X1 hile skandalına rağmen programlarına devam ediyor

35
2718

1573296696 1505389

HABER: X1 ‘skandala rağmen programlarına devam ediyor’

KAYNAK: TV Daily via Nate

1. [+1,270, -198] Şu cesarete bakın ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ planları ne? Her şey ortaya çıktı zaten, istediğimizi yapalım mı diyorlar?

2. [+1,144, -159] Bu adil değil. Diğer grup sessiz kalıyor, peki ya X1? Çıkışlarını ertelemeleri gerekiyordu değil mi?

3. [+888, -115] Hangi üyelerin elenmesi gerekiyordu merak ediyorum

4. [+100, -27] Gidiyorlar çünkü programlar çoktan onaylandı ve iptal edemediler. Henüz tam anlamıyla promosyon yapamadılar bile, bu negatiflik ne? Eğer nefret edecekseniz, PD’den ve bu işe karışmış insanlardan nefret etmelisiniz. Grupta hileye karışmadan, hakkıyla yerini elde etmiş ve bu programlarına katılmak zorunda olan üyeler de var, farkındasınız değil mi? Hepsini aynı kefeye koyup hepsine nefret yorumu yazmayı kesin. Aralarından biri kendini öldürmeyi seçse sorumluluğu alacak mısınız?

5. [+85, -20] Nefreti onlara yöneltmeyin, Ahn Jun Young’a yöneltin…

6. [+84, -14] Nefret okları niye IZ*ONE ve X1’a yöneltiliyor bilmiyorum, onlar sadece idol olma hayaliyle şirketlere girmiş stajyerler. Muhtemelen şirketleriyle aralarında çok katı kontratlar var ve 20 kat ceza ödemeden şirketten ayrılamıyorlar, bu yüzden güçleri yok. Geçtiğimiz günlerde IZ*ONE ve X1’ı suçlayan bir sürü haber gördüm, ama CJ, Mnet ve Starship’e kızan haber yok. Bunun neresi adil?

7. [+83, -45] Onlara nefret yorumu yazmayın, onların suçu ne? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+76, -24] X1 üyelerinin programlarını kendi başlarına iptal etme güçleri yok, özellikle şirketleri onları gitmeye zorluyorken. Videolarda çocukların korkutup aşağı baktığını görebiliyorsunuz, insanların durmasını diliyorum.

9. [+65, -11] Neden yetişkinler suç işliyor ama çocuklar bunun cezasını çekiyor ya? X1 da mağdur, yetişkinler onlarla oynadı. Buradaki yorumların onları suçladığına inanamıyorum. Onlara daha fazla destek olmak istiyorum çünkü ne kadar korkmuş olduklarını görebiliyorum. 11 üyenin güvenli promosyonları için dua edeceğim.

10. [+63, -7] Yurtdışında bir tane programları ve iki tane V-live töreni var, X1 hayranları çoktan bilet aldıkları için iptal edemiyorlar. Başka programları yok. Bu üyelerin genç olduğunu hatırlayın lütfen, bazıları ortaokullu, en büyükleri yirmili yaşlarında. Yetişkinlerin işlediği suçlardan ötürü onlara “utanmaz” demek adil değil

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+94] Bu çocukların bu süreçte ne kadar gücü vardı? Hiç güçleri yoktu. Sadece piyonlar onlar. Nefreti onlara yöneltirken dikkatli olmaları gerek.

 

Kaynak: Netizenbuzz

  • Etiketler
  • x1
Önceki İçerikYang Hyun Suk polis soruşturmasına giderken görüntülendi
Sonraki İçerikE’Dawn, Hyuna ile konuk olduğu ‘Knowing Bros’ şovunda sevecen kişiliğini gösterdi
35 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
seulrene

Başlığın iğrençliği peki? Rahat verin şu çocuklara.

[+94] Bu çocukların bu süreçte ne kadar gücü vardı? Hiç güçleri yoktu. Sadece piyonlar onlar. Nefreti onlara yöneltirken dikkatli olmaları gerek.

8. [+76, -24] X1 üyelerinin programlarını kendi başlarına iptal etme güçleri yok, özellikle şirketleri onları gitmeye zorluyorken. Videolarda çocukların korkutup aşağı baktığını görebiliyorsunuz, insanların durmasını diliyorum.

reveluvie

ya üyelerin suratları o kadar kötüydü ki bir dokunsan ağlayacak gibi duruyorlardı. en başta vip girişinden kimseye görünmeden geçeceklerdi ama sonra onları bekleyen fanları selamlamak için geri döndüler böyle insanlara nefret kusabilir misiniz cidden? onlar hakketti her şeyi fazlasıyla hakketti sizler sadece kör ve nefret kusmak isteyen varlıklarsınız umarım bu korkunç durumdan kurtulursunuz.

reveluvie

[+84, -14] Nefret okları niye IZ*ONE ve X1’a yöneltiliyor bilmiyorum, onlar sadece idol olma hayaliyle şirketlere girmiş stajyerler. Muhtemelen şirketleriyle aralarında çok katı kontratlar var ve 20 kat ceza ödemeden şirketten ayrılamıyorlar, bu yüzden güçleri yok. Geçtiğimiz günlerde IZ*ONE ve X1’ı suçlayan bir sürü haber gördüm, ama CJ, Mnet ve Starship’e kızan haber yok. Bunun neresi adil?

o kadar haklı ki

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Videolarda çocukların korkutup aşağı baktığını görebiliyorsunuz, insanların durmasını diliyorum.

Nişu

Tabiki çocukların hiç bir suçu yok zaten suçu olanlar yavaş yavaş cezalarını alıyorlar ama hakkı olupta bu gruba giremeyen çok stajyer oldu neler döndü bilemiyoruz torpilin olduğu her şeye karşıyım bu bana hiç adil gelmiyo açıkcası buna alkış tutanı da garipserim ya hakkı olmayanlar çıksın ya da grubu güzelce dağıtıp kendi şirketlerinde kendi gruplarıyla çıkış yapıp yollarına devam etsinler yoksa hiç bir şey umrumuzda değil tavırları halkı daha çok kudurtup bu çocukları hedef yapıcaklar olan yine bu çocuklara olacak her şekilde zararlı bir yol her şey acıklandı kanıtlandı sonuçta?

Matmazel

X1 ile ilgili hiç bir fikrim yok gruptaki çocukların çoğunu tanımıyorum hatta Produce serilerini hiç izlemedim sadece çıkan gruplarla ilgilendim şimdi bu kadar olaya uzak biri neden yorum yapıyor diyebilirsiniz ama kaç gündür bu haberle ilgili çok fazla yazı gördüm, yorum okudum. Bazı şeylerin hıncını yanlış kişilerden çıkartıldığını görüyorum yine ve bu duruma üzülüyorum. Tamam ben de orada hakkı yenmiş stajyerlere üzüldüm gerçekten boşa emek vermek kadar kötü bir şey yok ama şöyle bir şey de var ki şuan çıkış yapmış gruplarada nefret kusmanın anlamı yok yukarıdaki yorumlarda da bahsedildiği gibi onlar sadece piyon ve en büyüğünün 94 en küçüğünün… Read more »

Jiyong

Aşağıdaki tüm yorumları okuduktan sonra şunu düşündüm.Bu grup mnetin grubu ve burdaki suçlu tabiiki mnet. Ve mnetin yaptığı tek pisliklik produce de değil ödül törenlerinde de hep hile yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.Allah için biride bu gruba ödül vermeyin o hak etmedi asıl hak eden burda dedi mi? ben hic görmedim duymadım madem öyle daha yenimi aklınıza hak adalet diye bir şey olduğu geldi biraz mantıklı düşünün.. O zaman mama da ödül alanlar daha doğrusu hile ile ödül alanlar ödüllerini geri versin ve bunlar kayıtlardan silinsin hani hak etmediler ya büyük şirketlerin çoğu hile yapıyor.Ancak herkes kendi idolunu sevmeye savunmaya… Read more »

Nişu

Her hangi grubun senelik dans grup şarkı ödülüyle stajyer olup yetenekli başarılı olan hayatının dönüm noktası olacak gruba seçilme hakkı kazanmış ama bunu ona çok görüp parası olanın çalıp oynadığı bir ortamı desteklememizi mi bekliyorsun? Adaleti kalkıp tabiki sağlayamayacağız keşke sağlanabilse keşke buna herkesin vicdanı yetebilse burda heleki senin yazdığın bu yazıda hiç bir mantık yok tamam tabiki çocukların suçu yok ama ortada büyük bir yanlış var ve tepki alıp olayın üstüne gidilmesi dünyanın en doğal şeyi??

Nabongun jichuya verdiği tavşan

Ya niye sinirinizi bu çocuklardan çıkarıyosunuz eminim onlarda böyle bişe olmasını istememiştir onlarda ailelerinin ve şirketlerinin kurbanları nefretinizi onlara değil pd’lere kusun

Xone

Suçlu olan onlar değil ama başlarını yere eğmek zorunda kaldılar bugün şurdaki iki gerizekalı netizen ve bu yazdıkları saçmalıkları beğenen 1000 kişi dışında Kore medyası dahi suçsuz olduklarını yazdı bütün gün ben inanıyorum atlatacağız bir yolunu bulacağız sizi bu hale getiren en ufak katkısı olan herkes pisliğinde boğulur inşallah

X1oneita

Neden tüm suç X1’ınmış gibi davranıyorsunuz hepiniz dilinize dolamışsınız “hakkı yenen insanlar var” diye başka bir şey demiyorsunuz. Hakkı yeniyor dediğiniz insanlara şuan dönüp bakın ya hepsi aşırı başarılı Jinhyuk solosunda çok başarılı oldu Minkyu desen çok ünlü oldu. Neden hepsini desteklemek yerine X1’a hakaret edip duruyorsunuz? Grupta küçücük üyeler var onların duyguları hiçbirinizin umrunda değil Sizin o yukardaki nefret yorumları döken netizenlerden hiçbir farkınız yok. Nefretinizde de kininizde de boğulun. Ben de diğer netizen gibi merak ediyorum “Bir şey olursa sorumluluk alabilecek misiniz?”

ákámé

İlk başta bütün suç çocukların ve kızlarınmış gibi davranıp sonradan iyilik meleği kesilen netizenler… bugün gelen fotoğraflarda çocuklar çok kötü duruyodu artık bunları atlatıp sadece mutlu olsunlar istiyorum

?????

Nefret kusulmasını elbette hak etmiyorlar ama hile ile grupta olmayı ve desteklenmeyide asla hak etmiyorlar

anonim

Kesinlikle neden haberler hep çocukları suçlayacak şekilde yazılıyor? Mnet, Cj, Starship neden suçlanmıyor? Bu çocukların ne gücü var da onlara yükleniyorsunuz?
Tabi gazetecilerin gözü yemez büyük şirketleri karşılarına almayı.

Yuki

Medyanın abartmaları sonucunda idollere yapılan nefret yorumları artıyor maalesef bu çocuklarda kurbanlarından biri oldu oy hırsızlığı çocukların başına patladı gitti

estuko

gruptaki bazı çocuklar hakkıyla kazandı ama onlar da nefret alıyor, kimlerin hileyle kazandığını açıklayıp o kişileri gruptan çıkarmaları lazım

hanpage

kusura bakmayın ama başkalarının hakkını yiyerek hayallerini mahvederek gruba girenler var, hilelerden onların da haberi var bu yüzden ben üyeleri masum bulamıyorum

Miray

Siktir git geber

?????

Iıııyy üsluba bak leşsin

...

Şu malın geber demesi artılanıyor yukarıdaki düzgün bir üslupla ben böyle düşünüyorum diyen eksileniyor wtf siz hakikaten gerizekalı bir kitlesiniz ya asalak oppacı tayfadan başka bir bok değilsiniz

İğrençlik

Düzgün konuşmayı öğren, 2-3 düzgün cümle kuramıyor musunuz!!??? yukarıdaki kişi kendi fikrini saygılı bi şekilde belirtmiş ve haklıda. Grupta şarkıları önceden bilip prova edenler vardı ve habersiz olmalarıda imkansız bişey… bunu şirketlerin ceo ları ve o pd yapmış olabilir ama yarışmadan hayır diyerek çekilebilirlerdi ve elleri mahkum olsada sonuçta programın ve gruba girmeninde yararını gördüler…. küfür etmeniz ve davranışlarınız çok yakışıksız… işinize gelince diğer fandomlara hakaret etmeyi ve bilmem hangi fandom/lar kötü , ergen demeyi bilirsiniz….. ama şu hareketlerinize bak.. terbiyesiz….

Nabongun jichuya verdiği tavşan

Bu grubta 16 ve 17 yaşında olan üyelerde var haberleri olsa ne yazar annesine babasına şirketine karşı kafa tutabilir mi?

reveluvie

dohyun 15 yaşında daha ya

?????

Şirketlere ve programlara girmek için ikna ediyorlar ise ailelerini başkalarının hakkının yenmemesi içinde ellerinden geleni yapmalarını söyleyebilirlerdi? Hakkı yenilen çocuklardan biri olsaydılar seslerii çıkardı ama yapmadılar çünkü sektöre kapağı attılar bedavadan. Nefret kusulsun demiyorum ama hakkı yenilenler varken insanlar mağdur edilmişken oluşturulan hileli grubu desteklemek saçmalıktır hak yemektir

...

Eminim hakkı yenilen üyeler yakın oldukları çıkış yapan üyeler için içtenlikle sevinmiştir bizim yerimize hileyle siz çıkış yaptığınız için müteşekkiriz diyordur mdkdkdkd

sudsud

Tamam sen destekleme olur biter sakin birazcık

Mrs.Hongki

Çok biliyorsun sen. Yarışmayı doğru düzgün izlemediğiniz ne kadar da belli.. bu çocukların bi kısmı kazanamayacaklarını düşündükleri için finale ailelerini çağırmadı hepsi de girdiklerini öğrenince hüngür hüngür ağladı. O yarışmadaki herkes suçsuz hayallerinin peşinden koşan gençlerdi. Onların çabasını kirletmek kimsenin haddi değil.

Bironeit

Produce izlemediğin o kadar belli ki eğer izlemiş olsaydın X1’daki her bir üyenin bu konumu ne kadar hakkettiğini bilirdin X1’daki tüm üyeler canla başla çalıştılar bu çocukların hayali yok muydu sanıyorsun hepsi çoğu şeyinden vazgeçerek katıldılar o programa “hak yemek?” hak yiyen üyeler değildi üylerin başında onları piyon gibi yöneten şirketler şirkerleri ne derse onu yapmak zorunda o çocuklar çok biliyormuş gibi konuşmayı kesin artık

hanpage

gram hakaret etmeden kendi fikrimi söyledim ve aldığım cevaplar için teşekkür ederim gerçekten hepiniz şaka gibisiniz yorumu yazmadan önce eksileneceğimi biliyordum ama geber demek nedir ya? yazık gerçekten at gözlüklerinizi çıkarıp yorumlayabilseniz keşke bazı şeyleri

hanpage

ayrıca gruptaki her üye hileli demedim farkındaysanız dohyun ne alaka? bana göre hoş bi davranış değil diğer herkes şarkıları ve dansları bilmeden çalışırken başkalarının torpille işi yürütmesi

hanpage

gerçekten sorunlusunuz bana geber diyeni artılayıp beni eksiliyosunuz pgğ3lekfşdkgk devam böyle hepinizi Allah’a havale ediyorum

anonim

Bir açıdan haklısın sonuçta girmesi gerekip bu kişiler yüzünden gruba giremeyenler var ama birazda isteseler de şirketlerine karşı gelemeyeceklerini düşünüyorum ben. Ayrıca eksi verenleri ve hakaret edenleri kafana takma saçma şekilde bunu iş edinmiş bir kitle var. Sitenin yorum kısmının biraz daha kontrollü olması gerektiğini düşünüyorum ama pek ilgilenen yok sanırım.

Sinirliyim dokunmayın

Yaa neden o başlarınız yerde çıldıtmayın beni bu gün Dohyunnun doğum günü üstelik daha 15 yaşında yaa bu çocuk doğumgününde bu saçmalıkları yaşamayı hak edecek ne yaptı Allahın belası netizenler

Xtml

Buraya gelip artis artis grubu dağıtsınlar diyolaryaa ölüyorum gülmekten… Biz bu adamlara aylarımızı verdik her eleme günlerini tırnaklarımızı kemire kemire izledik evet ben izledim hem de 3 defa şimdi soruyorum bu olaylar o kadar Zaman ve emek vermeme rağmen beni kızdırmıyorsa bu programı hiç izlemeyen sizlere ne oluyor ne hakkınız var grubu dağıtın demeye siz kimsiniz yaa.. Bu grupta olmayı hakketmeyen kimse yok nokta. Eğer ki daha fazla oy almış olanlar varsa bile inanın şuan gruptakilerden daha yetenekli olduğu için değil daha yakışıklı olduğu için almıştır o yüzden bence ortada hile filan da yok.. Asıl sırf yakışıklı diye yetenekli olanlar… Read more »

İğrençlik

Elbette bu konuda şirketler, PD ve ceo ları suçlu ve cezaları neyse ödemeliler ama bu yarışmaya halk para ödeyip oy kullandı, izledi ve destekledi. Grupta olmayı hakeden gerçek kazanan çocuklar kimse onlara promosyon yapılmalı ve destek gösterilmeli. Grupta şuan hileli oylarla bulunan kişiler bu süreçte kullanılan piyonlar ama bu grubun yararını da popüler olarak gördüler ama tabi şimdi ileride hileli grupta hakketmeyerek bulunan kişiler diye de nefret alacaklar. En doğrusu grubu dağıtmak olurdu, yarışmaya katılan bütün herkesin hakkı yendi bu gruptakiler suçsuz olsa bile kayırıldılar ve pozitif ayrımcılık gördüler, torpil yediler…. Güçsüz ve fakir şirketlerin idolleri hem kötü muamele gördü… Read more »