Yunho’nun yakalandığı yasadışı bar Kore restoranı olarak kaydedilmiş

153
4559

0004512597 002 20210313210108188

HABER: Yunho’nun gittiği bar Kore restoranı kılığındaki bir yasadışı eğlence mekanıydı?

KAYNAK: Han via Naver

1. [+3,429, -123] Elveda. Seni oraya arkadaşın çağırmış olsa bile, niye öyle biriyle arkadaşsın ki? Tencere yuvarlanıp kapağını bulur derler. Son. Elveda.

2. [+2,606, -61] Kim dertlerini arkadaşına içerken ve kadınlarla otururken anlatır?

3. [+2,197, -105] Keş BoA, saloncu Yunho ㅋㅋㅋ

4. [+1,625, -40] Bir salonda arkadaşıyla tartıştığı dertleri neydi? İçmeye nereye gideceklerini mi konuşuyorlardı? ㅋㅋ

5. [+803, -30] Bütün bunlar gerçekse imajını kurtarması zor olacak…

6. [+470, -10] Televizyonda gördüğümüz her şey sahte bir imaj

7. [+397, -7] Çok zavallıca bir bahane ㅋㅋㅋ kim uydurdu bunu? ㅋㅋ Arkadaşı dertlerini anlatmak için Yunho’yu bir salona davet ettiyse, arkadaşları ve Yunho salonları kafe gibi kullanıyor anlamına geliyor bu değil mi? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+236, -3] Arkadaşının derdi iktidarsızlıksa salona gitmeleri mantıklı olabilir

9. [+171, -5] Neden sonraki gün kendine sinirlendiğini falan söylediği o özrü yazdı ki, çok utanç verici

10. [+124, -5] Gerçekten inşa ettiğin her şeyi yok etmek için tek bir an yetiyor

11. [+120, -4] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Tüm ünlüler aynı ㅋㅋㅋㅋㅋ

12. [+96, -6] Elveda, bir daha seni televizyonda görmeyelim ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

13. [+89, -3] Salonlar zenginlerin fahişe mahallesidir

14. [+46, -2] Hayali okul inşa etmek olan Yunho… büyük hayal kırıklığına uğradım

15. [+28, -2] Bence burada en büyük suç SM’in. Tabi ki Yunho hatalı ama o tek bir kişi, hatasının cezasını çekip hayatına devam edebilir ama SM’in buradaki işi ne olursa olsun özür dilemekti. Ama SM tam tersi Yunho sokağa çıkma yasağını delme dışında bir şey yapmadı, bara arkadaşının dertlerini dinlemek için davet edildi falan dedi. Bir kavga olduğu ve Yunho’nun kaçmaya çalıştığı haberlerinden sonra bile yalan söylediler. SM gibi bir şirketin bu olayın üstünü kapatmak için zavallıca yalanlar söylemesi acınası bir durum

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+138] “Arkadaşının derdi iktidarsızlıksa salona gitmeleri mantıklı olabilir”

Buna öyle çok güldüm ki

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikBrave Girls’ün yükselişi, emeklerin karşılığının er ya da geç alınacağını gösteriyor
Sonraki İçerikBTS Grammys 2021’den eli boş döndü
153 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Aeri

18 yıllık kariyerin, 1 günde nasıl çöktüğünü izledik resmen..Herkes elveda yazmış

Ters cevap vermeyin anksiyetem geceleri uyutmuyor

6. [+470, -10] Televizyonda gördüğümüz her şey sahte bir imaj
Günaydın ezik netizen umarım at gözlüğünüzü çıkarırsınız da tek tek bayıldığınız o ünlülerin herkesin görüp sizin göremediğiniz kötülüklerini görürsünüz

Ayneeeen🙄

ad astra

Mbc haberinde değişikliğe gideceğini çünkü mekanın bahsettikleri gibi salon olduğunu doğrulayamadıklarını söyledi. (Dün binayı ziyaret ettiklerini ama kilitli olduğu için geri döndüklerini söylemişler işte araştırmacı gazetecilik🤝) haberde kullandıkları video ise aralık 2020’de illegal olduğu için kapatılan mekana aitmiş.
Seul polisi de yunho’nun polisten kaçmadığını, kimliğini doğruladığını ve soruşturmaya katıldığını söyleyerek mbc haberini yalanlamıştı.
Kore medyasının manipülatif olduğunu düşünüyorum. 97line olayında da asla doğrulayamadıkları ama sürekli bahsettikleri üçüncü mekan vardı.

...

SM varsa halledilmeyecek skandal yoktur, yıllardır sektörü takip ederim SM idollerinin bir kez bile haksız çıktığını görmedim, alla alla tesadüfe bak

ad astra

Hangi sm idolünün skandalı için bunu diyorsunuz?
Haklı çıksa bile şu an kore’deki kariyeri çoktan bitti zaten. Benim eleştirdiğim nokta manipülatif medya. Doğrulamadan haber paylaşmak, polisin açık bir şekilde yalanladığı ayrıntılar, aralık 2020’ye ait başka bir mekanın görüntülerini kullanmak ve her şey yayıldıktan 1 gün sonra ‘’doğrulayamadığımız şeyler olduğu için haberi değiştiriyoruz’’ demek.

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Var ki?

Last edited 3 ay önce by 𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺
𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Spill

Saay

Ayneen. Bir tek Yg kötü🙄🙄 Diğer şirketler ve idolleri meleeek🙄🙄🤷‍♀️

Minse

Boş konuşmayın ya adama resmen iftira atılıyor olabilir şu an.. birinin hayati yalanlsr yuzunden niye kaysin, mbc ispatlasın o zaman her şeyi, söylediği salon aralık ayında coktan kapanmisken yunho nasıl gitmiş olsun o salona.. polisin söyledikleride mi yalan.. saçmalamayın yapmış olsa zaten ayrılır sektörden zaten 16 yıllık idol sm hiç bir olayda tam tersi idollerini korumadı bu zamana kadar sallamayın bu kadar.. wendy olayında bile bir şey yapmayan şirket sanki çok isimlerini koruyor gibi konuşmayın

blinkie

üçüncü mekan hakkında garip söylentiler vardı ama herkes farklı bir şey söyledi, bence üçüncü mekan olayı gerçek ama üstünü kapatmaya çalıştılar ve unutuldu da.

ad astra

Haklı olabilirsiniz belki de üstü kapatılmıştır. Öyleyse halkın doğru bilgiye ulaşmasını rüşvet alarak engellediği için yine kore medyası suçlu olur.

jeyan

Okuduğum lokal bir tweet’te trans kadınların olduğu bir striptiz gece klübu olduğu yazıyordu.(yorumumda hiçbir şekilde slur amacı yoktur trans arkadaşıma soracağım ama sizi rahatsız ederse şimdiden özür dilerim💗)

Last edited 3 ay önce by jeyan
__.

Kadınlardan özür dile sen önce.

jeyan

Efendim? Anlamadım neden özür dileyecekmişim?

kkpop

Medya bu, meleği şeytan, şeytanı melek gösterir. Ayrıca medya satılıktır parayla satın alınabilir, büyük şirketlerin özellikle sm gibi bi şirketin eli kolu her yere uzandığı ,hem parasal hem de siyasi güçleri de olduğu için her olayın üstünü rahatça örtebilir ya da ruhumuz bile duymaz. Elbette medya ünlülere iftira bile atabilir , dediğğniz gibi Yunho ve sm doğruyu söylemiş olabilir, MBC duyduğu ya da gördüğü onlara para kazandıracak magazinrl ve suç olma ihtimali olan bi dedikodu yu hemen ilk haber yapmak için tahminleri doğrultusunda iftira da atmış olabilir. Kanıtları ve görüntüleri tam toplayıp haber yapsalar daha iyi olacak ya da sm… Read more »

ad astra

Medya satılıktır da seul polisinin de satılık olduğunu sanmıyorum. Polis mbc haberini hemen yalanladı. Her şey bir cctv kaydına bakıyor, polisin de o yüzden rüşvet alıp yalan bilgi vereceğini sanmıyorum.
Bina yöneticisi başka muhabirlerinde binayı ziyaret ettiğini söylemiş mbc’ye, umarım açıklığa kavuşur.

kkpop

Polisler de satın alınabilir ,bu olay için öyle bir şey olmuş mudur bi şey diyemem ama polisler genel olarak görevleri sadece zengini ve güçlüyü siyasileri hatta mafyayı korumak için örgütlenmiş resmi çeteler genel olarak ( bütün polisler değil elbette bir kısmı böyle) Güney Kore de haber bile oldu bu bi mafya düğününde olay çıkmasın diye polis görev aldı ,polis mafyayı düşman mafyadan korudu , bir de bu ilk burning sun olayında adı geçen bir Çinli kadın vardı bu kadınla zamanında iş yapan ünlülerin çoğu intihar ederek ölmüş bu olayı araştıran busan dan Seul e gelip orada görev yapan bir polis… Read more »

ad astra

Sanırım polisin rüşvet aldığı durumlar kore dizilerinde sık sık işleniyor doğrudur dedikleriniz.
Ama mbc köklü bir haber kanalı sm köklü bir şirket. Ve ortada cctv kayıtları var. Polis iki taraf bu kadar güçlü iken doğru neyse onu söyleyeceğini düşünüyorum. Hem de polisin yanlış bilgi yaydığını kore halkına akşam haberlerinde kanıtlayabilecek olan mbc’ye karşı yapabileceklerini hiç sanmıyorum.
ama herkesin yorumları gibi benimkiler de birer varsayım tabi.

kkpop

Yani hepimiz olabilecek ihtimalleri düşünüyoruz….

LODOS

97line olayında Dispatch aradan aylar geçtikten sonra 3. Mekan gibi bir yer olmadığını sadece tek mekana gidildiğini ve gündüz vakti gittiklerini söyledi. Daha sonra ise Itaewonda korona önlemlerince kısıtlanan bar tarzı işletmelerin zor durumda olduğunu ve devletin bir şey yapması gerektiği tarzı bir haber paylaştı. Bu malesef haber olmadı veya olayı sonradan takip etmeyen hiçkimse’nin haberi olamadı. Aynı Jungkook’un araba olayı gibi herkes çok büyük bir araba kazası gibi davrandı ve öyle lanse edildi, o gün fotoğraf attığı için sorumsuz tarzı şeyler dendi ama geçtiğimiz aylarda gazeteci bir özür yazısı paylaştı, olayın çok küçük bir şey olduğunu ve asıl haberi… Read more »

Last edited 3 ay önce by LODOS
ad astra

97line olayında da medyanın manipülatif olduğunu söylemiştim daha sonra çıkan haberleri takip etmedim ama dispatch’in 3.mekanı şak diye söylememesinden olayı daha magazinsel hale getirmek istediği belliydi. Ya da belki bir medya hilesiydi 3.mekan açıklanmadı çünkü medya tehdit edildi gibi bir imaj oluşturmak istedi. İki şekilde dispatch için kazan- kazan.
Şu an mbc’de yaptığı haberi doğrulayamadığını söylüyor ama insanların bu noktadan sonra düşüneceği mbc tehdit edildi, rüşvet verildi! Mbc için de kazan- kazan.

Saay

Wua Bts fanları hiç üşenmeden her zaman paragraf döşüyorlar ve ne hikmetse hep onlara haksızlık yapılıyor🤦‍♀️ Bu haksızlık edebiyatının ekmeğini yemeye doymadınız. He hep Bts’e kötülükler ediliyor ühü ühüü

LODOS

Ben sadece BTS’e haksızlık yapılıyor demedim öyle bir şey yazmıyor yazdıklarımda. Diğer İdollerinde uğradığı haksızlıklar oluyor ama burada lafı geçen sevdiğim bir idol olduğu için yazmak istedim. İnsanlar istediği yorumu yazar okumak istemiyorsan geç okuma. Yazma biçiminden zaten toxic biri olduğun ortada. Haksızlık edebiyatını siz daha iyi bilirsiniz malum ikiyüzlülüğünüz ortada.

Saay

Senin aksine hiçbir grubu savunmam. Neden? Tanımıyorum🤷‍♀️ Yüz yüze hiç tanışmadığım birine nasıl %100 güvenip her olayda aa o yapmamıştır moduna girebilirim? Toxic değilde objektif olarak değerlendiriyorum. Bu sitede bu grupla ilgili genel yorumlar hep belirttiğim tarzda görünüyor. Daha geçen hafta Yunho melek deniliyordu. Peki ya bu hafta? O yüzden hiç bir grubun bize sunulduğu gibi masum olduğuna inanmıyorum. Bir de hemen çirkefleşme moduna girmeniz🙄😆 Hepiniz nasıl aynı model olabiliyorsunuz hayret verici🤷‍♀️

Last edited 3 ay önce by Saay
LODOS

Bilmediğin olaylar hakkında veya iç yüzünü araştırmadığın olaylar hakkında objektif yorum yapamazsın çünkü olayı bilmiyorsun ya 🙂 İnsanlar sevdiği şeyleri savunur bu sadece müzik veya ünlüler için değil genel olarak her şeyde. Aa o yapmaz dediğim bir yer de yok yorumumda sadece takip ettiğim bir olaydı ve bunun hakkında yorum yapmak istedim. Bu seni veya bir başkasını ilgilendirmez. İster savunurum ister savunmam bu da seni ilgilendirmez. Sen inanmıyor olabilirsin bu senin düşüncen, başkalarının düşüncesine karışma hakkına da sahip değilsin. Sizde hep aynı modelsiniz gerçekten hep aynı cümleler… Ben objektif yorum yaparım gösterin güzeldi ama ben olsam bu gösteriye başka bilet… Read more »

Heyuu

Aslında sorun yasadışı bir yer olması + öncesinde masumiyetli yalan açıklama yapılması. Kadınlarla eğlenebilir eğer kadının rızası varsa ve yasadışı bir şey yoksa. Kendi ahlakı… bizdeki gazinolar misali.

Last edited 3 ay önce by Heyuu
SUNMI

O saatte zaten dışarıda olmaması lazım. Hani madem çıktın böyle de yakalanma be…

Saay

Katılıyorum bari yakalanma🙄

Aaa

Kpop u 2. Jenerasyonun başından beri bilen biri olarak çok yoruldum. Hiç bir grubun fanı olmadım. Olsam blackjack ve shawol olurdum. Benim için güzel müzik önemliydi ve bir sürü güzel müzikte dinledim. O yüzden çok fazla grup gördüm, tanıdım. Hayran olmasamda sevdiğim dinlediğim insanların böyle birer birer düşmesi beni yordu. Tvxq(5), ss501, bigbang, suju(kangin), beast, cnblue, ftisland… sadece müzik dinlemek istemiştim.

teletabi

Olm cidden Kpop’a girişin efsane oluyor ama sonra sürünüyorsun :-{

Jey

Bu ben. Sevdiği bütün sanatçılardan darbe yer mi bir insan be! Yoruldum ama neden hala yola devam ediyorum onu da bilmiyorum. Hongki’nin hatırına galiba..

Last edited 3 ay önce by Jey
Aaa

Shinee+ eunhyuk sanırım benimde devam etme nedenim dinlemeye. Bunlardanda darbe gelirse artık dönmem herhalde.

Saay

Bende 2.jenerasyondan beri dinliyorum. Ama eski tat yok artık🤦‍♀️

Melboomer (I.K.)

Biası kim hyun joong olan ss501 hayranı ablama hamile sevgilisine şiddet skandalı şoku… Aslında ablamdan ders alıp hiç girmemeliydim bu işlere de işte sarıyor 🙁

Aaa

Benimde çok yakın bir arkadaşım hayranıydı kocişim falan diyordu. Dün nişanlandı. Atlatıyorsun sonra 😅😅

Saay

O kadar haklısın ki😆😆😆 Bir yandan da iyi oluyor ya. Aa “benim oppam yapmaz” dan kurtuluruz belki de🤷‍♀️

Saay

A olur mu o dur ne diyorlardı ona üf unuttum🤦‍♀️ Adam çıkıp evet yaptım dese de yok yapmamıştır derler. Herşeyin ortaya çıkması ne iyi olurdu.

Kado

Pezevenk panda agshsh

speechless

ya çok güldüm ama rica ediyorum güzelim pandaları şu haysiyetsize benzetmeyinşslkgdşasgkasi

speechless

panda: vurun beni aw

Minse

Yunho nın olayında mbc haber yaptı ama herhangi bir kanıt gösteremedi, burda tekrar haber yapılmamış ama bilginiz olsun, polis açıklamasıyla mbc nın yaptığı haber birbirini tutmuyor mbcnin söylediği bar geçen aralık ayında coktan kapanmış va faliyete geçmemiş yonho’nun gittiği yer ise başka bir yer yani sm de yunho da açıklamaları doğru olabilir, mbc mekan kapalı olduğu için ispatlayamıyoruz diye saçma bi açıklama yaptı.. polis ise yunho’nin kaçmadıgını açıkladı işbirligi yapmış yasa dışı mekan olsa polis de bırakmazdı.. yani başka açıklama olur mu bilmiyorum ama şimdilik yapılan her şey iftira gibi görünüyor sm de başından bunu söylemişti zaten..

sametinyourarea

Ben şu yorumları anlamıyorum. Korona donemindeyiz asıl sorun gece bir restoranda olması ama herkes(diger haberde) Kadının biriyle oturmasına dert yanıyor :/

Last edited 3 ay önce by sametinyourarea
sametinyourarea

ve size soruyorum bu olay onun kariyerini cok kotu etkiler mi. Bence bir şey değişmez ya

Saay

Erkek ve YG İDOLÜ OLMADIĞI için o kadar da tepki almaz.

Burioos

Bu olay korona öncesinde de çıksaydı bir barda kadınlarla takıldığı için ahlak bekçileriden aynı tepkiyi alırdı.İyi ki Koreli bir idol değilim yoksa nefes alsam adım ahlaksız kadın olarak anılırdı herhalde.

sametinyourarea

SM, Yunho’nun Kadın Çalışanla Oturduğunu Ve Polisten Kaçtığını Yalanladı

şu baslık beni cok güldürdü akospdsak “kadın” calısan. Ulan zaten suçu gece oraya gitmesi kadın calısanla oturması degil ki asdasdasda

__.

Tecavüz zaten. Kafanızı çalıştırın.

Cey

Bence burada “kadın çalışan” diyerek vurgulanan şey bu mekanın aslında bir fuhuş mekanı olması. Tepki çeken kısım o. Eğer Yunho buraya üyeyse fuhuşu döndüren çarklardan biri de o oluyor. Değilse de arkadaşının derdini dinlemek için yasadışı bir yere gitmesi ilginç.

sametinyourarea

bilmiyorum benim aklıma da fuhusdan cok pavyon tarzı eglence mekanları geldi. O yuzden asıl sucu korona yasagına ragmen gitmesi dedim

DNAME

Korona yasağı olmasaydı da tepki alırdı, almalıydı. Açıkça yasal olmayan bir bara gidip bir kadının pazarlanmasına ortak oldu. Bu bir kariyeri bitirmek için yeterli değilse ne yeter bilmiyorum

ilvos

Hayır siz olayı çok yanlış anlamışsınız. Bahsedilen mekan eğlence mekanı ama +18 versiyonu gibi. Fuhuş falan girse olayın içine S*ungri zamanındaki gibi daha da büyürdü olaylar, şimdiki gibi sakin kalabilir miydi?
Bahsedilen mekan ara ara polislerin gelip kontrol ettiği, bilinen bir mekan

Cey

A aa öyle mii, ama yasadışı yetişkin eğlence mekanı deniyor haberde, nasıl polisler gelip kontrol ediyormuş ki? Yani benim anladığım burası legal bir yer değil, olsa neden tutuklansın sadece mesafeye uymadı diye. Bir de kadın çalışanlarla oturulabilen bir mekandan söz ediliyor sıkça. Erkeklerle de oturulduğunu hiç sanmıyorum. Tam anlayamadım açıkçası, teşekkür ederim açıklama için de.

ilvos

Tutuklanma tarzı durumlar yok aslında, polis kimlik kontrolü yapıp bırakmış. İlk çıkan haberde polisten kaçtığı söylenmişti fakat bu polis tarafından reddedildi. Haber kanalı da ilk haberi yeterince araştırmadan yaptığını söyleyip hem mekanı hem de olayları daha iyi araştırıp haberi düzelteceklermiş sanırım.
Ve rica ederimm :”

Cey

Habercilik de magazin sektörüne döndü iyice ha. Tek bir cümleyle insanların hayatlarıyla oynuyorlar resmen. Bunlardan haberim yoktu, teşekkür ederim tekrardan <3

Saay

İyi de bazılarının yapmış olduğu yanlışların ortaya çıkması pozitif bişi. Daha doğru davranmalarını sağlar belki🤷‍♀️

Cey

Ona bir sözüm yok ki. Magazin haberleri de ortaya iddia sallıyor ünlüler kabul ediyor ya da reddediyor falan ya. Ona benzetme yaptım. Habercilik doğru bilgiyi aktarmalı, iddiaları değil.

Saay

Bazende ateş olmayan yerden duman çıkmaz🤷‍♀️

Saay

Yook o sakin kalmama durumu Yg ismi geçerse oluyor. Diğer şirketler ne işler yapsa da bi şekilde ya unutuluyor ya da örtbas ediliyor

__.

18+ mekan ne oluyor? Erkeklerin seks kölesi kadınları kullanması için açılmış mekan oluyor. Siz olayı hiç anlamamışsınız.

ilvos

tecavüz olsa olaylar böyle sakin kalabilir mi, lütfen biraz mantıklı düşünün. ne polis sorgusu oldu ne de başka bir şey. mekanda olan şey yalnızca kimlik kontrolü, bu da her eğlence mekanında olabilen bir şey zaten. hassasiyetinizi anlıyorum ve katılıyorum da ancak bu olayda bahsettiğiniz tarzda şeyler yok.

__.

Mantıklı yorumunun eksi yemesi buradakilerin zeka seviyesini ve karakterini belli ediyor. Katılıyorum. Kesinlikle asıl tepki alması gereken gittiği mekanın leşliği.

Exovelvet

Son hayatta kalan Changmin

üniversite kazanamıycam

ah changminim evlenip mtlu bir hayat kurdu yerim onu

Suna

Taeyang’ı da ekleyelim

azizi

taeyang her an bb is five diyebilir gibi geliyo bana dhbdjsns

Rei

Ona benzer bir şey yaptı zaten

Kiminhayranıbu

Heee taeyang de sen keşçiyi destekleyen birini ekle

Boş yapmayın

Taecyeon var, adamın dibi hası ♥️😅

Rei

Abi bir ben mi olayın tuhaflığını göremiyorum Burası yasa dışı pavyon gibi bir yer olsa polis baskın yaptığında ordaki insanları kimlik kontrolü yapıp salmaz ki ? Polisin raporunda da 5 kişinin adı var biri çalışan kasiyer zaten başka ne kadın nede çalışan geçiyordu polis de zaten kaçma yada kavga olmadığını söylemiş kimlik kontrolü yapılıp gitmişler. MBC geçen seneden başka bir yerin videolarını kullanıyor bugün mekana gidiyor ama hafta sonu kısıtlaöası nefrni ile mekan kapalı olduğu için doğrulayamadığımız şeyler olduğu için haberi değiştiriyoruz diyor. Mallığa bak hafta sonu yasağını bilmiyor musun sen ? Adam bir bara gitmiş olabilir ama kucağında kadınlar… Read more »

stan t-ara = stan talent

yalan söylemesi. özründe basit bir restorantta arkadaşlarıyla içerken vaktin nasıl geçtiğini unutmuş gibi açıklama yaptı ama aslında mekan daha az vergi ödemek için restoran olarak kaydedilmiş bir zengin pavyonu. mekana üyelik gerekiyor ve masalara kadın geliyor. yunho da ister arkadaşı vasıtasıyla ister kendisi olsun bu mekana üye olarak girebiliyorsa orada dönen fuhuştan haberdardır kaldı ki mekanın illegal olduğu da söyleniyor, bu nasıl bir arkadaşlık çevresi de dert dinlemeye bu tarz bir mekana çağrılıyor? belki yunho varken mekan kapatılmıştı ve kadın vs yoktu, polis de saat 10’u geçince hâlâ açık olduğunu fark edip sadece bu yüzden bastı, yunho kimliğini teyit etti… Read more »

yummyeon

Fuhuş yok ki

Rei

Mekanın böyle bir yer olduğunu nerden biliyoruz ben onu anlamadım ? Mbc doğruluğunu teyyit edemedik diyor açık açık nerden yola çıkarak bu hükmek vardık ben nereyi kaçırdım tam olarak?

Last edited 3 ay önce by Rei
Minse

Pavyon olduğu falan doğrulanmadı mbc yaptığı haberi ispatlayamadı dedigi yer aralık ayında kapanmış bir yer yani yunho özgünde samimi olabilir her say açığa kavuşmadan yorum yapmamak lazım mbc hiçbir şeyi ispatlayamadan kenara çekildi resmen

__.

Yok bir de öyle yakalansaydı. Laflara bak. Bir erkek oraya niye gider hepimiz biliyoruz.

lola

bu olay diğer haberlerin yanında hiç gibi geldi bana

ilvos

Şu anlatılanlara göre sadece bana mı yasaklı saatte dışarda olması dışında çok da abartılacak bir şey yokmuş gibi geldi?
Yani çünkü o mekanda bahsedildiği tarzda şeyler yasal olmayan şekilde yapılsa polis ara ara kontrole geldiği için fark eder ve mekan illa ki kapanırdı diye düşünüyorum.
Keza Yunho da polisin kimlik kontrolünden hemen sonra bırakılmış falan…
Ya ben tam anlayamadım ya da biraz abartı var..?

ilvos

Ek olarak ilk açıklamasını daha farklı yapması da var tabii ki ama netizenler çok daha farklı şeylere takılmışlar

dorothea

zaten illegal olan ne onu açıklamıyorlar.fuhuşsa inanmam.çoğu devlet en çok vergiyi pavyon tarzı yerlerden kazanıyor o yüzden kapatmıyorlar zaten.ya bence çok komik adam evden çıkıyor diyor biraz seks yapıp kafa rahatlatayım arkadaşlarla takılayım sonra içeri polisler dalıyor sabah her yerde bir sürü haberin var cidden çok kötü yaPLLSJDOEMD

ilvos

Ay gerçektennn xhbsjhdb eğer durum böyleyse yasaklı saatte dışarda olması dışında karışıp laf edebileceğimiz hiçbir şey yok

__.

Herkes kendi adına konuşsun. Onurlu her kadının söyleyecek çok şeyi vardır eminim ve olmalı da.

kkpop

Parayla bi kadının bedeninin satın alınmasından bahsediyoruz, fuhuştan bahsediyoruz ne rahat yazmışsınız…”biraz seks yapıp kafa rahatlatayım…” Ne kadar iğrenç bir durum…. Üstelik Yunho bi kadınla sevgili olup güzel bi ilişki yaşayabilicek biri , sevgilisiyle de cinsel ilişki yaşayabilir olması gereken de bu. Ama gidip fuhuş yapmak ,fuhuşa aracılık etmektir, kaç kadın kendi isteğiyle fuhuşa giriyor ,çoğu buna zorlanan ,tehdit edilen ,çaresiz kadınlar…

Falondia

Yalnız bu işi kendi isteğiyle yapan kadın sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Alan memnun veren memnun ise 3. şahıslara bir şey söylemek düşmez eğer ahlak bekçisi değilseniz. Yasadışı bir şekilde yapılması suç tabi

kkpop

Doğrudur kendi isteğiyle de bunu yapanlar var maalesef.

__.

Yok. Sen bunlara bakma. Bunların kadınlarla tüm duygusal bağı kopmuş. Erkek savunacağız diye ne yapacaklarını şaşırmışlar yukarıda keh keh gülüp erkeklerin rahatlamasından bahsedeni bile var böylelerini gördükçe kalbim ağırlışıyor. Asırlardır kadınlara erkekler tarafından neler yaptırıldı/yaptırılıyor kadınlar bu travmaları nesilden nesile birbirlerine aktarıyor sonunda isteyerek yaptıklarına kendilerini inandıranı da var çaresizlikten elbette dünya zaten kadınları gözden çıkarmaya dünden razı olduğundan herkesin böyle iğrenç söylemleri havada kapacağını biliyorlar.

__.

Kadınlara insanca yaşamı hak görmek ahlak bekçiliği değildir haddinizi bilin. Kadınlar dövüldüğü evde de kalıyor ona da alan razı veren razı dersiniz sizin gibilerden herrşey beklenir.

dorothea

herkes çaresiz olduğu için bu işi yapmıyor.evet, böyle kadınlar da var ama tayland’da bu bir sektör hatta seks işçileri saygı görüyor.türkiye’de ise kadın pavyonda çalışmak için devletten izin alıyor.yani devletin her şeyden haberi oluyor.kadın/erkeğin rızası ile yapılan paralı seks tabii ki de sorun değil.siz ne kadar sevmeseniz de bu bir meslek.burda zorla vücudu satılan kadınlardan bahsetmiyorum.fuhuşu desteklemiyorum da ama bir kadının kendi isteği ile paralı seks yapmasında bir sorun yok.

kkpop

Evet maalesef kendi isteğiyle bunu yapanlarda var ve bu onların kendi hayatı ne diyebiliriz ki gene de bunu yapan kadınlara üzülüyorum çünkü manyaklara denk gelebiliyorlar nasılsa parası verdim/vereceğim diyerek iğrenç fantazilerini hayata geçirenler var ,onu geçtim hastalık kapma riski yüksek .

dorothea

ya burda bence kadınlar ikiye ayrılıyor.şanslı olanlar pahalı yerlerde bu işi yapıyor zengin insanlarla beraber oluyorlar.zengin insanlarda da hasta kişilikler vardır illaki ama fakir ve orta kesim insanındaki hastalıklılık kadar olduğunu düşünmüyorum.çünkü bu insanlarda işin içine bir de cinsel açlık,görmemişlik giriyor.evet dediğin gibi hastalık kapabilirler artı olarak kanser olabilirler.

__.

Seks işçiliği değil. Dünya’nın en eski zulmü. Seks köleliği. Tabii ki de sorun. Kendinize gelin artık.

Last edited 2 ay önce by __.
dorothea

bak öncelikle seks işçiliği bir meslek bunu öğren.bunun meslek olarak kabulünü ben istemiyorum.seks işçileri istiyor.kadınlarla para karşılığı beraber olan da ben değilim.bunu yapan erkekler yerine gelip burada bana tepki gösteriyosun.bir kadının onurlu/gururlu olması için senin ahlak yargılarına göre mi yaşaması lazım?ve son kez söylüyorum ben seks işçiliğini desteklemedim,desteklemeyeceğim.
ama bunu isteyerek yapana da karışmam.şu videoyu izlersin umarım.

https://youtu.be/NIn23lit8co

__.

Meslek değil sen bunu öğren. Sömürü. Asırlardır süren bir erkek zulmü. Erkeklerin şeyinin keyfine göre yaşaması lazım doğru böylesi çok onurlu. Erkeklere tepki göstermemem mümkün mü sence? Senin bir kadın olarak böyle bir şeyi iş diye aklaman berbat tabii ki tepki göstereceğim. Bu pisliğin savunusunu çok okudum çok gördüm boşuna paylaşmışsın her yer bunla dolu özel bir şey yaptığını sanıyorsun trend görüşler neyse onu savunuyorsun sadece bunu bil. Wokeluk renkli geliyor anlıyorum ama kadınların gerçekleriyle ilgileri yok umursamıyorlar. Seks köleleri travmatize olmuş kadınlar ve hala orada bulunduklarından savunmalarının nedeni bariz. Ayrıca bağımsız değiller lobilerin bu anlatıyı beslemesi yüzünden dediğin şeyi… Read more »

Last edited 2 ay önce by __.
ilvos

Bahsettiğiniz gibi bir şey olsa o mekan kapanırdı ve ortalık bu denli sakın olmazdı.
O mekan polislerin kontrol ettiği ve insanlar tarafından bilinen bir mekan, dediğiniz tarzda olaylar olsaydı kimlik kontrolü sonrası direkt bırakılmazdı insanlar.
“Yasa dışı mekan” olarak geçtiği için muhtemelen o şekilde düşündünüz ama mesela Güney Kore’de dövme salonları da yasa dışı mekan olarak geçiyor

kkpop

Rüşvetle başka şeyle kapatılmamış olabilir ,,ayrıca olay yanılmıyorsam daha önce yaşanmış ama haber basına yeni yansımış o sürede tekrar açılması muhtemel eğer kapatıldıysa ,ayrıca polislerin bilmediği yasadışı mekan sayısı azdır zaten ,bilinip rüşvetle torpille açık bırakılan yer çok.

ilvos

Yasaklı saatlerden bahsedildiği için çok da bir zaman farkı olduğunu düşünmüyorum. Polis de kimlik kontrolünden sonra direkt bırakıldığını söylemiş. Bahsettiğin durumlar olsaydı şu an S*ungri gibi olurdu Yunho ama ne bahsedilenlere ne yorumlara ne de şu anki sakinliğe göre alakası dahi yok. Rüşvet diyorsun ama haberi çıkaran da MBC kanalı, yani Kore’nin en köklü kanallarından. Tıpkı SM’in en köklü şirket olması gibi. Yani polis MBC ve SM arasında kaldığı için rüşvet ya da yalanlık bir durum olduğunu düşünmüyorum, işin içinde kamera kayıtları vs. de vardır üstelik. Yani bu durum iki tarafın da göze alabileceği bir şey değil. Bildiğim kadarıyla MBC… Read more »

kkpop

Evet , öyle duruyor.

__.

Kapatılmazdı yukarıdaki yine yalan söylüyor. Kore’de bu tür mekan çok.
Edit: yukarıdaki derken sizin cevap verdiğiniz kişiden bahsediyorum yanlış anlamayın.

Last edited 2 ay önce by __.
__.

Devlet vergiyi oradan alıyor diye ahlaki mi oluyor? Hahaha ne komik yaa adamcağız kendisi gibi pislikler rahatlasın diye seks kölesi haline getirilen kadınlarla takılıyormuş offf çok komik.

dorothea

burda tepkiyi bana göstermek yerine bunu yasal hale getiren devlete göstermeye ne dersin?ben süper güç değilim.ben isteyince de dünyada bir şeyler değişmeyecek.tayland’ı biraz araştırırsan sizin seks kölesi dediğiniz şeyin orada meslek olduğunu görülüyor.japonya’da bu işin film sektörü var.burda beni kadın düşmanı fuhuş yanlısı gibi göstermeye çalışıp duyar kasmayın.bir kadının birinin yatak eğlencesi olmasını isteyecek biri değilim.

__.

Yukarıda gülüp erkeklerin rahatlamasından bahsediyordun. Orada da meslek falan değil mekana göre değişmiyor her yer kadın düşmanlığıyla dolu her yerin kültürü bu. Hatta orada daha küçük yaşta daha fazla kız çocuğuna yaptırılıyor ve daha açık açık. Japonya pedofilinin kalesi napalım ona da tamam diyelim o zaman. En dip ülkeleri örnek diye göstermen? Hayır uğraşıyorsun ama amacım yargılamak da değildi. Kadınsın diye tahmin ediyorum kadınlar olarak neden böyle şeylere kolayca olumlu bakmamızın sağlandığını anlıyorum. Daha fazla bunu destekleyenlerden olma diye diyorum. Buraya yazdıkların başka kadınların da bunu kabul edilebilir görmesine yol açabilir. Sen devlet değilsin de ben devlet miyim? Ben de… Read more »

dorothea

bir sürü şey yazdım fakat site kabul etmiyor.anlaşamıyoruz ve siz anlamamakta diretiyorsunuz.asla bir kadının bu işte çalışmasını desteklemedim,desteklemeyeceğim.iyi günler.

Rei

Ya bide öyle bir yerse burası ordaki kişiler kimlik kontrolü ile salınmaz mühürlenir bunlarda nezarete alınır burda alınan tek ceza sosyal mesafe

Çinça

Elveda demişsiniz de zaten adam kaç yıldır sektörde baya baya para kazandı zaten kaç yaşına da geldi bundan sonra pek aktif olmazdı. Elveda demeniz bir işe yaramıyor bu adam kendini 80 yıl daha idare edicek para kazanmıştır artık umrunda olduğunu da sanmıyorum.

sametinyourarea

SM de tvxq ve suju hala cok aktifler . Basarılılar da o yüzden sektorde devam ederler

Çinça

Changmin de evlendi sanırım yoksa evlencek miydi tam bilmiyorum yunho nun da bu olayı çıktığına göre sanırım fazla aktif olmazlar

Blacksiyah

Sorun olan yasadışı barın gerçekten kötü amaçlar için kullanılması normal içkili bir yer olsaydı ve yasaklı saatte orda olsaydı bu kariyerini bitiricek kadar sorun etmeyebilirlerdi.Ama yasadışı barın insanlara amaçlarının farklı olduğunu düşündürdü ki gerçekten hoş değil.Hoş olmayan diğer mesele de sm nin açıklamaları…

ilvos

Güney Kore’de dövmeciler de yasa dışı mekan olarak geçiyor.
Anladığıma göre bahsedilen yer pavyon tarzı bir eğlence mekanı. Polislerin ara sıra kontrol ettiği ve genel olarak bilinen bir yer. Dolayısıyla tam olarak ne düşündüğünüzü bilmiyorum fakat aklımıza gelen kadar kötü olayların gerçekleştiği bir mekan olsaydı açık kalmazdı. Şu ana kadar gelen açıklamalara göre yasaklı saatlerde orada olması ve ilk açıklamasının farklı olması dışında geriye kalan şeylerin özel hayata girdiğini ve kariyerini bitirecek düzeyde olmadığını düşünüyorum. Üstelik bu haberi yayınlayan kanal, mekanın ilk haberde bahsettikleri şekilde olduğunu doğrulayamadıklarını söylemiş. Bir sonraki açıklama olayı daha da netliğe kavuşturur muhtemelen

Krispi

Bence bu gerçek bir skandal değil Yunho için. Adam zaten son bir yılı saymazsak 2009’daki olaydan beri Kore’de ayıp olmasın diye promo yapıyor. Daha çok Koreliler laf yapmasın diye. Hala Japonya kralılar, daha geçen sene doldurdukları Japon Arenalarla ilgili haber vardı. Zaman zaman kpop idolü olarak BB geçti EXO geçti şu an BTS falan da popüler ama o gruplar yabancı popüler ünlülerken TVXQ yerli sanatçılar olarak sayılıyor. Japonya’da bu tarz mekanlar yasal ve normal, fanlar bunu umursamaz. Yunho sadece iyi imajı olan biriydi halka maal olmuş, halktan para kazanan biri asla değil. Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en çılgın fandom lakabına… Read more »

Minlele

Elveda. Seni oraya arkadaşın çağırmış olsa bile, niye öyle biriyle arkadaşsın ki? Tencere yuvarlanıp kapağını bulur derler. Son. Elveda.

o hoo o zmn sektörde bir sürü tencere var yuvarlanacak

(yunho bazlı değil genel olarak)

mrb

Eğer en sevdiğiniz idolün 2021 yılında skandalı çıkmadıysa sevinebilirsiniz çünkü ya çok iyi ya da çok zeki biri demektir bu

blinkie

adam zaten yeterli parayı kazanmıştır bence eğlencesine promosyonlarına devam ediyorlardı psbhsbsgsb ayrıca olay kadınlarla takılması falan değil ki bu da bizi ilgilendirmez ama yasa dışı mekan deyince de insan bir işkilleniyor hani burda fuhuş mu oluyor uyuşturucu mu satılıyor vs. bir de yasak zamanı niye çıkarsın ki az bir yerini kır da bekle bir iki ay sonra da ne yaparsan yap.

kudurtanexo

Haberleri okumaya korkar oldum …

teletabi

Bu konudaki ilk haber başlığını görünce adamın kısıtlama varken dışarı çıktığı için laf yiyeceğini düşünmüştüm ama tüm yorumlar pozitifti. Mekan salonmuş değilmiş, o konuya gelmeden önce zaten adam iyi bir şey yapmamıştı. Her neyse sanırım adamın onca yıllık itibarı çöp oldu

...

Seni temiz sanardık ama meğer sen ace ile yıkanmak yerine çamura batmışsın, by by

blinkie

pslshsmsbnaha

Leyla

Artık kimseye temiz demek mümkün değil insan hep bi acaba diye düşünüyor bana kalırsa her insan hata yapabilir affedilebilir de ama plak şirketlerinin yaptığı şey idolleri mükemmel suçsuz erkek/kız arkadaş tertemiz pirüpak insanmış gibi pazarlamaları sebebiyle insanlar da böyle bekliyor. Bana kalırsa bu bir skandal bile değil adamın müziği iyi geriye kalanı nasıl bir insan olduğu beni hiç alakadar etmez evime alıp koynumda besleyecek halim yok ya.. sevgili koreliler siz de bi salsanız artık her şeyin kurgu olduğunun farkında değil misiniz..

BRIAN

8.netizen yorumu dfaaaff

Kingkong - exo ot12

10. [+124, -5] Gerçekten inşa ettiğin her şeyi yok etmek için tek bir an yetiyor.
Yıllardır imajı çok temizdi. Temiz bir imajla emekli olur ve öyle anılır diye düşünmüştüm. Adam son anda batırdı.

Saay

Belki de ilk değildi? 🤔 Bu sefer yakalandı🤷‍♀️

oylesinegezmeyegeldim

8. [+236, -3] Arkadaşının derdi iktidarsızlıksa salona gitmeleri mantıklı olabilir

HİÇ BEKLEMİYODUM BU YORUMU BİRDEN ÖIKINCA BOŞLUĞUMA HELDİ AKAKDLSJAMNDLDAKMS

kkpop

Genel olarak fuhuş yapılan yerler ya kendini iyi saklar ya da polise rüşvet vererek devam eder ,ayrıca mafya ya da belli başlı kişiler tarafından korunur ,arada bi polis yakalar kapatır ama sonra gene açılır. Zengin iş adamları, siyasiler de bu tarz yerlere gizlice gittikleri için kendini iyi saklayan koruyan yerler çok…. İnşallah haber yanlış/yalan haber çıkar… Ama ne olursa olsun Yunho nun imajı mahvoldu… Seun**gri olayında da sahip olduğu barı restorant olarak kayıt ettirdiği açığa çıkmıştı nedeni de daha az vergi vermemiş ,herkes böyle yaptığı için o da öyle yapmış, suç olduğunu bilmiyormuş…. Yersen…. İçkili ve gece kulübü olan yerler… Read more »

yummyeon

FUHUŞ YOK ARKADAŞLAR ÇOK BÜYÜK HATA AMA SAKİN OLUN

__.

Var.

Cansu

BoA naptı ki? İlaç olayı vardı ama o çözüldü

Saay

Yine Sm ve yine Sm idolünü haklı çıkarmayı başardı🤷‍♀️ Yukardaki yorumlardan birinde bir arkadaşta bahsetmişti. Bir Yg kendini haklı göstermeyi başaramıyor🤔Sm’den falan taktik alsın azıcık. Gerçi Jyp’de olabilir. Bak ondan olayları unutturma konusunda fikir alır🤔

Last edited 3 ay önce by Saay
𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Eksiler 💀

Jey

O olay çözülmedi. SM çıkan bütün haberleri sildirdi ve öyle kaldı.

Cansu

Aaaa vay be

ilvos

Evet ilaç olduğu söylendi ve kapandı olay
Sanırım Kore’de reçeteyle almak gerekirken Japonya’da reçete şart değildi

Cansu

Bende öyle hatırlıyorum ya Kore’de bazı ilaçlar sıkıntılı Park Bom olayında da yaşanmıştı bu

Minse

Bu konu da yeni aciklamalar var.. mbc barın yasa dışı olduğunu ve yunho’nun kaçtığını söylemişti ama herhangi bir kanıt gösteremedi…! Bende basta cok kizdim ama adama bi iftira atiliyorsa dogrusu bilmek lazim.. burda tekrar haber yapılmamış ama ben yazayım. polis açıklamasıyla mbc nın yaptığı haber birbirini tutmuyor!! mbcnin söylediği bar geçen aralık ayında coktan kapanmış ve faliyete geçmemiş yonho’nun gittiği yer ise başka bir yer, yani sm de yunho da açıklamaları doğru olabilir, mbc mekan kapalı olduğu için ispatlayamıyoruz diye saçma bi açıklama yaptı.. polis ise yunho’nin kaçmadıgını açıkladı işbirligi yapmış yasa dışı mekan olsa polis de bırakmazdı.. yani başka… Read more »

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Bu olay ilk patlak verdiğinde insanlar nasıl anlayışlıydı. 97 line’da bu tarz bir olaya karışmıştı geçen sene ama çocukları idam etmedikleri kalmıştı. Hayranlar da o olayda çocukların nefret alması için etkendi. Koreliler daha bilenmişti hayranların destekleri yüzünden. Hatta Jungkook’un devlet nişanı alınsın gibi bir şeyler demişler sanırım Koreliler emin değilim çünkü sadece instada gördüm ve araştırmadım. Jungkook özür dileyince de 360 derece dönmüşlerdi de neyse… Sonra BoA’nın olayında üzerine gitmeyin deyip anlayış gösterip durdular ama Park Bom’a benzer olayda demedikleri kalmadı. Buradaki amacım kimse linç edilsin ya da kimsenin hatası görmezden gelinsin demek değil. Çifte standartları canımı sıkıyor.

Last edited 3 ay önce by Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu
Stormi ♡

Son kale Changmin. Gerçi maşallah dediğim iki gün yaşıyor sjs

Jhye

Bu adam bile bu hale geldiyse şu an…

__.

Kim bilir kaç yıldır böyle. Yeni olduğunu mu düşünüyorsunuz.

INSPIRIT

Ya böyle bir şeyin az çok yaşanacağını hepimiz tahmin etmedik mi ama? Kişiliği yüzünden çok çok fazla iyi yorum alınca ‘aha kesin bir şey olacak’ diye düşünmüştüm. Bir şey çok konuşulursa illa b*k oluyor.

林枫 lín fēng :D?

insanların emekle inşa ettiği kariyerleri böyle bir günde son buluyor ya ben üzülüyorum biraz. tek bir hata nelere mal oldu. sektör inanılmaz gerçekten

__.

Birincisi hata değil rezalet. İkincisi o kadınlar için üzülelim. O, kadın fanlarından kazandığı parayla çok rahat yaşayacak malesef.

Last edited 2 ay önce by __.
林枫 lín fēng :D?

benim üzüldüğüm nokta yunho değil tam olarak. nasıl anlatsam. emek veriyorlar çıkış yapıp bir sürü şeyden fedakarlık ediyorlar (araya kazandıkları parayı katmiyorum) sonra saçma sapan şeyler yaparak mahvediyorlar her şeyi. benim üzüldüğüm nokta insanların şöhret ve parayla değişmeleri. her şey bir seçim sonuçta. bu yolu seçmeleri üzücü bence genel olarak öyle yani. ayrıca mağdur olan kadınların hisleri elbette daha önemli. bu yorumu çok şaşırdığım ve beklemediğim birinden geldiği için yazdım. doyumsuz olmalarına akıl sır erdiremedim çünkü

Lover

Aman da aman çen çıkandal mı çıkardın diyenler vardı💀

depresifpanda

o zaman olay farklıydı, bayılıyorsunuz en woke benim ayaklarına yatmaya

Lover

Yoo hiç de bayılmıyorum.Öyle olsa çıkan her zorbalık haberinde uzun uzun paragraflarım olurdu.Olay o zaman daha masum olsa da yine de resmi bi yasak delinmişti işte öyle küçümsememek gerekiyormuş.Her gün burda idollerin imajına kanmayın ahkamı kesip bu haberlere tepki vermeyenlere diyin siz onu.

Last edited 3 ay önce by Lover
depresifpanda

tamam

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Spill be lover çok haklısında işte

Wivvola

Şu an türkçe çevirisi düzgün değil bir ama yinede ne düşünüyorsunuz

Wivvola

.

Wivvola

.

Saay

Ya hala mı Soojin masum🙄🙄 Artık açık açık evet yaptım dese bile AA olur mu yok değilsin dersiniz🤦‍♀️ Tanımadığınız insanları bu kadar savunmayın. Misal Yunho çok iyiydi noldu şimdi🤷‍♀️

Wivvola

Attığım sslerde zaten bir savunma yok sadece ne düşündüğünüzü sordum yinede bence suçlu değil çünkü onu suçlu bulmak için hiçbir sağlam argüman yok neden herkes kıza ana bacı sövüyor anlamıyorum

dorothea

ben neye sövdüklerini anlayamadım.kızın küfür etmesine falan mı?ettiği küfürleri savunmuyorum ama hangimiz kardeşinin böyle bir şey yaşadığını öğrense sakin kalabilir?fiziksel şiddet boyutuna ulaşmadıysa çok normal.ayrıca olayı soojin başlatmış gibi duruyor.şu anda yaptıkları tek şey soojin’e sempati kazandırmaya çalışmak.

jisooluvie

 [+2,197, -105] Keş BoA, saloncu Yunho ㅋㅋㅋ BoA ile alakası ne? BoA da mı yanındaymış?

üniversite kazanamıycam

bu arada bu ilk sm skandalı yunhodan geleceğini hiç tahmin etmezdim

Saay

İlk?🙄🙄🙄🙄