Exo’nun Tam Grup Faaliyetleri Fiilen İptal Edildi

22

CBX’İN AVUKATI “EXO’NUN TAM GRUP FAALİYETLERİNİN İPTAL EDİLMESİ HAKKINDA Kİ SÖYLENTİLER GERÇEK DEĞİL, SM İLE AYRI SÖZLEŞME YAPILMIŞTI”

 

 

CBX(Chen, Baekhyun, Xiumin)’in yasal temsilcisi, EXO’nun tüm grup faaliyetlerinin iptal edildiğine dair raporların yanlış olduğunu doğrudan belirtti.

Ayın 11’inde, CBX’in ajansı INB100’ü temsil eden LIN hukuk firmasından avukat Lee Jae-hak, 10Asia’ya şunları söyledi: “Rapordan önce herhangi bir tartışma yoktu. EXO’nun tüm grup faaliyetlerinin iptal edildiği iddiası doğru değil”

Avukat Lee ayrıca şunu açıkladı: “EXO’nun tam grup faaliyetleri SM ile ayrı bir sözleşme kapsamında yürütüldü. Dünkü basın toplantısında yerleşim sorunları gibi gündeme getirilen konuların tümü bireysel faaliyetlerle ilgilidir ve grup faaliyetlerinin iptali ile bağlantılı değildir.

O günün erken saatlerinde bir medya kuruluşu, SM Entertainment’ın (bundan sonra SM olarak anılacaktır) CBX’in ajansı INB100’e açtığı davanın ardından EXO’nun tüm grup faaliyetlerinin fiilen iptal edildiğini bildirdi.

 

1. Bu hızla devam et aslan parçası

2. Albümlerini yayınlayan SM’di. Tabii ki sözleşmeyi ihlal etmeleri halinde albümü artık yayınlayamayacaklar. Bu bir şaka mı?

3. SM kontratıyla istediğini yapabilir

4. Lanet olsunㅋㅋㅋㅋㅋㅋ tüm bu karmaşadan sonraㅠ hala EXO ile promosyon yapmak istiyorlar gibi görünüyorㅋㅋㅋㅋ

5. Buna bir EXO hayranı olarak bakamam, kahretsin

6. SM’e dava açacaklarını ve aleyhinde basın toplantısı yapacaklarını söyleyip ardından SM ile grup faaliyetlerinin ayrı meseleler olduğunu iddia etmek nasıl bir mantık? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. Herkes sözleşmelerin ayrı olduğunu biliyor ama fanların bu atmosferde tam grup aktivitelerinden memnun olacağını mı sanıyorsun?!!!!

8. Bu durumda bunun mümkün olduğunu düşünüyor musunuz?

9. Mevcut durum göz önüne alındığında bunu söylediğinizi hayal edin… gerçekten etkileyiciler

10. Yani SM bunu yapmazsa son mu olur?

 

EXO-CBX’in ajansı INB100, SM Ent.’in açıklamasını yalanladı.

Başkan Cha Ga-won ve Temsilci Shin Dong Hyun, SM Ent’e karşı derin üzüntülerini dile getirerek bir kez daha bunun tahrifat olduğunu iddia etti. SM Ent’i kurcalamaya ilişkin standartlarını kamuya açıklamaya çağırıyorlar.

Ayrıca, SM Ent.’nin tahrifat iddialarına, iftira ve yanlış bilgi yayma konusunda tüm hukuki ve cezai sorumlulukları arayarak güçlü bir şekilde yanıt vereceğiz.

SM Ent gibi büyük bir eğlence şirketinin sorumluluğunu unutmasını ve kusurları inceleyerek ve asılsız iddialarda bulunarak asıl noktayı kaçırmasını saçma ve hatta önemsiz buluyoruz.

SM Ent’in, kendi şirketleri altındaki eski sanatçıları olan CBX’i diğer sanatçıların faaliyetlerine müdahale etmekle suçlama girişiminin yersiz olduğunu ve güvenilirlikten yoksun olduğunu savunuyoruz.

CBX, özel peşinattan vazgeçmeye ve SM Ent bünyesinde EXO faaliyetlerine devam etmeye karar verdi.

Ancak şirket tarafından yalnızca bireysel faaliyetler yürütülecek, albüm ve müzik dağıtımı için distribütör gerektiren ayrı bir şirket kurulacak. SM Ent başlangıçta CBX’ten satışların %10’unu talep etti, ancak dağıtım için %5,5f ücret karşılığında Kakao’yu kullanmayı teklif ettiler. Başka bir deyişle SM Ent her şeyi teklif etti ve şimdi anlaşmadan çekiliyor.

Bu basın toplantısı aracılığıyla bir kez daha SM Ent’den açıklama talep ediyoruz.

SM Ent, lütfen “kurcalama” kriterlerinizi ve dayanaklarınızı açıkça tanımlayın. Sanatçıların tanıdıklarından, yaşlılarından veya meslektaşlarından tavsiye ve danışmanlık istemeleri kurcalama olarak kabul edilir mi?

Baekhyun kişisel şirketini kurarken tavsiye arıyordu. Tek kişilik bir şirket kurduğunu düşünürsek SM Ent’in kurcalama konusunda söyledikleri pek mantıklı gelmiyor.

Başlangıçta tek kişilik bir şirket kuran Baekhyun, hem sanatçı faaliyetlerini hem de işini yönetmeye çalıştı ancak bunun pratik olmadığını fark etti ve bir sanatçı ve yapımcı olarak hayalinin peşinden giderken yönetimi profesyonellere emanet etti.

Büyük bir eğlence şirketi olarak SM Ent, alakasız tartışmalar yaparak ve kamuoyunun fikrini yönlendirerek dikkatleri konunun asıl noktasından başka yöne çekmeye çalışmaktan vazgeçmelidir.

Sanatçıları, verdikleri sözleri kendileri tutamadan mecbur bırakmaya zorlamak, sanatçılarını yalnızca para kazanma aracı olarak gören büyük bir eğlence şirketi olduklarını açıkça gösteren bir davranıştır.

SM Ent, bugünkü açıklamasında “Kakao’nun komisyonunu belirleme yetkimiz yok” dedi. Ancak müzakereler sırasında müzakereci olan CEO Lee Sungsoo, Başkan Cha Gawon’a övünerek şöyle dedi: “Zaten başka yerlerde %17 ödemek zorundasın. Yani biz %5,5 versek hiçbir fark olmaz.” Bu, CEO Lee Sungsoo ve SM Ent’in sanatçılarını aldattığını gösteriyor çünkü açıkça bunu yapma yetenekleri yok.

Son olarak SM Ent. meselenin asıl amacını çarpıtmamalı ve sanatçıların en temel hakkı olan yerleşim esası verilerini kamuoyuna açıklamalıdır.

SM Ent, tahrifat iddiasında bulunmadan önce öncelikle sözleşmeyi imzalayıp imzalamadıklarını, maliyeti gerçekleştirip gerçekleştirmediklerini ve standart sözleşme çerçevesinde uzlaşmayı açıklayıp açıklamadıklarını düşünmelidir.

SM uzlaşma esası verilerini sağlamamaya devam ederse mahkemeye ihtiyati tedbir başvurusunda bulunacağız.

Ayrıca INB100 sanatçıların haklarını korumak için elinden geleni yapacaktır.

Özet:

Çok uzun

 

 

 1. Kesinlikle. Mahkemede buluşalım.
 2. Yasalara uygun olarak çözün.
 3. Kes şunu.
 4. Bu açıklama neden bu kadar kötü yazılmış? Sadece mahkemede halledin.
 5. Açıklama yazma şekilleri gerçekten HYBE’a benziyor.
 6. Yeterli…
 7. Mahkemeye git… Git cezanı öde ve bitir. Neden kamuoyuna bu kadar hitap ediyorsunuz?
 8. Gerçekten sözleşmenin ihlali ise dava açın ve kararı mahkemeye bırakın.
 9. Mahkemede çözün.
 10. Bu açıklamayı avukatlarına mı yazdırdılar?
 11. Bu arada, açıklamalarının kalitesi SM Ent’ten çok farklı. O şirketin beyanlarını yazacak bir avukatı vardı, oysa bu şirket… Bunu kim yazdı?? Bir avukatın kullanacağı kelimelere benzemiyor.
 12. Bugünkü basın toplantısı kendi kendini kurcalıyordu…
 13. Mahkemeye gidin.
 14. Açıklamalarının kalitesi…ㅋㅋㅋㅋ
 15. Git mahkemede tartış. Artık kamuoyuna hitap etmeyi bırakın~~~~~~

 

 

 

K: pannchoa

 

EXO’nun Kış Albümünün CBX ve SM’in Anlaşmazlığı Nedeniyle İptal Edilmesi Bekleniyor

 

Baekhyun’un Bugün Verdiği Konserde Sözleşme Konusuyla İlgili Yaptığı Yorum

SM, CBX’in İddialarını Yalanladı Ve Bir Sonraki Adımları Yasal Olarak Atacaklarını Duyurdu

INB100 Müdahale İddialarını Reddetti, SM Ent.’i Gerçekleri Çarpıtmakla Suçladı

 

 

 

 

Önceki İçerik30 Yaşına Gireceğim ve İşte Hiç Yapmadıklarım Listesi
Sonraki İçerikCBX Bile Katılmadığı Halde Neden Bir Basın Toplantısı Düzenlediler?
Subscribe
Bildir
guest
22 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments