BBC Burning Sun Belgeselinin Youtube Yorumları

99

BBC Burning Sun Belgeselinin Özeti

 

“Bu arada, buna neden olduktan sonra düşük doğum oranları konusunda endişelenen acınası bir ülkeyiz. Dongsaeng’imin, nuna’mın ve çocuklarımın bunları yaşadığını, insanların suçluları koruduğunu, cezalandırmadığını hayal ediyorum ve sizce bundan sonra çocuk sahibi olmak ister miyiz? Ben bile soyumun burada sona ermesini isterdim.”

 

“En korkutucu gerçek ise faillerin cezalarını tamamladıktan sonra hiçbir kaygı duymadan yurtdışında yaşıyor olmaları, bu süre zarfında kazandıkları parayı hiçbir şey olmamış gibi harcamaları ve iy~~~~~i bir hayat yaşamaları…”

 

“Sadece 18 ay hapis yattıktan sonra dışarı çıkıyor ve polis masum ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Burası bir ülke mi? Bilmiyordum ama Goo Hara çok cesurdu. Daha Goo Hara Yasası bile çıkmadı, ne çılgın bir ülke…”

 

“BBC’nin bu olayı aydınlatmasına çok müteşekkirim… Unutmamalıyız ve devam eden suçları izleme ve kınama kabiliyetinin ve sisteminin düzgün bir şekilde kurulmasını sağlamalıyız… Medyanın gerçek rolü budur…”

 

“Arkadaşlar, bu çok ciddi bir mesele. Dahası, birçoğunuzun bildiği gibi, artık s** suçluları için [bu gibi davalardan] para kazanan ve sistematik olarak bir işletme gibi çalışan uzman avukatlar var. Mağdurları uzlaşma için taciz etmenin veya davaları “temelsiz” olarak itmenin yollarını sunan paket anlaşmalar satıyorlar ve suçluların bir araya geldiği topluluklarda avukatlar her türlü yasal tavsiyeyi sağlıyor ve kendi aralarında danışmanlık alışverişinde bulunuyorlar. Suçluların yaşı küçüldükçe, ebeveynler çocuklarının geleceğinden korktukları için avukatlara istedikleri kadar ödeme yapmaktadır. Kadınlar Cİ hakkında konuştuklarında veya bildirimde bulunduklarında, damgalanıyor ve masumiyet iddialarıyla saldırıya uğruyorlar. Bu konuda pek çok makale yazıldı. Bu gerçekten çılgın bir dünya. Adalet konusu bile ticari bir araç haline geldi ve mağdurlara yer kalmadı. Dahası, Kore’de toplumsal cinsiyet şiddetine ya da nefret suçlarına karşı sesini yükselten kadınları damgalama ve taciz etme eğilimi var. Bu gerçekten… kelimelerin ötesinde.”

 

“Bu büyük Burning Sun olayı neden örtbas edildi? Bu davadan sorumlu savcı kimdi? Bunu bilmek, bu davanın neden bu şekilde halının altına süpürüldüğünü açıklayacaktır.””

Cidden BBC’nin bu davaya tekrar ışık tutmasına çok minnettarım

1. Hayatta olmaktan nefret ettiren ülke

2. Bu yüzden YG’yi boykot etmeye başladım.

3. ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Efsanevi umutsuz ülke, sadece gülebiliyorum

4. Ya kayırmacılığınızdan dolayı masum ya da yoksulluğunuzdan dolayı suçlusunuz

5. Bu ülkenin geleceği yok

6. Ah… S*kt*r

7. Yoon Seokyeol tam bir karmaşa…

8. Hara ㅠㅠ

9. Demek Yoon Seokyeol savcıydı??? Vay canına, hepsi bağlantılı.

10. Hul?????????? Demek sorumlu savcı Yoon Seokyeol’du?????????? İlk defa öğreniyorum.

K: pannchoa

Önceki İçerikMin Heejin: ”Bu %10 ve Salondakiler Sizi Teftiş Etti Mi?”
Sonraki İçerikSeventeen ve Aespa’nın Örtüşen Konseptlerini Karşılaştıran Video
Subscribe
Bildir
guest
99 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments