Benzer Yazılar

Wendy SBS ‘Gayo Daejun’ provalarında ciddi şekilde yaralandı, hayranlar SBS’e çok öfkeli

Wendy SBS 'Gayo Daejun' provalarında ciddi şekilde yaralandı, hayranlar SBS'e çok öfkeli

Prova sırasında iki metre yükseklikteki sahneden düşmüş. Bunun üzerine Red Velvet’in SBS Gayo performansları iptal edildi ve Wendy hastaneye kaldırıldı. Sağ el bileği ve sağ leğen kemiğinde çatlak/kırık varmış, ayrıca yüzünden de yaralanmış.

HABER: SM, “Red Velvet Wendy yüzünden yaralandı, pelvis (leğen kemiği) ve el bileğinde kırıklar var”

KAYNAK: Ilgan Sports via Nate

1. [+1,700, -21] Düşündüğümüzden daha kötü mü yaralanmış..? ㅜㅜ Lütfen dinlen ve iyileş… Eminim sahnede olamamak onu çok üzmüştür..

2. [+1,565, -51] Manyaklık bu… SBS sahneyi nasıl kurdu da böyle bir şey yaşandı?

3. [+1,401, -19] Leğen kemiğindeki kırık ve çatlakların etkisi çok uzun süreli olabilir  ㅜㅜ Yeni şarkı çok iyi, promosyon yapamayacak olması üzücü. SM lütfen Wendy’nin tamamen iyileşmesine izin ver.

4. [+83, -1] Bir kadın idolün yüzünden yaralanması..

5. [+74, -1] Düşündüğümüzden çok daha kötü ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ muhtemelen geri dönüş performansı için çok heyecanlıydı ㅠㅠㅠ Kötü bir his, umarım iyileşir, sağlık öncelik olmalı

6. [+70, -2] Wendy’nin vokalleri yeni şarkıda gerçekten zirvedeydi, SBS delirmiş mi?

7. [+68, -1] Dans etmesi gereken bir idolün pelvik çatlağı olması…

8. [+58, -2] Vücudunun sağ tarafına düşmüş demek ki.. ne oldu da böyle düştü?

9. [+52, -1] Red Velvet’in yeni şarkısı ve konsepti şu ana kadarki en iyisiydi, gerçekten çok sinirlendim. Televizyon kanalları beş para etmiyor.

10. [+42, -0] Ay nasıl oldu bu ㅠ yazık, bu şarkı Red Velvet’in en iyi şarkısıydı… Çok talihsiz bir durum, geçmiş olsun

Wendy SBS 'Gayo Daejun' provalarında ciddi şekilde yaralandı, hayranlar SBS'e çok öfkeli

KAYNAK: Naver

1. [+5,108, -42] SBS delirmiş…

2. [+2,754, -67] SBS, sorumluluk alman gerekiyor. Özür dile ve ne olduğunu açıkla.

3. [+2,041, -17] Oha, gerçekten çok ciddi yaralanmış. Umarım performansları falan düşünmeden iyileşir.

4. [+1,208, -22] Olamaz ya Seungwan-ah ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ ‘Gayo Daejun’ o kalkan sahneyi koyarken ne düşünüyordu ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ Seungwanie, ne yapacağız ㅠㅠㅠㅠ

5. [+589, -14] Onun için çok endişeliyim…. ㅠㅠ

6. [+336, -4] Duyduğuma göre ciddi bir araba kazası geçirmediğin, ya da çok yüksekten düşmediğin sürece leğen kemiğini çatlatmak zor… sağ tarafının üzerine sert düşmüş demek ki. SBS’in özür dilemesi şart.

7. [+305, -3] Bir şarkıcı ve dansçı için ciddi bir yaralanma değil mi bu?

8. [+198, -0] Bir özür bunu telafi edemez

Wendy SBS 'Gayo Daejun' provalarında ciddi şekilde yaralandı, hayranlar SBS'e çok öfkeli

HABER: Wendy SBS yüzünden yaralandı, SBS seyircilerden özür diledi? SBS güvenlik sorunları ve sorumsuz özürü yüzünden eleştiri aldı

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,173, -29] Nasıl bir kamu kanalı sahnesi bir inşaat alanından daha az güvenli olabiliyor? Çit koyamadıysanız insanların düşebileceği yerlere yastıklar koysaydınız.

2. [+978, -16] Leğen kemiği çatlamış, sadece yıl sonu performansları da değil artık, bu çatlağın ciddiyetine göre onu her gün etkileyecek… SBS o kadar kötü bir özür dilemiş ki, sorumluluk alacaklarını sanmıyorum…

3. [+882, -18] Lütfen prova alanlarını düzgün yapın… ve kameralar da neydi öyle? Çok kötüydü

4. [+64, -1] Provalar sırasında herkes yükselen sahnenin tuhaf olduğunu söyledi ama SBS umursamayıp devam etti. Sorumluluk alın.

5. [+58, -3] İki metre mi? Bunun ne kadar yüksek olduğunu biliyor musunuz? Ne kadar korktuğunu hayal edemiyorum… yüzünü, leğen kemiğini ve el bileğini çatlatmış? Bu çok yanlış. Doğru düzgün telafi edilmesi gerekiyor, özellikle de dans edip şarkı söyleyen bir idol olduğu için.

Wendy SBS 'Gayo Daejun' provalarında ciddi şekilde yaralandı, hayranlar SBS'e çok öfkeli

KAYNAK: Naver

1. [+8,331, -58] Haber önemli bir şeyi belirtmiş. Dans edip şarkı söyleyen bir şarkıcı 2 metre yükseklikteki, yükselip alçalan sahneden düştü. Yüzünü, leğen kemiğini, bileğini incitti. SBS’in tek yaptığı ise anasayfasında iki cümlelik bir ‘duyuru’ yazmaktı. Red Velvet hayranları da grup performans sergilemeyeceği için koltuklarını kaybetti. En azından canlı yayında ne olduğuna dair açıklama yapamazlar mıydı? Ya da sunucular açıklama yapabilirdi. SBS bununla çok kötü ilgilendi.

2. [+5,046, -59] SM sessiz kalmayı kesip SBS personellerine dava açsın! Wendy’nin iyileşmesi en az 5-6 ay alabilir ve Red Velvet’in bu yıldan önümüzdeki yılın başına kadar çok sıkı bir programı var. Bu kayıpları kim karşılayacak? Wendy’nin psikolojik ve fiziksel travmasının telafisini kim yapacak? SM bunu affetmez değil mi?

3. [+2,430, -28] SBS’in birkaç cümle yazıp yayına devam etmiş olmasına inanamıyorum

4. [+1,870, -33] SBS’in derdi ne ya ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ işini yapamıyor, sorunları çözemiyor, bunun mantığı neydi?

5. [+541, -3] Leğen kemiği kırılan bir dansçı/şarkıcı… küçük bir ayak bileği sakatlığı bile dansçıları çok kötü etkiliyor, Wendy ne yapacak? Yıl sonu tamamen dolu, önümüzdeki yıl tura gidiyor.. SBS nasıl Wendy’den özür dilemez, ne yaşandığını seyircilere nasıl açıklamaz? Bu gerçekten ülkemizin en iyi 3 kanalından birinin yaptığı bir şey mi?

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+40] Gerçekten Wendy için çok üzülüyorum. Red Velvet’in bu yıl en çok başarılı olduğu geri dönüş buydu, çok başarılı oldukları için promosyonlar için heyecanlılardı kesin. Wendy’nin yaraları da gerçekten çok acı verici geliyor kulağa.

 

Kaynak: Netizenbuzz

35 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ox

gerçekten korkutucu bir kaza. ne kadar acı çektiğini tahmin bile edemiyorum. fiziksel hasarla birlikte psikolojik olarak da çok üzgün olduğunu düşünüyorum. grup olarak son zamanlardaki en başarılı comebacklerinden birini yaptılar ve promosyonları yeni başlamışken böyle bir talihsizlik yaşaması onu derinden sarsmıştır. üstündeki baskıyı hayal bile edemiyorum. umarım bir an önce iyi olur.

Kooki

Açgözlülük, sorumsuzluk diz boyu! Onlarca kişinin çıkacağı bir sahne nasıl bu kadar özensiz, baştan savma olabilir!! Jinin ve twice üyelerinin, daha başka idollerin prova gününde çalışanları sahne konusunda uyardığı söylendi, nasıl bu uyarıları dikkate almazlar ya. Kız 2 metrelik yerden, bir anda düşüyor nasıl bir acı çekti kim bilir. Leğen kemiği kolay kolay kırılmaz diyorlar düşünün leğen kemiği kırıldı bu kızın. Delirmemek mümkün değil.
Sm aklın varsa sadece özürle kapatma bu olayı, tazminat davası açılmalı. Wendy fiziksel- psikolojik olarak çok acı çekti maalesef çekecek de.
Nazarımız mı değdi sana Wendykuşum, umarım çok çok çabuk iyileşirsin

anonim

Umarım seneye hiç bir şirket Sbs gayo ya sanatçısını yollamaz. Başından sonuna kadar rezaletti. Wendy ağır aralandı, Solar da düştü, bunun yanında bir çok sanatçı kayıp düşme tehlikesi yaşadı. Provada sanatçıların uyarmasına rağmen sahneyi düzeltmemişler. Grubun hayranlarını da alana almamışlar sanırım. Kamera çekimleri de çok kötüydü, şarkı söyleyenden başka herkesi gösterdiler.
Bir de Bighit bu sene yapılan terbiyesizlikten sonra Bts i neden gönderdi onu da anlamadım.

seulrene

SM BİR KEZ OLSUN SANATÇILARININ YANINDA OL VE DAVA AÇ! Çok tehlikeli bir kaza yaşadı, kariyerini ciddi şekilde etkileyebilir. Böyle bir sorumsuzluğa dandik bir duyuru yayınladılar sadece. Doğru düzgün bir bile dilemediler. Kızın leğen kemiği ve bileği kırıldı, iyileşmesi zaman alacak, promosyonlara katılamayacak. Kalıcı bir hasar bile olabilirdi -ki umarım böyle bir şey yaşanmaz-, böyle ciddi ihtimallere rağmen nasıl bu kadar sorumsuz olabilirsiniz?

Umarım bir an önce iyileşirsin, Seungwan-ie.

seulrene

özür bile dilemediler*

Hsny

Ah güzel kızım… Umarım çabucak iyileşirsin ve eski sağlığına geri dönersin. 🙁
Ayrıca sbs sen ne kadar aşağılık bir kanalmışsın ya! Sm dava et diyecem de kime diyorum Allah aşkına 😒

Yerimiese

Büyük ihtimalle sbsyi de boykot edecek

Hsny

Onu bunu boykot edeceğine işin peşine adam akıllı düşse bize yeter de işte…

GirlsLikeSunset

Düştüğü yeri gördüm ve kesinlikle 2 metreden daha fazla. Umarım çabuk iyileşir

Öyleişte

Bu resmen öldürmeye teşebbüs. Özürle olacak iş değil. O kız ölebilirdi ve bu olay tüm hayatını etkileyebilir. Hem şirket hem kızın kendisi, ailesi dava açmalı. Bu çok büyük bir olay.

Bende kalsin

Sahnede sıkıntı olduğu çok belli tek Wendy bile değil. Bir çok idol düşme tehlikesi yaşamış. Jin’n görevlileri uyardığını okudum. Ayrıca cb üstü Wendy cok üzülmüştür. Geçmiş olsun

Sunshine

Leğen kemiğinin kırılması… Bu gerçekten olayın ciddi olduğunu gösterir. Sbs’nin çok çok büyük bir ihmali var. Yazık gerçekten. Çok yazık. Umarım sm, bünyesinde bulunanların insan olduğunu hatırlar ve Wendy için güzel bir dinlenme programı çıkarır.. VE TABİKİ DE SBS’Yİ DAVA EDER.

Birferda

dün ki provalar sonrası bts ve twice sbs i sahnenin sağlam olmadığı hakkında uyarmış. tüm bunlara rağmen nasıl bir sorumsuzluk. resmen kasten adam yaralama

KINGEXO

Sabahtan beri çıldırıyorum nasıl bu kadar sorumsuz olabilirler! Günlerdir idoller, hayranlar sahnede sorun olduğunu bildiriyor ama çalışanların umurunda bile değil. Üstelik wendynin düştüğü yer 2 metre değil en az 4 metre boşluğa düşüyor. SM kolay kolay kaza sonucu programları iptal etmez ama şuan rvin çoğu programını erteledi, iptal etti. Bu olayın ne kadar ciddi olduğunu göstermiyor mu? Pelvisin kırılması demek iç organların hasar görmesi demektir tek temennim ciddi seviyede kırık olmaması çünkü bu kemik çabuk kaynamaz en az 6 ayı bulur ve 2 ay yatması lazım. Daha iki üç gün önce joy wendy için ‘kendini incitme, yoksa çok kızarım’ demişti.… Read more »

Bende kalsin

Aklıma ilk ailesinin uzakta olduğu geldi. Umarim hemen gelir ailesi

KINGEXO

Umarım gelebilirler ailesi sık sık koreye gelemiyor diye biliyorum işleri yüzünde

Exovelvet

Hayır bu kuru bir özürle telafi edilebilecek değil. Ciddi bir ceza almalı SBS. Allah korusun düşüp kafasını vursa, boynu kırılsa ne olacaktı hali Wendy’nin. Ki bu bile çok ağır umarım iyi bir şekilde dinlenip iyileşebilir

Loura

Kırığın ne kadar acı verdiğini yaşayanlar bilir. Wendy çok acı çekmiş olmalı çok üzüldüm ya Ayrıca pelvis kırığı çok ciddi bir yaralanma iyileşmesi en az 6 ay sürüyor kızlara yazık oldu yeminle. Nasıl bir platformdan düşmüş 2 metre boşluktan nasıl düşer bu kız ya bunu nasıl görmezler aklım almıyor. Umarım iyileşirsin canım geçmiş olsun

wheepup

Umarım çabucak iyileşir ve acı çekmez. Bugün Solar da çığlık atarak düştü ama bir şeyi yokmuş şükür

KINGEXO

Bildiğim kadarıyla solar da törenden sonra hastaneye gidecekmiş hayran sayfaları öyle diyor. Büyük bir ihtimal tedbir amaçlı

wheepup

Aynen

İğrençlik

cidden çok üzüldüm. üstelik ön kayıtlar sırasında bazı idoller personelleri uyarmış, ayrıca performanslar sırasındada sahnede ayağı kayanlar vardı, SM kesinlikle WENDY için sbs e dava açmalı. Kızı uzun süreli bi tedavi süreci bekliyor olabilir, fiziksel yaralanmasını geçtim psikolojik olarakta çok zor bi süreç, leğen kemiği çok kötü kırıldıysa uzun süre yatağa bağımlı ve hareketsiz kalmak zorunda. bi el bileği kırılmış tek elini kullanacak, ayrıca inşallah yüzü çok kötü değildir, zaten dış görüşün çok önemli olduğu ve sürekli baskı altında olduğu bi mesleğe sahip. ayrıca yeni albümlerinde şarkıları çok iyi sonuçlar aldı ve eminim çok heyecanlıydı promosyonlar için, inşalalh bu dönemi… Read more »

jeyan

bilerekten yapmışlar gibi ya bu kadar sorumsuzluğu hayal bile edemiyorum

mabel

Aman Allah ı’m… Pelvis çatlağı, kırığında hasta çok acı çeker . Oturması,yatması, tuvaleti kullanması…. Her hareketi acı verici olacak. El bileği de sıkıntılı. Yanında 7/24 birine ve iyi bir bakıma ihtiyacı olacak. iyileştikten sonra bile kasların ve kemiklerin eski fonksiyonuna dönmesi için uzun süreli fizik tedavi görmesi gerekir… Ah içinizi karartmak için demiyorum bunları,olay çok ciddi iken bu kadar basitçe ve yüzeysel geliştirmelerine sinir oldum sadece.Bildiğim kadarıyla ailesi yurt dışında umarım yanına gelirler hatta kızı götürürler Sm i ve Sbs yi de dava ederler….

QueenSS

Red velvetin makyözü personelin Wendy’ye karanlık tünelden geçerek merdivenlerden inmesinin söylendiğini, ancak merdivenlerin kurulmadığını ve karanlıkta 4 metre yüksekten düştüğünü söyledi. Twitterda youtubeda sahneyi görebilirsiniz kesinlikle 2 metre değil. Zaten pelvisi kırmak için bayağı ağır bir travma geçirilmesi lazım. Bu SBS in işleri ilk kez savsaklayışı değil, artık dava edilmeliler cidden. Umarım Wendy iyileşir..

Ahbe

SBS’in yaptığı çok büyük terbiyesizlikti ayrıca ufak tefek burkulma da değil leğen kemiği ve ayak bileği kırılmış yüzü yaralanmış ne kadar acı çekmiştir kim bilir okurken benim canım acıdı umarım Wendy hızlıca iyileşebilir 💖

Nişu

Düştüğü yeri gördüğümden beri içim cız ediyo nasıl böyle bir hata yapabilirler ya nasıl orda kafa üstü de düşebilirdi kız resmen canına kastetmişler sm inşallah bu işin peşini bırakmaz umarım UMARIM

Htcnr

SM den son 4 senedir nefret ediyorum ve artık hicbir sey icin umudum yok .Ama belki (!) onun arkasında durur da bir dava açar. Kızın az uz değil baya kemikleri kırılmış .Ama bu SM. SBS e tebrik mesajı gonderse bir sey demem

Sinini

Off lanet girsin sana SBS

Beyz

Twitter’da Wendy’nin düştüğü yerin fotoğrafını görünce nutkum tutuldu içim titredi sbs nasıl böyle tedbirsiz ve sorumsuz olabiliyor ? İnşallah Wendy en kısa zamanda iyileşir .

ISYAN EDIYORUM ARTIK 🤢

Ve bu kadar uyarı almasına rağmen bugünde aynı boku yapıp sorumluluk almayan bir SBS ..! Zaten isminde hayır yok… iğrenç olacak ama bana sınavı hatrlatyor….

May

Leğen kemiğinin kırılması yada çatlaması aşırı zor bir şey yani Wendy için gerçekten çok üzüldüm + Red Velvetin çıkardığı en iyi title şarkı Pyscho değil umarım bunu anlarsınız.

Yılgın

bu nasıl bir sorumsuzluk kızın başına çok daha kötü bir şey gelebilirdi bu durum sağlığını mesleğini de kötü etkileyebilir umarım iyileşir

Mermilius

Bu sorumsuzluğun sonu nereye varacak!! özür diliyolar ama fanlardan?? Umarım hemen iyileşir çok üzüldüm çok acı çekmiştir çok güzel bi geridönüştü böyle olmasını kimse istemezdi.

Krystal benim karım ok?Sulli-Hara❤️

2. [+5,046, -59] SM sessiz kalmayı kesip SBS personellerine dava açsın! Wendy’nin iyileşmesi en az 5-6 ay alabilir ve Red Velvet’in bu yıldan önümüzdeki yılın başına kadar çok sıkı bir programı var. Bu kayıpları kim karşılayacak? Wendy’nin psikolojik ve fiziksel travmasının telafisini kim yapacak? SM bunu affetmez değil mi?

Yeni Yazılar