Benzer Yazılar

Black Pink’in ‘Ddu-Du Ddu-Du’ klibi 800 milyon izlenmeye ulaştı

Black Pink'in 'Ddu-Du Ddu-Du' klibi 800 milyon izlenmeye ulaştı

HABER: Black Pink ‘Ddu-du Ddu-du’ klibi 11 ayda 800 milyon kez izlendi ‘İlk + en iyi K-Pop”

KAYNAK: OSEN via Nate

1. [+558, -51] Ne inanılmaz bir Youtube kızı~ Endonezyalıların başarısı

2. [+525, -53] Evet~ YG’yi direk atlarım ben~

3. [+472, -47] Günün sonunda YG’deler, kimin umrunda

4. [+59, -2] YG Taylandlı bir üye ekleyerek çok iyi bir seçim yaptı. Güney Doğu Asya’nın desteği olmasaydı Black Pink şu anki takipçilerine ya da izlenmelerine asla ulaşamazdı~

5. [+46, -6] YG yine iş başında.. YouTube ya da stream başarıları albüm satışlarına yansımıyor, bununla böbürlenmenin mantığı nedir? Hep yüksek izlenmelerle böbürleniyorlar ama medya oyunu yüzünden artık güvenemiyorum..

6. [+45, -4] ㅋㅋㅋ Buna inanıyorsanız aptalsınız

7. [+43, -3] ‘İlk K-Pop grubu’? Bu izlenmeler Güney Doğu Asyalı üye ve Güney Doğu Asyalı hayranlar sayesinde geldi. En iyi ne? ㅠㅠ Böyle medya oyunları çok üzücü ㅠㅠ sadece halkın onlara karşı olmasına sebep oluyor;;

8. [+41, -3] YouTube’da izlenmeleri bu kadar fazlayken konser biletleri niye satmıyor? Niye Twice’tan dört kat daha çok izlenmelerine rağmen ilk hafta satışlarında onları geçemiyorlar? Twice ilk hafta satışlarının ilk 10’unu domine ediyor, Black Pink niye sadece YouTube’da izleniyor?

9. [+40, -4] Bütün bu izlenmeler Tayland ve Endonezya’dan geliyor

10. [+40, -4] Konu sayılar oldu mu Güney Doğu Asya’yı geçemezsiniz

11. [+36, -2] Tayland, Vietnam ve Endonezya Lisa için çok fazla klip izliyor. Bu ülkelerden gelen izlenmeleri çıkarırsanız şu anki izlenmenin 5’te 1’ine anca ulaşırlar.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+180] Bu yorumlar o kadar aptalca ki. İzlenmeler Amerikalılardan/Beyazlardan gelmiyorsa eğer hiçbir anlamı olmuyormuş gibi. Nate her zaman Black Pink’e ırkçı yorumlar yapıyor ama bu seferki aşırı mantıksız.

 

Kaynak: Netizenbuzz

72 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Muziksever

Hayatımda hiç bu kadar ırkçı insanı bir arada görmemiştim.

Muziksever

Ve netizen yorumları sayesinde blink oldum artık teşekkür ederim.

Lululululu

Gruba yabancı üye eklenmesinin amacı bu zaten daha hızlı ilgi çekebilmek (Sadece BP’e özgü değil yani bu yıllardır yapılan şey). Tebrikler Blackpink ve Blinkler.

Effie

En hızlı 100k satış kız gruplarında blackpinkin 260k albüm sattık . Toplam albüm satışımız 530k daha kaç tane albümümüz var? Full bile yok. Konserlerimiz sold out oldu başarıdan beklentiniz nedir?

xxgd

ilk hafta satışlarında Twice’ı geçemediler diye diyor o netizen

Effie

Twice geçmedik diye başarısız mı oluyoruz?

Bir adet once

Abi boşverin siz takmayın bunları siz başarınıza bakın. Tebrik ederim sizi

Effie

Çok teşekkkür ederim insan bir süre sonra artık doluyor…bakalım nereye kadar bu nefret

Bp

En hızlı 100000 albüm satma rekoru kız grupları içerisinde bp birinci

Bir adet once

Ya şu kızların her haberinin altına twice sizden başarılı yada blackpink twiceden başarılı yazmayın herkesin grubu kendine göre başarılı blackpinki tebrik edip çıkmak yeter .

0LoL0

Bi sey dicem izlenmeler korelilerden gelmeyince izlenme olmuyor mu nasil bir zihniyet bu?Ayrica konserleri sold out yapiyor bir netizen satmiyor yazmis o netizen lutfen gidip konser videolari izle bir iki tane o zaman anlarsin satiyor mu satmiyor mu

Liya

Kendi halkları için izlenmiyorlar demişler kendini onların yerine koy Türkiye de fazla izlenmesi olmayan ama yabancı ülkeler de olan bi grup ta böyle tepki alırdı bizden

0LoL0

Bak oyle ama sirf sari irklardan geliyor diye izlenme kucumsuyorlar.izlenme izlenmedir yani.Twice in cogu izlenmesi Japonya dan geliyor mesela ya da Btsin Amerika dan onlar beyaz irk diye mi onlara bir sey demiyorlar.Suan da yaptiklari sey bence irkcilik.

lala

bence durum şu YG blackpink’i amerikaya mal etmeye çalışıyor yok amerikada 17k bilet sattık coachellaya çıktık billboardda kapak olan ilk kız grubu biziz dua lipa peşimizden koşuyor çıkmadığımız talk show kalmadı spotify ağlıyor falan… netizenler de diyor ki izlenmeler güney doğu asyalılardan geliyor bunu hepimiz biliyoruz amerikada hitmiş gibi görünmeye çalışmayın

0LoL0

Bilemiyorum ama yapilan bu haberler sadece haber oldugu icin de cikmis olabilir.Konu Yg olunca ben de pek emin olamiyorum malesef.Ama Bence billboarda cikan ilk kpop kiz grubu olmak mesela guzel bir basari.Amerika populerligin belirlendigi bir ulke konumunda suan da ve Bp de stratejik olarak oraya yuruyor ve benim bildigim Bts den sonra en unlu kpop grubu Amerika da suanda.Endonezya Tayland gibi ulkelerde daha fazla hit olmalari Amerika da populer olduklari gercegini degistirmez bence.

lala

ya demek istediğim şey evet koreliler gerçek anlamda çok ırkçı insanlar ama bu posttaki yorumların temeli ırkçılık değil de ygnin izlenmelerin geldiğini gösterdiği yer vs aslında izlenmerin geldiği yer böyle düşündüm yani 🤔🤔🤔 ama tabii bence de eğer popülerlerse bu nerenin insanı sayesinde olduğu ile alakalı olmamalı….

Effie

Lala çok biliyormuş gibi konuşuyorsun ama izlenmelerimizde 4. Sırada amerika var? Evet çoğu ünlü peşlerinde 17k yer sattı yalan mı söylüyor yg? Amerikada 15 yıl sonra ilk kez bi kız grubu birinci oldu ve bu grup blackpink? Irkcılar ve kıskançlar

Helen

Bazen öyle inanarak boş konuşuyorlar ki etkilenmemek elde değil.

Helen

Ayrıca tebrik ederim 💛

Yorum

Korelilerin burda bahsettikleri şey, BP izlenmelerinin çoğunun Güney Doğu Asya’dan gelmesine rağmen YG’nin sanki Amerika’da ve Avrupa’da çok ünlüymüş, bütün izlenmeler sanki ordan geliyormuş gibi medya oyunu yapması. Kimse ırkçılık filan yapmamış.

0LoL0

Yanliz haberde 4d 11 ayda 800 milyon izlenmeye ulasti yaziyor.Burada nerde Amerika dan izlenme geliyor seklinde gosteriliyor anlamadim?

0LoL0

Ve bu arada Sadece bp Taylan Endonezya gibi ülkelerde Amerika dan daha ünlü.Ama Amerika da da ünlü.Bts den sonra en ünlü kpop grubular suan da Amerika da.Yani sirf diğer ulkelerde daha cok unlu diye Amerika tanimiyor falan degil.

Biri

Hadi ama bırakın bu çekememezlikleri. Bilet satamıyor dediğiniz konserlerin videolarını izlemeden boş boş konuşmayın. Arenalar kendileri söylüyor sold out olduğunu. Albüm satamıyor diyorsunuz. Tüm boykotlara rağmen azımsanmayacak kadar albüm sattı bu kızlar. Sizin tüm boykotlarınıza rağmen başarılılar. Bugün bu boykot edenlerin yarın nasıl dönüş yapacağını hep beraber göreceğiz. Tıpkı debut zamanı destekleyip sevip başarılı olduktan sonra adlarını duyurduktan sonra sizin gruplarınızla ciddi çekişmeye girdikten sonra dönüş yaptığınız gibi. Olay şirket falan değil. Sadece şirketi bahane ediyorsunuz. Asıl olay bazı konularda sizin gruplarınızdan adım adım öndeler diye bu nefret. Debut zamanı çok seviyordunuz? Ne değişti? Başarılı olan insanlara çamur atmaya bayılırsınız… Read more »

Jenchulichaeng

Grubu gerçekten takip edip araştırıp sonra böyle nefret yorumları yapıp yapmadıklarını o kadar çok merak ediyorum ki… Sanırım Korede sistem bir konu hakkında bilgin olmasa bile yorum yapmayla işliyor… Aciz bir durum

,,,

İki mini album ile 600k satan blackpink ve blink tebrik ederim💚

Elif Deniz

[+180] Bu yorumlar o kadar aptalca ki. İzlenmeler Amerikalılardan/Beyazlardan gelmiyorsa eğer hiçbir anlamı olmuyormuş gibi. Nate her zaman Black Pink’e ırkçı yorumlar yapıyor ama bu seferki aşırı mantıksız.
Bu yorumun alnı olsa da öpsem.
BP nefretinizin sebebi yalnız yg olamaz ya niye bu kadar aptal ve körsünüz inanılmaz

Exovelvet

Güneydoğulu insanlar izleyince izlenme sayılmıyor kesin bilgi yayalım arkadaşlar.Youtube bilmiyor sanırım

army

koreli olarak gururlanmanız gerek bunla bile ama kendi ülkesindekileri gömen var ne yazık

Lililum

Çünkü onlar bp’i
KISKANIYORLAR!

Hoon

Yalnız yorumlara baktım şükürler olsun BTS veya Twice ile karşılaştırılma yapılmamış. Blackpink’i sadece Lisa için dinliyorum.. Neden bilmiyorum ama o kız sadece dikkatimi çekiyor şebek xhddjdnd TEBRİKLER!!!

army

ayrıca konser alanları çokta az olmuyor dolu bir şekilde gerçekleştiriyorlar o kadar da yetersizlermiş gibi konuşmayın yg herşeyi medya oyunu yapmıyor. Sizin gibiler boykot etmeye çalıştığı için albümleri satılmıyor işte. sırf ygdeler diye

Queen Twice

Tebrikler Blink ve Blackpink❤

Queen Twice

Stay’e de bir el atın yav üvey evlat gibi kimse umursamıyor

şeyma

evet evet Amerika biletleri satılmadı https://twitter.com/jugheadth/status/1122328109271752706

Raven

https://netizenturkey.net/black-pinkin-kuzey-amerika-turunun-biletleri-tukenmedi/

?

Yeyyy

@Raven Hayatı netizenbuzz’dan ibaret olan sana mı inanalım yoksa gerçek satışlara mı senin gruplarını da biliyorum senin grubun güç bela 40 M olabildi youtube da be 😆😆 artı Amerikada doldurdukları el kadar salonları marifet sayıyorsunuz Blackpink’in tırnağı olamazlar deli gibi kıskanıyorsunuz kendine iş bul 😘

KINGEXO

@yeyyy RV antisi olduğunu bu kadar belli etme cidden iğrençsin!
MV izlenimine göre grubun kaliteli olup olmadığını mı belirliyorsun hmmm biz buna genelde popüleritenin kurbanları diyoruz ama sen bilirsin.
3. Jenerasyonun en iyilerin başlarında mamamoo da var ama mv izlenimi az ee o zaman bu kızlar çöp mü? Mümkünse sen hiçbir fandoma girme senin amacın müzik dinlemekten çıkmış artık at yarıştırır gibi grubu yarıştırıyorsun. Ve her gönderinin altında bp’i överken diğerlerini gömüyorsun geçende sana demiştim eğer gerçek kavga istiyorsan sosyal medya hesabını falan ver oraya geçelim.

yağmur

illa herşeye Red Velveti katacaksın aman katmassan bir yerin eksilir ona kalırsa exo da baya ünlü bir grup onun da izlenimleri kendi popülerliklerine göre az o da mı yeteneksiz oluyor mamamoo oda popüler bir grup ve seviliyor izlenimleri az olduğu için o da mı yeteneksiz oluyor ve bunun gibi gruplar onlarda mı izlenimleri az olduğu için yeteneksiz oluyor canım benim herşey izlenimle olmuyor amarika konusuna gelecek olursak Red Velvet bu başarıyı hiç bir şekilde medyaya hakim olmadan tanıtımları olmadan böyle büyük bir başarı elde etti gözlerinde sorun olmalı konserleri baya da doluydu ve başlangıç olarak iyi bir başlangıç yaptılar ve… Read more »

Persona non grata

Ya bu nasıl saçma bir yorumdur ona bakarsa Michael Jackson Madonna gibi dünyaca ünlü ve herkese kendini kanıtlamış sanatçıların bazı ve gerçekten efsane olan şarkılarının klip izlemelerinin Pikotaro’nun Ppap’ından az izlenmesi Ppap’ı daha iyi bir şarkı mı yapar senin söylediğinin mantığı buna çıkıyor demek istediğin bu mu?Şarkı kalitelerini izlemeye göre belirlemek nasıl desem hiç benlik değil bu kitabı kapağına bakıp almak gibi.

Raven

Tanrı yüksek iqlu insanları yaratırken senin iq’dan çalmış heralde hiçbir bilgin olmadan bana resmen bias grubun Red Velvet diyorsun ama alakası bile yok xd. Hayatım netizenbuzz mış vay be ilk kez senden duyuyorum. Bu arada o haber yorum haberi değil resmi, nesnel bir haber yani biletleri satamadılar rakamsal olarak kanıt var. Tabii sen hayalindeki şeylere inanabilirsin biz aklı başında olanlar kanıtlanmış bilgilere inanıyoruz

Effie

Sold out olduğunun videosu fotoğrafları var arena kendisi sold out oldu diyor?

Raven

O haber tüm konserler için değil

Effie

Azıcık antiliğini kenara koyup bakarsan amerikada 6 7 konserimizin sold out olduğunu görürsün boş yapma

Raven

anti değilim aksine blinkim ben onlar sold out olmadı demiyorum dediğin ile dediğimin alakası yok o haberin tüm konserler için olmadığını da belirttim?

aRMyley

Tebrik edip geçmek çok zor olmalı… O izlemiş bu izlemiş ne fark eder ki? Sonuçta 800M oldu mu oldu. Bu kadar ırkçı ve nefret dolu olmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Bunun dışında, tebrik ederim.

xxgd

Koreliler neden Güney Doğu Asyalıları sevmiyor acaba? Tarihleri ile alakalı birşey mi var ki ya da Güney Doğu Asya çok para kazandırmaz diye mi diyorlar?

Ntty

Biletleriniz tükenmedi. Sold out oldu haberlerinden sonra bizzat kendim girip bakmıştım bilet alınabiliyordu halen 13 dolar gibi bi fiyata üstelik:D Buna rağmen ek gün koydu yg babanız
Hadi bunları geçelim okey izlenme önemli bir kriter ama sorun bu başarının amerika bazlı olarak dünya çapına atfedilmesi. İzlemelerini yarısından fazlası aynı ülkeden geliyorsa o ülkede başarılısınızdır dünya çapında değil. İttirme kaktırmayla nereye kadar bakalım 😀

Liya

Bence izlenme konusunda haklılar kore de black pink e o kadar ilgi olduğunu düşünmüyorum daha çok yabancı fanları var

Effie

Daha çok zaten yabancı fanımız var zaten kimse aksini söylemiyor yorumlar amerikada fanımızın olmadığını söylüyor

Gözde

İzlenmenin başarının değil de popüleritenin bir sonucu olduğunu anladığınız zaman konuşalım

Merv

Vay bu yorum çok iyi.. sonunda güzel düşünebilen bir insan 🥺

army

şimdi gidip önceden çekilmiş ss ve haberlere baktım biletlerin hepsi hemen tükendiği için üzülen insanlar var https://netizenturkey.net/pann-black-pinkin-kore-konserinin-biletleri-2-3-dakikada-tukendi/ linke bakabilirsiniz eziklemeyin gayet iyiler. Sizin gibiler boykot etmesin o zaman

KINGEXO

GDA’lılar için üzülüyorum korelilerin sürekli ırkçı sözlerine maruz kalıyorlar. Neden bu koreliler Asyanın en iyisi biziz modundalar.

KINGBANG

Akıl sağlığım için artık netizen yorumlarını okumama kararı aldım hfhfhf Tebrikler BLACKPINK ve BLINK . Ayrıca you tube abone sayısıda 25 milyonu geçti bugün itibariyle. Bu gerçekten bir kpop grubu ozellikle kız kpop grubu için inanılmaz bir şey . Umarım ayakları takılmadan sürekli ilerlemeye devam ederler.

May

Bu kızların başarılı olduğunu bu yorumlardan bile anlıyoruz. Oldlar bilir BTS henüz çok üne kavuşmamışken ama adı duyulmaya başlamışken ne yapsalar netizenler laf eder, kötülerlerdi. Nasıl bir başarı yakalasalar hep başkalarıyla kıyaslanır, hep medya oyunu olduğunu falan söylerlerdi. Peki şimdi ne oldu? Dünyanın en başarılı erkek grubu oldular ve askerlikten muaf tutulsun diyecek kadar destekliyorlar. Bu kızlara da aynısı olacak. Şimdi kabül etmedikleri başarı giderek büyüdüğünde gurur duyduklarını falan söyleyip samimiyetsiz yorumlar yapacaklar. [+45, -4] ㅋㅋㅋ Buna inanıyorsanız aptalsınız. Bu arada bu yorumu yapan kişi umarım beynini kullanmaya başlar. Yani olan şeylere inanmamak inananlara aptal demek hiç normal değil. Bunun… Read more »

Jenchulichaeng

Eğv eğv biLeKpInK aMeRiKadA bAsArIlı DeĞil eğv eğv AlBumLeri sAtmıyor

Once since birth

Netizenler mal mal konuşmayın a*k

Hayalinkadar

Irkçı kezbanlar

Raven

yıl 2019 hâlâ youtube izlenmeleri yüzünden tartışan var mı? Grubun başarısı değil fandomun başarısı

0LoL0

Doğru ama bu fandomu yaratmak da grubun başarısı 🙂

army

aynen öyle

overcome

O kadar haklı ki son cümlen.

Yeyyy

Gidin önce Really Bad Boy’u 50M yapın da konuşun gelmişsin fandomun başarısı eğvle eğvle bu kadar fan toplayabilmek GRUBUN başarısı delirmeye devam et BTS izlenince ‘ağğğ tebrikler oppalarıapsğağm’ BP izlenince başarı diil yhaa .s .s

rpmn

aynen aynen o yüzden tek bi sevinmemizde ağzımıza tükürüyorlar biz aynı ortamda miyiz ya mv izleyince stream köpeği olan da biziz hayatsız olanda biziz?? tek bi tebrigimizde ağzımıza sokuyorsunuz bütün hevesimızı..ne alaka şimdi BP yapınca öyle böyle bts yapınca oppalarim.s.s aynen sadece BP nefret alıyor zaten btse herkes gül çiçek dağıtıyor çünkü nsjsjsjsjsjssjqjamsk asıl siz unnileriniz rekor kırınca waoo oluyo da biz rekor kırınca stream köpekleri iişte.s.s triplerinden kurtulun ki şurada yazdıklarınıniz inandırıcı olsun

chchch

Blinklerin neden sevilmediğinin canlı örneğisin resmen. Ne zaman sizin düşüncenize ters bir şey söylese biri hemen gruba, fandoma yada o kişiye laf çarpma derdindesiniz. Sonra da ama blinkler böyle değil diye ağlarsınız.

Raven

Ne diyosun değişik gg stanim ben bts’den banane? benim grubumun single mv olarak çok izlenmesi yok çünkü 7 mv yerine 20yi aşkın mvleri var once’lar her birine kasıyor yani boş yapma

kendiişinizebakın

yeyy amma boş yapmışsin ha

Luviee

Pardon ama RBB ne alaka ?!!!

Wth

O zaman albüm satışı da başarı değil çünkü fanlar satın aldı, dinlenmeler başarı değil fanların başarısı… Ne biçim bir mantık seninki anlamadım

Raven

Aynı videoya sürekli F5-F5-F5-F5 yapmak farklı, dinleyebileceğin albüm almak farklı. Stream kasmak bedava, albüm almak paralı yani ben olsam para vereceğim şeyin şarkılarının güzel olmasını falan isterdim o güzel şarkıları da veren grup. Anladın mı?

army

kızlar ne yapsa yaranamıyor sırf yg de olamaları onların suçu değil bilemezlerdi ve ayrıca konser alanlarını dolduramama sebepleri yg de oldukları için yg boykot edip gitmiyorlar. Twicela karşılaştırılmasına gerek yok illa sebebi var.

Effie

Desteğiniz için teşekkür ederiz ama sold out oldu. Amerikada 17klık yeri sold out ettik

Yeni Yazılar