Benzer Yazılar

Sulli ‘sütyen takmama’ tartışması hakkında açıklama yaptı

Sulli 'sütyen takmama' tartışması hakkında açıklama yaptı

HABER: ‘Night of Hate Comments’ Sulli ‘sütyen takmama’ skandalı hakkında konuştu, “Sadece rahat olduğu için takmıyorum”

KAYNAK: Sports Today via Nate

1. [+819, -64] ㅎㅎ Evet daha rahat olduğuna katılıyorum.. ama ben yeterince cesur değilim, bu yüzden hala takıyorum. Diğerlerinin ne düşündüğünü umursamadan ne isterse onu yapabilmesini takdir ediyorum..

2. [+627, -98] İstediğini giyebilir, bunun skandal olarak görülmesi bana komik geliyor

3. [+549, -169] Evet rahat.. ama bizler sütyensiz fotoğraflar çekilmiyoruz

4. [+47, -13] Bu niye nefret almasını gerektiren bir şey anlamıyorum

5. [+39, -19] İstersen sütyen ya da külot giymezsin ama insanlara ‘bana gözle tecavüz ediyorsunuz’ dememelisin

6. [+31, -4] Bir kadın olarak Sulli’nin ‘gözle tecavüz’ derken ne dediğini anlıyorum, sadece ona bakanlardan bahsetmiyor. Biri sizi gözleriyle yiyorsa hatta sözleriyle taciz ediyorsa demek bu… Bence insanlar Sulli’nin sözlerinin asıl anlamını anlayamadı

7. [+22, -8] Lütfen ona fazla nefret yorumu yazmayın. Aptal olabilir ama hiç skandala sebep olmadı.

8. [+22, -12] Rahat hissettiği şeyleri giydiği için ona nefret yorumu yazmak yanlış ama diğer insanların bakıp bakmamasını da kontrol edemez ㅎㅎ

9. [+18, -6] Hiçbir zaman sadece sütyen takmadığı için skandala karışmadı. Sütyensiz fotoğraf çekildiği için skandal oldu. Sonra buna “gözle tecavüz” dedi, olaylar buraya kadar böyle geldi. Boş yere nefret almış, masum bir mağdurmuş gibi davranıyor.

10. [+11, -4] Ah.. rahat olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bir düşün, erkek bir ünlü iç çamaşırı ya da uzun bir tişört giymeden bir tayt ile dolaşsa bunu da mı kabul edeceğiz??? Niye ‘yabancı kültürlerde bu kabul ediliyor’ deniyor, sonuçta bizim kültürümüzde kabul edilmiyor ㅋㅋㅋㅋ bu argüman sadece sizi aptal gibi gösteriyor.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+313] Şu “gözle tecavüz” olayı aşırı rahatsız edici. Kızların giydiği kıyafetlerle bunu savunmayı kesmeleri geriyor. Yaz mevsimindeyiz, geçen hafta kısa bir elbise giydim yoksa ölecektim. Bankta oturuyorken en az üç tane adam önümde durdu ya da yavaş yavaş yürüdü, çıplak bacaklarıma pis bir sırıtışla baktılar. Aileme bunu söyleyince “Böyle bir elbise giymişsin, başka ne bekliyordun” dediler. Ben yanlış bir şey yapmamıştım, sadece sıcaktan ölmeyeceğim kıyafetler giymiştim. Kıyafetlerin ALTINDA sütyen takmaya ya da takmamaya da aynı tepki veriliyor. Öyle zavallı bir toplumda yaşıyoruz ki insanlar, kadınların rahatlığını ve mahremiyetini yok eden erkekler için her türlü mazereti uyduruyor

 

Kaynak: Netizenbuzz

51 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

Sulli bebeğim o kadar haklısın ki…
Birkaç aydır sütyen takmıyorum ve resmen daha önce hiç bu kadar rahat hissetmemiştim. Uzun süre dışarıda kalınca hemen eve gidip sütyenden kurtulmayı hayal ediyorum.
Ve yabancı yorumu yapan kişi sanırım Türkiye de yaşıyor şu son zamanlarda ülkemizde çok fazla böyle paylaşımlar görüyorum. Erkekler üstüne bir şey giymeden sokakta geziyor buna kaç defa şahit oldum ama her zaman suçlu kadınlar oluyor bıktım artık bu aptal zihniyetten.

Muziksever

Bu kış ilk defa bol sweatshirtlerin altına sütyen giymedim ve o kadar güzeldi ki anlatamam.Her gün sırf bu yüzden sweatshirt giymek istedim.

bSakura

Henüz altı bezli bebeğe bile taciz tecavüz edenleri, kadın satanları eğitmek, alt etmek, cezalandırmak varken sütyen takmayan bir kadını eleştirmek daha kolay pek tabii.

erin

Mesela biz insanın da ötesinde hayvana,direğe,damacanaya,topuklu ayakkabıya tecavüz eden iğrenç bir toplumda yaşıyoruz.ne yani kardeşim direk de mini etek giymeseydi köpek de o saatte orda gezmeseydi o zaman dimi..!!!!

SUNMİ

Bir insan istediğini giyebilir buna kimse karışamaz. Bence Sulli’nin gözle tecavüzden kast ettiği de onun sütyen takmadığının dile getirilmesi. Bunu kendisi “ben sütyen takmıyorum” diyerek göstermedi ama insanlar onun sütyen takmadığını söyleyerek olay yaptı. Bana kalırsa bu da taciz olarak sayılır.

xoo

Ama bence insanların bakışları sütyen takmaktan daha rahatsız edici.

Mrv

Yabanci yorumun alnından öpmek istiyorum 😍

Tıvaysdiceksiniz

Lütfen insanların yaptığı büyük hataları (örneğin Sulli’nin F(x)’e yaptığı gibi) eleştirin. Ne giyip giymediğini değil.
Birisi iyi bir bireyse ister sütyen taksın, ister takmasın. İster örtülü olsun, isterse açık. İster pantolon giysin, ister şort. -vb…-
Sonuçta bu kişi ne olursa olsun kalbi önemlidir. Ve kalp göze güzel gelmelidir, vücut değil.
Kitapları ne zaman kapağına göre yargılamayı keseceksiniz?
(Burada Sulli’den bahsetmedim. Şahsen Sulli’yi bilmiyorum bile. Lütfen yorumun altına ‘Ama Sulli şöyle kötü böyle yaptı’ demeyin. Burada Sulli’yi kastetmedim.)

iKONis7

sayin egitilmez comar, meme dedigimiz organin hicbir sekilde cinsel organ yerine gecmeyecegi senelerdir bilinen bir gercek yani sen penisle meme ucunun gozukmesini(?) kiyaslayamazsin. kaldi ki isterlerse ciplak gezerler sanane milletin giydigi sey sana mi kaldi

Yyyb

Silli f(x) e ne yaptı? Sadece gruptan ayrıldı. F(x) bitiren Sulli değildi SM’di. Sulli’ye solo veren ama f(x)’i bir kenara atan da SM

SeulgiWendy

Emin misin? Sulli promosyonların ortasında giderken onun açığını kapatmak için Kızlar ne kadar zorlandı ee sonra ne oldu Kry’nin bedeni zayıf dusup bayıldı kaç kez diğer kızlarda aynı şekilde kızlar resmen idollukten soğudu ama Sulli hanım gununu gün etti sevgilisiyle gezdi tozdu f(x) bu halde olmasının yüzde yüz sebebi Sulli değil ama çok büyük sebebide Sullidir. Şu an için Victoria sebebi ile bir araya gelemiyorlar ama gelecekler MeUlara söz verdiler.

Yyyb

Exo’dan kris de cb ortasında ayrıldı. 12 kişi oldukları halde Suhl sahneye tek çıkmak zorunda kalmıştı. Tao da aynı şekilde cmb dönemimde 40 tane olayla ayrıldı. Onlar da zorlandilar ama devam ettiler. Eğer SM destek olsaydı f(x) de yoluna devam edebilirdi. Her gruptan üye ayrılıyor yani… Sulli ayrıldı gitti bundan sonra yaptigi seylerden hesap vermek zorunda değil. Bence daha fazla nefret etmeye, sürekli suçlamaya gerek yok. Ayrıca f(x) bu durumda olmasaydı sizde Sulli’ye olan nefretinizi biraz olsun aşardınız bana kalırsa..

SeulgiWendy

Ben Sulli’den nefret etmiyorum ama F(x) yaşattıklarıda ortada evet Kris Tao’da grubu bıraktığında Exo’nun nasıl zorlandığını biliyorum aynı şey F(x) içinde geçerliydi herşeye sil baştan başladılar ve bu kızlar 4 kişi yollarına devam ettiler SM cb vermeyen yada desteklemeyen bir şirket değil kızlar Victoria donemediği için 3 kişi devam etmek yerine solo devam ettiler. Sulli ise gruptan artık şarkı söylemek istemiyorum idol değil oyuncu olmak istiyorum diye ayrıldı ama şimdi solo çıkarıyor MeU’ların Sulli’ye kızmaya hakkı var. Yoksa sudyen takmasın yada sevgili yapsın beni bağlamıyor yada eleştirmiyorumda.

SeulgiWendy

Sulli’nin F(x) yaptıklarını bir kenara bırakırsam aslında anlatmaya çalıştığı şeyleri özellikle erkekler anlamak istediği gibi anlıyor çünkü gerçekten gözle tecavüz ediyorlar kadınların onu Sulli’yi anlamasını isterdim ama yorumlarda erkek demiş tayt demiş guldum be opplarınızın iki barı açılınca çıldırıyorsunuz ne den bahsediyorsunuz Sulli genel olarak bu insanlara baş kaldırıyor sevilmek için birşey peşinde değil ne derseniz kendi bildiğini yapacaktır ama ozunde kotu bir insan olduğunu dusunmıyorum rahatlama kadınlara bağışlar yapıp hayvanlara bağışlar yapıyor ve feminist olduğu için düşman kesiliyorlar bence Sulli yerine ulkenizde daha fazla nefret almayı hakeden insanlar var ülkenizde nefretinizi onlara yonlendirin.

Tuğba

Herkesin doğrusu bir olmak zorunda mı?sanırsın toplumsal bir sorun sütyen takıp takmamayı önemli kılan ne.Tercih meselesi sadece sütyen takanlar daha ahlaklı olmuyor

Birferda

Gunsonunda eve geldigimde ilk kurtuldugum sey sutyenim oluyor. Daha uygun bi göğüs yapim olsaydi gun icindede sutyensiz gezebilirim.

Bende kalsin

İsteyen istediğini yapabilir ama Sulli’nin bunu sadece rahatlık için yaptığını düşünmüyorum. Sürekli bu durumu paylaşıp bir ara dile gelmesini sağladı. Dile gelmesi de yanlış.. Yinede konu sulli olunca dikkat çekmek için bile yapmiş olabilir

TearofTheMoon

7. [+22, -8] Lütfen ona fazla nefret yorumu yazmayın. Aptal olabilir ama hiç skandala sebep olmadı.

Hiç skandala sebep olmadı mı asdfffsdhjfdhj Kusura bakmayın ama Sulli’nin F(x)’e yaptığını Apple, Huawei’ye yapmadı.

Sena

Konuyla alakam yok da birkaç tane söyleyebilir misin xksnzksnzkan ciddi söylüyorum sakın dalga geçtiğimi düşünme, merak ettiğimden sordum.

SeulgiWendy

Grup Red Light promosyonlarındayken aksaklık çıkarıp promosyonlara katılmadı kızlar 5 kişilik sahneleri tekrar çalışıp 4 kişilik yaptılar sonrada gruptan ayrıldı Vic Kry Luna ve Amber’ın hakkını odeyemez evet grubu zor durumda bırakması çok yanlış ama sutyensiz gezmesine skandal demeleri komik ha birde kendinden baya büyük Choiza ile sevgiliydi o donem bak korede sevgili yapmakta bir skandal kabul görüyor işte neye göre kime göre skandal tartışılır

Elif Deniz

Üf utanç verici

Tbz

Sicaktan ölmezsin ben pardesülü durabiliyorsam kimseye birşey olmaz.

mino

Buna da sen karar veremezsin, her insan sicaga senin kadar dayanikli olmayabiliyor ki yaz mevsiminin asiri bunaltici gectigi sehirler ve ulkeler var kore de bunlardan biri gecen yil asiri sicaklar nedeniyle 42 kisi öldü, hatta hukumet klima kullanimini tesvik etmek icin elektrikte indirim bile yapti

0LoL0

Herkesin yapisi senle ayni demi zaten

Tbz

Eğer yağ tulumuysa doğru yapisi benle aynı değil.

erin

iğrenç bir insan olduğun şu yazdığın yorumdan belli ne diyeyim Allah’a havale ediyorum seni !

bSakura

Senin pardesülü durabilmen kimseyi ilgilendirmediği gibi Sulli’nin sütyeni de kimseyi ilgilendirmiyor.

Tbz

İlgilendiriyor canim kendisini ilgilendiriyor laf atıyorlar elliyorlar sonra mağdurum ben mağdurum

bSakura

“Kendisini” ilgilendiriyor. Bir başkasını değil “canım”.

Tbz

O zaman yakınmasin.

bSakura

bak, çok basit:
sana ne?

Tbz

Sanane dersiniz birsey olsa nasil banane(bizlere) dersiniz biliyoruz

erin

Kimsenin giydiği kıyafet tecavüze bahane oluşturmaz pardesülü kadınlar da sırf kadın olduğu için tecavüze uğruyor!Hemcinsine bu yorumu yapan kime neler yapmaz…Güya Allah buyurduğu için kapanmışsın ama Kur’an da yazan hoşgörüden bir habersin sanırım.Sizi gidi iğrenç Süslüman mahluklar bi bitmediniz….

KINGEXO

Evimizin için dışarıdan daha serin ama bırak pantolonu uzun pijamayla bile duramıyorum üstelik 47 kiloyum! Bence buradaki tek sorun senin beynin. Senin zihniyetin tam olarak tacizciler ile aynı keşke yok olsanız ya dünya daha düzgün bir yer olur belki.

Queen Twice

O laf atanların s*kini tutamaması. Bunda kısa giyinen kadınların bir suçu yok

Birferda

Bunlar cok ayristirici soylemler ve buraya yazilmamasi gerekiyor bence.

Tbz

Cikabiliyorlarmi sence

Hata

Sen ne kadar geri kafalı birisisin ya. Sanane isteyen istediğini giyer, kimse senin doğrularına ya da yanlışlarına göre yaşamak zorunda değil. Biz senin pardüsene laf etmiyorsak sen de bizim şortumuza laf edemezsin. Milletin ne giyeceğini yargılamak size düşmez. Özge Can olayında senin gibi aptallar da hep kızı suçlamışlardı. Böyle zihniyetlerden kurtulmadıkça toplum olarak gelişemeyeceğiz işte

Tbz

Valla şekerim laf etmeseler bile arkalarindan aa o.. geçiyor diyorlar duymadiysan bilmem artik burasi türkiye duymamis olmanda imkansiz öyle giyiyorsan…

Tıvaysdiceksiniz

Cahilsin vatandaş, cidden cahilsin… Üzülüyorum sana. Burası Türkiye haklısın. Ancak Türkiye’de birisinin arkasından kötü bir laf etti diye “Yapmasaydı” demeyecek, hemcinsin diye savunacaksın.
Nasıl olur da bu denli iğrenç şeyleri yapanları değil de mağdurları ayıplarsın aklım almıyor…
Yazık gerçekten.

Cennet

Tesettürlü biri olarak söylüyorum senin böyle söylemlerinden sonra giydiğin pardesünün ne anlamı kaldı. Kimsenin yaşam tarzı seni ilgilendirmediği gibi kimseyi de kafana göre yargılayamazsin. Açık giyindi diye bir erkek ona bakamaz! Dokunamaz! Günümüz deki erkekleri görüyoruz kapalı / tesettürlü kızlara ağızlarının suyu akarcasina bakıyorlar. Milleti şuan ki düşünce tarzınla yargılarsan yarın bir gün senin başına geldiğinde anlarsın. Ki umarım böyle bir şey ne senin ne de başkasının başına gelir. Son olarak da benden sana bir öneri inşallah gelecekteki evlatlarını böyle yetiştirmezsin çünkü senin zihniyetinle yetişen erkek çocuklar kızlar açık giyinirse tabiki bakarım düşüncesiyle yetişecek.

erin

Sorunlu mahluk işte laf anlatmaya değmez anlamaz çünkü örümcek kafalı

Vermillion

Öncelikle doğru düzgün Türkçe yazmayı öğren sonra gel millete rest çek. Sen pardösülü durabiliyorsan bize ne? Ben sıcağa dayanamıyorum istediğim gibi giyinirim, o da giyinir. Olayı siyasete getirmek istemiyorum ama başörtülü kadınların üniversitelere alınmadığı zaman ülkede çok olay olmuştu. Çoğu genç kızımız “İstediğimizi giyeriz, bunlar bizim dinimiz için.” deyip giyindiler ki haklılar. Birisi sırf başörtüsü, şort, pantolon, etek giyiyor diye bir kuruma girememesi saçmalığın daniskası. O yüzden o yıllarda o kızlarımız nasıl düşünüyorsa sen de öyle düşün. Bir insan nasıl rahat ediyorsa öyle giyinir. Bu dinsel olur, fiziksel olur. Kimse kimseye karışamaz. Ha bu arada altta tacizle , tecavüzle ilgili… Read more »

lütfencahiliyetinikenarakaldır

Sutyen takmıyor diye ellendiği için takmayan kadın haksız öyle mi?
Bu nasıl bir cahiliyettir? Her şeyden önce o ‘ellenenler’ hemcinsin senin. Elini vicdanına koy bakalım. Birisi açık giyindi diye erkek ona bakamaz! Bu, buna hak doğurmaz. Ne o, gece dışarı çıkan bir kız taciz edilebilir mi sence? Açık giyinen bir kız taciz edilebilir mi sence?
İğrenç bir düşünce.
Siz anca ”Kadın pas vermeseydi olmazdı” diyin.
İğreniyorum bu zihniyetlerden!

Aycik🎐

Senin gibi geri zekalılar olduğu için taciz, tecavüz olayları bu durumda. İnşallah nesliniz bir an önce biterde sizde kurtuluruz. Bir an önce yok olmanız dileğiyle.

Ddm

Senin gibi gezizekalilar da olduğu müddetçe ahlak elden gider.

Truth

Tesettürlü olduğun için bilmen lazım erkeğin tesettürü de gözleridir. Ülkede sen ve senin gibiler yüzünden taciz, tecavüz meşrulaştırılıyor. İğrençsiniz.

Bende kalsin

Bu algıyı sevmiyorum. Belli insanların yaptiğı bir kesimin hepsine yüklemek çok yanliş. Tecavüzü meşrulaştırıldıği yok . Dinde de yok , İslamda da yok . Bir şeyleri yanliş anlayan ve uygulanlar yüzünden diğerleri yargılanamaz

gezegentozu

Yöneticiler bu arkadaşı biri engelleyebilir mi? Ayrıca kız sıcaktan duramıyorum dememiş ki canım böyle istiyor daha rahatım demiş.Sen diyorsun ya sütyensiz gezdi ellerlerse susacak. Çarşaf giyen bir kadın, onu geç peçe takan bir kadın, onu da geç niqab giyen bir kadın da aynı şeyi senin için söyleyebilir. Senin örtünme yorumlaman bu onlarınki o. Niqab giyen bir kadın sana dudakları açıkta, gözleri ortada, bir de simsiyah bile giyinememiş ellerlerse bağırmaya hakkı yok derse ne yapacaksın? Ailen sonuna kadar dogma, muhafazakar sana seçenek bile tanımadan kapattılar seni biliyorum. Dışarda püfür püfür gezen kızları kıskanıyorsun üstüne üstlük o kızlar kalp kırmıyor yani ayrıştırmıyor.… Read more »

KINGBANG

Şu solo olayına kadar Sulli’yi hep savunmuşumdur sütyen takmama konusunda . Ama maalesef yeni bir antin var Sullicim . Yaşasın sütyenli kadınlar !

Hata

Solo olayı ve sütyen olayı çok ayrı şeyler, ikisini nasıl bağladın acaba? Bir kişiyi sevmemen yaptığı normal şeyleri de kötü olarak görmene sebep olmamalı

Yeni Yazılar