Yabancı ‘Penthouse 3’ izleyicileri Logan Lee’nin ırkçı karakter kostümünü eleştirdi

39
2631

2021061501001143200073002 20210614051106712200161840 2106302162843148 690720549454806676 n 2021061501001143200073001 20210614051106728

HABER: ‘Penthouse 3’ temsilcileri ırkçılık tartışması hakkında açıklama yaptı “Herhangi bir ırkla ya da kültürle dalga geçme niyetimiz yoktu”

KAYNAK: Wikitree via Instagram

1. [+1,172] Sonuçta bu karakteri Park Eun Suk yaratmadı~~~senarist yarattı~~~ ama itiraf edeyim ilk gördüğümde şok oldum görüntüsüne 🤦‍♀️🤦‍♀️

2. [+823] Kültürler konusunda teknik davranacaksak yabancı hayranların artık K-Pop cover videoları yüklemesine izin verilmemeli.

3. [+640] Gözlerinizi küçülterek bakmayın bize

4. [+599] ?? Bunu gördüğümde aklıma siyahi biri gelmedi. Niye kendilerini mağdur gibi gösteriyorlar?

5. [+425] Bunun için oyuncuya değil, yazara ulaşın. Oyuncu sadece senaryoya göre hareket ediyor ve yazarın yazdığı kostümü giyiyor. Prodüktör ve yazar yaptıklarının yanlış olduğunu bilmedikleri için eleştirilmeliler.

6. [+391] Filmler filmdir, diziler sadece dizidir… tüm bu yaygaraya neden oluyorsa ‘Penthouse’ popüler anlamına geliyor. Yapımcılara kocaman bir alkış…

7. [+355] Ben gerçekten reggae saç niye ırkçılık olarak görülüyor anlamıyorum. Kültürlerin paylaşıldığı, karıştığı, yeni kültürlerin yaratıldığı yeni bir nesildeyiz, niye insanlar hep reggae saça takılıyor… hakaret etme amacıyla yapılmadığı sürece sorun nedir?

8. [+96] Yabancı hayranlar bu dizinin altındaki duyguları anlıyor mu? ‘Penthouse’ aslında yarı-komedi bir dizi, bunun farkındalar mı?

9. [+83] Bize bakıp gözlerini yanlardan çekmekten çekinmeyen insanlardan bunu duymak komik

10. [+63] Hmm, ben sadece reggae tarzı giyindiğini sanmıştım

KAYNAK: Insight via Instagram

1. [+196] Ama bu niye ırkçılık sayılıyor ki? Gerçekten bilmediğim için soruyorum, biri anlatabilir mi… ㅠ yani reggae saç tarzı yapınca insanlar ırkçı olduğunu mu düşünecek?

2. [+172] Bu kadar alınan insanlar hayatta nasıl nefes alıyorlar? Bundan da rahatsız olmuyor musunuz???

3. [+55] Yaranız ne kadar derinse o kadar yanar.. ‘Penthouse’ buna güzelce cevap vermiş

4. [+22] Bence karakterin abartılı hareketleri yanlış anlaşılmaya sebep oldu. Ben şahsen yanlış anlaşılacağını tahmin etmemiştim.

5. [+27] Öf bir sürü çabuk alınan insan var

6. [+13] Burada kiminle dalga geçildiğini düşünüyorlar?

7. [+10] Fazla hassas 😢

8. [+7] Bu karakter ürkütücü görünen her şeyin birleşimi değil mi…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+162] “Bu karakter ürkütücü görünen her şeyin birleşimi değil mi…”

Bu yapılanın neden hakaret olduğunu anlamaya ÇOK YAKLAŞTILAR 🤦🏾‍♀️

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikApril Lee Naeun’ın ablası zorbalık dedikodularını yalanladı, Naeun’ın daha çok tepki almasına sebep oldu
Sonraki İçerik[THEQOO] aespa Karina’nın makyajsız yüzü
guest
39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Burioos

. [+27] Öf bir sürü çabuk alınan insan var

Tamam o zaman başkaları sana çan çin çon diyip gözlerini çekerse ağzını açmayacaksın.Alıngan olmanın lüzumu yok.

KoreanPeach

Ama başkasına çan çin çon demekle rastalı saç yaptırmak aynı şey değil. Biri direkt olarak ırkçılık biri ise saç modeli.

Last edited 1 ay önce by KoreanPeach
AndyLover

Saçların bir inanışla bağlantısı da var o yüzden karakter davranışları da sorun teşkil ettiyse böyle bir şey demiş olabilirler.Henüz izlemediğim için yorum yapamam ama saçları araştır istersen

FENTY

O şaç modeli yüzünden siyahi kadınlar ve erkekler yıllardır aşağlanmaya maruz kalıyorlar oysakı afro tipi şaçları oldugu için örmek zorundalar ama bir siyahı öyle bir şaç ile meclis okul şirket vs hiçbir yerde çalışamıyordu yıllardır insanlar ayrımcılıga ugruyor bu yüzden şimdide o beyaz ya da asyalı insanlar onların şaçlarını kullanıp daha haval ı bir imaj yaratmaya ya da kliplerde estetik olarak kullanmaya başlıyor bu o insanlar tabikide rahatsız eder Bilmemek ayıp degil gidip kendini eğit biraz

SUNMI

Durumu şöyle özetleyeyim. Bu olayda saç modeli ve dövmeler “gangster” çağrışımı yapmak için kullanılmış yani belli bir geleneğe karşı saygısızlık mevcut. Bunun dışında yıllarca ırkçılığa uğramış insanlar kendi kültürlerinin bir trend ögesi olarak kullanılmasından hoşnut değiller. Bugünlerde hiçbir şeymiş gibi kullandığımız saç modelleri, giyim tarzları ve hatta spesifik olarak uzun tırnaklar bile onların kültürünün bir parçası ve geçmişte kendilerini hor gören ırkların bu kültürü “tarz” için kullanıp atması hoşlarına gitmiyor (bunlar kendi yorumum değil, ben duyduğum gerekçeleri söylüyorum). He dersen birbirimizi ve kültürlerimizi bu kadar ayrıştırmak ne kadar doğru, buna ben karar veremem. Şahsen sonu olmayan bir dışlama sistemi mevcut… Read more »

Last edited 1 ay önce by SUNMI
KoreanPeach

Okey benim saçlarla ilgili bildiğim şeyler yanlış olabilir ama arkadaşın yaptığı şey de ırkçılık. Bunca insanın bunu desteklemesi de tuhafıma gitti açıkçası.

Yummyeon

2. [+823] Kültürler konusunda teknik davranacaksak yabancı hayranların artık K-Pop cover videoları yüklemesine izin verilmemeli.

Kpopı Jpoptan araklamış olmasanız, idolleri 2. sınıf vatandaş saymasanız, Amerika özentisi ve dünyaya yayılma fikriniz olmasa hadi diycem bir nebze haklısın

Jhye

Gerizekalı ya bunlar. Bahsettiğin şey dans, evrensel bir şey yabancılar kpop dans cover yaparken gözlerini mi bantlıyorlar çekik görünmek için? Bu adamın yaptığıyla ne ilgisi var. Bu yoruma sinir oldum ben de yazacaktım ama madem sen yazmışsın buraya kusayım zehrimi 😂

Woojoo

Ucu size dokunmadigi surece her sey normal sayilir di mi sayin koreliler kendi irkiniz bile hala irkciliga ugrarken bu yorumlari okumak mide bulandirici “onlar bize irkcilik yapiyor biz de onlara yapalim” mantigi ile hicbi yere varamayiz

moonchild

bu olay ne bilmiyorum ama kpop ve kore endüstrisinde aşırı kültürel yağmacılık var gibi değil mi

lsy

O zaman neden Mr. Queen dizisinden sonra oyunculara kendileri saldırdı diziyse dizi deyip geçmediler sadece yazara değil oyunculara da hakaret ettiler.Sonra başka bi SBS dizisini çin kültürü yayıyor diye yayından kaldırdılar. Oyuncular özür diledi o zaman hiç böyle geniş değillerdi.

Ikonik

Shin Hye Sun olayı ne?

betül

Böyle şeyleri bazı ülkenin insanları hoş karşılayabilir ama son yıllarda bu tarz olaylardan hoşlanmayan insanlar çoğunlukta.Sürekli bu tarz haberler çıkıyor zaten de Kore’de kimse sektör haberlerini takip etmiyor mu? Bu tarz bir şey yaparsam insanlar alınır ve sinirlenir diye niye düşünemiyorlar!

betül

Koreliler neden sadece kendilerine yapılınca ses çıkarıyorlar.Sowon olayında ve diğer olaylarda da hep böyleler!

Yummyeon

Koreliler sizden insan olmaz

Last edited 1 ay önce by Yummyeon
Aeri

Hâlâ bu şekilde davranmak için gerçekten salak olmak lazım kaç tane koreli ünlü bu şekilde giyindiği için eleştirildi, ırkçılık denildi, yabancı hayranlar rahatsız olduklarını dile getirdi, sürekli bu şekilde davranmak umursamamaktır.
Sadece kendi kültürleri ve kendi milliyetleri önemli gibi davranıyorlar ve geri kalan her şeyi boşveriyorlar ya ne kadar benciller.
Başka kültürlere saygılı olmak zorundalar

Last edited 1 ay önce by Aeri
blingbling

2. [+823] Kültürler konusunda teknik davranacaksak yabancı hayranların artık K-Pop cover videoları yüklemesine izin verilmemeli.

teknik davranmaya kalkarsak koreliler k-pop söylemez güzel kardeşim. kpop’ın şarkılarını ve koreografilerini yabancılardan almayı bırakın o zaman madem teknik davranıyoruz. siyahilerin kültüründen arakladığınız giyim tarzları ve saç stillerinden, şarkılardaki rap kısımlarına kadar her şeyi bırakın. bırakın da görelim ortada k-pop diye bir şey kalıyor mu :d yabancılara kurban olun siz, yabancılar olmasaydı millet k-pop’ın k’sini bilmezdi hala salak salak konuşuyorsunuz.

Cl’in mikrofonu

Koreliler ırkçılığı damarlarında yaşıyorlar ama işlerine gelince #STOPASIANHATE (bu arada Asyalılara karşı ırkçılığı küçümsemiyorum sadece çok ikiyüzlüler ve bıktım bu insanlardan)

FENTY

Cahillik bunlarda huy falan mı Bir çinli hanbok giyse kore kültürüne yönelik iki şey yapsa havalara uçarsınız.Neden siyahiler bu durumdan bu kadar rahatsız neden kültür yağmacılıgı yapmamalıyız diye azıcık kendinizi eğitsenize siz? Siyahiler bundan çok rahatsız çünkü yıllardır şaçları yüzünden ciddi bir ayrımcılıga maruz kaldılar Siyahiler genetik olarak afro dediğimiz şaç şekline sahipler Kadınlar eskiden böyle afro şaçlarla afro örgülerle hiçbir kamusal okul vs yerde çalışamazmış Şaçları yüzünden dışanıp hor görülürmüş oysaki genetik çok kıvıcık oldugu için örgü yapıp kullanmak zorunda kalırlarmış Şimdilerde peruk kullanıyorlar hep Yıllardır Beyaz insanlardan bu şekilde ayrımcılıga maruz kalıp şimdide o beyazların estetik olarak kliplerinde… Read more »

hwanghj

jay parkin haberindeki yorumlardan sonra bunlara sasirmiyorum.

Lalalulu

Irkçılık yapan birinin ırkçılık yaptığını kabul ettiğini görmedik zaten bu zamana kadar.

Bennn

5. [+27] Öf bir sürü çabuk alınan insan var
Koreliler kendilerine ırkçılık yapılınca hemen ses çıkarıyor ama başka bir millete yapılınca “üfff ne var,çok alınganlar” filan diyor.Irkçılık ciddi bir durum ve bu durumun dizilerde,filmlerde ya da müzik videolarında kullanılması hiç hoşuma gitmiyor.

blingbling

ya üstelik dünyaya açılmak için ölüp biten siz değil misiniz? dünyaya açılmak istiyorsanız tüm kültürlere saygı du-ya-cak-sı-nız. hem müziğimi dünyaya pazarlayayım, hem de istediğim kültür hakkında istediğim gibi dalga geçeyim. var mı öyle bir dünya ya davarlara bak

Damla

6. yorum film filmdir dizi dizidir demiş. Keşke aynı tepkiyi Jisoo’nun dizisi içinde gösterseydiniz de iptal olması için 200.000 dilekçe toplamasaydını

Minlele

ağız dolusu küfür etmek istiyorum şu yukardaki hayatsızlara.. her bu tarz haberde sinirlerimi zıplatmakta nasıl bu kdr başarılı olabiliyorlar

cansu

kore mizahı yok denecek kadar yok çünkü

syssota

ya teknoloji çağındayız eğer bir şeyin nedenini anlayamıyorsan açar bulursun neden ofansifmiş anlarsın yeter valla bıktım koreliler sürekli kültür yağmacılığı tartışması çıktığında aynı şeyi söylüyor bilmiyorsan açıp okusana be adam

aswium,minhoamaskzüyesiolan

korelilerden aynı şey havasını alıyorum birine bak sen bunu yaptın hatalısın diyince ama sen de bunu yaptın diyen insan havasını iyide karşıdakinin de hatalı olması seni suçsuz yapmazki s❤lak şey

KoreanPeach

Canım ülkem sağolsun o kadar çok şey yaşadık ki mizahımız iyice gelişti.

selly

kpop ın amerika japonya ve diğer tüm ülkelerin kültür toplamından çıkması peki..

cansu

Bu koreliler de ayrı bir angıtlık var

selly

ufff 1 koreli erkekler 2. naver kullanan beyinsiz koreliler
acilen yok olmaları lazım

Iwashere

Üff penthouse kurtlar vadisi gibi oldu kimse ölmüyor ölen diriliyor iyice saçmaladılar bir de bu tip ne ya +162] “Bu karakter ürkütücü görünen her şeyin birleşimi değil mi…”

Cahil ve salaksınız

ůber

bu konuda çok kafam karışık. mesela bizden de ezhel raggea stili kullanıyordu ama çok sevdiği ve saygı duyduğu için. Bu dizi mi program mı ne için demiyorum fakat ben de anlayamıyorum reggea saç vs. gibi şeylerin kullanılması neden bu kadar sorun ediliyor. Onun dışında bu güne dek siyahi insanlara yapılan ırkçılık durmak bilmedi ve bilmiyor. bu sebeple de hassas olmalarını da anlıyorum. garip bi paradoks benim için. fakat insanlar çoktandır bunlara sert tepkiler veriyor bundan bihaber olduklarını düşünmüyorum niyetleri kötü olmasa dahi

syssota

https://www.popsugar.com/beauty/history-black-hairstyles-cultural-appropriation-47659501

cansu

bence bu insanların niyetlerine göre değişiyor tepkiler mesela ezel bunu kullanırken bu kültürü aşağıladığı için değil bilakis sevdiğini ve değer verdiğini belli edecek şekilde kullanıyordu ama genel anlamda kore kültüründe bu stil çapulcu, çer çöp gibi avam karakterleri tanımlamak için ezici mizah olarak kullanılıyor. allah aşkına sigara içmenin ve dövme yaptıranlara serseri ve potansiyel suçlu gözüyle bakılan bir kültürden bahsediyoruz

junei

wow, değişen dünyaya ayak uyduramıyorum galiba. ben herhangi bir sorun görmedim fotoğrafta. sıradan biri işte,

ZXCVB

Tamam da cosplay gibi birşey değil mi bu bu tip adamlardan hiç görmedik mi

mira san

lil pamp değil mi bu ama çok komik olmuş nadscsdvjjd