Benzer Yazılar

BTS Jin askerlik zamanı geldiğinde elinden geleni yapacağına söz verdi

BTS Jin askerlik zamanı geldiğinde elinden geleni yapacağına söz verdi

HABER: BTS Jin, “Askere gitmek? Koreli olarak görevim.. Çağırıldığımda elimden geleni yapacağım”

KAYNAK: M+ News via Nate

1. [+3,786, -831] BTS askerlikten muaf olmalı

2. [+3,767, -420] BTS ülkeye Oh Ji Hwan’dan daha çok fayda sağladı, askerlikten muaf tutulmayı hak ediyorlar ㅋㅋ

3. [+2,725, -359] Böyle zamanlarda erkekler için üzülüyorum, onların yerine ben gitmek istiyorum askere. Ah, kabul edip beklemek dışında yapabilecek bir şey yok. Seni destekliyorum!

4. [+291, -34] Erkekler Son Heung Min ya da BTS’in askerden muaf tutulmasını sorun etmez

5. [+286, -29] Muaf tutulma sistemini yeniden düzenleyin ve BTS’e verin. Kimsenin tanımadığı, alakasız konserlerde ödül almış insanlar muaf tutulabiliyor ama tüm dünyanın tanıdığı, dünyaca listelerde 1 numara olmuş bir grup niye muaf tutulamıyor? Haksızlık değil mi?

6. [+261, -22] Ordunun kimin muaf tutulup tutulmayacağını seçmesi zor biliyorum ama bu grubun askere gitmesi ülkeye yarar yerine zarar getirir

7. [+225, -35] BTS’in askerlikten muaf olmasını %100 destekliyorum~!! (Hava kuvvetleri yedeğiyim)

8. [+197, -19] Tüm üyelerin aynı anda askere gitmesini isterdim, verdikleri ara kısalsın diye~

9. [+189, -58] Beatles seviyesinde popülerler, muaf tutulmayı hak ediyorlar

10. [+186, -10] Ah… Oh Ji Hwan gibi biri askerlikten muaf tutuldu ama yabancı ülkelerden çok para kazandıran BTS askere gitmek zorunda… ne kadar aptalca ㅋㅋ

11. [+140, -22] BTS’in muaf olmasına izin veririm

12. [+101, -3] Fandomun ismi ‘Army’, ne ironik..

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+108] Hepsi aynı anda askere gitmeli ve gerçek ‘army’ olmalılar (Army= ordu)

 

Kaynak: Netizenbuzz

45 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kpop

merak etmeyin arkadalar BTS askere gidecek…. siz hiç tatlı canınızı üzmeyin….BTS askere gidecek, popülariteleri azalacak… hiç merak etmeyin o tatlı canınızı üzmeyin…sizin oppalarınızda gidecek merak etmeyin. popülarite azalma durumuna gelirsek, BTS üyeleri daha rahat, özgür ve psikolojik baskıdan uzak olsunlar diye ben popülariteleri azalsın isterim, özellikle sasaengler ve her fısatta onlarla uğraşan, her fırrsatta onlar hakkında yalan yanlış kötü haber yapan medya yüzünden. bir de antiler yüzünden. ya da sözde onları sevip değer veren ama en ufak yanlarında dişi sinek görünce çıldıran, sevgilileri ilişkileri olmasın isteyen manyaklar yüzünden. BTS üyeleri askere gidince bence popülariteleri düşmez, şirket solo albümler yaptırıp, alt… Read more »

SURMEW-BTS

Ay Jin bebeğim içime bi öküz oturdu resmen, bir anda çok üzüldüm, içim acıdı, ben sizi nasıl askere gönderip asker yolu gözleyeceğim,…. 😭 ağlıyorum şuan, neyse.
…siz askere gitmeyi istiyorsunuz ve bu vatani göreviniz, hayırlısıyla inşallah sağ salim gider dönersiniz. Elbette ekonomik olarak ülkenize katkılarınız büyük muaf olsanız çoğu kişi yadırgamaz ama böyle söyleyip sonradan nefret yorumu yapanlar olacaktır. Güney Kore bence askerlik süresini kısaltmalı, ülkedeki bütün erkekler ve bütün mesleki sektörler, şirketler, ticari Kuruluşlar, bilim, teknoloji, eğitim alanı vs için bu uzun süre sorun. Neyse hayırlısıyla inşallah güle güle gidin güle güle dönün.

Mustesna

Şimdi muaf tutulmalarini isteyenler muaf olsalar askerliklerini niye yapmıyorlar derler ki ben zaten askerliklerini yapmaları taraftarıyım. Çünkü özellikle idoller için askerlik biraz olsun tatil gibi oluyordur en azından daha düzenli bir hayatları oluyordur, dinlenmeleri için bir fırsat bence. bts’de bu yoğun çalışmalarına iki yıl küsür ara verseler onlara çok iyi gelir.
Army’ler çok üzülmeyin super junior’ın askerliklerini beklemiş biri olarak zaman su gibi akıp geçiyor. Hem şimdilerde askere giden ünlülerde gördüğüm kadarıyla, askerden fotoğraf paylaşan çok ünlü var çokta ayrı hissetmezsiniz inşallah😊

Fearless

Buna hazır değilim ve asla hazır olamam galiba 😭

Stunnnnn

Hepsi niye aynı anda gitsin çok mantıksız… solo falan çıkarır diğer üyeler.. belki maknae line ve hyung line olarak gidebilirler giderlerse. Ha belki önceden albüm kaydedip 2 yilda hepsi gidip o 2 sene içinde bu albümü yayinlarlar… tabi buna izin var mı ülkelerinde bilmiyorum.

Şaka falan bu halkın bilecegi iş. Baksaniza daha önceden ülkeye katkıdan dolayı muaf tutalanlar olmuş… Bangtan niye olmasın böyle bir durum varsa? Hatta Bangtan olmasında kim olsun artık daha üstü yok bence.. Isterlerse gitmesinler valla benim için her türlü aynı kalacaklar gözümde. Halk layık görüyorsa söz bize düşmez zaten.

KINGBANG

Bir ara bu muhabbet döndü. Yetkililer üyeleri askerden muaf tutacakları konusunda bir fikir ortaya atmışlar fakat BTS üyeleri istememiş , görevleri olduklarını söylemiş. Yani üyelerin kendi muaf tutulmak istememişler. Doğru mu değil mi bilmiyorum fakat.

SURMEW-BTS

Zamanında kongrede siyasi bir adam yani milletvekiliydi sanırım, bir öneri sundu “BTS i askerden muaf tutabiliriz diye, aslında şöyle demiş, klasik müzik sanatçıları, sporcular vs büyük bir başarı elde edince askerden muaf tutuluyorsa BTS gibi kpop idolleri, şarkıcılar vs başarı elde edince neden tutulmasın” ama sonra BTS bu öneriden dolayı baya tepki ve nefret aldı, hem de hiç alakaları yokken kendileri ya da şirket bundan hiç bahsermezken sonra bazı şirketler devlet yetkilileri ile bi toplantıya katıldı, Kpop idolleri, şarkıcılar asker muaf edilebilir mi vs diye BIGHIT bu toplantıya katılmadı ve şirket çocuklar adına açıklama yaptı “BTS üyeleri askerlik görevlerini yerine… Read more »

KINGBANG

Ben bu Korelileri hiçbir zaman anlamayacağım. Askere gitmekten bahsedilince muaf tutmadıkları için yetkililere saydırıyorlar.Muaf tutulacaklarını duyduklarında BTS’e . Garip bir millet

SURMEW-BTS

fırsatçıda çok maalesef, BTS e ne yapsakta nefret yorumu yazsak, ya da ne olsa da BTS ten nefret ettirmeye çalışssak diye bekliyorlar. basın toplantısına bile ”neden skandalınız yok ” diye soru soruyorlar…..

stunnn

aynen öyle

db db

Kendi ülkesinin kuralları nasılsa tabii ki de ona göre hareket edecek. İnşallah zamanı geldiğinde sağ salim gider ve aynı şekilde de geri döner.

Fandom adı ARMY olan bir grubun üyelerini asker olarak görmek beni -ve eminim ki tüm fanları- gururlandırır. Düzgün insanlar olarak kaldıkları sürece her zaman yanlarındayım.

Gülçin Kesir

Jin’in askere gitmesine daha iki sene var çocuk 92li. 90lılar daha bu sene gidiyor. Bu çocukların eminim hazırda albümleri bile vardır. Hadi o olmadı tabi solo çalışmları falan da olucaktır fakat şirketin grubu bölmeden toplu askere göndericeğini, muaf tutulma değil de senede bi indirim yapılıcağını düşünüyorum. Iki sene değilde bir sene yaparlar mesela. Altta konuşan arkadaşlar var fakat bts artık kpop grubu değil bunu bi kabul edelim. Ben army değilim ama başarılarını inkar etmiyorum okulumda ki profesör bile btsi tanıyo ırkçılık konumuzda bts örnek verdi ve adam 80 yaşında. Tanınırlığının ziyadesinde grubun ülkeye kattığı kazançlarda ortada zaman geçtikce bunu etraflıca… Read more »

mel

jin… açma konuyu… gözlerim…

serenay

gitmek isterse desteklerim ama cidden askere gitmelerini istemiyorum. görünüşe göre kimse istemiyor. korede böyle şeyler sorun ama BTS in askere gitmemesini çoğu kişi destekliyor. keşke gitmeseler.

KINGEXO

Bence gitmesi en doğru olan bundan 3 yıl sonra ne olacağını bilemeyiz valla ben bu korelilere güvenmiyorum şimdi burada gelip ‘gitmesin muaf olsunlar’ diyorlar ama hepimiz bunların ne kadar dönek olduğunu biliyoruz. Ileride askere gitmedikleri için sayfa sayfa haber yaparlar. Düzgün bir şekilde askere gidip gelirse hiç kimse ağzını açamaz

DaRa

Sana kesinlikle katılıyor😊 Allah korusun ilerde bisey olsa ay bunlar zaten askeere gitmedi gibi sacma seyler derler 🙄bunlara guven olmaz

Raven

Hayranların canını acıtıyordur kız gruplarına hayranlık yaptığım için o duyguyu bilmiyorum ama sırf dünya starılar diye askerlikten muaf tutulmasına karşıyım ama hepsi bekleyip birlikte gidip dönerlerse olabilir ama Jin ve Jungkook arasında baya bir yaş farkı var neyse hayranlara sabır versin

Selin

Gitsin artık gitsinler bi iki yıl dönmesinler de fandom temizlensin ben onları beklerim eğer sonunda huzur bulacaksak bi de sonunda bu askere gidecek korkusundan da kurtuluruz alt grup olarak takılırlar bi süre gerçi çok var daha böyle şeylere ama

KINGBANG

Ya sen hala bir bebeksin ne askere gitmesi , susar mısın ?

XoXo

Ah konu bts ise nasıl da dönek netizenler.. bir de kız veya kadınlar yazıyor.. çok komikler.. tabiki askere gidecekler..

kpop

çok şükür BTS artık Koreliler tarafından, genel halk tarafından kabul edildi ve nefret yorumlarını uzun süredir görmüyoruz inşallah bu böyle devam ederler ama her kpop idol grubu gibi onlardan nefret edenler ve antileride çoğunlukta, youtube da dislike rekoru kırmaları , haklarında gerizekalıca dedikodu ve nefret yorumlarını görmemiz bunu kanılıyor, yıllarca hem nate, ham naver hem de pann da nefret alan grup çok şükür destek görüyor , şuan muaf tutulsunlar diyen netizenler muaf oldukları an nefret yorumu yapacaklar maalesef. ayrıca ülkelerine büyük ekonomik katkı sağlayan, yurt içi ve yurt dışı büyük başarılar elde eden, milletin gururla bahsettiği bi gruba askere gitmesinler… Read more »

bcn

öffff ağlamayın sürekli şuraya napalim yapmıyorlar seviyorlar çocukların tek bir yanlış hareketi yok demek ki niye bu kadar nefret yorumu bekliyorsunuz??? hoşunuza mi gidiyor nefret görmek sana soracaklar askere gidip gitmeyeceklerini

Miss

Beatles seviyesinde popülerler cümlesine kahkaha atmak için geldim. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Yorumum bu kadar, teşekkürler.

bcn

boş bi insan olunca ben demek istiyorsun yani

DaRa

Bende army im kizmayin ama bts in tam olarak beatles seviyesi oldugunu dusunmuyorum

Stunnnnn

Eee tanıyorsan bunu bilirsin, haklılar hemde çok

stunnn

bak tamda senin bunu yazdığının akşamında yeni bir haber geldi. BTS Persona albümü ile yine Billboard 200 listesine 1.sıradan giriş yaptı. 1996’dan Beatles’dan sonra bir yıldan az sürede üç albümü BB200’de birinci olan ilk grup BTS oldu. (ve bunu İngilizce bile olamayan Korece albümler ile başardılar. 23 seneden, Beatles’dan sonra ilk kez) kahkahana ve küçümsemene devam et BTS kendi müziği ile cevabını çok güzel veriyor 🙂 karma 💁‍♂️

SURMEW-BTS

İMZAMI ATABİLİR MİYİM YAZINA 🙂 ve BTS İMİZ 10,5 AY SÜRE İLE BUNU BAŞARDI YANİ THE BEATLES TAN DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE 🙂 Ayrıca 2019 senesi içinde şuana kadar çıkan albümlerde satış sayısı ile AMERİKA da 4. oldu BTS imiz hem de KORECE ALBÜMLE. İngilizce değil.

Miss

Bu arada karma derken? Ne için bunu söylediniz? Karmadan kastınız nedir? Konuyla yorumunuzun kavramla bir ilgisini kuramadım.

Mevy

Aynen kanka ondan bb200 de 3 kere birinci oldular aynen fjfmjc beatles o dönem de nasılsa bts de bu dönemde öyle… beatles farklı tarz bts farklı tarz a yönelik popülerlik sunuyor ama popülerler 👏🏻😂😂😂 bende sana güldüm yorumum bu kadar teşekkürler. Bir insanın başarılarını küçümsemek küçük insanlarım yapacağı bir şeydir ☝️

mel

haters gonna hate yani diyo ki kuduruklar kudurmaya devammmmm

Miss

Komik buldum güldüm. Hala komik buluyorum ve gülmeye devam ediyorum 😂😂😂😂😂 Beatles’ın çağlar üstü müzik başarısına ve ulusüstü tanınmışlığına bts’in ulaşabilmesi için daha kırk kere kırk fırın ekmek yemesi lazım. Beatles’ın sadece tv ve radyo ile 50 yıllık başarılarıyla bts’in günümüz tenkonolojisi ve ulaşılabilirliği içinde elde ettiği bir iki yıllık başarısını bir saymanız cidden komik. Şartlar aynı değil bir kere. 50 sene sonra bts’in şarkıları hala bilinir ve dinlenir olursa o zaman bu dediğinizde haklı olursunuz. Sokağa çıkın ve bir bts’i bir de beatles’ı tanıyıp tanımadıklarını sorun insanlara. Hangisini bilirler sizce? Her şeyi grubunuza hakaret saymayın. Büyüyün biraz. Şu halinizle… Read more »

Stunnnnn

Buradan bts ergen kızların itici grubu çıkarımını nasıl yaptin? Kimse Beatles olamaz bunun gibi kimse de BTS olamaz. Kimse Beatles kücümsemiyor dikkat et. 1 sene öncenin şartı bile şu an ile bir değil. Bunların hepsi senin küçümsemek için kullandığın bahaneler. Madem öyleydi 23 senedir neden kimse bunları başaramadı?? Milyon tane çok iyi ingilizce anadili olan grup var mesela. Onlar neden başaramadı? Herkesin başarısı kendine has. 50 sene sonra gel bakalım hatırlanacaklar mı, dinlenecekler mi o zaman konuş. Şu an Türkiyede dışarı çık sor bakalım kaç kişi Beatles tanıyor… Siz başarının formülünü yanlış anlamışsınız….. popülerlik değil zaten MÜZİK konuştuğumuz. Ne bileyim “albümlerine… Read more »

Miss

Ya hu siz benim yorumumda neye güldüğümü bile anlamamışsınız ki döşüyorsunuz buraya duyarı. Ben bts’i küçümsemiyorum ki. Bts daha yolun başındaylen beatles ile kıyaslama gafletinde bulunan yoruma gülüyorum. Müzik devleriyle kıyaslanacak ve onları geçecek durumda değiller daha. Bunu bir kabul edin. Bu yorumu bts’e de göstersen onlar da bunu fazla bulur inanın. Bu küçümsemek de değil ayrıca. Kaldı ki ben bts’i sever ve takip ederim. Hayran değilim o ayrı. Fangirllik yapacak yaşı her türlü geçtim. Her şeyi saldırı olarak algılamaktan bir vazgeçin. Gerçekten bts hak ettiği değeri görmeye başladığından beri army’ler oldukça iticileşmeye başladılar ve bu durum bts’den uzaklaşmama sebep… Read more »

Stunnnnn

Ben demek istediğini anladım zaten orayı geçeli çok oldu, sorayım sana sence üslubun nasıl? Ona da bir göz at bence… sen bu şekilde alaycı tavırlarla yazarsan cevapların sert olması kadar normal bir şey yok… sonra gelip buna saldırı dersin, itici Armyler dersin, tapmak dersin, sizin tripleriniz dersin…(buncacik şeyden bu yorumları çıkarmak baya aşırı mesela? Tamamen kafanda oluşan ön yargılar bunlar) sen söylediğin cümlelerin farkında mısın da gelip sana söylenenlere saldırı diyebiliyorsun??? Evet dünya devleriyle kıyaslanacak seviyedeler senin kabul etmemen öyle düşünmemen bunu değiştirmiyor, üzgünüm. Ha senin düşüncendir ayrı. Birde geçmek derken?? Kimsenin amacı kimseyi geçmek değil zaten. Herkes kendine özel.… Read more »

BAY

beatles i sorunca cevap alan kaç kişi ?

michael jackson mı bu grup .. ve şartlar değişti alışşş

sen devam etttt

Deniz

Ne demek muaf tutsunlar ya. Birkaç ay önce bu şekilde haberler çıkınca çok farklı tepki vermişti netizenler ama ne yaptıkları belli değil 😀 Bts üyelerinin de böyle birşeyi kabul edeceğini zannetmiyorum ben zaten. Çifte standart bildiğin bu. Onca insan kariyerinin zirvesinde gitti yaptı askerliğini hala da yapıyorlar yıllarca tamamlanmayan gruplar var, bu yüzden popülerliği azalan. Sektör böyle işliyor işte erkek grupları için, birileri geldi gitti, bts geldi geçecek, yeni gruplar gelecek devamında. Belki nct belki txt itz blackpink bir ton grup var ülkeyi temsil edip gelir sağlayacak olan gelecektede. Topluca gitmeleri saçma olur bir üye eksik geri dönüşte yapabilirler, soloda… Read more »

mery

beatles seviyesi??? yuh arkadaş beatlesı ne sanıyo acaba fkfkfkdkf beatles başka bi seviye , ne bts ne de dünyadan başka bi grup onların seviyesine eş değer sayılamaz.

BAY

Sen yanlışsın gerçekten de artık BEATLES seviyesine geldiler cıkardıkları 3 albüm de 200 de 1 e oturdu bunu zamanın da bır tek beatles yapmıştı. iyi araştır …

Selin

BAY Popülerlikle müziği bir mi tutuyorsun ndodbsoxnspx

mel

bu yorumun popülerlikle ne alakası var @bay kişisi zaten müzikal verilerle yorum yapmış? neden kullanmıyorsunuz beyninizi ya bahsedilen social50de 1.lik almak falan değil ha daha hiç bir korelinin ilk 20sine bile giremediği bb200 listesinde 11 ay içinde üç defa birincilik almaktan bahsediyoruz. bunu bts öncesinde son başarabilen grup the beatlestı. ha stanlediğiniz sanatçılar billboard klasında değildir, takip etmezsiniz ya da bilmezsiniz anlarım ama o zaman da susup oturursunuz böyle saçma aşağılama çalışmalarına girişmezsiniz kendinizi bu cehaletinizle rezil ediyorsunuz

Gözde

Onları askerden muaf tutmak mı? Gerçekten saçmalık! Bu zamana kadar diğer popüler erkek idoller niye askerlik yaptı? Onları muaf tuttular mı? Yoo. BTS de gitsin adam gibi askerlikliğini yapsın.

mel

askerlik yapsalar da 1 numara olacaklar zaten, kudurmaya devam et

queen

Ülkeye giden her 8 turistten 1i bts için gidiyor Bts her yıl koreye milyonlarca dolar kazanç sağlıyor ama diğer hiçbir popüler grup bunu başaramıyor bu yüzden btsin muaf tutulması istenmiş ayrıca Btse muaf tutulma hakkı verilmişti ancak kabul etmediler

aeribaekhyun_ee

BTS’i göndermek istememelerinin sebebi popüler olmaları değil,ülkeye katkı sağlamaları.Bahsettiğin “popüler idoller” Güney Kore’ye,BTS kadar maddi kâr kazandırmışlar mıdır acaba? :)))

Yeni Yazılar