Benzer Yazılar

BTS ‘Black Lives Matter’ için 1.2 milyar won bağış yaptı

BTS 'Black Lives Matter' için 1.2 milyar won bağış yaptı

HABER: [ÖZEL] BTS #BlackLivesMatter için 1.2 milyar won bağış yaptı

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Nate

1. [+1,084, -333] Kimseye söylemeden sessizce bağış yapmak istediler ama insanlar susmadı, bu yüzden ne kadar bağışladıklarını açıkladılar. Zaten başka şekillerde sessiz bağışlar yapmışlardı, şikayet edenler siz ne kadar bağış yaptınız acaba ㅡㅡ

2. [+909, -278] İnanılmaz, onları destekliyorum

3. [+828, -273] İşte bu klas..

4. [+123, -74] Coronavirus için yaptıkları bağıştan çok farklı… Siyahi Amerikalıların hakları Kore’den daha mı önemli?

5. [+122, -62] Amerika’nın k*çını öpüyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Asyalılar ve Koreliler coronavirus ya da Hong Kong protestolarından zor zamanlar geçiriyorken hiç umurlarında değildi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+119, -106] Koreliler onlara çok para getirmediği için burada coronavirus için 100 milyon won bağış yaptılar ama Amerika’ya 1.2 milyar won bağışlıyorlar. Seçimlerini sorguluyorum.

7. [+106, -48] Asyalılar coronavirus ile uğraşıyorken sessiz kaldılar…

8. [+92, -32] Bu bağışı yapalı birkaç gün oldu, sadece hakkında haber çıkmadı. Başka ünlülerin bağış yaptığı haberleri övgü alınca insanlar BTS bağış yapmadı diye sinirlendi, şimdi de Kore için yeterince bağış yapmıyorlar diye sinirleniyorlar. BTS ülkemizdeki değişik hayır kurumlarına sessiz sedasız bağışlar yaptı, yüz milyonlarca won değerinde. Lütfen BTS ya da başka ünlülerin bağış yapmasını isteyip sonra yaptıkları bağışı birbiriyle kıyaslamayın.

9. [+86, -35] UNICEF için de çok bağış yaptılar diye biliyorum, süper

10. [+85, -41] Kore’de milyonlarca won bağış yaptılar, sadece hayranları ve BTS olarak bunu sessiz tutmaya çalışıyorlar. Şu anda hala nefret almaları üzücü.

11. [+76, -37] Bir kuruş bağış yapmamış insanlar ne kadar çok yorum yapmış

12. [+69, -53] Niye Kore’de yağmalanan iş yerlerine bağış yapmadılar?

13. [+66, -28] Her yıl hiç bitmeyen bağışlar yapıyorlar, süper!!

14. [+55, -26] Vay be, 1.2 milyar won… toplamda 5 milyar wona yakın bağış yapmışlardır

15. [+51, -26] Yurtdışında çok ilgi gösterdikleri için orada daha çok para harcamaları onların hakkı. Kore’ye bakın… herkes grubu dibe çekmeye çalışıyor. Burada yüz milyonlarca won bağışladıkları için teşekkür etmelisiniz.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+44] Bağışlasalar suç, bağışlamasalar suç

 

Kaynak: Netizenbuzz

57 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Muziksever

Öf bunlar da eleştirecek yer buluyor. Yardım yardımdır. Herkes istediğine yardım eder ona bile karışmışlar.

Twitterdanbirkoyun

Netizenler umarım bir gün takdir etmeyi öğrenirler .

DOĞRULAR

sevgili yöneticiler sitede bir sıkıntı var beğendiğimzde aynı zamanda disslike ta atıyoruz ikisini aynı anda yapıyoruz birine basmamıza rağmen düzeltebilir misiniz teşekkürler.

DOĞRULAR

Sorun ortadan kalktı ama bir ara oldu herneyse düzeldi herhalde

haechanınköpeğiyim

abi bu çocuklar kore için kaç kere bağış yaptılar bu mu battı

Buriooss

.[+106, -48] Asyalılar coronavirus ile uğraşıyorken sessiz kaldılar…

Bunu da demezsin be şükürsüz.Adamlar gayette bağış yaptılar

Sunmii

4. [+123, -74] Coronavirus için yaptıkları bağıştan çok farklı… Siyahi Amerikalıların hakları Kore’den daha mı önemli?
7. [+106, -48] Asyalılar coronavirus ile uğraşıyorken sessiz kaldılar…

Şu Korelilerin bir daha “Batılılar bize ırkçılık yapıyor” tarzında yorumları yazmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Bunlar ne ya fkdkgkkdjgjd

Sullistan

BTS hayır kurumlarına çok büyük miktarlarda bağış yapıyor ama medyada gözükmek istemedikleri için isim vermiyorlar. Daha birkaç ay önce Yoongi 100 milyon won bağış yapmıştı ve rakamları verilmeden daha öncede defalarca bağış yaptığı ortaya çıkmıştı. Çok az miktar olsa bile bağış yapmak güzeldir, miktarı değil amacı önemlidir.

stunnn

siz ölümüne kapitalist Koreliler Amerikalılar onları sevdi diye onları kabullendiniz 😀 konuşma önceliği olsa siz Koreliler bu konularda konuşma hakkına sahip en son insanlarsınız.
 
ayrıca corona içinde bağıs yaptılar. Ne kadar para kazanırsanız kazanın bu kadar parayı bağışlamak herkesin harcı değil. Üyeler kişisel olarak Kore’deki kız meslek lisesi gibi okullara senelerdir burs veriyor, hepsini duymuyorsunuz sadece ve duymanıza da gerek yok. Aptal sürüleri.
 
Genelde Dünya yanarken Dünya’dan bir haber dibine kadar kapitalist kapitalist yaşayanlarda Koreliler bu arada 😀
 

Last edited 8 ay önce by stunnn
,,,,

Koreliler kadar aşağılık kompleksi yüksek bir millet görmedim. Bts pek benimsediğim bir grup değil ama ortada güzel bir bağış var. Şirket veya bts kimin yaptığı ne fark eder, insanların gözleri o kadar kararmışki iyi şeyleri bile eleştiriyorlar bunu sadece bts için söylemiyorum genel olarak bütün gruplara yapılıyor sevmemeninde sınırı var yaptığı iyi şeyleride eleştirmezsin yani…

Last edited 8 ay önce by ,,,,
DOĞRULAR

BTS ırkçı yada ırkçı grup stanliyorsun diyenler gelmeden :d

DOĞRULAR

Buradan laf atmak kolay tabii BTS o kadar fazla kazanmasına rağmen bağış yapmak onların vazifeleri değil yine de az yapmış çok yapmış diye eleştiriliyorlar içlerinden gelmiş yapmışlar işte sorgulamanın bir manası var mı yardım yardımdır.

Birferda

Lannn manyakmisiniz oglum siz. Bagis haberinde bile elestiri.

ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

4. [+123, -74] Coronavirus için yaptıkları bağıştan çok farklı… Siyahi Amerikalıların hakları Kore’den daha mı önemli? 5. [+122, -62] Amerika’nın k*çını öpüyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Asyalılar ve Koreliler coronavirus ya da Hong Kong protestolarından zor zamanlar geçiriyorken hiç umurlarında değildi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ 6. [+119, -106] Koreliler onlara çok para getirmediği için burada coronavirus için 100 milyon won bağış yaptılar ama Amerika’ya 1.2 milyar won bağışlıyorlar. Seçimlerini sorguluyorum. 7. [+106, -48] Asyalılar coronavirus ile uğraşıyorken sessiz kaldılar… Hepiniz kötü kalpli iğrenç insanlarsınız. BTS hiçbir olayda sessiz kalmadı her zaman fazlasıyla bağış yaptı. Korona için 1.3 milyar won bağış yapsalardı bile eminim nefret yorumu yazmak… Read more »

KINGEXO

Bu koreliler çok nankör! Bu amerikaya bağış değil aptallar bunun farkına varamayacak kadar bencilsiniz. Üstelik bts üyelerinin hepsi bireysel olarak corona virüs için bağış yaptı ki toplasan en az bu bağış kadar ediyor zaten.

JKW

İyi iş yapmışlar 👏👏

Clarry Riddle

İnsanların ağzı torba değil ki büzesin tüm bu yorumlara denilecek tek şey bu. Bağış yaparlar niye ona da yapmadı diye laf ederler, bağış yapmazlar bu sefer de yok böyle kötü yok şöyle kendilerini beğenmişler diye laf ederler yani kısacası ne yaparsan yap insanlara kendini beğendiremezsin illa laf söyleyecek bir şey bulurlar.Bu arada bu bağışın yapıldığı, miktarı vs. şirket veya grup tarafından açıklanmadı medyanın kendisi doğruladı doğal olarak corona için de bağış yaptılar mı ne kadar yaptılar bir bilgiye sahip değiliz ama gel de şimdi bunları aklı kıt insanlara anlatmaya çalış

Litzz

Black lives matter için niye bağış yapılıyor ki? Gerçekten bilmediğim için soruyorum. Bu bağışlar ne için kullanılacak yani? Sonuçta bu bir ırkçılık hareketi değil mi?

Jsjsjskskskks

Mesela Drake tutuklananların kefaretini ödemek için yapmıştı. Tam bilmiyorum yaralıların tedavisi veya zaten gören küçük esnaf tarzı yerler için olabilir.

JKW

Hapse giren kişilerin kefaleti için herhalde veya zor durumda olanlar varsa mahkemelik gibi masrafları veya dükkanları yağmalanan zarar görenlerin masraflari felan onlar içindir herhalde bilemiyorum

Last edited 8 ay önce by JKW
Jean-Baptiste

Yok artık şimdi de bağışları mı kıyaslıyorlar. Delirmişler

Clarry Riddle

11. [+76, -37] Bir kuruş bağış yapmamış insanlar ne kadar çok yorum yapmış ++++
Bts tüm bu corona süreci zamanında insanların ilgisini hastalıktan biraz da olsa çekip morallerini düzeltmek için çok çalıştı kaç tane yayın yaptılar, şarkılar çıkardılar sosyal medyada aktif oldular ve bunları bir para karşılığı beklemeksizin yaptılar fakat ne yazık ki ben para karşılığı olmadan uğraşan başka idol grubu göremedim tekrar diyorum bu 1.2 milyar won bağışını medya açığa çıkardı corona için de bağış yapmış olabilirler bilemeyiz o yüzden cebinden 5 kuruş çıkmamış insanların gelip burada gruba karşı sallamaya hakkı yok

Sunmii

Sanarsınız grup hayır kurumu. Adamların kendi parası kimseye hesap vermek zorunda değiller. Gerekli olduğunu düşündüklerinde bağış yapmışlardır ya da yapmamışlardır belki de medyaya yansıtmamışlardır bu kimseyi alakadar etmez. İllaki yorum yapacaksanız takdir edin.

Last edited 8 ay önce by Sunmii
Lululali

Netizenlerin zeka seviyesine ve iki yüzlülüklerine yıllardır kpop takip etmeme rağmen hala şaşırıyorum.

Sıkıldım

Yorumlara inanamıyorum. Bu kadar da batamazsınız ya. Şaka gibi cidden nasıl bir nankörlük bu? Ayrıca suga ya ırkçı diye sallayan demediğini bırakmayan kişiler bunlar. Ama ırkçılığın alasını da onlar yapıyor. Kendinizile çelişmeyin komik duruma düşüyorsunuz netolar

piteopaen

ünlülere bu şekilde baskı yapılması çok saçma ya, zaten bağış yapacak insan iyi niyetle yapsın, baskıdan dolayı değil. ayrıca bts’in koreli bir grup olmasına rağmen bu kadar büyük miktarda bağış yapması harika, amerikan sanatçılardan bile 1 milyon dolar duymamıştım ben.

Bunny

Yemin ederim sabir tasi olsa catlar. gercwkten bagis yapsalar suc yapmasalar suc. Illa hep bir bok bulma pesindeler. Her olaya bıdı bıdı … yeter be yeter .

la cha ta

11. [+76, -37] Bir kuruş bağış yapmamış insanlar ne kadar çok yorum yapmış

solangelo

allahım bu nasıl bir yüzsüzlüktür. inanamıyorum gerçekten.

who

Bağış yapsalar suç yapmasalar suç Sessiz sedasız yapsalar suç medyaya yansısa suç gerçekten 20’li yaşlardaki bu çocuklar ne yapsın istiyorsunuz? Herkesi nasıl memnun edecekler? Amerika tarafı da hükümet karşıtı eylemleri desteklediler diye haber yapıyor zaten… İşte bu yüzden çoğu şeye tepkisiz kalıp ses çıkarmıyorlar çünkü devamlı memnun edemedikleri bir taraf oluyor. Aslında bu bağış 1 hafta öncesinde yapılmış ırkçılık karşıtı kurumlarla görüşülüp para aktarılmış bu da onlardan biri sadece medyaya yeni yansıdı. Corona Virüs olayında da sadece Yoongi’nin yaptığı bağış medyaya yansımıştı diğerlerininkini bilmiyorsunuz bile ki Yoongi bile 100 milyon won bağışlamıştı hangi idol tek başına 100 milyon won bağışladı… Read more »

Last edited 8 ay önce by who
De ri ro ga

[+76, -37] Bir kuruş bağış yapmamış insanlar ne kadar çok yorum yapmış

who

şirket de yapıyor üyeler de bu sadece tek kuruma yapılan bağış sanırım toplamı daha fazladır

Exovelvet

İyi bir şey yapmışlar işte ne yapsınlar bütün mal varlıklarını Kore’ye mi bağışlasınlar

Ece

Gene eleştirecek bişey bulmuşlar abi yuh

Lover

Zaten millet ötmeye başlamadan önce bağış yapmışlar.İnsanlar konuşmayanın umursamadığını falan düşünüyor herhalde.Cidden bağış yapsalar suç yapmasalar suç…Bu çocuklar ağzıyla kuş tutarken deveye hendek atlatsa neden deve neden fil değil diyecek olan beyinsizler var.

mono

Bu ülkeyi hiç bir şekilde memun edemiyorlar ya yazık size… adamlar ülkenizin turizmini canlandırdı, hobi öğrencilere burs veriyor, jin unicefin onursal bağışçısı listesinde ayrıca grupça ve şirketle beraber 1M dolar bağış yapmışlardı unicefe , Yoongi virüsün başlangıcında maske bağışladı daha aklıma gelmeyenler vardır ve bizim haberimizin olmadığı ne bağışlar vardır yapılan iyilikler ne kadar çabuk unutuluyor

Last edited 8 ay önce by mono
jfhgdhjs

Sessiz kaldılar linçlendiler, tweet attılar bu sefer de bağış yapmadılar diye linçlendiler, bağış yaptılar neden bu kadar çok Kore sizin için daha mı az önemli diye linçlendiler ki covid19 çıktığında en çok bağışı yapan onlar olmasına rağmen. İnsanları asla mutlu edemiyorsun. Bu netizenlere, onlara it gibi davranacak süründürecek insan lazım o zaman onlar bizimkilerin g*tlerini öperlerdi.

selen

bu adamlara üzülüyorum artık gerçekten . çoğu yaptıkları sanki çok garipmiş gibi algılanıyor . bu meselede aynen durum bu . yardım yapsa dert yapmasa ayrı bir dert . umarım zihin sağlıkları iyidir .

QueenSS

Amerikaya niye yardım ediyolar sadece koreye yardım etsinler diyenler bizdeki başka ülkelere niye tıbbi yardım yapıyoruz sadece bize bakalım diyenlerle aynı adgajls Sizin canınız can da onlarınki patlıcan mı? İmkanı olan herkese yardım etmeli yarıştırmak yerine çorbada tuzunuz bulunsun madem 🙄

BirAdetMonbebe

8. [+92, -32] Bu bağışı yapalı birkaç gün oldu, sadece hakkında haber çıkmadı. Başka ünlülerin bağış yaptığı haberleri övgü alınca insanlar BTS bağış yapmadı diye sinirlendi, şimdi de Kore için yeterince bağış yapmıyorlar diye sinirleniyorlar. BTS ülkemizdeki değişik hayır kurumlarına sessiz sedasız bağışlar yaptı, yüz milyonlarca won değerinde. Lütfen BTS ya da başka ünlülerin bağış yapmasını isteyip sonra yaptıkları bağışı birbiriyle kıyaslamayın.
BTS’in yaptığı bağışların gerçekten haddi hesabı yok sadece söylemiyorlar,bazı bağışları ise seneler sonra ortaya çıkıyor.

Sanito

15. [+51, -26] Yurtdışında çok ilgi gösterdikleri için orada daha çok para harcamaları onların hakkı. Kore’ye bakın… herkes grubu dibe çekmeye çalışıyor. Burada yüz milyonlarca won bağışladıkları için teşekkür etmelisiniz.

‘Kore’ye bakın… herkes grubu dibe çekmeye çalışıyor. Burada yüz milyonlarca won bağışladıkları için teşekkür etmelisiniz.’

Şu kısım gördüğüm en mantıklı yorum. yediğiniz her boka rağmen sessiz sedasız milyonlar bağışlıyorlar. Sizin maymun iştahınızın asla bir sonu yok.
İnsanların psikolojisinide parasınıda yiyorsunuz.

Last edited 8 ay önce by Sanito
Rapsodi

Irkçılık ile suçladıkları grup, ırkçılığa karşı bağış yaptığında, ırkçılık yaparak onların yaptığı bağışı kendine istemek mi? Tanrı BTS’i Güney Kore’den korusun…

rsdhd

İSTEDİKLERİNE YAPARLAR NEDENİ Mİ VAR LAN? İLLA NEDEN İSTİYOSAN AL: GÖTLERİ ÖYLE İSTEDİ ONLAR DA ÖYLE YAPTI. SİZ NE KADAR BAĞIŞ YAPTINIZ DA BURADA KONUŞUYONUZ LAN.

BRAIN

Bağış kıyaslamak mı lan netolar az biraz hava alın köye gidin lan herhalde şehir yaşamı sizi bunalttı

Usagi

Neden istisnasız her yorumda mutlaka 3 tane eksi var? Siteyle alakalı bir durum mu?

Snow

Gerçekten o kadar tuhaf bir kitle ki evet ben bir ARMY’im fakat bir bağış haberine de bile saçma sapan şeyler nasıl söyleyebilirler ya?Kore’ye bağışlanan miktar çok azmışmış. Affedersiniz ama ülkenize o kadar turisti babam çekmedi.Tek BTS de değil bu konuda o kadar grup kendini Amerika da tanıttı diye biliniyorsunuz bu kadar. Allah için Kore furyası tam olarak başlamadan önce insanların çoğunluğu bilmiyordu Kore’yi ne zaman bu Kpop furyası başladı ülkenize bile gelen turist sayısı arttı. Yapılan bağışın ne kadar yapıldığına kötü yorumlar yapmak yerine grubunuza sahip çıkıp destek olsanız belki daha çok işe yararsınız.Tek ARMY olarak demiyorum fandomunda olduğum bir… Read more »

VipSone

Yapılan yardımı bile bu kadar kötü niyetli bi şekilde değerlendirmek için gerçekten içlerinin çok kötü olması lazım.

Sibeeel

Arkadaşlar şu koreli netizenlere kötü yorum yapmayın beğenmekten yoruldum hahshhshshsh

***

adamlar bagis yapsa suc yapmasa suc, bunlar kafayi yemis

öfff

ne yapsa yaranamıyor bu çocuklar ya… yeter artık cidden bi şeyden de memnun olun. kim bilir bilmediğimiz daha kaç milyarlar verilmiştir

Efendim

BTS kendi ülkesinde de her sene sürekli bağış yapıyor ,bir kere ABD de siyahi ırk için yapmış çok mu ,insanlık adına güzel bir adım atmışlar. İnsan sadece kendi ülkesine bağış yapmaz bizde Filistin , Sudan, Arakan müslümanları vs içinde bağış yapıyoruz ,bir ülkede deprem sel salgın vs oluyorjz bağış ve yardım yapıyoruz. Kaldı ki BTS in ABD de de çok hayranı var. Ayrıca Gğney Kore de cidden çok bağış yapıyorlar , her yaptıkları bağış duyurulmuyor ya da haber olmuyor ,çocuklar zaten genelde gizli tutuyorlar bağışlarını ama bir şekilde bazıları haber oluyor. Korona için vs çok bağış yaptılar ,onu geçtim her… Read more »

Netizen

İyi bir şey yapsalar bile linçleniyorlar.

muffin

eğer zorlamasaydınız bu bağışı da öğrenemeyecektiniz. Kore’ye yapılan bağışların hepsini bildiğinizi mi sanıyorsunuz? sjshddhss fazla komikler ya

...

Bağışları hala idollerin yaptığını sananlar var. İmajlarını düzeltmek adına şirketlerin yaptığı ufak bir oyun bunlar hep.

Adaa

Taktı bu btse

sıkıldım

bunun yorumlarını takmıyorum artık. siz de öyle yapın.çünkü onun kendisine ait bir dünyası var bizim dünyamızdakinden daha farklı şeyler oluyor.doktor dedi kendi haline bırakın gibisinden

who

birine ırkçı diyebilmek için elinde önemli kanıtlar olması lazım ama insanlar bir saç şeklinden ırkçı deyip düzinelerce haber yapıyor yani bu normal de yanlış algıyı düzeltmek için bağış yapmak mı anormal?
bir de demişsin ki şirketler yapıyor bağışı üyelerin şahsi olarak yaptığını da biliyoruz ama senin söylediğin açıdan da düşünsek Bighit’e dedem kazandırmıyor parayı bağış yine BTS’in kazandırdığı paralarla yapılıyor.

Yeni Yazılar