Benzer Yazılar

B.I Dispatch haberinden sonra iKON’dan ayrıldı ve YG ile olan kontratı iptal edildi

B.I Dispatch haberinden sonra iKON'dan ayrıldı ve YG ile olan kontratı iptal edildi

BI Instagram hesabından açıklama yaptı.

“Öncelikle son derece uygunsuz hareketlerim sebebiyle olay çıkardığım için tüm samimiyetimle özür dilerim. Zor ve acı dolu bir dönemde geçtiğim için, hiç ilgi göstermemem gereken bir şeye başvurmak istediğim doğru. Fakat kullanamayacak kadar korkmuştum.

Yine de, yanlış sözlerim ve hareketlerim sebebiyle hayal kırıklığına uğrayıp üzülmüş hayranlara karşı çok utandım ve çok üzgün hissediyorum.

Hatamı düşünüp taşınmak ve gruptan ayrılmak niyetindeyim.

Yeniden, üyelerden ve hayranlardan başımı eğerek tüm samimiyetimle özür diliyorum. Özür dilerim.”

YG de haberi onayladı ve BI’in kontratının iptal edildiğini bildirdi. BI yer aldığı tüm şovlarından çıkarılacak ve çekilmiş sahneleri kesilecek.

HABER: YG temsilcileri, “iKON BI ile kontrat iptal edildi.. ağır bir sorumluluk hissediyoruz”

KAYNAK: OSEN via Nate

1. [+2,750, -23] Uyuşturucu kullanmadıysa niye gruptan ayrılıyor ve niye kontratı iptal ediliyor? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

2. [+2,126, -36] %100 bahse giriyorum, başka bir şirkete geçip solo çıkacak ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

3. [+1,687, -15] Uyuşturucu kullanmadıysa YG’nin kontratını iptal etmesi daha tuhaf değil mi? YG’nin normalde olaylarla ilgilenme şeklinden çok farklı bu. Normalde “kullanmadı” deyip tüm yorumları görmezden gelir ve onu yurtdışına gönderirlerdi.

4. [+114, -0] Kontratı iptal edilmemeli, YG tamamen kapatılmalı

5. [+108, -2] YG tam olarak neyi yapmadığını iddia ediyor? Sadece LSD istedi ama kullanmadı? Üç yıl önce olmuş ve hiç soruşturulmamış, buna nasıl inanacağız? İndirim istediğini görmek çok komikti.

6. [+99, -1] Niye GD, TOP ve Seungri’nin kontratlarını iptal etmediniz?

7. [+97, -3] En kötü şirket ㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+63, -1] YG’nin bu şeylerde standartları nedir? Niye sadece BI’in kontratı iptal ediliyor, niye kimseninki iptal edilmedi?

9. [+63, -0] YG bunu biliyordu da BI yakalandığı için onu attılar gibi geliyor

10. [+54, -0] Halk olayın kuyruğundayken YG onu kesip atıyor. BI’ı tutarlarsa her şeyin kötüleşeceğini biliyorlar. Katalk konuşmalarındaki A kim? CEO’nun tanıdığı biri galiba, çünkü yakalanırsan CEO beni döver demiş?

B.I Dispatch haberinden sonra iKON'dan ayrıldı ve YG ile olan kontratı iptal edildi

HABER: [Resmi] BI duygularını açıkladı, “Uyuşturucu KULLANMADIM, utandım ve üzgünüm.. iKON’dan ayrılacağım”

KAYNAK: Sports Chosun via Nate

1. [+3,520, -20] Kullanmadıysan niye gruptan ayrılıyorsun? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

2. [+3,013, -19] Yani uyuşturucu satın aldın ama kullanmadın..?

3. [+2,680, -16] Ha??? Kullanmadıysa niye grubundan ayrılıyor??? Bu ne ㅋㅋㅋ

4. [+138, -2] Bu ne saçmalık, uyuşturucu kullanmadım deyip gruptan ayrılıyor.. işler kötüleşmeden şimdi ayrıldığı gayet belli. Bahse varım bir iki yıla solo geri döner.

5. [+119, -2] YG bu sanatçılara nasıl bakıyor ya?

6. [+96, -0] Masum olduğu halde ayrıldığına göre gruptan ayrılmayı çok istitiyordu

7. [+94, -0] İyi de A’ya “seninle denedim” ve “seninle sonsuza dek kullanırım” diyorsun ama şimdi de kullanmadım diyorsun? Bizi aptal mı sanıyorsun? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+82, -1] Zimmetine para geçiren bir babaya doğan, MC Mong tarafından keşfedilen ve YG tarafından eğitilen bir çocuk

9. [+80, -2] Ne? Kullanmadı ama ayrılıyor?? Niye?

10. [+47, -0] Daha kötü bir şeyleri mi saklıyor acaba ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

B.I Dispatch haberinden sonra iKON'dan ayrıldı ve YG ile olan kontratı iptal edildi

KAYNAK: Naver

1. [+6,970, -31] Kullanmadıysa niye ayrılıyor? Ve YG sadece sözle özür dilemeyi kesmeli. Yönetimi baştan sona tepe taklak etmeleri gerekiyor. Bu kaçıncı skandal?

2. [+5,811, -32] Yang Hyun Suk’un fuhuş skandalına ne oldu? Birkaç saatte tüm haberler silindi. YG BI’ı attığı için artık onu koruma gereği hissetmiyorlar galiba.

3. [+1,889, -29] Babası zimmetine para geçirdi, oğlu uyuşturucu kullandı

4. [+1,129, -61] Git babandan dolandırıcılık yapmayı öğren. Hala gençsin, hayatını kurtarabilirsin.

5. [+573, -9] YG niye GD ve TOP ile bağını kesmedi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+392, -7] YG BI’ı hemen att, niye GD ve TOP’ye aynı muamele gösterilmedi?

7. [+331, -2] Gruptan ayrılmak ne kolay şey ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Naver hesabını silmekten kolay

8. [+292, -3] Ülkemizdeki tüm çocukların bir keşin yaptığı şarkıya eşlik ettiğine inanamıyorum ㅠㅠ

B.I Dispatch haberinden sonra iKON'dan ayrıldı ve YG ile olan kontratı iptal edildi

KAYNAK: Naver

1. [+1,950, -13] Bu şirketteki tüm ünlülerin ve personellerin soruşturulması gerek

2. [+1,121, -13] Niye çıkış yapmak için bu kadar uğraştıktan sonra böyle mahvedersin ki..

3. [+729, -6] Peki ya polis? Bu konu hakkında ne düşünüyor bilmek istiyorum

4. [+537, -11] Gruptan ayrılınca her şey çözülecek mi sanıyor? Bu cezaevine girmeyi hak edecek bir şey

5. [+310, -17] YG’nin işi bitti…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+440] Bazı YG Stan’lerin bunu haksızlık olarak görmesi inanılmaz. Şirketinde neler yaşandığını görmesine rağmen uyuşturucu satın almaya çalışmış birine acımam. (Bom ve GD’nin skandallarını gördü) Bahanesi yok. Gerçekten uyuşturucu satın almasaydı gruptan ayrılmazdı bence. 3 yıl önceydi, bu yüzden hiçbir şey kanıtlanamıyor ve muhtemelen YG bu yüzden önce her şeyi inkar etti, ama şimdi de mesajlar gerçek ama uyuşturucuyu satın almadı diyorlar. Seungri’nin hikayesiyle aynı gitmiyor mu? “Yalan iddia” 3 gün sonra: önceki “yalan iddia”nın çoğunu kabul eder 2 gün sonra: hepsini kabul eder. Başka bir suçlama: “yalan iddia” sonra kabul edilir. Bunun için harcayacak vaktim yok. Bunu yapanın YG olduğunu düşünürsek insanlar açıklamaları nasıl dikkate alabiliyor anlamıyorum. YG tam bir pislik ve bunu defalarca kanıtladı, aptal yerine konmak istiyorsanız o sizin bileceğiniz iş. B.I kötü biri demiyorum ama mağdurmuş gibi davranmayın diyorum. Bunu kendine yine kendisi yaptı ve suçlarından bir şeyler öğrenmeli.

Ayrıca bildiğim kadarıyla iKON’dan ayrılacağını ilk önce o söylemişti. Ateş ile oynayıp yandı, niye başkasını suçlamaya çalışıyorsunuz bilmiyorum. Hem “A” ile mesajlarında “Seninle DENEDİĞİM İÇİN SORUYORUM” diyor. Bu çok şeyi açıklıyor.

 

Kaynak: Netizenbuzz

33 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Mevy

Yg bu olayın da üstünü örtmek için bir başka grubunu hemen piyasaya sürebilir arkadaşlar hazır olun fkfmfkfmd

Ro Won

Zaten TREASURE13 gelmek üzere olan bir grup, şimdi dediğin gibi herkes yeni grubun bunun yüzünden geldiğini sanacak, halbuki öyle değil… Onlara üzülüyorum.

Muziksever

Sanırım Koreliler kadar bu uyuşturucu olayına çok takılmıyorum.Belki de takılmalıyım?Ülkemizde maalesef Tarkan’dan tut Çağatay Ulusoy’a kadar o üst düzeydeki ünlülerin kullandığını gördük ama büyük bir tepki vermedik neden?Deniz Seki bile aff edilerek TV lere çıkıp,konserler verebiliyor.Sanırım ülkece maalesef daha kötü insanlarla karşılaştığımız için ünlülerin uyuşturucu kullanmasını çok yargılamıyoruz kendimizce.
Kore halkı bence bizden daha büyük tepkiler veriyor.Sigara bile(ki kesinlikle sigaradan nefret ederim) Kore halkı için içenlere ayıplanarak bakınılan bir yer.

Muziksever

Hanbin konusuna gelince,grubu sevdiğimden objektif bakamıyorum.Kullanmış olsun veya olmasın YG’nın hemen atabileceği bir düzeyde sanatçı değil BI.Sümüklü Seungri’yi bile savunan YG,Hanbin’i direkt gözden çıkardı.Seungri’nin olayı çok çok daha büyük ve iğrenc ama Seungri düserse kendilerini de düşüreceğini bildiklerinden bir şey yapmıyorlar.

Daha önce sözleşme feshi için YG yaptırım uygular,sözleşme sonunu beklemeleri lazım falan dedim ama hayır.BLACKPINK’in Winner’in Akmu’nun koşarak uzaklaşmaları lazım.Eminim fanlar ödeyecekleri ceza parasını kapatacak kadar destekler gruplarını.

Zeynep

Hanbin in sözleşmeyi sonlandırması bence YG ile karşılıklı olduğu için mümkün oldu bence tek taraflı fesih halinde milyon dolarlık tazminat ile karşı karşıya kalacaklardır idoller….

Billy

Bunu kesinlikle savunma amaçlı söylemiyorum ama B.I’ın ne kadar ödlek olduğunu çoğu iKON hayranı bilir. Kuralların dışına çıkmaktan en çok o korkar her zaman. Ama B.I gerçekten müzisyen dehası olmayla kafayı bozmuş biri. Bunu iKON’un genel sağlık testi yaptırdığı videodaki morfin etkisindeki konuşmasından bile anlayabilirsiniz. Herkesin kafası bir milyondan çocuk resmen yarı baygın halde “aklımda çok iyi bir beste oluştu” diye mırıldanıyordu. Karakteri dolayısıyla kullanmama ihtimaline de inanılabilirlik payı versem de uyuşturucu kullanmışsa bunu gerçekten müziğe karşı olan sevgisi ve başarı takıntısı nedeniyle yaptığını düşünüyorum. Ama elbetteki bu yaptığının bir bahanesi olmamalı. Üzüldüm iKON adına. Üstelik pislik yuvası YG önce… Read more »

Rin

Yabancı yorum hatalı değil mi? Çoktan satın almış zaten sadece kullanmadığını çünkü korktuğunu söylemiş. YG’yi sevmediği için bir fırsat olarak gördü bence.

Sss

Mesajlarda daha once denedigim icin onu almak istiyorum gibisinden bisi soyluyor

B.A.B.Y

Mesajların ne kadarının doğru olduğu kesin değil.

Sss

Az öte git ugrasamicam senle.

B.A.B.Y

nE? SJZNAXJABZJSKZ

My Super Rookie

Bu haksızlık !! GD ve TOP da neden atmadılar?!!!!

VipSone

Bir şirket kendini vareden bi gruptan en önemli kişiyi (GD) nasıl atsın? Bigbangin ilk yurtlarına bakın onlar sayesinde şuan winner BP ikon bu haldeler Bigbangten once yg dikkate alınan bi şirket bile değildi ki bana kalırsa yg uyuşturucu yüzünden b.i gibi bi yetenekten vazgeçecek bi şirket değil kendisinin de ayrılmayı istediğini düşünüyorum ben çünkü baya depresifti belkide daha özgün şekilde müzik yapmak istedi bu olayda kolaylık sağladı. Uyuşturucu kullanan biri yargılanmaz ayrıca yardım edilir ona el uzatılır biz zamanında hayranlar olarak gd e böyle yapmıştık B.i da bunu hakkediyor

ayla

2016 da geçiyor bu olay hangimiz biliyordu ! 2016 dan bu yana korunmuş olmuyor mu BI da ! ki A şahsı soruşturma bile geçirmiş hepimiz şok içindeyiz elbette çocuk Lee hi ile promosyon yapıyordu varyete programları vardı kaçınızın haberi vardı düne kadar ! fanlarından çok sizlerin sesi çıkmasın bırakın üzgünlüklerini kırgınlıklarını kızgınlıklarını yaşasınlar !

Gece

Uyuşturucu kullanmadıysa niye gruptan ayrılıyor ve niye kontratı iptal ediliyor? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

İlgi başka yere çekilmeli ve çocuk günah keçisi olarak kullanılıyor. Umarım diğer idollere böyle bir şey yapmaz YG. Kökün kısa sürede kurusun #YGout

B.A.B.Y

Yalnız değilsin ama bol eksiye hazır ol kardeşim. 💙💙

B.A.B.Y

O konuda ben de endişeliyim. Hala bir haber alınmadı… Nerede ne yapıyor kimse emin değil. Umarım bir delilik yapmaz. 🙏🏻

KINGBANG

Hala bulunmadı değil mi ?

B.A.B.Y

Twitter’da yg den bir çantayla çıktığı bir fotoğraf dolanıyor ama fotoğraf eski mi yeni mi bilmiyorum

ayla

acaba şartların farklı olduğu tarihlerin gibi aynı zamana denk gelmediğini ne nerede ne zaman kim gibi soruları cvp verseniz daha sağlıklı sonuçlara ulaşacağınızı ne zaman öğreneceksiniz ? mantal rahatsızlıklar bir BIGBANG e uğramıyor herhalde ! gelen vuruyor giden vuruyor ve aslında bir çok kişinin içindeki kinde bundan ileri geliyor bunca skandala rağmen neden hala varlar neyseki rahatladınız içlerinden biri ağır hasar verdi !!! hala GD den bahsesiliyor bu kaçıncı biliyor musunuz U dendiğinde adamın alakalı alakasız her türlü haberde adı geçti göndermeler yapıldı ? GD taştan ama onun duyguları yok sorumluluğu yok oda gençliğini vermesi şarkı yazma ödevleri olmadı !!!… Read more »

Jean-Baptiste

Yabancı yorum çok haklı twitterda çok utanç verici tweetler var. Sanki Hanbin YG’de ayin yapılıp kurban edilmiş gibi davranıyorlar. Suçluydu ve cezasını çekti. Seungri’nin çekmemesi, Hanbin’in yaptığını temizlemez. İkisi de pislik işte. Pislik diyorum çünkü grubunu hiç düşünmedi nasılsa YG’deyim bana bir şey olmaz kafasındaydı ve önünde örnekler olmasına rağmen bencilce davrandı. Eh şimdi de hak ettiğini buluyor

B.A.B.Y

Hanbin’i nasıl S*ungri ile kıyaslayabilirsin ya? Hanbin yaptığıyla sadece kendine zarar verdi. Ama diğeri kendisi dışında bir sürü insana zarar verdi. Aradaki farkı anlayın.

Jean-Baptiste

Yorumu iyi oku ikisini tabi ki bir tutmuyorum. Her yerde “Seungri cezasını çekmedi ama Hanbin çekiyor” diye saçma sapan bir aklama çabası var. Evet Seungri çekmedi ama bu Hanbin’i masum yapmaz. Demek istediğim bu yoksa tabi ki o itle Hanbin bir değil

cubestan

olum madem bir tutmayın diyonuz şuna şuna şu yapılmadı hanbine yapıldı diye onları niye siz önce anıyosunuz birinin gece gündüz şarkı sözü yazması çalışkanlığıyla ilgilidir karekteriyle ilgili olduğunu sanmıyorum 🙂

B.A.B.Y

6. [+99, -1] Niye GD, TOP ve Seungri’nin kontratlarını iptal etmediniz?

Ben de bunu merak ediyorum. GD ve TOP’ın da uyuşturucu skandalı çıktı ama hala şirketteler ve askerde günlerini gün ediyorlar. Diğeri ise her ne kadar şimdi şirkette olmasa da aylarca sözleşmesi iptal edilmedi. Ama Hanbininkini 5 saatte oldu bittiyse getirdiler. Üstelik ona şahsen danışmadan. Adamın günah keçisi ilan edildiği aşikar. Kim bilir yg şerosu hangi olayın üstünü kapatmak için bunu kullandı…
Her neyse, en azından Hanbin o lanet şirketten kurtuldu. Darısı kalan üyelerin başına.🙏🏻

KINGEXO

6. [+99, -1] Niye GD, TOP ve Seungri’nin kontratlarını iptal etmediniz?
????

Lalaland

Ya allah allah ne saçma savunmalar var burada ya. Yok çok zorluk çekmiş yok stüdyolarda sabahlamış. Tek zorlanan o mu sizce? Kpopta bir sürü zorluk çeken idol var onların neden uyuşturucu skandalı çıkmıyor da yg nin keş idollerinin skandalları çıkıyor? Bts ya da exo dan bir üyenin de böyle bir skandalı çıksa desteklemem. Uyuşturucu üretmek, kullanmak,temin etmek, saklamak,satmak SUÇTUR.

Raven

Yabancı yorum her şeyi güzel yazmış her lafı ağzımdan almış sanki

Drbel

Yabancı yoruma katılıyorum ama millet bayağı savunuyor açıklamasında kullanmadım diyor diye. Arkadaşlar seungri de yapmadım demedi mi, doğru söylediğini nereden biliyorsunuz? Mesajlarda toplu alınca indirim yapıyor musunuz, sonsuza kadar kullanmak istiyorum diyor, seninle denediğim için sana soruyorum diyor, bu adam kullanmamış mıdır yani cidden? Hırslı bir çocuk, daha iyi şarkılar yapmak için lsd kullanmış olabilir ama göz göre göre yazık etmiş kendine. Bi de bu uyuşturucu işi hep Yg’de çıkıyor ve bence cıvkı çıktı bu işin, polis falan yok herhalde ülkede. Yg’de böyle yollara yönelmek kolay gözüküyor, yazık oldu.

Raven

Evet belki sektöre sonradan dönebilmek için kullanmadım diyor sanki diyince her şey bitiyor şu son yaşanan olaylardan sonra hiçbir idole güvenilmemesi gerektiğini herkes öğrenmedi mi? özellikle erkek idollere

b:p

blackpinki araştırsınlar, keş pink

Zeynep

adsfsdfsdnfjkj what the actual fu*k

Zeynep

yabancı yoruma köküne kadar katılıyorumm vay anasını sayın seyirciler

Yeni Yazılar