Benzer Yazılar

CBS ‘Sunday Morning’ BTS röportajında Güney Kore haritası gösterdi

CBS 'Sunday Morning' BTS röportajında Güney Kore haritası gösterdi

Netizenler haritada ‘Japon Denizi’ yazmasına takılmışlar. Güney Kore’de bu denizin adı ‘Doğu Deniz’miş, ‘Japon Denizi’ demiyorlarmış.

HABER: Amerika’nın CBS ‘Sunday Morning’ BTS röportajı hayal kırıklığına uğrattı

KAYNAK: Ilgan Sports via Nate

1. [+628, -23] BTS’in rahatsız olduğu yüz ifadelerinden belli.. Duygularını belli etmeleri hoşuma gidiyor!!

2. [+610, -21] BTS kötü hissetmiş olmalı. Sunday Morning haritadaki Japon Denizini silip özür dilemeli ve Doğu Deniz olarak düzeltmeli!

3. [+590, -32] Bahse varım bilerek Japon Denizi yazmışlardır. Bir Asyalı grubun bu kadar popüler olmasına sinirlenip onları küçümsemek istediler.

4. [+70, -0] Gerçekten şu anda başarılı ilerleyen bir grupla dağılmaları hakkında mı konuştular?

5. [+63, -4] ㅋㅋ Bu haritaya gerek var mıydı??? BTS’in ülkesini haritada göstermelerine gerek var mıydı? ㅋㅋㅋㅋㅋ Japonya uzun zamandır böyle şeyleri manipüle ediyor, bunun arkasındalar mı acaba ㅡㅡ

6. [+48, -0] Ne kalitesiz sorular. Hazır değilseniz niye meşgul insanları röportaja çağırdınız?

7. [+41, -1] Dağılma hakkında sorular sormaları kaba geldi

8. [+38, -0] Japon Denizi? ㅡ.ㅡ Armyler, bunun üzerine çalışalım, yanlışı düzeltmeliyiz.

9. [+32, -9] En azından denizin ismini de yazmalılardı, kavgalı bir bölge sonuçta

10. [+25, -1] Bilerek yaptıklarını düşünmüyorum, dünyadaki haritaların %80-90’ında hala Japon Denizi yazıyor. Google’da bile öyle yazıyor. Bu insanlar da bir farklılık olduğunu düşünmemiştir. Bilerek yaptılar demek aşırı tepki vermek olur. Birini suçlayacaksanız bizim diplomasimizi suçlayın, insanların Doğu Deniz’i Japon Denizi olarak işaretlemesine izin verdik, bu konuda hiçbir şey yapmadık.

11. [+25, -0] Soruları BTS’e karşı da düşüncesizce gibiydi

12. [+11, -3] Tüm dünyada en çok bakılan harita hangisi sizce? Tabii ki Google’ınki. Google’da bile Doğu Deniz ‘Japon Denizi’ olarak yazılmış. Google bile böyle yazmışken niye bu adamları suçluyorsunuz ㅋㅋㅋ nereden bileceklerdi? Buna izin verdiği için bizim hükümetimiz suçlu.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+291] “3. [+590, -32] Bahse varım bilerek Japon Denizi yazmışlardır. Bir Asyalı grubun bu kadar popüler olmasına sinirlenip onları küçümsemek istediler.”

Gerçekten kasten yapıldığını düşünmüyorum.. sfdsfds

 

Kaynak: Netizenbuzz

14 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGBANG

8. [+38, -0] Japon Denizi? ㅡ.ㅡ Armyler, bunun üzerine çalışalım, yanlışı düzeltmeliyiz.

Bunlarda ARMY’leri siyasi güç bellediler. BTS Güney Koreli diye sürekli onları savunacakmışız gibi bir hava vermiyorlar mı? Daha öncede birçok haberde bu tarz şeylerle karşılaştım aklıma takıldı. Fandom adı ARMY diye gerçek bir ordu olduğumuzu felan mı sanıyorlar acaba

Google

Bir army olarak söylüyorum ki BANANE 😀 kendi ülkemin siyasi sorunları benim için yeterli . İster japon yazsınlar , ister Kore , ister çin .

ikonik

NİYE harita kullanma gereği duyulmuş ki? mesela en azından Seul’u filan arkaplan olarak kullanabilirlerdi harita da ne bilim yani?

Rin

İyi de Güney Kore ve birkaç Güney Doğu Asya ülkesi hariç oraya Japon Denizi deniliyor. Çok abarttını artık -_-

db db

Türkiye’de bile geçmiş lise kitaplarında ‘Japon Denizi’ deniyordu (tabii şu an ne deniyor bilmiyorum). Bize de coğrafya derslerinde bu şekilde öğretilmişti. Şaşırdım açıkçası.
Bu kanal bilerek yaptıysa hiç hoş değil.
Aslında BTS ile röportaj yaparken neden böyle bir haritaya ihtiyaç duydularını da bilmiyorum??

bLiNk

Suanda da Japon Denizi yaziyor.

yummix

Sıkıntılı bir konu olabilir ama ben de bilerek yapılmadığını düşünüyorum.

Sinem

O kadar rekor kıran BTS var ve sizin paylaştığınız?.. Hayal kıkılığı..

SURMEW-BTS

bence de kasten yapılmamıştır, elbette Korelilerin hassasiyetini anlıyorum, aşırı milliyetçi bi ırk ve geçmişte Japonlardan çok çektiler. ve sunucunun BTS e ”Gelecekleriyle ilgili soru sorması da” bence onları rahatsız etmek için değildi, sonuçta günümüzde eninde sonunda ileride ayrılıp başka şeyler yapan, solo işler yapan grup çok ama ben BTS in BIGHIT le kalıp hep sonuna kadar BTS oalrak kalacaklarını düşünüyorum ama yaşları ilerleyince yaptıkları iş şuan fiziksel ve zihinsel olarak çok yoğun ve zor olduğu için daha az albüm çıkaracaklardır, yılda 2-3 yerine 1 dönüş olacaktır, ya da 2 yılda 1 ama şuan bunun çin erken zaten çocuklar ”şuan anın… Read more »

lol

10. yorumun alnını öpmek istiyorum tüm dünya ne diyorsa onlarda onu yazmış işte

LOL

Bizim Kuzey Kıbrıs ı onlar hep Cpyrus yapıp Güneye bağlı gibi gösteriyor.. ülkenizin hassas olmasını anlarım da başka ülkeler dünyanın tanıdığı ada bakıyor genelde.. Japonlar ile Amerikalıların arası çok iyi tabiki Japon denizi diyecekler. 😒

KINGEXO

Bu kadar hassas olayın ya ufak bir sorunu bu kadar büyütmeye ne gerek var ki

Stunnnnn

Adamlar her gün dehşet başarılara imza atıyor bir sürü şey yaşıyoruz netizenbuzz’un haberini yaptığı şeye bakdjakakskaak kılı kırk yarıyorlar gerçekten 😂

bLiNk

Niye bu kadar kasmışlar anlamadim.Atlaslarda falan hep Japon denizi yaziyor.Amerikali adam sizin dogu denizi dediginizi nereden bilicek.Ve ayrica bence Bts o kadar da rahatsiz gozukmuyor.Rahatsiz olunacak bir durum degil bence.

Yeni Yazılar