Benzer Yazılar

Başkan Moon Jae In, Coronavirüs salgını Kore’de yayılırken ‘Parasite’ ekibiyle yemek yedi

Başkan Moon Jae In, Coronavirüs salgını Kore'de yayılırken 'Parasite' ekibiyle yemek yediBaşkan Moon Jae In, Coronavirüs salgını Kore'de yayılırken 'Parasite' ekibiyle yemek yediBaşkan Moon Jae In, Coronavirüs salgını Kore'de yayılırken 'Parasite' ekibiyle yemek yedi

Güney Kore, Çin’den sonra en fazla Coronavirüs hastası bulunan ülke haline geldi. Hastalığa yakalanan sayısı 156’ya yükseldi ve bir günde Daegu’da 39 hasta ortaya çıktı.

HABER: ‘Parasite’ kadrosu Başkan Moon Jae In ile öğle yemeği yedi… Yönetmen Bong Joon Ho, “Şoktayız”

KAYNAK: Mydaily via Naver

1. [+6,206, -487] Ülke ise Coronavirüs şokunda…

2. [+3,982, -627] Böyle bir zamanda jjapaguri yemeleri, vay be

3. [+2,245, -277] Böyle bir zamanda mı? Önceliklerin ne olduğunu bilmiyorlar mı?

4. [+1,303, -77] Moon Jae In, sen Mavi Saray’da Parasite ekibiyle jjapaguri yerken hastanelerde hastalara bakmak için uğraşan bir sürü doktor ve hemşire var. Bir kişi öldü bile… Aklın yerinde mi? İnsanlar coronavirüsten çok koruyor, metroda herkes maske takıyor, sen Mavi Saray’da jjapaguri yerken gülüyorsun? ‘Parasite’ filminde gösterilen zenginlerden biri olduğunun farkında mısın Moon Jae In? İnsanların geri kalanı hiç umrunda değil, sadece kendini önemsiyorsun.

5. [+974, -55] Daha anlayışlı olmaya çalışıyordum ama başkanın bu kadar aptal olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu … Başkan mı yoksa varyete şovu starı mı? Bir kişi o dikkat etmediği için coronavirüsten öldü ve şimdi 100’den fazla hasta var. Gerçekten şu anda jjapaguri yemek için zaman var mı?

6. [+853, -039] Hmm… bunu desteklemek zor. Böyle bir şey yapmak zorunda olsanız bile bari gizli tutsaydınız. Şu anda 100’den fazla hasta var.. en azından öğle yemeğini iptal edin.

7. [+797, -23] Kötü zamanlama diye buna denir. Bir tarafta üst sınıf kahkahalar atıp yemekler yiyor… diğer tarafta cenaze törenleri hazırlayan sıradan vatandaşlarımız var.. Başkanın bu kadar tehlikeli zamanlarda kutlama yapması gerçekten acınası, filmin yapımcısı onu reddedemedi ve orada onunla birlikte gülerek oturuyor. İkisine de dayanamıyorum.

8. [+527, -18] Vatandaşlar coronavirüsten ölürken başkan ve elitleri jjapaguri yiyor

Başkan Moon Jae In, Coronavirüs salgını Kore'de yayılırken 'Parasite' ekibiyle yemek yedi

KAYNAK: Nate

1. [+3,972, -1,166] Evet zamanlama gerçekten çok kötü… ‘Parasite’ büyük bir başarı elde etti, ama bu başka bir zamana ertelenmeliydi.

2. [+3,742, -1,297] Sewol gemi trajedisi sırasında ‘Parasite’ partisi yapsaydık halk nasıl tepki verirdi hayal edin?

3. [+2,759, -892] ㅡㅡ Ah lütfen durumu okumayı bilin

4. [+411, -120] Ülkenin çökmesine 5 dakika kalmışken ne kadar heyecanlı görünüyorlar

5. [+376, -107] Bu virüsün altın zamanını kaybediyoruz ama orada oturmuş jjapaguri yiyor

6. [+367, -60] Ülkede bir felaket durumu ilan etmemiz gereken bir noktadayız ama yine de orada ramen yiyor

7. [+321, -98] Ülke coronavirüs sebebiyle delirmiş durumda, orada Bong Joon Ho ile oturmuş gülüyor? Bu bizim başkanımız mı? Dışarıda durumun ne kadar kötü olduğunun farkında değil. Geleceğimiz gerçekten kasvetli.

8. [+284, -52] Böyle bir zamanda nasıl jjapaguri yiyebilirsin?

9. [+278, -41] Mantıken konuşursak, şu anda jjapaguri ile kıkırdama zamanı değil. Bir günden kısa bir sürede 30 vaka ortada çıktı, bunun nesi komik? Bir kişi öldü bile. Öğle yemeği iptal edilmeliydi. Başkan bunu düşünemeyecek kadar düşüncesiz olsa bile, personelleri daha iyi bilmeli ve iptal etmeliydi.

10. [+234, -38] Öğle yemeği planlanmış bir etkinlik olsa bile iptal edilmeliydi..! Daegu şu anda çok kötü bir durumda.. jjapaguri yiyip nasıl gülümsüyorsun?

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+208] Hiç iyi görünmüyor. İnsanlar lafa değil icraata bakar. Komik olan ne biliyor musunuz? Parasite kadrosunun neredeyse hepsi, gerçek hayatta filmde gösterdikleri zengin insanlar…

Kaynak: Netizenbuzz

26 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Betüş

Şu siyasilerin hepsi böyle cidden. Koltuk sevdasına neler yapıyorlar neler? Gram samimi bulmuyorum bizim ülkemizde olanları da. Bence futbol takımı tutar gibi de parti tutmak anlamsız. Çünkü bir olay oluyor ve adamların tek yaptığı laf edebiyatı yapmak. Ciddi manada ben ne yapabilirim de bu halk refah seviyesine çıkar diyenler yok şu anda. Olsa bile önünü tıkıyorlar. O ona laf atıyor bu buna. Bir şeylerin değişmesi lazım ve gelen gideni aratmamalı.

Sera

Ya onu bunu geç neden bu adam fuhuş uyuştururcu haberleri zamanında ortadan kaybolup pariste konser izledi aynısını şimdi de yapıyor ülkene tehdit olan bir hastalık var ve senin yaptığına bak bu adamın ülkedeki uyuşturucu ve fuhuş ticaretlerini bildiğine ve pay aldığına adım kadar eminim

Tata

Corona İran’ın Van sınır kapısından gelen insanlarla ülkemize girdi durumun çok ciddi olduğu söyleniyor bizim meclis Corona önergesini reddetti bakalım bizimkiler ne yapacak hayır biz kolay kolay önlem alabilen bir toplumda değiliz açıkçası korkuyorum

Ikonik

Bu resimleri ilk gördüğümde gerçi yemek masasında değillerdi de giriş yapıyorlardı kesinlikle netizenlerin diline düşecek kadar dikkat çekici diyordum bu ise durumu doğrular nitelikte başkan ne yapıyor öyle demiştim bi Oscar aldınız diye hepiniz havalara girmistiniz peh

Selen

Demek bütün siyasileri böyle. Sadece istediklerini alana kadar halktanmış gibi yapıyolar. Sonrasını da zaten biz çok iyi biliyoruz. Olan yine fakire olan yine haklıyken sesini çıkartana oluyor. Türkiye de virüs yok diyolar lakin Antalya da var deniliyor. Var mı yoj mu bilen biri aydınlatırsa sevinirim

Krispi

Resmi olarak yok ama bazı hastanelerde corona şüphesiyle karantina altına alınan hastalar var. Arkadaşım medipol hastanesinde çalışıyor ve 10 gündür coronalı(ya da başka bir virüs, hastalığı onaylanmıyor bilerek onay verilmiyormuş) bir hastaları varmış, hastane yönetimi üstlerden halkın korkuya kapılmaması için bu bilgiyi saklama emri almış.

cansu

Parazit iyi hoş güzel çıktığı gibi izledim hemen ama artık bokunu çıkardınız yeter

Tata

ve düşününce Bong Joon Ho’nun en iyi filmi de değil üstelik

Rien

Netizenlere silivri soğuktur denilmiyor tabi saydırıyorlar jdhdhd

Nur 🌼

Siyasetten Allah’a sığınırım. Sadece bizim değil bütün ülkelerin sorunu bu. Ve hala cüzdanları dolgun, hiçbirşey olmamış gibi hayatlarını yaşıyorlar. Bıktım artık!

Didem.x1

Bazilari da depremde kayağa gider. Neden siyasiler böyle.

Nokta

Birileri de ülkeye birden fazla şehit geldiğinde deniz kenarında tatil yapıyordu. Meclis tatildeydi. Üç beş kişi için meclisi açamayız dediler hatta. Siyasilerden örnek verirken özellikle birini belirtmek yerine genel konuşmak daha iyi olur.
Özellikle birini hedef gösteren şeylerden uzak durmak iyidir. Siz yapınca tutamadım kendimi

Didem.x1

Ben kendi bildiğimi söylemekte özgürüm bilmediğimi de söyleyecek değilim

Didem.x1

Hem ben direk belirtmedim ama sen anladiysan ne ala.

deniz

o kadar spesifik bir yorum yapmışsın bu bir şey belirtmemek mi atmak istediğin taş belli ama burası küçük çocukların olduğu bir sayfa değil bunu unutmuşsun ve objektif olmadığın için eleştiri alacaksın çünkü bu sayfa yaşadıkları ülkenin zorluklarını çeken apolitiklerle dolu aşağıdaki arkadaşlar gibi tarafsız yorum yapsaydın anlardık

Didem.x1

4 kişi anlamış şu an çok sevindim ahahaha

ox

bazıları da ENSAR VAKFI’nda onlarca çocuğun tecavüze uğradığını bildiği halde hiçbir şey yapmaz, sorumluları serbest bırakır. çocuk evliliklerine karşılık çıkartılmak istenen yasayı REDDEDİP düğün bayram havasıyla bunu kutlar. ama kayağa gitmek bunlardan çok daha yüz kızartıcı bir suç haklısın.

Didem.x1

Ensar vakfını kullandıkları bariz belli ama size göre zaten bütün islamcılar kötü

Nimet

Biz de müslümanız kardeşim ama her kim benim dinimi milletime, halkıma hele ki çocuklarımıza kötülük yapmak için kullanıyor işte onun karşısında dimdik dururuz evelallah hadi sen git kumda oyna belli ki aklın ermiyor ha eriyorsa o zaman vicdanından şüphe ederim

ox

bize göre bütün islamcılar kötü değil, yapılan bütün kötülüklerin kaynağı islamcılar.

🏵️.

Şunu düzeltmek istiyorum. İslam bir ekol ya da izm değil. Bu yüzden İslamcı islamist diye bir şey yok. Eğer İslam dinine mensup insanlardan bahsediyorsanız, ona Müslüman deniyor.

ox

farketmez. müslümanlar en güzel din olan islamiyetin gerekliliklerine göre hareket etmediği sürece bu ülkedeki siyasete uzanan bütün kötülüklerin kaynağı olmaya devam edecekler.

!!!!!!

Bazıları da şakşakçılık yaptıkları bütün kötülükleri unutup başka birinin şeffaflığını kullanarak kendini böyle avutur işte. Sen başkalarının hakkı yenmiş hak etmiyorlar denilen bir adaletsizliği sırf grubun için ölümüne savunmuş ve dağıtılsınlar diyenlere ağzına geleni söylemiş birisin o yüzden şaşırtmadı bu yorumun Allah sana akıl fikir ve vicdan versin.

Didem.x1

Ne diyon sen ya beyinsizliğini git baska yerde yap.

!!!!!!

Üsluba bak 🙂 Gerçekler söylenince neden çirkinleşiyorsun? Bütün yorumların duruyor burada istersen bir dön bak hatta diğer idollerin haberinde de yaydığın nefret yorumlarına bak nasıl olsa çok dürüstsün hem vicdanın rahat

çiço

niye yapamasınlar ki bu adam mesela niye yemek yiyemesin onlarla evet virüs var ama olmasa bile hastanelerde her gün bir sürü insan ölüyor zaten gerekli önlemler alındıysa niye diğer şeylerle ilgilenmesin adamlar Oscar kazandı boru mu hepi topu bir yemek yemişler arkadaşlar başkanlık ülkede yaşanan her şeyle alakadar olmak değil midir adam ne yapsın gidip hastaları kendi mi tedavi etsin biraz abartılıyor gibi geldi bana

Yeni Yazılar