Benzer Yazılar

Vibe, sajaegi yaptığı suçlamasını yalanladı, adı geçen sanatçılar Park Kyung’a dava açacak

Vibe, sajaegi yaptığı suçlamasını yalanladı, adı geçen sanatçılar Park Kyung'a dava açacakVibe, sajaegi yaptığı suçlamasını yalanladı, adı geçen sanatçılar Park Kyung'a dava açacak

HABER: Yoon Min Soo, “Vibe sajaegi yapmıyor” şüpheler hakkında konuştu

KAYNAK: OSEN via Nate

1. [+2,591, -51] Sajaegi yapmasından şüphelenilen sanatçıların ortak noktası şu, hepsi sabahın erken saatlerinde, genel halk uyurken ve müzik dinlemezken listelerin başında oluyorlar. O kadar erken saatlerde genellikle idol hayranları stream yapıyor, yani idoller listelerin başında oluyor. Ama birden dinleyici kitlesi 50 yaş üstü olan alakasız sanatçılar listenin başına geçti. Nilo ‘Amore Party’yi geçti ve başka bir nugu şu anda Son Gain’i geçiyor… Şüpheli bir şeyler var, Vibe bunu adaletsiz bulsa bile var işte.

2. [+2,106, -32] Birkaç seçenek var. #1 Vibe gerçekten de listelerin başında #2 Sajaegiyle listeye girdiler ve bunun farkındalar #3 Sajaegiyle listeye girdiler ama farkında değiller çünkü sajaegiyi onlar için başkası yapıyor. Hangisi?

3. [+1,932, -21] Gerçeği kim söylüyor? Sektörün temizlenmesi için gerçek açığa çıkmalı.

4. [+325, -13] DinDin Park Kyung’u destekliyor, ayrıca sajaegi kanıtları gördüğünü ve duyduğunu söyledi, böyle bir şey var dedi. Ama adı geçen bütün sanatçılar inkar ediyor ㅋㅋ Neden Park Kyung ve DinDin’in gerçeği söylediğine inanıyorum ㅋㅋ

5. [+324, -4] Evet muhtemelen sajaegi yapıldığını “bilmiyorlar” çünkü şarkıların “promosyonunu” yapsın diye üçüncü bir şirket tuttular

6. [+244, -3] Sajaegi (x) manipülasyonlu stream yöntemi (o)

7. [+200, -1] Duyduğuma göre sizi listelerin başına geçirecek yöntemleri bilen ve uygulayan üçüncü kişi şirketler varmış, çok pahalı da değillermiş. JYP geçen sene bu şirketlerden birini şikayet etmişti çünkü Twice liste manipülasyonu yüzünden birinci olamamıştı. Listeler zaten çürümüş.

8. [+176, -3] Nilo ve Shaun listelerde hile yapıyorken bunu bitirmeliydik, onlar birinci nesildi. Şimdi de çok geç değil.

Vibe, sajaegi yaptığı suçlamasını yalanladı, adı geçen sanatçılar Park Kyung'a dava açacak

KAYNAK: Naver

1. [+11,307, -346] “S*kt*r et” deyip sunbaelerini ifşa eden Park Kyung’a saygılarımı sunuyorum ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ adam gibi adam, Park Kyung ㅋㅋㅋ

2. [+7,210, -47] “Melon’un yapması gereken tek şey datayı açıklamak” diyen bir sürü yorum görüyorum, ama bakanlık çoktan bunu soruşturmayı denedi, müzik siteleri ise işbirliği yapmadılar. Sadece para kazanmayı düşünüyorlar, sajaegi ya da başka dolandırıcılıklar olsun fark etmez. İşbirliği yapmayacaklar.

3. [+4,004, -89] Peki Vibe ile aynı şirkette olan Ben?

4. [+3,159, -22] Lütfen şunu doğru düzgün soruşturun

5. [+1,363, -31] Şaka gibi, Vibe’ın şirketindeki herkesin sajaegi yaptığını biliyoruz. Halk o kadar da aptal değil.

6. [+1,144, -41] Ama şüpheli bir şeyler var ㅋㅋㅋ Vibe 10 yıldır listelerde iyi performans sergilememiş biri ve bu yıl birden listelerde uçtu? Tüm şarkılar zirvede? Yetenekliler ve şarkıları da iyi ama birden dijital listelerde uçmaları tuhaf değil mi?

7. [+1,055, -16] Yani Vibe hayranları gece uyumuyor ve sabahın körüne kadar şarkılarını dinliyor.. o zaman niye konserleri boş?

8. [+993, -18] Park Kyung sadece ortaya çıkıp hepimizin düşündüğü şeyi açıkladı. Vibe gerçekten dava açacaksa da tuhaf çünkü Park Kyung sadece Twitter’da fikrini paylaşıyordu;;; O zaman Melon’a gidip yorumlardaki herkese dava açsın~~ Ya datayı açıklayın ya da herkesi dava edin ㅜ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+45] Park Kyung mahkemede kaybedecek ve ceza ödemek zorunda kalacak ama hepsi bu. Şu anda halk onu destekliyor ve buna değer. Yıllar önce çıkardığı bir şarkı top 10’a girdi ve halk onun tarafında, diğer ünlüler de Park Kyung’a arka çıktı.. tamam belki ifşa ederken sarhoştu ama bu olaydan zararla çıkacağını düşünmüyorum

 

Kaynak: Netizenbuzz

8 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
klavye konuşuyor

Dünya da ki bir sürü müzik listesinde manipülasyon var .Spotify de bunlardan biri mesela .Parayı veren düdüğü çalar arkadaş. Soruşturma açılsa da değişen bir şey olmaz .

B.A.B.Y

DinDin, Park Kyung’u destekliyorsa adam yalan söylemiyordur. Şu sektörde kendimden çok güvendiğim sayılı insanlardan biridir DinDin.

anonim

Umarım şikayet ettiği için listelerin soruşturulmasına kapı açmış olur, bu sayede diğer manipülasyon yapanlarda ortaya çıkar.

Suna

Ha 3.şirket yardımı ha hayran streamleriyle üst sıralara çıkan şarkılar. Ne fark var? Hiç biri kaliteli olduğu için listelerde olmuyor. Açıkçası benim artık liste muhabbeti duymaya takatim kalmadı çünkü anladım ki asıl kaliteli şarkıların çoğu listelere girmeyen şarkılar.

raslantı

Listelerde olmak çok sayıda dinleyiciye ulaşmış, halk tarafından sevilen bi imaj yaratıyo. Kalitenin direkt bi göstergesi degil ama dolaylı yoldan kaliteli manasında da yorumlanabilir. O yüzden önemli bişey.
Ve haklısın liste muhabbeti duymak baydı artık herkesi.

İğrençlik

Genelde streamle şarkıları yükselenler ya gece halk uyuyup fanları ayakta kalıncan ya da yeni comeback yaptığı zaman oluyor kaliteli şarkılarsa uzun süre listelerde kalıyor ve çok uzun süre boyunca ilk 100 dem düşmüyor. Sonuçta fanlarda halktan bi kesim ve sevdikleri sanatçıların şarkılarını dinliyorlar, ilk zamanlar listelerde yükseltmek ödül kazandırmak için abanıyorlar ama zamanla azalıyor dinlenim şarkıyı halkta sevdiyse listeden düşmüyor. Bunda sıkıntı yok. Ama sajaegi büyük haksızlık.

Didem.x1

Şu sazaegi neyse hiç anlamadim ben bunu ya.

İğrençlik

bir şirketin kendi albümlerini satın alıp albüm çok satılmış gibi gösterip listelerde yükseltmesi… ya da bir şirketin 3. bi şirket tutup bilgisayarlar ve çeşitli yollarla dijital listelerde şarkıları yükselsin diye stream yaptırması…şarkı listelerde yükselince dikkat çekiyor, herkes bu şarkıda neymiş neden üst sırada deyip görüyor dinliyor beğenen dinlemeye devam ediyor, müzik şovlarında ödül alıyor, böyle de dikkat çekiyor ve reklamı olmuş oluyor.

Yeni Yazılar