Benzer Yazılar

Choi Siwon, Hong Kong’u desteklediği için Çinli netizenlerden nefret aldı

Choi Siwon, Hong Kong'u desteklediği için Çinli netizenlerden nefret aldıChoi Siwon, Hong Kong'u desteklediği için Çinli netizenlerden nefret aldıChoi Siwon, Hong Kong'u desteklediği için Çinli netizenlerden nefret aldı

HABER: Choi Siwon Hong Kong’u destekledi, Çinli netizenler çok öfkelendi… “Bir şey bilmiyorsan sessiz ol”

KAYNAK: Kukmin Ilbo via Nate

1. [+1,704, -20] Cahil aptallar…

2. [+1,593, -20] Bu p*çlerle doğru düzgün konuşabilmek mümkün mü?

3. [+1,525, -13] Çinlilerin bu kadar cahil olması gerçekten de fena bir şey. Komünizm bu kadar korkutucu olabiliyor işte.

4. [+62, -17] Aferin Choi Siwon. Bir sürü ünlü Çin’den gelecek parayı düşünüp sessiz kalıyor.

5. [+48, -1] Vay be.. Çinliler Choi Siwon’un orada para kazanmaya ihtiyaç duymayacak kadar zengin olduğunu bilmiyor mu?

6. [+43, -0] Çinliler insan hakkı nedir biliyor mu? Özgürlük? Demokrasi?

7. [+34, -7] Köpeğini Beijing’e salsın, hepsini ısırsın

8. [+25, -8] Madem sonunda silecekti niye gönderi attı ki?

9. [+23, -8] Sonra korkaklık yapıp silecekti madem niye gönderi attı?

10. [+22, -2] Gönderi attıysa lafının arkasında durmalıydı. Niye silip özür diliyor? O gönderiyi attığı anda onların üşüşeceğini düşünmedi mi?

11. [+21, -4] Niye sildi? Çinlilerin ona üşüşeceğini düşünemedi mi?

12. [+20, -3] Tam bir baş belası. Sileceksen niye gönderi attın? Böyle bir açıklama yapıyorsan arkasında durmalısın, niye silip özür diledin?

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+116] Onunla aynı görüşte olduğum birkaç şeyden biri, Çin’de büyük bir hayran kitlesi olmasına rağmen bunun hakkında konuşmasına sevindim. Silmiş galiba, hayal kırıklığı oldu ama şaşırmadım.
Edit: Gönderi atmamış mı yani?? Sadece bir haberi beğenmiş? İnsanlar beğendiği haberi nereden öğrendi ya sfdsf

Kaynak: Netizenbuzz

32 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Mel

7. [+34, -7] Köpeğini Beijing’e salsın, hepsini ısırsın
Üzgünüm ama çok komik bu cjshshshs

Cansu

Aşırı güldüm bu ne ya

KINGEXO

Çinliler ermenilerden sonra nefret ettiğim 2 topluluk. Ikiside soykırım yapmaktan zevk alan adı bi ülke. Çinli idoller bu konuda mümkünse sessiz kalsın insanları ise mümkünse hiç konuşmasın.

xoo

Böyle bir genelleme yapmak yanlış olur bence. Çünkü bazılarıda Müslümanları böyle görüyor. Bilmiyorum siyasete girer mi ama şuanki en vahşi teröristler İslami topluluklar. Ve bu yüzden kendi halindeki Müslümanlar zulüm görüyor. Çinlilerin vahşetini bilmeyen yok ama toplumlarında buna karşı çıkan eşitlik savunucusu çok insan var. Bu yüzden halk olarak değil de topluluk olarak değerlendirmek daha mantıklı olabilir.

KINGEXO

Bu konuda bir çok araştırma yaptım, yaptığım ırkçılık ya da tam olarak genelleme değil. Çin kendi ülkesinden olmayan milletlere saldırıyor, hapsediyor. Medya da gösterilmediği için görmüyor olabilirsiniz ama çin şuan afrika ve doğu türkistana soykırım yapıyor. Arap ülkeleri yıllardır iç savaş halinde evet ama çin onlardan bağımsız ülkeleri yok etmeyi hedefliyor. Insanları bu duruma sessiz kalıyor hatta destek olmayanları dışlıyorlar. Çinde eşitlik savunucu insanların çok olduğunu da düşünmüyor. Bu arada terörist her milletten çıkıyor içinde her milletten insan barındırıyor bunu müslümanlar yapıyor olarak görmek çok yanlış.

Suna

Bunu yapan hükümetler sonuçta. Zenginler, para kazanmak isteyenler. En basitinden Suriyeye harekat yapmak bizim isteğimiz değil hükümetin isteğiydi. Dünya onu da vahşet olarak görüyor. Ve diyor ki Türkler Suriyeyi katlediyor. Peki bizim halkımız Suriyeye girilsin dedi mi hayır? Herkes onayladı mı hayır? Bunu yapan hükümetler. Elbette Çin’de destekleyiciler çoktur ama hükümetin korkusundan sesini çıkaramaynda çok. Çünkü Çin’de zengin değilsen hiçbir şeyin yok demektir.

KINGEXO

Turkiyenin suriyeye girmesi bambaşka bir olay. Ülkenin sınırlarını korumak için yapılmış bir olaydır kimse çıkıp buna yanlış diyemez ama çinin yaptığı direkt sömürge, soykırım medyadan gördüğümü söylemiyorum hemde medyaya bakmak zaten aptallık. Sessiz kalmakta suçtur üstelik. Ha işkence etmişsin ha sessiz kalmışsın, sevdiğim çinli idoller var ama bu konuda hepsine çok sinirliyim.

Krispi

Aslında vahşi terörist islami topluluklar demek yanlış bir tutum çünkü olay tamamen siyasi. Karışık olan o ülkelerin hepsi zengin petrol-doğalgaz yataklarına sahip ve dış ülkeler tarafından silah vs. yardımı ile iç karışıklık çıkarılan ülkeler. Hatta ironman’ın ilk filminde bile Amerikanın silah sanayisi sayesinde para kazandığı ve ülkeleri karıştırdığı kısa bir şekilde anlatılıyor. İslami terörist algısı ikiz kuleler olayı zamanında yarattıkları bir algı. Böylece onlar kendilerini yönetemiyor biz yardım edelim diyip asker yolluyorlar ve orayı modern sömürge stilinde kontrol altına alıyorlar. En basitinden bugün Trump askerleri geri çekiyoruz emri verdikten sonra petrol kuyularının orda kalmaları bunun bir örneği. (Yalnızca vahşi terörist… Read more »

KINGEXO

Çinlileri korumaya bu kadar meraklı olmayın lütfen.

exit sign

Kimse Çinlileri korumuyor. Soykırım ya da devlet işleri hakkında fikir sahibiymiş gibi yaptığın ama olmadığın için en azından başka fikirler verelim demişler, hani bakış açısı kazandırmak adına. Çünkü sadece kendi ırkına yapılan ırkçılık seni rahatsız etmiş. Yoksa ırkçılığa falan karşı değilsin hatta yatkın gibisin. Yanlış değerlendirmişsem kusura bakma sadece ırkçılık her zaman oldu ve her zaman can yaktı ve ben çinliden, ermeniden, kürtten, bulgardan değil ırkçılıktan nefret ederim.

KINGEXO

Pardon soyuma yapılan soykırıma karşı bu kadar tutumlu olduğum için çok özür dilerim masum insanları öldüren milletleri sevmedigim için(!)
Benim bu tavrım ırkçılıksa kabul ediyorum ırkçı olduğumu ama gidip bi araştır bakalım ırkçılık ne demek.

exit sign

Laf seçip çarpıtma. Ben sadece ırkçılığa karşı olup ırkçılık yapmana laf söyledim. Senin soyun benim de soyum tabii ki beni de üzüyor ki ben Türk olmasaydım da üzecekti. ama bütün çinlileri aynı kefeye koyamazsın.

KINGEXO

Ermenilerden nefret etmemin en büyük sebebi zamanında yahudilere -ki yahudilerle alakanız yok- soykırım yapması + azerbaycan türklerine soykırım yapması ve şuan ermenilerin çıkıp türkiye bize soykırım yaptı diye etrafta dolaşması. Bu milleti sevmemi mi bekliyorsun?? Çinliler kaç yıldır hem ülke içinde hemde ülke dışındaki kaç kişiye zulüm yaptı. Ben kimsenin dinine, ten rengine, diline laf etmiyorum ama böyle iğrenç şeyler yapmış bir milleti asla sevemem. Uste de anlatmak istediğim şey tam olarak bu karşımda cahil varmış gibi uzun uzun açıklıyorum bir de ya.

exit sign

Neyse kardeşim ben bu tür şeyleri bu tür platformlarda tartşmayı çok sevmiyorum, belki bir gün yüzyüze konuşma fırsatımız olur. Yukarıda bir sürü insan fikir belirtmiş. İsteyen istediğini alır, keser, birleştirir, benimser. Kimsenin fikrini değiştirmek gibi bir niyetim de yok zaten sadece bu kadar nefret dolu olma demek istedim çünkü insanlık tarihi cinayetlerle dolu, hepsinden nefret etmeye kalksak ömür yetmez. Tekrarlanmasını engelleyelim, bize düşen bu.

KINGEXO

Neyden nefret edeceğim sizi ilgilendirmiyor lütfen şu saçmalığı kes. Ben boş yere kimseden nefret etmiyorum üzgünüm böyle konularda pozitif olamıyorum.

exit sign

Saçmalık sensin be aşkım. Ben cevabı kesiyorum sen de terbiyesizliği ve çok bilmişliği kes. Arkandan gülerler bak çünkü ben güldüm.

KINGEXO

‘Çünkü sadece kendi ırkına yapılan ırkçılık seni rahatsız etmiş.’
Ne iğrenç bi zihniyet ama…

exit sign

Aşırı tuhaf bir değerlendirme yapmışsın. Ve üzgünüm ama cümlem doğru ve dünyadaki birçok insan için de geçerli. Kendini haklı çıkarmak için üstten bir üslup kullanıyorsun ama ben senin bu eski yöntemle manipüle edebeliceğin biri değilim 🙁 Hemen celallenme de bi otur karşındaki ne demek istemiş bi anla. Benden sana abla tavsiyesi <3

KINGEXO

Abla tavsiyesi jahdhahaha. Büyüksün apla.

KINGEXO

Üzgünüm seni ciddiye bile almıyorum yani ne celallenmesi ☹ düşünce yaptın aşırı dengesiz ve saçma bence gidip araştır öğren sonra tartışırız bu konuları ablası.

exit sign

kaynak versene ya araştırırım tabii

KINGEXO

21.y.y dayız kaynağı her yerde bulabilirsin ;))

exit sign

Anladıım youtube ;;))))

exit sign

bu arada karşındakine hakaret ederek, küçük görerek haklı olamazsın. Üzdün 🙁 </3

KINGEXO

Hakaret nerede? Insanların düşünceleri altında yok öyle değil diye zırvalayan sizsiniz 🙁

exit sign

La şaka mı yapıyorsun kardeşim gülüm canım benim. Sen istediğin şeyi söyleyebiliyorsan biz de ister ‘yok öyle değil’ ister ‘evet ya kral çok haklısın’ deriz. İki youtube videosu izlemişsin belki iki işe yaramaz makale okumuşsun, gelip burada bize yok araştırma yap yok iğrenç düşünce yapısı yok saçma düşünce… Ben sana gayet düzgün laf anlatmaya çalışmama rağmen terbiyesiz terbiyesiz çok bilmiş cevaplar veriyorsun, herkese üstten bakıyorsun. Dediklerime cevap vermeyip sadece seçtiğin sözüme alakalı alakasız, cevap mı değil mi belli olmayan şeyler söylüyorsun. Başından beri asıl söylediğime değil, aradan seçip istediğine bulaşıyorsun. Bir kere bile durup ‘ne demiş burada’ diye düşünmediğine o… Read more »

anonim

Gerçekten günahım kadar sevmiyorum şu çini. Siwon’u tebrik etmek lazım gelecek tepkileri bildiği halde safını belli etmiş oldu en azından, bazı sözde ülkesini çok sevenlerin aksine.

Hata

Ününü korumaktansa düşüncesine sahip çıkması hoş bence

Yılgın

netizenler sonuna kadar haklı çinlilerin cahillikleri zorbalıkları yetti Ruhi çenetin doğu türkistanlılara yaptıklarını anlattığı bir videosu var kanı donuyor insanın resmen soykırım ve katliam yapıyorlar dünya gıkını çıkarmıyor

Mono

Haklısın o videoyu bende seyrettim ve çok sinirlendim keşke nefret etmekten başka şeylerde gelse elimizden

xoo

Hala düşüncesinin arkasındadır ama ünlü olduğu için politikadan uzak durması gerekli(!) Gönderiyi silmesi fikrini değiştirdiği anlamına gelmiyor sadece şuan zamanı değil ve Çinlilerin de sevgisini kazanmak zorunda. Çünkü Siwon’un Çinlilerle çok projeleri oluyor özellikle adam film sektöründe Çin’de gelişti. Jackie Chan’le film çevirmişti ve Helios vs. Adam mecbur arayı sıcak tutacak yani.

Suna

Silse bile cesurca. Büyük ihtimal çok tepki gelince şirket müdehale etmiştir. Sonunda parayı değil de insanlığı savunan birilerini gördük çok mutluyum. Siwon sen adamsın

Yeni Yazılar