Benzer Yazılar

VIXX Hongbin ikinci kez özür diledi

VIXX Hongbin ikinci kez özür diledi

HABER: Hongbin sarhoş yayın yapıp idolleri eleştirdikten sonra ikinci kez özür diledi, “Hatalarımın üzerine düşünüp daha çok çalışacağım, özür dilerim”

KAYNAK: OSEN via Nate

1. [+2,348, -24] Hayatın boyunca sektörden kovuldun, gruptan ayrıl. İdol olarak kariyerin sona erdi.

2. [+2,187, -20] Her zaman nugu üyeler grubun başına skandal çıkarıyor

3. [+1,648, -22] Düşüşe geçmenin zamanı

4. [+83, -2] Başarısız olmuş bir idol nasıl başarılı idollerin kariyerini eleştirebilir? 400 kişi arasından 287. olmuş kişinin okul birincisini eleştirmesi gibi bir şey.

5. [+80, -4] Özür dilerken hep küfür ediyordu muhtemelen ㅋㅋㅋㅋㅋ kulağa özür gibi bile gelmiyor

6. [+65, -1] SHINee üyelerinden şahsen özür dilemeli~~~ ama bunu düşünecek kadar zeki olsaydı zaten böyle bir şey yaşamazdı…

7. [+54, -0] Ravi’nin kurduğu masayı mahveden bir nugu

8. [+54, -2] Kariyeri bitti.. sunbaesi bir idole nasıl nefret yorumları yapabilir?? SHINee Taemin’i tanıyorum ama bu çocuğu ilk kez duydum ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

9. [+49, -0] Alkol bağımlılığı için tedavilere bakmalı, bağımlılığın ilk göstergeleri onda var… ve yayın yapmayı bırak. Böyle devam edersen dava edileceksin.

10. [+38, -0] Bu… özür mü bu?? Saçmalık

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+67] Hayranlarını duyabiliyorum:
“Ama yalan söylememiş?”
“Çeviri yanlış.”
“İdollerin psikolojik sağlığından bahsetmiyor muyduk, şimdi Hongbin’e bunu mu yapacaksınız?”

Kaynak: Netizenbuzz

23 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Ajajsjsjsjsjjsjsjsj

Bence de

Hata

Zico bile hala ödül alabiliyorsa bu sektörden hiç kimse kolay kolay silinmez

Yuh artık

Sadece shinee den değil infinite grubundan da özür dilemeli..
Neredeyse 10 yıl önce çıkmış be mine kareografisi için yumruk atasım geliyor demesi benim kalbimi kırdı açıkçası.
Super junior, shinee,exo ve infinite 10 yıl önce kpopun yayılmasını sağlayan gruplar. Onlar sayesinde rahatça dünyaya açıldığını unutmasa iyi olur.
Ayrıca bu idoller hiçbir zaman akıllanmayacaklar, sarhoş yayına çıkmak kendi ayağına sıkmak gibi.
Şimdi günlerce özür dilesen nolur netolardan nefreti kaptın.

starlight

orada aslında be mine kareografisini yorumluyor ancak mv kapandıktan sonra gelen video konser görüntüsü üzerinden yorumluyor. ne söylediğini yazayım; “bu nedir? bu harika bir şarkı. neden böyle bir dans bu kadar havalı bir parçanın kareografisi olsun ki? eğer bana bu dansla gelseydi kareografına yumruk atardım. şarkı çok güzel ama kareograf kötü/boktan bir dans ile gelmiş.” tabiki söylediği şey aptalca, sanki arkadaşınla konuşuyorsun da söylüyorsun ama şarkıya ve infinite’e yorum yapmıyor. yapsa cidden savunulacak tarafı olmaz. yine beğenmiyorum deme hakkı var ama onu da demiyor, dansa laf atıyor. he bu arada özür yayını yaparken infinite için çok fazla özür diledi, onu… Read more »

Begonya

Neler demiş ki bu çocuk?

Mingikki

Shinee şarkısı çıktı yayın yaparken şarkıya remix eklenmiş sanırım o da idoller bu zamanlarda bu kadar kötü şarkı yapmamalı tarzı bir yorumda bulundu tam emin değilim kusura bakma aklımda kalan bunlar

starlight

böyle bir şey demiyor elbette, diğer haberde açıkladım okuyabilirsiniz. lütfen bilmiyorsanız yanlışı yaymayın, rica ediyoruz.
biri yayınında rock bir parça üzerine shinee remixini atıyor, (twitch yayını mekanizması, biri bağışla video atarsa önüne düşer) iki şarkı karışıyor ve ses de karmaşıklaşıyor. neden band şarkısıyla idol şarkısını birleştiriyorsunuz, korkunç/boş/utanç verici” diyor. söylediği şeyin birden fazla anlamı var o yüzden yazdım hepsini, ancak ne olursa olsun onu video gönderene söylüyor. videodan da kaos belli zaten, neyi neye dediği belli. kapatıyor sonra. videosu burada; https://www.youtube.com/watch?v=SG0vID5MuHQ&feature=youtu.be
haber girilince de sanki şarkıya demiş gibi giriliyor.

Mingikki

Aşırı abarttı knetz sjsjks

starlight

askere gitmesi için 2 senesi var daha, umarım gitmez. söylediklerinde sıkıntı yok ama içkili yayın yapması hataydı, davranışları hataydı. uzun süredir aktif promosyon yapmıyor zaten, pek onu etkilemeyecektir. ancak imajı çok kötü etkilendi, olmadığı biri gibi insanlar onu görüyor. asıl üzücü kısım burası. biz diğer idollere, şarkılara saygısızlık yapmadığını biliyoruz ama kimsenin bunu önemsediğini sanmıyorum.

...

Videonun tamamını bulacağım bir yer var mı?

Starlight

youtube’da tam hali vardı ama silindi, açıkçası nerede bilmiyorum. var olan videolar hep kesit şeklinde. özür yayınını da sildiği için o da yüklendi mi bilmiyorum ama koreaboo’da söylediklerinin hepsinin videolu şekli var. onu atayım;
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.koreaboo.com/lists/heres-everything-vixxs-hongbin-said-exo-red-velvet-in-drunk-livestream/&ved=2ahUKEwiU27jxiv_nAhXiRhUIHZk4DG4QFjABegQIBRAB&usg=AOvVaw0lLDZFL54e-BszZRcAm2Ph

Hgs

Grubun hayranı felan değilim ama özür dilemiş daha ne yapsın ? Ayıkken de söylememiş bunları ..ne yapsın kendini mi atsın ne istiyorsunuz ? Ki hakaret de etmemiş bilinç altında gerçekten bunları düşünmüş de olabilir fark etmez.. ne kadar kpopun kıdemli grupları olsalar da müzikleri herkese hitap etmeyebilir mesela bana hitap etmiyor yg dışında diğer şirketlerin tarzı.. olabilir …insanlar biraz daha affedici olmalı

ksapcj

yaptığı yanlış ve savunulacak bir şey değil kendini de rezil bir duruma düşürdü hala ay yok yanlış çeviri yaptılar yok böyle dendi diyorsunuz pardon da korelilerden daha mi iyi korece biliyorsunuz ayrıca yanlış çeviri yapıldığı falan yok sırf korumak için sacma bahaneler arkasına saklanmayın. içip içip yayın açmış hadi o da tamam ama bi de boş boş konuşmuş idolse ona göre davranacak

starlight

pardon da yanlış çeviri falan yok, hangi fan yanlış çeviriyorsunuz diyip savundu? yine netizenler böyle bir yorum yaptı. fanları gelecek hemen savunacak, yanlış çeviriyorsunuz diyecek dediler. insanlar yanlış yapsa da idolleri koruduğu için önyargıyla yaklaşıyor her fandoma. yanlış çeviri falan YOK eksik çeviri var. ayrıca siz nereden böyle bir şey iddia edebiliyorsunuz samimiyetle sorayım, yayını izleyerek mi geldiniz? birebir çevrildi yayın, korecesi belli, çevirisi belli. hayır zaten olay o da değil, olay kimlere söylediği konusunda olan yanlış anlaşılmalar. gruplara söylendiği konuşulduğu için burada açıklıyoruz, sırf fandomlar yanlış değerlendirmesin diye. yaptığının yanlış olduğunu herkes söylüyor. koreaboo’da haberi var açın tek tek… Read more »

ksapcj

okumaya üşendim bi dahakine kısa cevap yazarsınız

Starlight

ahahahah oldu iyi günler

likanda

yayını izlemeden nasıl konuşmaya yüz buluyorsun sen

billy

AY KAFAYI YİYECEĞİM. KAFAYI YİYECEĞİM!!!!! Çocuk son derece makul eleştiriler yapmış, söylediği her şeyi okudum. EXO için saygısızlık etmiş, kabul. Her şeyi şakalaşır bir havayla söylemiş olsa da başarısını VIXX’ten çok daha fazla kanıtlamış bir gruba karşı “Ben vampirim, EXO kurt. Vampirler her zaman kazanır” vs türünden bir şey söylemek hiç mi hiç akıl karı değil. Ama geriye kalan, kişisel zevke ve beğeniye dayanan eleştiriler hepimizin söylediği şeyler değil mi? Beğenmediğimiz şeye beğendim mi diyoruz? O da her normal insan gibi SHINee’nin şarkısı üzerine yorum yapmış sadece. Müzik mixini beğenmediğini söylemiş. Ünlü olması her şeyi değiştiriyor tabii. Netizenleri bırak, onları… Read more »

Aslias

Bir idol sarhoş yayına çıkıp sunbaesine laf edemez.Gerçek yüzünü gösterdi.Hala savunuyorsunuz ya ben size ne diyim.Hatalı işte yok kendi düşüncesini söylemişte o zaman idol olmuycaktı.Ravinin ne kadar çabaladiğını bilmiyorsun heralde.İmajın idol olarak ne kadar önemli olduğunu da bilmiyorsun herhalde.Beğenmediğini dile getirirken bile güzelce söylemeli neler söylediklerini okumadın herhalde ????? Farkındaysan sadece olay shinee de değil infinite Exo yayın sırasında el hareketi çekmesi ! Bunlar normal mi gerçekten ? Vixx haberinin altında artık nefret yorumları olacak neden mi hongbinin hatası yüzünden.Çok sinirliyim çoook.

Starlight

Nasıl bir kafa bu ya? Yayını izle öyle yorum yap. Nasıl uydurabiliyorsun bunları? Hareket çektiği kısım başka bir kısım. Hepsi belli aç izle. Manyak mısınız ya netizen kafasıyla yorumlara bak!

Aslias

Farkındaysan ben el hareketi çekti dedim sen başka bir kısım diyorsun virgül koymadığım için yanlış anladın heralde .El hareketi çekmesi yani çok normal bir hareket sana göre ??? Hiçbir şey uydurmadım.İnfinite dans kısmına laf etti,Shinee şarkı mixini beğenmese bile öyle ifade edilmez , güzelce söylemesi gerekirdi.Yayın tamamını izlediysen sarhoşluğu olduğundan garip olduğunu farketmişsindir.Hala bunları savunuyorsunuz ya ne diyim ben sana.Nasıl bir kafa seninki valla anlamıyorum??

Starlight

evet virgülsüz yazdığında nasıl anlaşılıyor farkında değil misin? zaten kritik bir konu, daha da alevleniyor. insanlar sadece haber başlıklarını görüp nefret edebilirler, burada anlatmaya uğraşıyoruz. kimse savunmuyor onu, savunmak demek haklı olduğunu iddia etmektir. ben ona haklı demiyorum, kimse diyemez. yapmamasi gerekiyordu, fandom nasıl eleştiriyor hiçbir bilginiz yok. el hareketini yapması da kabul edilemez ancak bu tamamen yayında ona başka bir bölümde edilen küfürler ile alakalı tepki vermesinden geliyor. kim niye savunsun bunu? yerin dibine sokmam çünkü bize yapmamış etmemiş ama bunu başka idollere yaptı gibi algı oluşturulması ne kadar kırıcı biliyor olmanız gerekmez mi? alkollüydü işte, saçmaladı. savunmadan ziyade… Read more »

xoo

Bu konuda sana katılıyorum. Eminim burada Shinee’nin avukatlığını yapan birçok kişi şarkılarını bile dinlemiyordur. Maksat duyar kasmak. Ayrıca oğlan sarhoştu özür diledi. Hadi dilemese ben de hak veririm. Bu kadar abartı mantıksız. Suzy’nin sarhoşken açtığı abuk subuk yayınlara oyşş yerim diyen tayfa bunlar. İki yüzlü olmayın millet.

Yeni Yazılar