Benzer Yazılar

Amber, SM’den ayrıldıktan sonra Krystal ile fotoğraf paylaştı

Amber, SM'den ayrıldıktan sonra Krystal ile fotoğraf paylaştı

HABER: ‘SM ile kontratı biten’ Amber, friendship with Krystal remains the same

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+446, -15] Red Velvet f(x)’in yerine geçti, Black Pink 2NE1’ın yerine geçti

2. [+320, -9] f(x) tamamen dağıldı diyebiliriz, bahse varım Amber Çin’e gidecek

3. [+224, -7] Sizin için hiç albüm çıkarmayan bir şirketten ayrılmanız iyi oldu

4. [+16, -0] f(x)’e daha fazla albüm vermediği için SM’e sinirliyim ama onlar için hiçbir şey yapmadılar diyemeyiz. Luna ve Amber’a albüm çıkardılar, bu albümlerden hiç para kazanmamalarına rağmen.

5. [+15, -2] Ne lkadar üzücü, özellikle de f(x)’in bir sürü güzel şarkısı varken. Sulli ayrıldıktan sonra da SM f(x)’e albüm çıkarmaya devam etseydi neler olurdu acaba.

6. [+12, -4] SM gerçekten Amber’a yeterince fırsat vermedi

7. [+9, -2] f(x) için son bir albüm daha çıkarsalardı keşke, çok pisler ya

8. [+5, -0] Sulli bile albüm çıkardıysa f(x)’e de son defa iyi bir albüm verirler diye düşünmüştüm

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+147] Sulli ayrıldıktan sonra çıkardıkları tek albüm nasıl 4Walls olabilir ya, gerçekten hala aklım almıyor. SM promosyon ve tanıtım konusunda f(x)’e çok kötü davrandı. En iyi albümlere sahip gruplardan biri, ama çıkıştan 8 yıl sonra fandomlarına isim kondu, solo konserlerini de anca o zaman verebildiler. İnanamıyorum gerçekten.

 

Kaynak: Netizenbuzz

39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGBANG

[+446, -15] Red Velvet f(x)’in yerine geçti, Black Pink 2NE1’ın yerine geçti

Ne Red Velvet F(x) yerine geçebilir ne de Black Pink 2NE1 yerine geçebilir . Kpop tarihinin en ikonik iki grubundan bahsediyoruz .Açın bir izleyin klipleri konserleri kim onlar gibi olabilir ? Güzelliğin bu kadar ön planda tutulduğu bir ülkede F(x) ve 2ne1 dışında kimse o tarzlara , saç şekillerine cesaret edemez .Evet Red Velvet ve Black Pink en başarılı kız gruplarından ama sektörün dayattığı sınırların dışına çıkmayarak bu başarıyı yakaladılar .

aRMyley

Kesinlikle katılıyorum.

Minse

Haklısın evet ama şu sektörün dayattığının dışına çıkmama kısmına Red velvet için katılmıyorum.. tabiki fx değiller ikiside farklı gruplar ama RV de çok farkli tarzları kimsenin cesaret edemediği konseptleri yaptı bu gerçek bunu atlamayın lütfen RBB gibi zimzalabim gibi.. kıyafetleri çok da kız gruplarının denediği tarzlar değildi şimdi bu yüzden çok eleştirildiler zaten

KINGBANG

Hayır demek istediğim o değil evet RV değişik konseptler ve şarkılar deniyor bunu inkar edemeyiz fakat yine de izlerken güzel, şirin kızlar seyrediyoruz . F(x) ve 2NE1 ‘da durum böyle değildi sahnede güzel olma kaygıları yoktu ortalığı yıkar geçerlerdi . Kpop kız grupları güzellik üstüne kurulmuşken 2 grup öyle değildi . Müziklerin de de bu durum öyle . Mesela ben KTL çıktığında o kadar beğendim ki istisnasız her gün onu dinledim ama yaklaşık 2 ay sonra karşıma çıkınca ” Aman bunu mu dinleyecem sıktı artık.” demeye başladım fakat it hurts üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen karşıma çıkmasa bile özellikle açar… Read more »

aRMyley

Evet Red Velvet ve konseptleri konusunda tamamen haklısın. Fakat şöyle bir bakınca f(x)’in büyük bir karizması vardı. Red Velvet izlerken “yaa çok şirinler~” derken f(x)’e ise “woow fazla havalıı” deniliyor. Yani şahsen ben böyle düşünüyorum. Red Velvet ‘i çok seviyorum ve başarılı buluyorum ve asla bir f(x) değiller. 🙁

KINGBANG

İşte tam olarak söylemek istediğim buydu

Olga

Bende katılıyorum

Esma Morkoç

Sakın SM’yi korumayın. SM bugün hayranların kendi parasıyla İncheon havaalanında yayınlattığı f(x) reklamlarını iptal ettirdi, MeU şu an yeni yer arıyor. Ayrıca Amber gayet başarılı. Geçen yıl yalnızca SoundCloudda yayınlayabildiği şarkılar haftalarca SoundCloudda top10 idi. Amber’ın çıkış albümü Beautiful 120,000 kez satıldı. Shake That Brass ile 2 kere allkill yaptı Amber listelerde. Luna Night Reminiscin ve Free Somebody ile 40 dan fazla ülkenin itunesinde haftalarca bir numara olarak kaldı. Amber ve Luna’nın birlikte çıkardıkları Lower ABD’de üç ay boyunca en çok satan şarkılar listesinde üç numarada kaldı.

aRMyley

f(x) bir başyapıttı ve SM göz göre göre grubu harcamayı tercih etti. KPOPu tanıdığım bütün gruplar yavaş yavaş yok oldu, o kadar üzülüyorum ki.

Majo

Victoria hala şirkette mi?

Esma Morkoç

Evet

Majo

Teşekkürler cevabın için.

SURMEW-BTS

Yolun açık olsun Amber inşallah.

Tori

Neden Red Velvet’te ara grup ve SM yeni grup çıkarınca bu grubuda kenara atacakmış gibi hissediyorum

april

madem f(x) bu kadar kıymetliydi, madem onları bu kadar çok seviyordunuz ve onların her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünüyordunuz, o zaman neden amber ve luna geri dönüş yaptığında, albüm çıkarttığında veya daha birçok şeyde neredeydiniz? tamam sm gerçekten kötü bir şirket bunu kimse inkar etmiyor fakat sizler de pek hayırlı sayılmazsınız. sizler sadece lafa gelince f(x) çok iyi f(x) şöyle böyle diyorsunuz. Ayrıca sanki Red Velvet suçluymuş gibi sürekli kızlara da laf atmayı kesin. Sanırsınız onlar engelliyordu f(x) comebacklerini. SM bir şeyi istemiyorsa yapmıyor. 4 Walls sonrası da bir şey görmedik çünkü Victoria Çindeydi ve şirketin de bariz belliydi… Read more »

Esma Morkoç

Victoria 2017 yılında Çin’e gitti, 2016 yılında geri dönüş verebilirdi SM. Red Velvet’in bir suçu yok zaten. f(x) üyelerinin yaptığı bireysel işler gayet başarılı oldu, lütfen bir şey bilmeden her şeyi biliyormuş gibi konuşmayın.

Lucia

[+446, -15] Red Velvet f(x)’in yerine geçti, Black Pink 2NE1’ın yerine geçti

Doğru söze ne denir ki ? F(X)’in şarkıları Redvelete verildi 2NE1’nın şarkılarıda blackpink’e şimdi fanları doluşacak buraya ama ezbere konuşacaklar konuşsunlar çünkü bunlar gerçekler

Lia

SM gruplarını dağıtmıyor yavaşça yok ediyor. Amberi ilk gördüğüm zaman aklıma geldi. Erkek sanmıştım agdjdkf Nuestten Ren’i de kız sanmıştım falan agsjdk Grupta en çok sevdiğim üye Amberdir. Shake That Brass şarkısı çıktığı zamanı hatırlıyorum ne eğlenmiştim. Bence solo olarak marjinal bir çizgide gidebilirdi ama SM bu fırsatı vermedi. Sulli gitti, RV çıktı Fx bitti. Sullinin Amberden daha çok haberinin yapılıyor olması ne acı. Yeni gruplara yüklenip eskileri silen, tam bir fabrika SM. Yolun açık olsun Amber🤞🏻

Minse

RV ile ne ilgisi var ya tabiki yeni gruplar çıkacak normal sonsuza kadar yeni grup cikarmayacakmiydi sm, fx’in geri dönüş yapamamasını RV ye bağlamayın artık sacmaliyorsunuz.. üstelik amber ve luna RV ile çok yakın, geri dönüş yapamamaları hem kizlarin bireysel programlarının uymaması hem de biraz sm’nin geriye atması evet kızmakta haklisiniz da ama RV ile ilgili değil.. yıllarca çıkış yapmayı beklediler zaten fx den 5 yıl sonra çıktı RV ne kadar bekleyeceklerdi daha..

Esma Morkoç

Yazdıkların düşündüklerimi birebir yansıtıyor

Aswium

[+147] Sulli ayrıldıktan sonra çıkardıkları tek albüm nasıl 4Walls olabilir ya, gerçekten hala aklım almıyor. SM promosyon ve tanıtım konusunda f(x)’e çok kötü davrandı. En iyi albümlere sahip gruplardan biri, ama çıkıştan 8 yıl sonra fandomlarına isim kondu, solo konserlerini de anca o zaman verebildiler. İnanamıyorum gerçekten.

yabancı hayran haklı o kadar beklettiler sonrada dağıldı işte grup yazık oldu

Esma Morkoç

f(x) dağılmadı, SM yalnızca itliğini sürdürüyor olan bu. Amber SMden ayrıldı f(x)’den değil.

Aswium

öyle mi ben de gruptanda ayrıldı sandm bir an

for j

F(x) nereye bağlı peki, amber’a mı snmalxölmskkdls

Suna

Bence Sulli ayrılmasaydıda f(x) yine aktif olmayacaktı. SM yeni grup çıkarınca eski gruplarını kenara atan bir şirketti hep. Ona çok para getirmiyorsa umrunda değil. Tüm gruplara aynısını yapıyor it oğlu it

Esma Morkoç

Sulli SM’nin göz bebeği bu belli. Kız ben müzik yapmayacağım diye ayrıldı, düşüncesini değiştirince SM ona hemen albüm çıkardı. Yıllardır albüm isteyen f(x)’e de hala albüm vermedi. Senin dediğinin tersi olsaydı SM Sulli hanımefendiden dolayı gruba 4 yılı boş geçirmez mutlaka her yıl albüm çıkartırdı.

Suna

Bana da hep öyle geldi. Çok üyeli grupları hep ana grubu, az üyelilerse yardımcı grupları gibi bir izlenim bıraktırıyor. Yakında yeni bir çok üyeli kız grubu çıkarıp Red Velvet’i kenara atacakmış gibi hissediyorum

ExoVelvet

Geri kalan 4 üyenin hicbir konuda eksiği yoktu. Cidden dört dörtlük bir grup f(x). Öyle sinir oluyorum ki nasıl harcadilar bu güzelim grubu diye. Fan bile değilim ben böyle hissediyorsam MeU ları düşünemiyorum. Kızların müzik yapmak istedikleri ortada yine de albüm cikartamamalari tak etmiş olmali ki Amber Smden ayrıldı

MeU , Once , ReVeluv and Blink

F(x) ve rv yi birbirine karmasak

Leylak

her şeyi başlangıcı sulli’ydi. her şeyi zoraki yaptığı çok belliydi. kızların motivasyonunu bozdu. daha sonra victoria’nın çinli olması sebebiyle bazı problemler çıktı. diğer 3 kız grup için çok çabaladılar. ablası olaylı şekilde şirketten ayrılmasına rağmen krystal grubunu bırakmadı. ama bu 3 kız hiçbir zaman çabasının karşılığını göremedi. amber ve luna solo çıkış yaptılar, krystal oyunculuk yaptı. kendileri için de çok çaba sarfettiler. ama fx yavaş yavaş yok edildi.

May

Hâlâ Sulli ile Sm arasında bu kadar önemli ne bar diye düşünüyorum… Yani ne oldu da Sulli bu kadar değerli Sm için. Evet güzel kız sesini de beğeniyorum ama Sm böyle pek davranmazdı sanki.

BlueElf

Bu konuda söyleyeceğim şu suçlu sadece SM değil uyelere solo ilgi göstermeyen insanlar ve üyelerde de suç var ister kabul edin ister etmeyin ama uyelerin hepsi solo kariyere odaklandılar çıkıp biz bir araya gelmek istiyoruz deselerdi Sm gibi para odaklı bir şirket asla hayır demezdi F(x) ismi her zaman solo Luna solo Amber solo Krystal’dan daha fazla getiri sağlayacaktı 3 üye bile kaç yıl sonra bir araya gelip sahneye çıktılar ki Luna dışında ben f(x) tekrar bir araya gelsin isteğini hiç bir uyede göremedim nitekim artık çok mümkün değil f(x) 3 üye alt grup olarak dönebilirdi (bknz OhGG promosyon yapmadılar… Read more »

Esma Morkoç

Kardeşim ne diyorsun sen? f(x) hakkında bir şey bilmeden f(x) hakkında ahkam kesmeniz sıktı artık. Amber en son verdiği röportajda bir şansım olsaydı SM’nin bana verdiği soloları istemez grubumun geri dönüş yapmasını isterdim dedi. Luna sık sık diyor bunları zaten. Amber ayrıca antilere karşı defalarca kez f(x)’i savundu. Ve f(x) için bizim paylaştığımız kızkardeşlik dedi. Ve Luna gittiği her yerde üyelerden söz ediyor ve f(x) üyesi olmaktan gurur duyuyorum diyor. Victoria üyelerime ellerimle yemek yapacağım dedi, Victoria’nın defalarca kez programlarda ben üyelerimle geri dönüş yapmak istiyorum diye ağlamışlığı var. Krystal f(x)’den bir kez bile ayrılmayı düşünmediğini söyledi. f(x) olmadan yaptığı… Read more »

BlueElf

Bilmeden atıp tutan yok canım f(x)i gayet biliyor ve tanıyorum kızların birbirini sevdiğini biliyorum birbirlerini solo olarakta desteklediler ama grup olarak bir araya gelmediler Krystal’da röportajında demişti f(x) olarak bir araya gelmek istesekte solo programlarımız bir araya gelmemizi zorlaştırıyor ama f(x) den ayrılmayı hiç düşünmedim dedi. F(x) uyelerine başarısız diyende olmadı ama yeterince desteklenmediler evet Victoria’nın Çin ve thaad olaylarından dolayı dönmesi zordu ama kalan 3 üye ilede donuş yapabilirlerdi. Her zaman birşeylerin arkasına sığınıp bahaneler uretmenin anlamı yok Henry’de SuJu’dan ayrıldığında aynı şeyleri söyledi şimdi tek başımayım başarısız olursam bu benim başarısızlığım olacak onceleri suçlayacak ve bahane edilecek bir… Read more »

Esma Morkoç

Krystal öyle bir şey demedi canım benim. Krystal’ın sözleri Koreaboo tarafından çarpıtıldı. Krystal SM bize grup geri dönüşü vermediği için solo olarak faaliyet gösteriyoruz dedi. Allahtan sözüm ona bir şeyler biliyorsun bir de ya bilmeseydin

SeulgiWendy

Bende öyle bır röportaj hatırlıyorum Krystal şirket bize geri donuş vermediğinden değil zamanlama uymadığından cb olmadı dedi ki bu önceden veridiği bir röportajdı son çıkan yeni röportajı değil. Muhtemelen Victoria meseleleri sıkıntı yaşattı şimdide şirketten ayrılan uyeler oldu bakalım başka giden uyeler olacak mı https://www.korezin.com/2018/01/20/krystal-fxin-verdigi-uzun-aranin-nedenlerini-acikladi/

BlueElf

Uff işte hiç uğraşamayacağım inanmak istediklerine inanabilirler ben at gözlüğü takılmıyorum gerçekçi bakıyorum olaylara sevdiğim bir gruptu böyle olmasını bende istemezdim ama 2ne1 MissA aynı son onlarda üye ayrılığı yaşadı ve grupları dağıldı umarım f(x) dağılmaz.

Esma Morkoç

Yok seninki egonun getirdiği çok bilmişlik. Korezin, Allkflop defalarca kez yalan haber yaptıkları için linç yemiş yalandan magazin sayfaları. Kafanı gömdüğüm kumdan kaldırırsan görebilirsin.

Esma Morkoç

Seulgi Wendy BlueElf Yalnızca Korezin daha yeni Allkflop’un yaptığı yalan haberi yayınlamış ve biz kaldır diyince kaldırmamış sözüm ona bir magazin sayfası. Kafanızı yalna haber yapan sayfalardan çıkarırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Zaten Korezin taraf tutup yalan haber yaptığı için defalarca kez EXO-Llerden linç yemiş, lütfen sosyal medyadan haberdar olun iyi günler

Yeni Yazılar