Benzer Yazılar

Avustralyalı haber şovu BTS hakkında ırkçı söylemlerde bulundu?

Avustralyalı haber şovu BTS hakkında ırkçı söylemlerde bulundu?

HABER: [ÖZEL] BTS Avustralyalı haber şovunda ‘ırkçılığa’ uğradı

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Nate

1. [+4,226, -46] Bir kamu kanalında böyle davrandılar öyle mi? Suçlular ve köleler tarafından kurulan bir ülke olduklarını düşünürsek bayağı komik.

2. [+3,943, -43] Ah, kendileri de sadece kaçak olmalarına rağmen ㅋㅋㅋㅋㅋ

3. [+3,832, -46] Beyaz oldukları için kendilerini üstün görüyorlardı ama Asyalıların onlardan daha başarılı olduğunu görünce sinirleri bozuldu kesin ㅋㅋㅋ

4. [+262, -0] İngilizce konuşabiliyor olmalarıyla böbürleniyorlar, ama İngilizce konuşulan bir ülkede doğdukları için akıcı konuşabiliyorlar sadece ㅋㅋㅋ

5. [+245, -1] Lütfen BTS ile ilgilenmeyin.. BTS’in şu anda taa Avustralya’ya gidecek vakti yok…

6. [+198, -8] Suçluları kabul eden bir ülkeler halbuki

7. [+182, -2] ㅋㅋ BTS gerçekten tüm dünyada ünlü olmuş.. hiç duymadığımız bir TV şovu yayında BTS’i ezdiğine göre

8. [+143, -1] Bu yaptıkları ne kadar adice.. onlar için üzüldüm^^

9. [+128, -0] Avustralya suçlulardan oluşmuş bir ülke…

10. [+84, -0] Avustralya… atalarının hepsi suçlular değil mi? Hepsi suçluların soyundan geliyorken BTS’ten bahsetmeye nasıl cüret ederler.

Avustralyalı haber şovu BTS hakkında ırkçı söylemlerde bulundu?

HABER: Avustralyalı televizyon kanalı BTS ırkçılık skandalı hakkında açıklama yaptı “Şakaydı”

KAYNAK: Star News via Nate

1. [+2,044, -22] Bizim ülkemizin internetinin gücünü hissedene dek uyanmayacaklar

2. [+1,836, -16] Eğlencesine böyle davrandılar? Bu bir şaka mı? Ne saçmalık.

3. [+1,710, -12] Irkçı Avustralyalılar

4. [+86, -0] BTS fanı değilim ama sinirlendim. Sadece BTS’i değil tüm Asyalıları nasıl gördüklerini gösteriyor bu. Bir televizyon sunucusunun yayında bunu söyleyebilmesi bile saçmalık.

5. [+78, -0] Bu Avustralya’da ırkçılığın ne kadar normalleştiğini gösteriyor sadece

6. [+60, -0] Avustralyalılar ırkçılıklarıyla meşhurlar zaten

7. [+57, -0] Umarım BTS hiç Avustralya’ya gitmez~

8. [+56, -0] Hiç komik değildi

9. [+54, -0] Sam Hammington amma utanmıştır

10. [+40, -0] Diğerlerini ezince komik mi oluyorsunuz? Sadece barbar olduklarını kanıtlıyorlar.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+318] Asyalılara yapılan ırkçılık o kadar sık görülüyor ki, üzücü

 

Kaynak: Netizenbuzz

35 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Riri

Irkçılık yapan ırkçılık yer. Onlar için ingilizcen iyiymiş denildiğinde bile bunu ırkçılık anlıyorlar. O yüzden çabuk celallenen ve alıngan bir millete ve bize gösterdikleri tavırlara karşı pek üzülmüyorum. Umarım BTS bundan etkilenmemiştir ama korede çok böbürlenmeyi seviyor. Onların yaptıkları ırkçılığı kimse konuşmuyor.

SURMEW-BTS

maalesef hangi ırk kendi yaptığı ırkçılığı görüp söylüyor ki…..üzücü….

Birferda

Karma. Iki gun once baska bi ırkı kucumsuyorlardi. Yapilan tabiki igrenc bisey.

DaRa

Zamanında bizede az ırkçılık yapmadılar korelilee ne teroristligimiz kaldi ne tecavuzculugumuz kendileeri sutten cikmis ak kasik ya

Raven

Japonlara olan tutumunuzu da gördük?? Pis ırkçılar size yapılınca ağlıyosunuz ama

Muziksever

Geçen sene yurt dışına gittiğimde çok önyargıyla karşılaştım.Kendimi ve ülkemi güzelce anlatmaya çalıştım.Fakat bana dedikleri sen böyle anlatıyorsun ama bize bu şekilde aktarılmıyor.Yurtdışında çoğu TV kanalları,gazeteler Türkiye’yi kötüler şekilde anlatıyor.Özellikle AB ülkelerinde.Bu Avustralya kanalına ingilizce BTS’i savunacağınıza kendi ülkenizi savunun.

Muziksever

Lisedeyken Ingiltere’ye gitmistim.Londrada sokaklarda PKK terör örgütünü savunan,sözde Türklerin faşistliğini anlatan bir çok insan gördüm.Insanları durdurup yalan haber yayıyorlardı.

Bu BTS olayinda sizin onları savunmanıza gerek bile yok.Siz kendi ülkenizi savunun.Koreli Netizenler ırkçı yorumlara bile ırkçı yorum yapmışlar.Kore’yi gözünde büyüten varsa kessin artık.

Kpop

Millette geldi haberi okudum yorum yazdı sizde geldiniz okudunuz yorum yazdınız yani ne değişti…. Bizim kendi ülkemizi savunmadığımızı nerden çıkardınız. İnsanlar ya kendi sevdiği grup ırkçılığa uğradığı için fikirlerini belirtti ya da ırkçılığa genel olarak karşı oldukları için, veya ırkçılık yaşayıp ama kendilerine ırkçılık yapan bir millete karşı fikirlerini belirtmek için.

Kpop

*Kore gibi ırkçılık yapıp yaptığı ırkçılığı görmeyip ama kendileri ırkçılıkla karşılaşınca tepki veren bir ülkeye karşı fikirlerini belirtmek için yorum yazan da var.

Muziksever

Ben de yorum yapanlardanım zaten.İkimizin de aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.Tam olarak ırkçılık yaşamasam da yurtdışına çıktığım 3 seferde de maalesef Türkiye’ye karşı yargısız infaz yapıldığını,haberlerde Türkiye’nin çok yanlış tanıtıldığını yazdım ben de.
Bence Türkiye’nin şu anki durumu BTS’in yurtdışında yaşadığı kötü olaydan daha kötü halde.Buna dikkat çektim.

Kpop

Türkiye bence de çoğu ülkede farklı lanse ediliyor acaba yurtdışında yaşayan Türkler bu konu hakkında ne düşünüyor, orada doğup büyüyen ve oraya sonradan gidenler ya da 3. Nesil ne düşünüyor.. Çünkü her ülke tarihi kendi bakış açısından yazıyor misal 1. Ve 2. Dünya savaşlarını herkes az ya da çok farklı yazmıştır ya da İngiltere ve Fransa kendi aralarında ki 100 yıl savaşlarını birbirlerinin bakış açısı ve çıkarları neticesinde farklı yazmışlardır.

Muziksever

Yurtdışına en son çıkışımda yaşımdan ötürü hem üniversiteli arkadaşlarım vardı hem de 30 yaşlarında tanıdıklarım oldu.Hepsinin ortak söylemi haberlerde senin anlattığın gibi değil Türkiye.Hollandalı bir arkadaşım İstanbuldaki patlamadan dolayı Türkiye’ye gelmeye çekindiğini,gelmek isteyenlere de Türkiye hakkinda ikaz edici konuşmalar yapıldığını anlatmıştı.
Dünya savaşlarını her ülkenin kendi çerçevesinden anlattığı kesinlikle doğru.
Yurtdışında yaşayan Türklerin ne düşündüğünu bilmiyorum ama eminim onlarda artık bıkmışlardır bu önyargıdan.

Kpop

Dayımın İngiltere de kebap dükkanı var ülkeler arası gerginlik olunca bir kaç kere camlarını indirmişler ama öte yandan halk günlük hayatta iyi geçiniyormuş, yani mesela yengeme çarşaflı görünce napıyorlar dedim, kimse kimseye karışmıyor dedi, Türkiye de daha çok kafaya takılıyor dedi, bu arada yengem açık sadece meraktan sordum. Başka bir kuzenim de bi fabrika da İngiltere de müdür yardımcısı. Siyasi gerginlikler ve çıkarlar olunca maalesef medya yanlı haber yapıyor ve Türkiye ye karşı bir önyargı oluşuyor. Yurtdışında Türkler çeşitli pozisyonlarda yükselince de yerel halk kendi ırkından biri olsun isteyince de kötüleme yapıyorlardır. Orada yaşayan Türkler de huzursuzluk olmasın diye sessiz… Read more »

Muziksever

Yaptığım ilk yorumda Avustralya kanalına ingilizce BTS’i savunanları kastetmiştim,son cümlemi de okumanızı öneririm.Burda yorum yapanlara ülkenizi savunmuyorsunuz diye bir ithamda bulunmadım.

Kpop

Affedersiniz ben aşırı ve duygusal tepki verdim.

Muziksever

Yazınızda zaten aynı düşüncede olduğumuzu anlamıştım.Belki de ben daha açıklayıcı yazmalıydım.Teşekkür ederim.

Kpop

Rica ederim ve ben teşekkür ederim esas

Kpop

Türkiye AB ye girmesin diyedir o kötüleme özellikle. Halk oylaması olursa halk negatif oy versin diye.

Kpop

Ha bşr de Osmanlı Devleti 600 sene dünyayı yönettiği oradan oraya fetih yaptığı ve zamanında kapılarına kadar dayandığı için negatif tutum vardır diye düşünüyorum ama elbette objektif tarafsız ve doğru haber yapmak esastır ama kaç ülke kaç kişi bunu yapıyor….

slowmotion

Önceki dedikleriniz için pek bir şey diyemem ama 600 sene ulke kurmuş fetih yapmış diye nasıl kin duyabilirler? Yurdışında cogu kişi Türkiye’yi haritada bile gösteremez. Önyargılar elbette olur. Ama hangi ülkede yok ki. Türkiye de başka ülkelere olumsuz önyargı yok mu hiç?

Kpop

Türkiye de de var tabi ki başka ülkelere karşı ön yargı, bütün ülkeler benzer. Bence geçmişte Osmanlı Devleti fazla fetih ve savaş yaptığı ve yönettiği için ve herkes tarihi kendi bakış açısından yazdığı için önyargıları vardır bu benim görüşüm doğru da demiyorum, salt doğru demiyorum, kendi fikrimi belirttim. Daha bilgili gerçekten bilgili ve zeki biri daha farklı da düşünebilir. Görüşüme bu kadar kafayı takıp sinirlenmenize gerek yok. Türkiye de kendi tarihini kendi bakış açısı ve çıkarları neticesinde yazıyor ve bizde başka ülkere karşı önyargılıyız.

Muziksever

Önyargıdan çok haberlerde bile bile Türkiye hakkında yanlış bilgilere yer veriliyor.Osmanlıdan kalma kin tutma gençler ve orta yaşlılar için geçerli olduğunu ben de pek düşünmüyorum.Belki çok yaşlılar için geçerlidir?

Kpop

Günümüz siyasileri de pek anlaşamıyor anca çıkar olduğunda anlaşmaya varıyorlar ve bu haberlere bile yansıyor. Halkın görüşünü de haberler etkiliyor, medyanın gücü yadsınamaz.

SURMEW-BTS

Programda cidden çok iğrenç şeyler söylediler. Birleşmiş Milletler Konuşması ile bile dalga geçtiler, saç ürünleri hakkında konuşuyorlar dediler, grup 7 kişi çok fazla 4 ünü yakın vs dediler, Hiç adını duymadığımız dünyanın en popüler grubu dediler, Güney Kore nin One Direction ı dediler, daha öncede One Direction, Rihanna,Justin Bieber, Beyonce ile de dalga geçmişler, programın sunucularında biri olan Alex Williamson ın twitter iğrenç, ırkçı ve pedofiliye kaçan tweetleri var, ARMY BTS için twitter da gündem oluştururken adamı linçlerken bu iğrenç tweetlerini de ortaya çıkardı. özrü de özre benzemiyordu, iğrenç zihniyetli biri. Irkçılık kesinlikle kabul edilemez. üstelik HYUNDAI ve KIA bu… Read more »

Jean-Baptiste

Irkçılıktan rahatsız olurlar ama Güney Doğu Asyalıları 2.sınıf olarak görürler. Kore çok kalın kafalı bir ülke. BTS’e yapılan iğrenç ve kötü ama bunu onaylamıyorsam Korelilerin yaptığını da onaylayamam. Irkçılık konusunda siz konuşmayın olur mu? Başkası konuşsun.

Puppyeol

Ne dediklerini bilen var mı? İnsan merak ediyor.

BTS ya da başka birisi, ırkçılığa maruz kalmaları çok sinir bozucu.

Ayrıca şunu söylemeden geçemeyeceğim; şu dünyadaki en ırkçı ülke bile olabilir Güney Kore. Irkçılığa bir ton laf söylemişler (ki haklılar, ırkçılık hiçbir yönden savunulamaz zaten) ama eminim bu yorumları yazanların büyük bir kısmı japonlara, çinlilere, güneydoğu asyalılara vb. insanlara ırkçılık yapan kişilerdir. Yani okurken bu da güldürdü bir yandan. Anca kendilerine yapılınca konuşuyorlar, kendi yaptıklarını görememeleri acınası.

Bir Army

Bunu söyleyen adamın o kadar çok vukuatı var ki say say bitmez. Orijinal kaynakta biri tweet atmıştı yoruma oradan bakabilirsiniz.
Justin Rihanna Halsey Beyonce Bangtan ve daha bir sürü isme saydırmış birisi.
Pedofili ayrıca bu konuda şakalar yapıyor . Army adamın( eski yeni ) tweetlerini bulup göstermişti herkese. Cidden bu adamın sözleri berbat ötesi. Bu olaydan sonra Army tepki verince ırkçı yorumlar yaptı ( Alex ).
Desteklenecek biri değil.

DaRa

Bize terorist demislerdi🙄

Riri

Irkçılık berbat ve ayıp birşey. Tamam. Ama nasıl bir harekette bulundular onuda açıklasaydılar iyi olurdu.

Hae

“BTSin Birleşmiş milletlerde ki konuşmaları muhtemelen saç spreyi hakkındadır, kimsenin tanımadığı mega ünlüler…” tarzında dış görünüşlerinden tut, yaptıkları müziği ve yaşantılarını küçümseyecek şekilde bir çok şey söylediler.

INSPIRIT

bu haberi okuyup aklına nası hemen Sam Hammington gelebilir ya ben bazen adamın Koreli olmadığını unutuyorum

Elif Deniz

Show tv olayı nedir?

KINGBANG

Show tv bir suçlu ile Kore başkanını karıştırmış ve suçlunun yerine Kore başkanının fotoğrafını koymuştu . Kanala değil de direk Türklere hakaretler yağdırmışlardı . ” Bu teröristler kendilerini ne sanıyor ” aklımda kalan en belirgin yorum bu

SURMEW-BTS

aslında Avustralya lılara ettikleri bazı laflarda haklılar, Britanya yani İngilizler Avustraya kıtasını ilk önce mahkumlar ve sürgün edilenleri yerleştirme amaçlı kullandı, sonra kıtadaki suçlu ve mahkum nüfusu arttı ve ilk başta pekte düzgünolmayan insanlar gelmiş, sonra altın madenleri duyulunca daha çok insan gelmeye başlamış ve 1970 lere kadar Aborjinler yok sayılmış, zaten bu kıtaya artan göç, altın arayışı, toprak ve zenginlik arayışı derken Aborjinleri daha çok katletmişler, hastalık bulaştırmışlar, yerleşim yerlerini zaptetmişler, dedikleri doğru suçlular tarafından oluşan bi ülke, bir ara erkek nüfusu kadınlarda 5 kat daha fazlaymış ve kadınlar tecavüz ve tacize uğruyormuş, zamanla Britinaya işe el altıp buraya… Read more »

elitzy

ırkçı söylemlere ırkçı söylemlerle karşılık veriyorlar gülmem tuttu bi saniye

Yeni Yazılar