Benzer Yazılar

BTS’in Japonya’daki hayran buluşması tartışmaya sebep oldu

BTS'in Japonya'daki hayran buluşması tartışmaya sebep olduBTS'in Japonya'daki hayran buluşması tartışmaya sebep oldu

HABER: BTS Japonya hayran buluşması tartışması… “Böyle bir zamanda?” vs “Siyasetle ilgisi yok”

KAYNAK: The Fact via Nate

1. [+2,416, -172] Japonya’da para kazanıp ülkemize getirmelerini destekliyorum

2. [+2,267, -169] Ülkeye yen getirmeliler~ niye buna nefret yorumu yapıyorsunuz~~ ㅎㅎ

3. [+1,986, -136] Japonya’yla ilgili her şeye karşı çıkmayalım, bize faydası olan ve olmayan şeyleri hesaplamalıyız. Kore’ye Japon parası girmesi iyi bir şey ㅋㅋㅋ

4. [+95, -12] Ülkeye yen getirmek için Japonya’ya gidiyorlar, bu yüzden hayran buluşmasını destekliyorum.. Tatile gitselerdi fena nefret alırlardı ama para kazanmak için gidiyorlar, destekliyorum. Bahse varım sağcılar da Japon hayranların hayran buluşmasına katıldığını görünce sinirden delirirler, kendi vatandaşlarının Koreli ünlülere hayranlık yapması onları öfkelendirir.. Bu yüzden destekliyorum, gerçi radyoaktiflik beni endişelendiriyor..

5. [+65, -14] Ülkeye yen getirin ㅎㅎ BTS’i destekliyorum~~

6. [+62, -6] Ülkeye yen getirmelerinden mutluyum ama BTS gibi bir dünya starının Japonya’ya gitmesi Japonya’yı güvenli bir yer olarak gösterecek diye korkuyorum

7. [+60, -3] Hayran buluşması umrumda değil, ama ikiyüzlü olmayalım. BTS’in Japonya’da çalışması sorun değilse eğer diğer sanatçılar da bu yüzden nefret almamalı.

8. [+48, -19] Ne ikiyüzlüsünüz ya ㅋㅋㅋ Twice Japonya’da hayran buluşması yapsa deli gibi nefret alırdıㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

9. [+46, -5] BTS “Dokdo Kore’nindir” tarzı bir şey söylese nasıl bir etki yaratırdı düşünsenize..

10. [+41, -13] İnsanlar “BTS ülkeye yen getirdiği için sorun yok” diyor ama Japon sponsorlara ve markalara da para kazandırıyorlar. Gerçekten ülkeye yen getirmek istiyorsanız BTS Kore’de hayran buluşması yapıp Japon hayranları buraya getirmeli. Acınası bir mantığınız var.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+31] “8. [+48, -19] Ne ikiyüzlüsünüz ya ㅋㅋㅋ Twice Japonya’da hayran buluşması yapsa deli gibi nefret alırdıㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ”

Sana bir gönderi attığı için ölüm tehditleri aldı, bu ikiyüzlülüğün kusursuz bir örneği işte.

 

Kaynak: Netizenbuzz

64 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bir Army

Çocuklar Kore markası giydiği için Japonlardan japon markası giydiği için de korelilerden eleştiri nefret alıyor . Japonyada ki hayranlar çocuklar oraya geleceği için çok mutlu zaten daha önce Kore de’de fan buluşması yaptılar.
Bir de NETİZENBUZZ çevirmenlerinin hangi fandoma mensup olduğu çok merak ediyorum bazı haberler var ama çevirilmiyor ana kaynak olan nb haricinde ama bizim fandomla ilgili bir haber olsa anında çeviriliyor . Bilerek mi yapılıyor ? ( https://www.knetizen.com/bigbangs-foreign-fans-are-spreading-fake-translations-that-big-hit-buys-korean-media-to-boycott-yg/ )

Kpop

ben de bu çeviriyi bekledim burada ama gelmedi…

Bir Army

Ben de bekledim ama gelmedi

mel

gerçekten bu haberin çevirisi neden gelmedi

mel

6. [+62, -6] Ülkeye yen getirmelerinden mutluyum ama BTS gibi bir dünya starının Japonya’ya gitmesi Japonya’yı güvenli bir yer olarak gösterecek diye korkuyorum
amma salaksınız ya asıl ben BTS gibi bir dünya starının kore gibi b.ka batmış bir ülkede yaşamına devam etmesinden korkuyorum

bcn

cidden artık siyasetle ünlüleri birbirininden ayrı tutun ya ayrıca sana bi japon bunu yüzünden çok fazla nefret aldı sanki bilmiyormuş gibi davraniyorsunuz ayrıca çocukların kore musterı haziranin başında yapıldı ve kore japonya tarihleri resmen yılın başinda açıklandı ne yapsınlar böyle bi sıkıntı var diye oradaki hayranları yapılan harcamayı bırakıp iptal mi etsinler o kadar da değil sonuçta arkada bi ekip ve şirket var kimse koru korüne bir şeyleri iptal etmez. ayrıca sürekli o nefret alıyor bts niye almıyor tavırlarınızdan da sıkıldım olumlu yorum alalı en fazla 3 yıl olmuştur ondan önceki haberlere gidip bakarsanız neyin ne olduğunu görürsünüz sürekli benim… Read more »

bcn

sana japon derken şunu söylemek istiyorum ilk cadı avı japon üyelere yapılır zaten direkt sanayi hedef almaları da bundan kaynaklanıyor

Mevy

Artık bu tür haberler sıktı ama… hiçbir grubun bu tür haberlerden dolayı nefret almasını istemiyorum

Mevy

Gruplarınız nefret alıyor bts almıyor diye ili yüzlü oluyorlar ama sizde öylesiniz… burada bts de almasın diyorsunuz ama bts nefret alsa sevineceksiniz

KINGEXO

BTS’e hiçbir sözüm yok hatta burada beni bilen bilir fandoma girmeme çok az kaldığını söylemiştim. Sözüm ikiyüzlü netizenlere daha 2 hafta önce SM sanatçıları toplu bir şekilde japonya’ya gittiğinde (konser için) demedikleri kalmamıştı giden bütün grup üyeleri tek tek nefret yorumu aldı çok değil geçtiğimiz aylarda Sana yaptığı paylaşım yüzünden gereksiz linç yemişti. Şimdi değişen şey ne? BTS nefreti hak etmiyor başarılarını dünyanın her yerinde duyurmaları çok güzel ama diğer gruplarda nefreti hak etmiyor. Iki yüzlü olmayın japonyaya gitmeleri sorun değil müzik sektörüne siyaseti karıştıran aptal insanlar ikiyüzlü olmaktan çekinmiyor bu çok iğrenç.

İSYAN EDIYORUM ARTIK 🥶

Biri çini desteklediği için nefret alir diğeri japonyayı desteklediği icin diğeri koreli olduğu için cidden ırkçılık yapmadan duramıyacaklar mı ?

Hoşt ulan

Sen git japonlara ırkçılık yap hiç bi suçu olmamalarına rağmen japon idolleri boykot et sonra japon parası getir de bu ne ya insanda biraz gurur olur be

aRMyley

Grubumun adının sürekli Japonya/Güney Kore siyaseti içerisinde geçirilmesinden rahatsızlık duyuyorum. Fazlaca karalama ya da olumsuz haberler çıkarmanız BTS’in Japon müzik sektöründeki başarılarını asla kısıtlamıyor. Bunu Lights/Boy With Luv’un verilerine bakarak kolayca anlayabilirsiniz. BTS’i bir daha bu şekilde anmamanız dileğiyle.

İğrençlik

şunu söylemek çok mu zor.. BTS adına çok mutlu oldum, Japonya ya gidecekleri için nefret almamaları çok güzel bi şey, inşallah diğer gruplar ve solo şarkıcılarda almaz, olması gereken bu vs… bu arada BTS in nefret almasını bekleyenler merak etmeyin, yukarıdaki yorumlar binlerce yorumlardan sadece bir kaçı ve nefret söylemi yapanlara karşılık BTS i korumak adına yapılan karşıt yorumlar, ayrıca BTS antileri ASYA d ada Kore de de Japonya da da ululararası alandada çok, buradaki , twitterda ve instagramdaki yorumlardan belli… ”BTS neden nefret yorumu almıyor” demekete bi nefret yorumu, resmen gözünüz dönmüş şekilde nefret yorumu bekliyorsunuz, BTS çıkış yaptığından… Read more »

elena

o zaman bende japon idollerin korede çalışıp won kazanmasına destek oluyorum
(ırkçılık yapan birisi değilim sadece yorumlara gönderme olarak yaptım çünkü koreliler japonyalı idollere sövüp duruyorlar)

Betüş

Uzakdoğu da siyasi açıdan baya karmaşık bir yermiş onu iyice anladım .Çin , japonya ,Kuzey Kore , Güney Kore … Sürekli birşeyler oluyor

db db

🔴🔴Her yerde kaos varken herkes birbirini yerken çocuklar tatilde sakin sakin takılıyorlar diye siz de kendinizi yemeyin. Yaptığınız nefret yorumlarıyla oturur kalırsınız.🔴🔴

lala

6. [+62, -6] Ülkeye yen getirmelerinden mutluyum ama BTS gibi bir dünya starının Japonya’ya gitmesi Japonya’yı güvenli bir yer olarak gösterecek diye korkuyorum
Gören de Hondurasta bir hapishane ziyaret edecekler sanır ne bu show hfkdkssj Japonyanın güvenli bir yer olduğunu düşünmemiz için BTS’e mi ihtiyaç var? DNA’m %98~%99 oranında korelilerle aynı olduğu için çok utanıyorum..

Ayla

Tahmini ne zaman sanatçıları siyasete bulaştırmaktan vazgeçersiniz ? Bu çocukların Dünya barışını istediklerini kendi ülkeleri hariç herkes biliyor , bir salın artık .

SURMEW-BTS

ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar nasıl ki dünyada her devlette, birbirleri ile sözde kavgalı olan milletler, halklar, ırklar, farklı dine sahip kişiler toplum içerisinde birlikte huzurlu ve uyumlu bir şekilde yaşarken siyasiler ortalığı karıştırıp bulandırıyorsa ASYA da durum bu… ÇİN, KORE, JAPONYA vs geçmişte çok büyük savaşlar yaşayıp birbirleriyle kötü bi geçmişleri olsa da halk şuan birlikte yaşayabiliyor, birbirlerinin ülkelerine gidiyorlar, birbirlerinin ürünlerini kullanıyorlar, birbirleriyle evleniyorlar, iş ortaklıkları oluyor, ticaret yapıyorlar, birbirlerinin ülkesinde iş bulup çalışıyorlar vs ve zaten KORE-ÇİN-JAPONYA ekonomik iş birliği var… ama ne zamanki bazılarının çıkarları çatışıyor birileri ortalığı bulandırıyor ve sağcı aşırı milliyetçi bağnaz kişiler bunu kullanıyor…… Read more »

mono

Bangtanı siyasetinizden uzak tutun

:D?

Ünlüleri siyasete karıştırmaktan vazgeçin artık. Hiçbir idol Japonya yüzünden nefret almayı hak etmiyor. En başından beri sektörünüzün büyümesini japonlara borçlusunuz. Oradan o kadar para kazandıktan sonra simdi bir olay oldu diye cadı avı yapıyorsunuz, anlam veremiyorum.

Feride

Ben Japon olsam kesinlikle Kpop fanligi yapmazdım herhangi bir grup için. O kadar itici su Koreliler adamlar onları sevindirmek istemem yani.

Wth

10. [+41, -13] İnsanlar “BTS ülkeye yen getirdiği için sorun yok” diyor ama Japon sponsorlara ve markalara da para kazandırıyorlar. Gerçekten ülkeye yen getirmek istiyorsanız BTS Kore’de hayran buluşması yapıp Japon hayranları buraya getirmeli. Acınası bir mantığınız var.

Bak bu kesinlikle çok doğru. Demek ki oradaki cahil insanlarla buradaki siyaset fanatikliği yapan cahillerin hiçbir farkı yok. Orada yapılan hayran buluşması Kore’ye 1 yen bile kazandırmaz akslflglv şaka mı bunlar

Wth

Turizmden bir gram anlamıyorlar aslsldlflşdfl bu yüzden ülkeler dünya turnuvaları gibi etkinlikleri ülkelerine getirmek için canla başla çalışıyorlar, bir organizasyonun o ülkede yapılması oraya turistlerin gelmesi demek, otelinden tut yiyeceğine, alışverişine kadar bir ton maddi destek demek. Sen başka ülkede etkinlik düzenlendiğinde ülkene gelecek parayı zaten ülken 1 dakikada falan kazanıyordur, hiç ihtiyaç yok yani. Nereden bakmak istiyorlarsa oradan bakıyorlar ve bu acayip c a h i l c e.

Kpop

amaç fanlarla buluşmak ve müzik endüstrisinin en büyük 2. marketi Japonya ve Japonya da da çok fazla fan var ve şirketler oradaki hayranlarda sanatçıları ile buluşsun diye onların ülkesinde yapıyor ve şirketlerde çok kar ediyor.. Kore de zaten fan buluşması düzenlediler ve Japonya da ki her fan Koreye gelemez, uçak paraı, otel parası ve bilet alma şansıda düşük.

Wth

Bu doğru zaten benim bahsetmek istediğim şey kore yorumlarındaki düşünce yapısıyla alakalıydı.

Bir sürü dislike almışım lol

Kpop

Kore yorumlarında zaten en dikkat çekici, uluslararası fanlar arasında da en tartışma yapacak ortalığı bulandıracak yorumları seçiyorlar. Dislike a gelince, aslında eksilenecek yorum yapmamışsınız ama insanlar kendileriyle zıt fikirli olanı ya da yanlış anlaşılacak şeyleri eksiliyorlar maalesef, kafanıza takmayınız. Bazıları da zevkine eksiliyor, sevmedikleri yorumcuları da hep eksiliyorlar. Ya da çok sevdikleri Kore ya da sevdikleri Koreli gruplar ve şirketler eleştirilince eksilerler kafaya takmayın. Japonya da fan buluşması yapma olayında elbette oradaki sponsorlar da para kazanıyor ama Japon fanın Koreye gelmesi zor gene de grup ve şirket para kazanıp o parayı illaki Kore ekonomisinde harcayacaktır ve Koreli sponsorda kazanacaktır yani… Read more »

GirlsLikeSunset

[+2,416, -172] Japonya’da para kazanıp ülkemize getirmelerini destekliyorum

Ama TWICE’ın Japon üyeleri de ülkenize para kazandırıyor. Onları etmediğiniz hakaret kalmadı. Kesinlikle BTS eleştiri alsın falan demiyorum ama iki TWICE BTS’ten sonra ülkeye en çok kazandıran ikinci sanatçı olmasına rağmen TWICE’ın Japon üyelerine gelen linçler sinirimi bozuyor

Kpop

bunların nefret yorumları asla bitmez , it ulur kervan yürür.. boşverin TWICE herşekilde para kazanmaya devam ediyor zaten…iki ülkedeki etkinliklerinide devam ettiriyor…onlar havlamaya devame tsin..

Stunnnnn

Zaten Japonya konusunda bi Twice bi BTS hakkinda haber yapıp duruyorlar…. herkes gidiyor ama bu ikisi batıyor netizenlere. Bangtan hakkında haber yapacak dünya kadar konu var ama sürekli Japonya meselelerini haber yapıyorlar durduk yere… çok sinir bozucu.

SUNMİ

İşte bu yüzden siyaseti her şeyle ilişkilendiremezsiniz onlar ünlüler ve işleri bu, para kazanmaları lazım bunu da promosyonlarla yapacaklar o yüzden sadece susun

Yılgın

Japonlar sayesinde dünyanın parasını kaldırdınız bu ne nankörlük niye gruplara nefret yorumu yapıyorsunuz tamam Bts sevdiğiniz için Bts e laf atmıyorsunuz ama diğer gruplara da yüklenilmemeli

mono

Aynen öyle

falan

ülkenize para getirmek için japonya’ya gitmiyorlar paralarını kazanmak için ülke ülke dolaşıp hayranların ayağına gidiyorlar işlerini yapıyorlar, KENDİ işlerini yaparken ülkeye fayda amacı olmadan bile ülkelerine fayda sağlayacak kadar güçlüler

Jean-Baptiste

Koreliler dünyanın en ikiyüzlü ırkı. BTS nefret alsın istemem elbette ama Japonlardan nefret edip onların üzerinden para kazanmaya çalışmaları bence omurgasızlık

rpmn

Mr. Seo
BTS dünyanın en balon grubu. Vokalleri berbat, her şeyleri çalıntı. Tipleri bir şeye benzemiyor. Hepsi kişiliklerini gizleyip melek gibi davranıyorlar komik. RM şimdi feminist gibi davranıyor ama joke gibi iğrenç bir şarkı yazmış bir adam. Popülerlik uğruna tarzlarını da değiştirdiler. Hip hop yapan sistem eleştiren grup gitti. Salak salak aşk şarkıları yapıp bebeleri sevindiriyorlar. Kendileride çocuk gibi davranıyor zaten.

sende de var sanki biraz ikiyüzlülük?? kusura bakma bts nefret alsın istemem falan diyince bu yorumun geldi aklıma

ClarryRiddle

Oo kral bu baya iyiymiş

SURMEW-BTS

olur mu canım ne nefret etmesi bu onun ”kendi özgür düşüncesi” ”kendi fikirlerini belirtmiş” ”aaa insanların düşüncelerini belirtmek suç mu?”… vs vs…bir yığın hakaret sıralarlar, nefret yorumu yaparlar ama neymiş…. kendi düşüncelerini belirtmişler sadece yok efendim ”ARMY insanların farklı düşüncelerine saygı duymuyormuş” ”eleştiri kaldıramıyormuş” ”eleştiri yapamayacaklarmış..”’

Jean-Baptiste

Burada BTS hakkında iyi ya da kötü bir şey söylemedim ki. Alakaya maydonoz nefret kusuyorsunuz. Yorumumu ezberlemen hoşuma gitti. Aferim

rpmn

acaba sen kimsin köy peyniri yorumunu ezberlemişim kıyamam sen gercek hayatta da böyle mi avutuyosun kendini ndjdddjddjnde

ClarryRiddle

İkiyüzlü senin soyadın galiba

Multifannnndom

Gerçekten ikiyüzlülüğün daniskası Japonyayla olan siyasi sorunlar yüzünden japon idollerin gruplarından ayrılmaları için elinden geleni yapan netizenler şimdide bize yen getirin diyo üzgünüm ama sektörde ayrımcılık var bunu Twice, Blackpink veya Exo yapsa demediklerini bırakmazlardı(sözüm BTS’ e değil netizenlere gelip duyar kasmayın)

db db

Yorumları oku da gel. Sırf BTS’e nefret kusacağız diye de çabalamayın!!
🔴 https://netizenturkey.net/hayranlar-sm-idollerini-sm-town-tokyo-konserine-yolcu-etmek-icin-havaalanindaydi/

Nabongun jichuya verdiği tavşan

Exoya laf dememişler ama bu durumda Twice , Blackpink, GOT7, Seventeen, Monsta X olsa demediklerini bırakmazdı erkek ve ünlü olan idolleri hiç bi zaman linçlemedi netizenler olan kız idollere ve BTS EXO seviyesinde olamayan erkek gruplarına oluyo

db db

Sizin amacınız belli: BTS nefret alsın. Şimdi burada boşuna duyar kasmaya çalışmayın lütfen.

Hena

Koreliler bu durumu bu kadar üsteliyor Japonya bu durumu takmıyor bile 😂😂

Herneyse

. [+48, -19] Ne ikiyüzlüsünüz ya ㅋㅋㅋ Twice Japonya’da hayran buluşması yapsa deli gibi nefret alırdıㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

balrimnyk

ya army’im ama başka grup gitse kesin neler derlerdi gerçekten ikiyüzlüler

Kpop

Army im ama bla bla…. Şu army im ama gibi laflar edenlere, multifandom olanlara ve eskiden army idim diyenlere asla güvenmeyeceksin…. Çünkü objektif olamıyorlar ve doğru olanı yapamıyorlar..

Aşağıda arkadaş SM grupları Japonya da SM TOWN konseri vermeye giderken ki yapılan yorumları yazmışlar aynı buradaki gibi “gidin yen getirin” vs gibi destekleyici yorumlar yazmışlar. Bilmeden konuşmayın yani.

balrimnyk

ya kes sesini sana inandırmak zorunda mıyım gelmiş boş yapıyorsun exo’da fazlasıyla popüler başka ünlüler koreden japonyaya giderken yazılan yorumlara hiç bakmıyorsun herhalde

arcelia marcee

bts ve onları yere göğe sığdıramayan hayranlarını gerçekten sevemiyorum, bunu başka grup yapsa demediğiniz kalmaz ama bts yapınca ”para getirecek!! oppam!!” falan oluyorsunuz. ne iğrençsiniz.

Bir Army

İğrenç olan senin kalbin bence ..Sana’ya destek olan bir çok Army yorumu gördüm ama tabi işinize gelince görmezssiniz bunu

Sanane olm

@Bir Army o kişinin once olduğu nerden biliyosun çünkü biz once’lar sana’ya destek olan herkese teşekkür etmiştik

arcelia marcee

bunun benim kalbimle yahut kişiliğimle ilgili olduğunu zannetmiyorum. görüşüm bu şekilde. her şeyi sevmek, her şeyi desteklemek zorunda değilim. genel olarak gördüğüm bir şeydi, yazmak istedim. beni bilmeden böyle şeyler yazman biraz saçma. yine de ben nasıl vakit ayırıp sana cevap verdiysem, sen de vaktini ayırıp kendi yorumunu belirttiğin için teşekkür ederim.

Bir Army

Bizi bilmeden iğrençsiniz yazmasını biliyorsunuz ama sizce de yaptığınız iki yüzlüce değil mi ? Size sevmek zorundasınız diye bir şey demedim kimse kimseyi sevmek zorunda değil zaten..

arcelia marcee

istersen yazdığım şeyi bir kez daha oku. kendi grubunu yukarılara taşıyıp koz kondurmayan ve doğru/yanlış her şeyini destekleyen, konu diğer gruplar olunca yere gömen kişilereydi. daha doğrusu, böyle davranan bts hayranlarınaydı. genelleme yapmadım. ”bts ve onları yere göğe sığdıramayan hayranlarını gerçekten sevemiyorum.” teşekkür ederim.

Bir Army

Yazdığınızı tekrar okuyorum ama hala öyle geliyor neyse bu konuda uzlaşıya varamayacağız size iyi günler .

bcn

abi sizin kafanız mi güzel ya nerden biliyorsun bu yorumları hayranların yaptığını iyice siyirdiniz olayın şeyini çıkarmaya başladınız. geçen başka bi Japonya olayında da para getirecek oppalarim unnilerim diyorlardı orda hiç ikiyüzlülük!!!!!! iğrençlik!!!! olmuyordu nefret etmek için nefret etmeyin be vallahi komik oluyorsunuz

arcelia marcee

nefret etmek için nefret etmiyorum. bunu tekrarlamak çok yorucu ancak yazacağım; sevme zorunluluğum yok. nefret de etmiyorum keza, sevmiyorum sadece. bana uymuyorlar. gözüme çarpan bir şeyi yazdım, kendi görüşümü de ekledim. bu konuda özgürüm ne de olsa. benim gibi sen de vaktini ayırıp cevapladığın için sana teşekkür ediyorum.

db db

Yorumları oku da gel🔻
https://netizenturkey.net/hayranlar-sm-idollerini-sm-town-tokyo-konserine-yolcu-etmek-icin-havaalanindaydi/

Kpop

Kore halkı SM sanatçılarını da aynı şekilde desteklediler. Ülkeye YEN getirin dediler.

Yoloyoloyo

Bu tipler her fandomda var. Kendi ‘oppaları,unnileri’ yapınca suç olmuyor ama başkaları yapınca suç oluyor. Bunun gibi örnekleri çok gördük, merak etme. Yani bu sadece A.R.M.Y’ye özel bir şey değil. En baskın A.R.M.Y de falan deme, her fandomda gereksiz şekilde fazlalık var bunlarda.

arcelia marcee

bunun sadece bts hayranlarına özel olmadığının gayet farkındayım. en baskın hayran grubu demedim, sadece bu hayran grubuna özel de demedim. öyle bir düşünce içinde de değilim. sadece, bu bir bts haberi. inan başka gruplara haksızlık yapıldığı düşüncesi içindeysem o tarz haberlerin altına da görüş belirten yorumlarımı bırakıyorum. sadece bts’e özel değil. ha severim ya da sevmem, bu benim dışımda kimseyi alakadar etmez. ilgin ve cevabın için teşekkür ediyorum.

Yeni Yazılar