CBX Bile Katılmadığı Halde Neden Bir Basın Toplantısı Düzenlediler?

17

Yazar: Gazeteci Kang Dayoon

CBX, dün CBX olmadan bir basın toplantısı düzenledi. Ancak, geriye çok sayıda soru işareti bıraktı. Neden? Neden şimdi? Neden böyle?

EXO CBX’in ajansı INB100, SM Entertainment’ı aldatıcı anlaşmalar yapmakla suçlamak için ayın 10’unda Seul Jung-gu’daki Shilla Hotel’in Youngbin Salonu’nda acil bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına p_Arc Group Başkanı Cha Ga-won; INB100 CEO’su Kim Dongjoon; ve INB100 ve CBX’i temsilen avukat Lee Jaehak katıldı.

CBX’in acil durum basın toplantısı sırasında sürekli olarak EXO ve EXO hayranlarından bahsedildi. Ancak, acil durum basın toplantısı sırasında diğer EXO üyelerinin durumlarını da göz önünde bulundurdukları anlaşılıyor. SM En’t daha önce yaptığı açıklamada, “İçerik kanıtını içeren resmi belgeyi aldıktan sonra, EXO üyelerinin, özellikle de şu anda solo albümlerini, konserlerini ve diğer projelerini aktif olarak tanıtan D.O, Chen ve Suho’nun faaliyetlerine müdahale etmekten kaçınmak için konuyu daha fazla takip etmemeye karar verdik.” demişti.

Muhabirler sadece işlerini yapıyor ve eğer Suho ve D.O.’nun diğer EXO üyelerinin sorunlarını anlaması bekleniyorsa, peki ya diğer sanatçılar? Acil durum basın toplantısıyla aynı gün, Cignature grubu beşinci EP’leri ‘Sweetie but Saltie’ için saat 14:00’te bir gösteri düzenledi. Acil durum basın toplantısıyla aynı saatte, saat 16:00’da, Everglow beşinci single albümleri ‘Zombie’ için bir gösteri düzenledi.

Hem Cignature hem de Everglow on ay sonra yeni albümlerini yayınlıyordu. Ancak, CBX’in acil basın toplantısı bildirimi nedeniyle, birçok muhabir hangi etkinliğe katılacaklarını seçmek zorunda kaldı. “Acil basın toplantısı” ismi kaçınılmaz olarak dikkatleri CBX’e çekti. Cignature’ün gösterisi saat 14:00’te yapılmasına rağmen, birçok muhabir acil basın toplantısının yapıldığı yerden yaklaşık 30 dakika uzakta olduğu için gösteriye katılmaktan vazgeçti. Everglow için durum daha da kötüydü, zira gösterileri acil durum basın toplantısıyla tam olarak aynı saatte düzenlenmişti.

Basın toplantısı sona erdikten ve Başkan Cha ile CEO Kim ayrıldıktan sonra, birçok muhabir avukat Lee’yi soru yağmuruna tuttu. Ancak Lee’nin verdiği tek yanıt, “Müvekkillerimin huzurunda cevap vermem gerekiyor. İlave sorularınız olursa, uygun kanal aracılığıyla tek seferde yanıtlayacağım”, ‘Müvekkillerim burada olmadığı için yorum yapmaktan kaçınmak zorundayım’ ve ‘Daha sonra kanal aracılığıyla yanıt vereceğiz’ gibi temkinli ifadeler kullandı.

Basın toplantısı sırasında okunan açıklamanın ayrıca dağıtılıp dağıtılmayacağı sorusuna INB100 “Yakında” yanıtını verdi. Acil durum basın toplantısında okunan açıklama daha sonra saat 8:24’te dağıtıldı. Acil durum basın toplantısı sona erdikten sonra, SM Ent. açıklamasını saat 18:46’da yayınladı. INB100’ün “kanal” ile ilgili cevabı henüz alınmadı.

  1. Mümkün olan her şekilde baş belası oldular.

2. Lütfen Everglow’un klibine bir göz atın.

3. Everglow’un geri dönüş yaptığını bilmiyordum. Şarkıları nasıl??

4. Muhabirler ‘acil’ basın toplantısı yüzünden planlarını iptal etti. Ne karmaşa ama.

5. Ne rahatsız edici bir durum.

6. Acil basın toplantısına değecek bir şey bile değildi, sadece sorun yarattı.

7. Eylemleri HYBE’ninkine benziyor…

8. Bu yüzden gazeteciler kızgındı ve neden aynı konu için tekrar basın toplantısı düzenlediklerini sordular.

9. Vay be… Diğer gruplar için ne büyük bir sıkıntı ㅠㅠㅠㅠㅠ

10. Everglow’a yazık ya ㅠㅠㅠㅠ

11. Millet, Everglow’un yeni şarkısını dinleyin. Çok iyi.

12. Bu Cignature’ün son geri dönüşü olabilir ama ㅠㅠ

13. Başkalarını düşünmekten gerçekten yoksunlar.

14. Everglow’un geri dönüşünden bu yana çok uzun zaman geçti, değil mi? ㅠㅠㅠㅠ Her iki grubu da seviyorum, bu yüzden şarkılarını dinleyeceğim ㅠㅠㅠㅠ

15. Ne can sıkıcı ama. Basın toplantısının hiçbir önemi yoktu zaten. Sadece dikkat çekmek istediler.

K: pannatic

 

Önceki İçerikExo’nun Tam Grup Faaliyetleri Fiilen İptal Edildi
Sonraki İçerikByeon Wooseok, Harper’s Bazaar İçin Kapak Yıldızı Oldu
Subscribe
Bildir
guest
17 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments