Benzer Yazılar

Verivery Minchan, kıdemli bir kız grubunun dış görünüşü hakkında eleştiride bulunduğu için özür diledi

0000785846 001 20220108135901314

HABER: Verivery Minchan özür diledi

KAYNAK: Idol Issue via Instagram

Minchan: “Ortaokul üçüncü sınıftayken bir ünlü okuluma transfer oldu. Naver’da isimlerini aradığınızda hemen bulabildiğiniz bir grubun parçasıydı.”

Hoyoung: “Yani o kişi bizden kıdemli, sunbaemiz.”

Minchan: “O zaman ünlüler hakkındaki fantazim yok oldu. O zamanlar ünlülerin güzel, yakışıklı ve özel olması gerektiğini düşünüyordum. Ama o kişi çok gösterişsiz görünüyordu. Bunun okula makyajla gelebilmekle ilgisi yok. O kişinin dış görünüşünde hiç özel bir şey yoktu. Ünlülerin de insan olduğunu fark etmemi sağladı.

Hoyoung: “O kişi bizim sunbaemiz.”

Minchan: “Grubun ismini araştırıp sonuçları görebilirsiniz. Grup adı dört karakterle yazılıyor ve B/V ile başlıyor.” 

(Hoyoung ve Kangmin, durumun ciddiyetini fark ederek sohbete baktılar ve Minchan’ı birinin görünüşünü yargıladığı için azarladılar, Minchan da buna “Bu sadece benim kişisel görüşüm” yanıtını verdi.)

(Hoyoung ve Kangmin “Belki de yanlış hatırlamışsındır. O kişi şu anda çok güzel olabilir.” diyerek durumu kurtarmaya çalıştı.)

1. [+634] Yani… sunbae olsun ya da olmasın, birinin dış görünüşü hakkında yorum yapmamalısın… 🤦‍♀️

2. [+412] Videoyu izlerken dehşete düştüm… Tek hatırladığım ortadaki çocuğun durumu kurtarmaya çalışması ve gözlerindeki bakış…

3. [+410] Grubun adı B/V ile başlıyorsa ve dört karakterliyse bu Verivery değil mi? ㅋㅋㅋ

4. [+346] Grubun adı B/V ile başlıyorsa bu Verivery’i de listeye koymuyor mu? Sen kimsin?

5. [+324] Kangmin-ah, kaç git

6. [+93] Ne.. Hayran bile değilim ve bu beni şok etti. Gerçek hayranlarının ne kadar şok olduğunu hayal bile edemiyorum.

7. [+79] Özrü sadece mecbur kaldığı için yazdığını düşünüyorum. Diğer üyeler onu durdurmaya çalışsa bile konuşmaya devam etti.

8. [+74] Videoyu izlerseniz en soldaki üye boş boş konuşurken ortadaki üyenin gözlerinden ruhunu teslim ettiğini görebiliyorsunuz. ‘S*çtık’ dedikleri anı onun yüzünde görebiliyorsunuz. Sağdaki kişi durumu kurtarmak için uğraşıyor, soldaki ise ‘hayır konuşmaya devam edeceğim’ modunda;;; cidden derdi ne??

9. [+39] O grubun adı hakkında konuşunca aklıma sadece Verivery geldi ㅋㅋㅋㅋ

10. [+6] Bahsettiği kişiyi özür dilemek için araması bu noktada o kişiyi sadece iki kez öldürmek olmaz mı…?

0000785861 001 20220108162601430

KAYNAK: TBig News via YouTube

1. [+210] Sen de bir ünlü için pek özel görünmüyorsun…

2. [+172] Ah ㅜ bunu söylediğinde yanındaki üyelerin ne hissettiğini hayal edemiyorum;; Lütfen ağzından çıkana dikkat et

3. [+89] Bu kadar özel bir şeyi tüm hayranların önünde söylediğine göre düşüncesiz biri ㅋㅋㅋㅋ

4. [+78] Verivery grup olarak o kadar popüler değil, önce alçakgönüllü olmalılar. Nasıl bu kadar kaba bir şey söyleyebilir? Kendinden kıdemli bir kadın ünlünün dış görünüşü hakkında böyle konuşma cesareti…

5. [+66] Tüm bunları söyleyenin, üçü arasında ünlüye en az benzeyenin olması komik.

6. [+58] Peki kız grubu üyesinden nasıl özür dileyecek? Onu arayıp “V app yayınında görünüşünüzü yargıladığım için üzgünüm” mü diyecek? Bu sadece kaba değil, ayrıca beyinsizce… ve neden diğer üyeler onun yüzünden bu sonuca katlanmak zorunda?

7. [+48] Bu olay sayesinde Hoyoung denen üyeyi sevdim… Diğer üyenin ilk kez böyle davranmadığı onun davranışlarından belli.

8. [+36] Kamera önünde böyle bir yorum yapıyorsa kamera arkasında nasıldır hayal edebiliyor musunuz?

9. [+36] Senin yüzün de pek ünlüye benzemiyor…

10. [+25] Bunları özel olarak düşünmesinde sorun yok ama bunu toplum içinde söyleyemezsin… ve bahsettiği kız grubunun kim olabileceğine dair çok fazla ipucu verdi.


[theqoo] BİR KIZ GRUBUNUN TİPİNE KÖTÜ YORUM YAPAN GRUBUN ŞU ANKİ VLIVE’ı

g4er4

Vlive2da 3. yıl dönümü kutlaması yapmaları gerekiyordu ama birinin dış görünüşünü yargıladıkları için özür diliyorlar..ㅠㅠ

1. Ama sadece 30 saniye özür dilediler, sonra parti yaptılar ㅇㅇ

2. Sadece diğer üyelere üzüldüm

3. Ona tek başına özür diletip bu V yayınını ayrı yapmalılardı

4. Aigo, bir dahaki sefere konuşmadan önce üyelerini ve hayranlarını en az 10 saniye düşün

5. Burada mağdur kişi yüzü hakkında boş yere laf yiyen kişidir. Niye onu affediyorsunuz? 3 yıl önce çıkış yaptı, niye hala böyle davranıyor? Ve bence 3. yıl yayınında özür dileyeceğine ayrı bir yayında özür dilese daha iyi olurdu. Rastgele 30 saniyeliğine özür diledi ve bu beni çok şaşırttı, ama böyle güzel bir günde onu depresyonda bırakmayacaklarını anlayabiliyorum.
Her neyse, 3 yılınız için tebrikler
ve lütfen bu olayı unutmayın ve gelecekte dikkatli davranın

6. Aptallık yaptı ama zorbalık veya alkollü araç kullanma yapmadı, bu yüzden sonuna kadar ona küfür etmemize gerek yok

7. Grubun 3. yılı için her şeyi güzelce dekore ettiler ama bunun yerine önce özür dilediler, bu yüzden saçları ve makyajları bir hiç gibi göründü. Bunu planlayan kişi ciddi anlamda öngörüsüz biri

8. Ne kadar yük oldu cidden..

9. Diğer üyelere üzüldüm sadece

10. Diğer üyeler ne suç işledi? Yıldönümü etkinliğinde böyle davranmalarına gerek var mı?

 

K: Netizenbuzz&Pannchoa

guest
53 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
drstone

Çeviriye baktımda aynısını kendinede söylüyor idollerin çok güzel olduklarına inanırdım ama onu görunce sadece benim gibi sıradan bir insandı demiş kendinede sıradan diyor ? bir yandanda sektöru eleştiriyordu ve önyargilari hakkinda konuşuyordu bana garip gelmedi isim soylemese iyidi o kadar

hata

O zamanlar ünlülerin güzel, yakışıklı ve özel olması gerektiğini düşünüyordum. Ama o kişi çok gösterişsiz görünüyordu. Bunun okula makyajla gelebilmekle ilgisi yok. O kişinin dış görünüşünde hiç özel bir şey yoktu.

Dediğin gibi amacı büyük ihtimalle ünlüler de sıradan insanlardır çağrısı yapmaktı ama bunu derken bir başkası hakkında böyle konuşması doğru değil bence, o kişi bu haberi gördüyse kendisi olduğunu anlamıştır büyük ihtimalle, biri benim hakkımda başkalarının yanında böyle konuşsa ben çok kırılırdım. Dış görünüşünde özel bir şey yoktu demek çok düşüncesizce ve kaba olmuş

hgs

aynen sistem eleştirisi yapıyor, ne onurlu. Ne ima ettiğini ve kızı nasıl anlatmaya çalıştığını ben çok farklı anladım, seni bir tık kendime göre fazla iyimser gördüm maalesef

aycik 🦭

Tanımıyorum sadece videoyu izledim. Belki kötü anlamda dememiştir orasını bilemem ama aşırı gereksizdi bunu dile getirmesi. Sadece kendisini değil grubunuda zor durumda bıraktı. Konuşurken düşünmesi gerektiğini öğrenmeli.

Last edited 13 gün önce by Aycik 🦭
lal

Aslında öyle kötü niyetli bir yorum değil gibi ama biraz patavatsızca olmuş. “Idoller de bizim gibi sıradan insanlarmış” düşüncesini temel alarak konuşmuş

hayrunnisa

İşte bu düşünceye Koreliler sinir oluyor. Wheein bile bu düşünceden dolayı linç yedi. “Sıradan insanlardan farkım olmadığını hatırlayayım diye garip fotoğraflar çekiniyorum” demişti. Netizenlerde “zaten bizden farklı değilsin, kendini bizden özel mi görüyorsun” demişlerdi. Bu sıradan-özel kavramına karşı çok hassaslar

Last edited 12 gün önce by Hayrunnisa
blinkto

Fizyonomi bilimdir diyen 3 iq koreli netizenler biri bir başkasının dış görünüşü hakkında yorum yapınca nasıl hümanist oluyor oynat bakalım:
Bu arada 4 karakterli B/V ile başlayan grubun adı ne olabilir

aeri

Bazı kpop idolleri düşünmeden konuşuyor, şekil A da gördüğümüz gibi.

mirror

Geçen arkadaşıma çalıştığı yerdeki adam kadınsın neden makyaj yapmıyorsun demiş arkadaşımın o kadar zoruna gitti ki günlerce aynada kendine bakıp çirkin miyim diye dolaştı.Sırf ağzınız var diye konuşamazsınız sizin bedeniniz değilse konuşmayacaksınız.

leila

“Yani… sunbae olsun ya da olmasın, birinin dış görünüşü hakkında yorum yapmamalısın… 🤦‍♀️”

Dedi koreli netizen

betül

Grubunu zor durumda bırakmış.Topluca özür dilemek zorunda olmaları saçma.

“İdollükte en önemli şey dış görünüş sanıyordum. Ünlü olmayan insanlardan farklı olduklarını sanıyordum o kişiyi görene kadar. O kişi ünlülerin de insan olduğunu anlamamı sağladı.”

Canlı yayında böyle bir şey söylemesini yanlış bulsam da herkes herkesi güzel bulmayabilir ama grup ismi vermesi çok ayıp olmuş. Bu sitede her gün ” X idol güzel Y idol güzel değil” diye haberler çıkıyor. Bu tarz yorumları okumak şaşırtıcı o yüzden.

deniz

Korelilerin dış görünüş hakkında ne kadar takıntılı olduğunu ve dış görünüşünü beğenmedikleri kişilere neler yaptıklarını hepimiz iyi biliyoruz . Sonuçta idoller de böyle bir toplumdan geliyorlar , hepsi aynı olmasa da büyüdükleri toplumun özelliklerini tabi ki de taşıyacaklar . Yani Koreli idollere giydirilen o mükemmel kalıplara hala inanmıyorsunuzdur umarım 🙂

foreverwitha.c.e

İster sunbae ol ister hoobae ol,bana göre bir insanın dış görünüşü hakkında herkes eleştiride bulunabilir fakat toplumun içinde düşüncesizce ya da sert bir şekilde söylemek hoş bir davranış değil.Ya zihninin içinde tutarsın ya da böyle söylersin.Ki herkes mükemmel olmak zorunda bile değil.Bakımına dikkat et karşim bu kadar.Ayrıca her şey kıdemlilik,zenginlik,üst makamdan ibaret olmuyor.Ve maalesef İnsanlar kendisinden güçsüz kişileri ezmeyi biliyorlar ama kendisinden güçlü kişileri ezemiyorlar

Last edited 13 gün önce by ForeverWithA.C.E
bibakipcikicam

Ben mi acaba yanlis anladim niye herkes bu kadar tepki gostermis ? Ben soyle anladim cocuk diyorki bir unluyu gercek hayatta gormeden once onlarin gercek olamayacak kadar guzel/yakisikli oldugunu dusunuyirmus ama birini gercek hayatta full makyajsiz gorunce onlarin da normal insanlar gibi gorundugunu anlamis. Yani bunun face shamingi nerde ? Cidden acaba ben mi kaciriyorum ?

foreverwitha.c.e

Hayır,ben genel konuştum.

foreverwitha.c.e

Bende öyle düşünüyorum zaten makyajsız normal sıradan insanlara dönüşüveriyorlar.

foreverwitha.c.e

Alakasız ama koymasaydım içimde kalırdı. https://tenor.com/view/yuchan-200505-kang-yuchan-ace-kpop-gif-21610606

Last edited 13 gün önce by ForeverWithA.C.E
bibakipcikicam

Arkadaki adam kocaman cikmis sanki xnxjxjxxjxkx ben adamin amacini anladim biraz patavatsizca olmus keske direkt grup belirtmeseymia ama dedigi sey temelde dogru. Zaten idollerin gozumzde ulllttra yakisikli/guzel olmalari aslinda biraz bizim onlara olan sevgimizle de alakali. Seven sevdigini guzel gorur hesabi.. ah johnny 🥺💓😂😂😂

foreverwitha.c.e

Katılıyorum ama Chan makyajsız bile güzel bebeğim 😍
Oppacı değilim yanlış anlaşılmasın.

Last edited 12 gün önce by ForeverWithA.C.E
𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

Kız grubunun adı baby vox. Çocuğu da grubuda tanımıyorum dedikleri bana kötü gelmedi. Netizenlerde beğenmedikleri idollere kötü yorumlar yapmıyorlar mı? Olayın çocuğa patlamasının nedeni idol olması

𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

tek uyan grup buydu ama yaşları tutmuyormuş

yummyeon

Baby vox çooook eski bir grup

hayrunnisa

Okulları da uyuşmuyor bu arada. Bende Baby Vox diye düşünmüştüm. Değil sanırım

Baby Vox 1.jenerasyon grubu aboo ne yaptınız siz onlar değildir

Benim aklıma da nedense Berry Good gelmişti ama hangul ile yazılınca üç hece oluyor.

nial

Erkekler niye böyle önceki haberle üst üste geldi birde😪 yok olun lütfen işiniz gücünüz kadın düşmanlığı yapmak

ahjumma deme bozuluyorum

Tatsız bir yorum. Ama bir kere bile olsa bir kişinin görünüşü hakkında halk arasında açıkça yorum yapan birinin (knetizen veya buradaki yorumcular farketmez) onu eleştirmeye hakkı yok. Herkes önce kendine bakıp ona göre yorum yapsın. Onu tanımıyorum dolayısıyla korumak için bir sebebim yok. Sadece nerdeyse her haberde ünlülerin görünüşüne laf atan bir çok kişi var. Umarım onlar bu çocuğu yargılamadan önce kendilerine bir dönüp bakarlar.

foreverwitha.c.e

gif nasıl gönderiyoruz kıdemli ablacım Gifi indirdim aç diyorum olmuyor

Last edited 13 gün önce by ForeverWithA.C.E
ahjumma deme bozuluyorum

Daha önce hiç gif göndermedim. Fotoğraf gönderme sekmesinden gönderiliyor olabilir. Ama belli bir büyüklüğü geçen fotoğraflar gönderilemiyor. Gif için de aynı şey olabilir

foreverwitha.c.e

Teşekkürler kıdemli ablacım

ahjumma deme bozuluyorum

Rica ederim

foreverwitha.c.e

bi yardıma ihityacım olmuş soru soruyoz eksi atıyorlar ya

betül

Klavyedeki gif bölümünden gönderebilirsin. Gifin üzerine tıklayınca gif açılıyor ve kopyala yapıştır yapınca oluyor.

sunmi

Ben cidden bu idollerin salak olduğuna inanıyorum artık…

hayrunnisa

Hiçbir insan, diğeri hakkında “çirkin” diyecek kadar güzel değil.

master of doom

Bunu bir idolün demesi daha da kötü her gün kaç kişi hakkında çirkin haberi çıkıyor ya yazık

Last edited 13 gün önce by Master of Doom
hayrunnisa

Gereksiz bir açıklama yapmış. Birde üyenin grup ismi hakkında ipucu vererek 2× gereksizleşmiş

carmen

Netizenlerin idollere bakış açısı bu değil mi zaten? Ünlü oldukları için güzel/yakışıklı olmaları bekliyorlar herkesten. O da bunu beklemiş. Düşüncesi bana şaşırtıcı gelmedi ama bunu belirtmesi yanlış. Hem hangi grup olduğunu anlamaları için detay vermiş hem de dolaylı yoldan güzel bulmadığını söylemiş. Diğer üyeler yaptığının yanlış olduğunu söylemelerine rağmen üstelemesi de hiç hoş olmamış.

stp3

hangi kiz grubundan bahsediyo anlamadim ben brave girls mu

almanca sinavi

6 karakterli o

𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

baby vox

𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

yaşları tutmuyormuş*

𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

aynı sınıf diye düşünmüştüm yanlış okumuşum baby vox doğruymuş

İnsanları yanlış yönlendirme Baby Vox çok eski bir grup ve artık şarkı çıkarmıyorlar ayrıca üyeleri araştırırsan yaşlarının büyük olduğunu görürsün

hayrunnisa

Baby Vox

cherry

Çocuk, ünlüler de normal insan illa güzel olmalarına gerek yok yetenekli olsalar da yükselebilirler demeye çalışmış ama netizenlerin bunu anlayabileceğini düşünmüyordum zaten ten rengi ve bacak boyuyla kafayı bozmuşlar idollerin sadece güzel olamayacağı akıllarının ucundan bile geçmiyor

elif nur

Söylediklerini garip bulmadım ama isim vermese iyiydi bir özür dilemesi gerektiğine katılıyorum. Ünlülerin özel olduğunu sanardım ama sıradan insanlarmış diyor sadece. Hele bide yorumlarda duyar kasmışlar jfkfkfkf sanki kendileri gencecik kızların tipiyle fiziğiyle dalga geçip psikolojilerini bozanlar değillermiş gibi. Umjiye yaptıklarını hiç unutmadım

rosiearevkl

Netizenlerin tek yaptığı idollerin dış görünüşüne hakaret yada iltifat etmek olduğu halde bu çocuğa nasıl laf ediyolar. İroni herhalde. Önce kendilerine bakmalarını öneririm

fecir.

Fikrini belirtiyor olabilir, ideal tipi olmayabilir ya da beğenmek zorunda da değildir ama bu böyle konuşabileceği anlamına gelmez. Çok kırıcı. Kore’nin güzellik algısından bıktım usandım cidden. Keşke kimse insanları dış görünüşüne göre yargılamasa. Ayrıca diğer üyeler için de üzüldüm. Konuşmadan önce düşünmek gerekli.

iwashere

Ben grubun adını yeni duydum. reklamın iyisi kötüsü olmaz diyelim. Sorun şu ki çocuk susmamış.Bir gaf yapmış fark etmemiş üstüne grupla ilgili ipucu da vermiş. Bıraksalar adını da söylermiş .

just someone

Soylemese de olurmuş hani gereksiz yere olay çıkartmış

Last edited 12 gün önce by Just someone
...

Benim ilk aklıma berry good geldi ama olmayabilir. Bilemiyorum.
Her neyse çocuğun dediği gerçekten yanlış anlaşılacak cinsten ve netizenlerin sanki kendileri de aynısını yapmıyormuş gibi çocuğu eleştirmeleri tuhaf. Dış görünüş bakımından linçlemeye yer arıyorlar zaten

vivi

Belki eksi yerim ama aslında yanlış bir şey söylememiş ama bu kadar rahat bir şekilde konuşması tuhafıma gitti. Sonuçta onlarda normal insan gibiler illa makyaj yapıp güzel giyinip görünmek zorunda değiller.

Yeni Yazılar

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x