacaktı. Hayvan bile bunu bir hayvana yapmaz nasıl bir psikopatlik asla anlayamayacağım.

kingexo

o 20 yıl alan şahıs 99 yılında çıktı arkası baya sağlam kişilermiş sanırım, çok üzücü bu insanlar ceza alamayacaklarını bildiği için her b*ku yiyor ve elini kolunu sallaya sallaya etrafta geziyor bizler ise ses çıkarmaya çalıştığımız için susturuluyoruz. Yıllar geçmesine rağmen adalet hâlâ sağlanamadı.

meryem

Ünlülerin ses olması çok iyi olmuş. Özellikle jimin 💜 Ben yeğenime dokunmaya kıyamıyorum insanlar nasıl bu kadar cani 😭 İçim acıyor

kira

Artık küfür etmekten başka bi şey diyemiyorum. Geçenlerde netflixte bi belgeseö izlemiştim Gabriel Fernandez’i kim öldürdü diye. Orada da 8 yaşında ki küçük bi çocuk annesi ve annesinin sevgilisi tarafından öldürülüyordu. Ki bu kadın, Gabriel’i daha önce bi aileye vermişti. Sonradan devletin para ödediğini öğrenince geri aldı. Ulan 2 3 kuruş para için gevşeğin yaptığına bak. Madem işkence edecektiniz madem öldürecekriniz niye evlat ediniyorsunuz lan bu çocukları allahın belaları. Jungin olayı da öyle. Madem öldürecektiniz niye evlat edindiniz kardeşim niye?? Kalbim dayanmıyor artık bu haberlere 1 yaşında bile değil lan bu çocuk. Size ne yaptı. Umarım hapiste öyle bir yere… Read more »

jendeuk

Korkunç bi olay dün sinirlerim bozuldu görünce bebeğin evlatlık edilmeden önceki ve sonrası fotolarını gördüğümde ağladım resmen önceden gözleri gülüyormuş bu vahşilerin eline geçince vücudunda morluklar yaralar bunlar için ölüm ceza olur son yorumun dedigi gibi halkın eline versinler bu leşleri

büş

Bende dünden beri bunla alakalı videolar izliyorum anladığım kadarıyla bir kaç bilgiyi aktarmak istiyorum. Kanınızı dondurabilir rahatsız olabilirsiniz söyleyeyim baştan. Kreş çalışanları çocuk vefat etmeden bir gün önce acaba hastaneye götürsek mi diye düşünmüşler ama üvey annesi yine kızar diye götürmemişler. Önceden de yaşanmış bu olay hastaneye götürdüler diye annesi söylenmiş. Özellikle üç kere şikayet edildikten sonra daha hassas olmuş üvey anne. Kreş öğretmenleri ellerinden geleni yapmış kanıt olsun diye de çocuğun yaralarının resimlerini çekmişler. Ama polis çocuğun durumunun daha kötü olması gerektiğini, resimlerle anlaşılamayacağını söyleyip bunu çocuk istismarı saymamış. Her şikayet edildiğinde farklı polis varmış o sıra görevli olan.… Read more »

Last edited 4 ay önce by Büş
hazel-nut

16 aylık bi bebek yüzünüzü gülümsetmekten başka ne yapmış olabilir ki bu kadar canileşmişler. bu aileler evlat edinildikten sonra kontrol edilmiyo mu. aile şikayette edilmiş defalarca. bi çok kişinin ihmali de var bu işte. detaylı şekilde soruşturulur ve gereken ceza verilir umarım. şu güzelliğe bakmaya kıyamazsın ya nasıl masum ve tatlı. küçük bi melek oldu jungin bebek. çocuklara ve hayvanlara karşı suç işleyenlerde hiç vicdan kırıntısı olamaz. keşke bu dünyada böyleleriyle yaşamasak. en azında gerekli cezalar verilse ama nerde…

Last edited 4 ay önce by Hazel-nut
inspiritholy

Evet netflix de aynı bu olaya benzer bir belgesel var Gabriel Fernandez’i kim öldürdü diye. Sonuç olarak üvey babaya idam, öz anneye müebbet hapis verildi. Aynı bu şekildeki gibi uyarıları dinlemeyen devlet görevlileri görevlerinden men edildiler. Çünkü belgeselde sosyal hizmetlerin başta olmak üzere kaç kere ihbar olmasına rağmen hiçbir şey yapmaması da göz göre göre bir çocuğun ölümüne sebep olduğunu açıkladı. Sistemin ve devletlerin çocukları koruması gerekirdi. İzlediğimde çok üzülmüştüm. Umarım kore’de de tüm suçlular cezalarını çekerler

peakyfockingblinders

Umarım mahkemede gereği yapılır da cezalarını çekerler.Daha birkaç gün önce zihinsel engelli bir kızın yıllardır köydeki insanlar tarafından tecavüze uğradığı yayıldı. Bir de yıllardır köy halkı köyün adı lekelenmesin diye susmuş. Kokuşmuş, yozlaşmış mahluk dolu her yer, sınırları da yok her kötülüğe sahipler

58a79817bcaacb3767d90e2ec6d494f5.jpg
armyze

Dünyanın her yerinde böyle kötü insanların olmasına inanamıyorum korede idam cezası varsa umarım idam cezası alırlar çocuğun fotoğraflara bakamıyorum bile Allah cezalarını versin. Jimin popülerliğini çok iyi şekilde kullandı ve çoğu kişi bu şekilde duydu ilk paylaştığında ne olduğunu anlamadı kimse ama sonda tt oldu gerçekten popülerlik bu şekilde kullanılmalı bizim ünlüler bile zar zor konuşuyor bazı konularda dünyaca ünlü biri olmamalarına rağmen

chou tzuyu but dunyanin en guzel kadini

uvey annesinin ve babasinin ceza almasini isteyen netizen yorumlarına eksi atılmıs inanamıyorum ceza almayacak da nolcak acaba cok yazık cidden asırı üzüldüm

beyzu

Gabriel Fernandez bende travma oluşturmuştu. O kadar çok üzülmüştüm ki sonunda hastalanmıştım. Böyle durumlarda kendimi çok çaresiz hissediyorum ve istismar gören her çocuğun yaşadıklarının zihninden, bedeninden tamamen silinmesini istiyorum. Bu canavarlığı yapan insan müsveddelerine de diyecek bir şey bulamıyorum, hiçbir kelime içimi soğutmuyor. Katbekat beterini yaşamaları umuduyla.

bilmemki

Dövcekse neden evlatlık almış ki
Tanrinın size bebek vermesinin bir sebebi var demek ki
Annen baban yoksa herkesten geride başlıyorsun hayata
Yokluğuna şükret benim ailem söyle böyle der çoğu herkes birde acinla sıkışır kalırsın herkes anlamamak için algısını kapatır hep böyledir aslinda herkes başkasınin derdini dinlerken sanki sidik yarıştirir gibi benimde boyle daha kotu uzulme derler ancak karsisindaki insanin boguldugunu görmezler
Hayatta arkasından ağlıcak asla unutmucak bir ailesi dahi yok halk zaten bir süre sonra unutur
Çocuk istismarını çok iyi bilirim korkuyorum ki bu pis dünyanin hincini baskılayarak evlatlarimdan çıkarmiyim
Huzur içinde uyur umarım rahat eder gittiği yerde

haechanınköpeğiyim

sabah gördüm bu haberi o kadar üzüldüm ki minnacık bir bedene nasıl zarar verebilmişler nasıl kıyabilmişler yavrum benim

kingkong - exo ot12

Bir şey söyleyemiyorum. O kadar yürek parçalayıcı ki küçücük minnacık hiç birşeyden habersiz bir bebek insan dokunmaya bile kıyamaz.

kado

Yanı resmen çocuğa eziyet etmek için evlat edinmişler o zaman ki bunun cezası daha da ağır olmalı. Bunlar insan olamaz. Kıyamam ya ufacık bedenini korumaları gerekirken zarar verenler olmaları çok korkunç. Umarım cezalarını en beter şekilde alırlar.

kudurtanexo

Dünya o kadar kötü halde ki o kadar ….

aycik

Jimin wervese üzerinden paylaşım yapana kadar hiçbir bilgim yoktu. Ünlü kişilerin böyle konularda farkındalık yapması cidden çok iyi bir şey. Bu sayede toplanması gereken imza sayısına ulaşılmış diye biliyorum. Keşke çocuk sahiplendirilirken ebeveyn olacak kişileri psikolojik testlerden falan geçirseler. Cidden çok üzgünüm…

litzz

Suncacik masum bir yavru size ne yapti da pankreasini parcalayacak kadar nefret ettiniz ondan.
Artik kiyamet kopsun istiyorum.
Boyle bir seyi gormezden gelen polislerin de allah belasini versin.
Cocugun ilk fotograflarindaki gulumsemesiyle son fotograflarindaki yuzundeki ifadenin arasindaki farka bir bakin.
Icim aciyor.
Ayrica sadece anneyi suclayan yorumlar cok sacma. Bir bebek sadece annenin sorumlulugunda degildir. Hem anne hem de baba suclu bu durumda. Bu iki pislik katil omur boyu hapiste curur umarim.
Bir de kendi oz cocuklari varmis bir tane. Onu da kurtarirlar umarim o iki seytandan.

litzz

Ayrica rica ediyorum bari boyle bir durumda idolunuzu yuceltmeyi kesin. Onun sayesinde ogrenmis olabilirsiniz ama bunu yapmasi gayet normal bir sey, asiri olaganustu bir sey gibi davranmayi kesin ve bir kez olsun samimi duyarlilik yapin.

havvashii

Çok üzüldüm bu olaya öğrendiğimde beri gerçekten kalbim sızladı

sunmi

Halk yine adaleti sosyal medyada arıyor. İnsanlıktan hiç umudum kalmadı hem de hiç…

usagi

6. [+232, -0] Netflix’te bu olaya benzer bir belgesel var, ‘Gabriel Hernandez’i Kim Öldürdü’

Hala bu belgeselin etkisinden çıkamadım. Bazı insanlar gerçekten anne baba olmamalı. Tek tesellim bu yavrucağın artık melek olması

hye su

Üvey babası papazmış demek. Tarikat olayları olabilir mi acaba? Derinlemesine araştırmak gerek.

bts army

Nasil kıydılar el gibi bebeğe ya 😭😭😭😭😭

Last edited 4 ay önce by Bts army
defne'

Bir bebeğin canı için verilecek mücadele bu kadar az olmamalıydı…

multifandomuzaga

Bebek nereli?🥺

Yeni Yazılar