Chungha COVID-19 pozitif çıktı, doğumgünü yemeğine gittiği için eleştiri alıyor

51
4366

0000675068 001 20201207165221044

Ç/N: İlk önce Chungha’nın Gugudan Mina’nın doğumgünü ‘partisine’ gittiği haberi yapıldı. Sonra haber düzeltildi, haber değil akşam yemeğiymiş ve 4 kişi katılmış: Chungha, DIA Chaeyeon, WJSN Yeonjung, Gugudan Mina. Mina’nın evinde yemek yemişler. Şirketi Chungha’nın virüsü, omzu için gittiği rehabilitasyon merkezinden kaptığını açıklandı. Chungha ile temasta bulunmuş tüm idoller test yaptırıyor.

HABER: Şarkıcı Chungha virüs pozitif… “Dikkat ediyordum, özür dilerim”

KAYNAK: Maeil News via Naver

1. [+2,800, -102] Özür dilemene gerek yok… kendini karantinaya al, geçmiş olsun

2. [+725, -85] Dışarıda olmaman gereken zamanlarda gezdiğin için virüsü kapmakla, çalışırken virüs kapmak arasında fark var ㅠㅠ sıkı çalışırken virüs kapman suç değil. Geçmiş olsun, iyi şarkılarla dön~~ fighting!

3. [+515, -28] Hasta olmak yeterince kötü değilmiş gibi bir de herkesten özür dilemek zorunda..

4. [+265, -23] İnsanlar konu affetme oldu mu amma seçici. İsimsiz birinin virüs kaptığı haberi çıkınca yorumlar hep “evde otur!! sokağa çıkma!!” diyor ama böyle ünlü biri virüs kapınca herkes savunuyor…

5. [+225, -48] ㅋㅋㅋㅋ Chungha pandemi sırasında Gugudan Mina’nın doğumgünü partisindeydi??? Pandemi sırasında?? ㅋㅋㅋㅋㅋ Elveda, sana kapıya dek eşlik etmeyeceğim.. pozitif imajını mahvettin

6. [+173, -5] Bir Yonsei Üniversitesi doğumgünü partisinden tek bir hasta çıkınca insanlar çok sert davrandı ama bir ünlü başka bir ünlünün doğumgünü partisinde virüs kapınca kimse bir şey demiyor..

7. [+152, -21] İğrenç. Duyduğum kadarıyla bir doğumgünü partisinde kapmış virüsü ama bundan bahsetmemiş, özür ile bitirmiş ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ iğrenç

8. [+84, -4] Ben Gugudan Mina’nın doğumgünü partisinde kapmış diye duydum. Gerçekten mi? Bu zamanda bir doğumgünü partisi? ㅋㅋㅋ Özellikle de ünlülerin çalışırken maske takmadığını herkes biliyorken

9. [+77, -5] Niye doğumgünü partisine gittin.. Hediyeyi kargolasaydın.. çok sinirlendim..

10. [+71, -2] Eğlence şovlarını izleyince bile görürsünüz, ünlüler sosyal mesafeyi falan korumuyor…

11. [+66, -3] Doğumgünü partisine gitmiş, niye dikkatliydim diyor ㅋㅋ

12. [+57, -2] Dikkatliydin ama doğumgünü partisine gittin? ㅋㅋ Günde 500’den fazla vaka çıkarken? ㅋㅋ

13. [+29] Hayranları “özür dileyecek ne var” diyor ama Chungha kesinlikle sorumlu hissetmeli. Geri dönüşüne 3 gün kaldı, geri dönüşünde bir sürü insanın emeği var, yapılan yatırımları geçtim. Chungha’nın tek bir hareketi yüzünden bir sürü meslek tehlikede. Siz sadece şarkıcıyı görüyorsunuz ama arkasında çalışan bir sürü insan var.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+28]  Şirketi Chungha’nın virüsü spor salonundan kaptığını söyledi, doğumgünü partisi de sadece bir yemekmiş ve 4 kişi katılmış

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] Netizenler Zico’nun ‘Melon Müzik Ödülleri 2020’de Top 10 dışında ödül almamasına şaşırdı
Sonraki İçerik[THEQOO] ‘MAMA 2020’ törenindeki performansların uzunluğu
51 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
zeminsiz

Chungha’yı severim , İnşallah kısa sürede atlatır ama bu yorum da haklı özür dilemesi gerekirdi zaten . Sağlıkçılar daha çok zorlanıyor ama izin bile alamamalarına rağmen itinayla çalışıyor ve dikkat ediyorlar , onlar insan değil mi ?

[+29] Hayranları “özür dileyecek ne var” diyor ama Chungha kesinlikle sorumlu hissetmeli. Geri dönüşüne 3 gün kaldı, geri dönüşünde bir sürü insanın emeği var, yapılan yatırımları geçtim. Chungha’nın tek bir hareketi yüzünden bir sürü meslek tehlikede. Siz sadece şarkıcıyı görüyorsunuz ama arkasında çalışan bir sürü insan var.

Last edited 6 ay önce by zeminsiz
GOLDENJK

Keşke aynı tepkileri 97line için de verseydiniz, bir de o zamanlar Kore’deki vaka sayısı şu ana göre çok daha azdı…

Last edited 6 ay önce by GOLDENJK
Almina

O zaman siyasete kurban gitmişlerdi…

Boş yapmayın

Söylemeden edemeyeceğim ama 97Line “eğlence” için bara gitmemişler miydi?? Bu kız ise sağlık sorunundan dolayı gittiği hastahaneden kapmış? Belki pozitif olduğunu öğrenmeden 4 kişilik arkadaşıyla “evde” kutlama yapmışlar. Belki 97line biraz fazla tepki aldı ama bence kıyaslamak doğru değil.

sage 2.0

yoo 97 line da 4 kişiydi ve vakaların 0 olduğu zamanda ülkedeki insanların yarisi gibi disariya cikmislardi ve yemek yediler sadece.Üstelik kısıtlama falanda yoktu o zamanlar.Peki şimdi? 500 üzerinde vaka,onca kısıtlama ve dogum gunu icin evine arkadas cagirmak??? bir suru kisiyle teması var,sonrasinda da yine birileriyle bulusmus…

GOLDENJK

virüsü nereden kaptığının ne önemi var ki, kimse chungha’yı hasta oldu diye suçlamıyor zaten sonuçta kimse bile isteye hasta olmaz herhalde ama önemli olan her an taşıyıcıymış gibi hareket edip keyfi buluşmalardan olabildiğince uzak durmak. 97line da hatalıydı tabii ki ama onlara abartılı bir tepki verildiği çok açık ortada, vakaların çok az olduğu ve gittikleri iddia edildiği semtte daha henüz sadece yeni 1 vaka çıkmışken vatan haini gibi davranılmıştı.

✨

Geçmiş olsun, umarım hafif atlatır ve şu virüsten bir an önce kurtuluruz inşallah.

Minimoni

İğrenç. Duyduğum kadarıyla bir doğumgünü partisinde kapmış virüsü ama bundan bahsetmemiş, özür ile bitirmiş ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ iğrenç

Acaba bunları diyenler napıyor aşırı merak ediyorum ya . Büyük ihtimalle de hiçbir şey olmamış gibi çıkıp geziyorlardır

Last edited 6 ay önce by Minimoni
Lover

Geçmiş olsun kendisine ama keşke Kore’de durumlar kötüleşmeye başladığı zamanlar buluşma falan düzenlemeselermiş.97line konusu geçtiği için yazmakn istedim bazıları o zamanlar daha kötüydü demiş ama yanılıyorsunuz arkadaşlar Kore’de durum o zamanlar tüm dünya ülkelerinden çok daha iyiydi.Aslında şu an Kore daha kötü durumda(onların kötüsü bizim hayalimiz tabii). Tedbirleri sıkılaştırmaya gittiler.O yüzden ben şu an bu dörtlüyü çok daha hatalı buluyorum o zamanlar herkes dışardaydı Kore’de.97line dışında da başka idol gruplarının restoranlarda yemek yedikleri haberleri çıkmıştı ama 97line linçten nasibini alan taraf oldu.Bunun sebebi de dispatchin iteawonda virüs çıkan bara gittiler diye haber yapması oldu.O da yalandı bunun açıklamasını bighit yapmıştı.Gittikleri… Read more »

Mermilius

Lan siz nasıl şeref yoksunu bi kitlesiniz 97 linesa mektup yazdırıp özür dilettiniz jungkookmu linç üstüne linçlediniz çocuk o günden beri sosyal medyada YOK YOK iki yüzlü karaktersiz pisliklersiniz!!

Burcu İsra

Çok geçmiş olsun fakat şu yorumları gördükçe ne kadar polyanacı varmış diyorum. 97 line sadece kafede yemek yedikleri için linç yemişti. Dilenmemesi gereken özürler dileyip özür mektupları yazmışlardı. Şaka mı bu ya. O zaman virüs bu kadar fazla bile değilken yerden yere vurdular. Chungha için üzüldüm umarım kısa sürede atlatır.

Last edited 6 ay önce by Burcu İsra
Suzu

Bizde günde 30bin vaka çıkması peki jsğwşdksğaşdl

Kingkong - exo ot12

Diğer idollere de bulaşmış olma ihtimali çok yüksek. Geçmiş olsun hepsine.

betül

Geçmiş olsun…
Sana ile de temasta bulundukları için ona da test yapmışlar,neyseki negatif

Apink

Umarım hemen atlatır ama yaptığı davranış pek sorumluca değil sadece onun değil bir çok insanın zararına olmuş çünkü tam promosyon zamanıydı bir de TT

LODOS

Chungha’yı severim, harika işler çıkarıyor. Umarım yakın zamanda iyileşir. Onun dışında bu o da insan tavrını 97 line olayında da beklerdim. Korede vakalar sıfırlanmışken barbekü kafeye gidip sadece yemek yiyen dörtlüye demedikleri laf kalmadı. Lincin alasını yaptılar ki, Korede herkesin dışarıda olduğunu bizzat bir gazeteci yayınlamıştı. (Bu arada gece kulübüne gitmedikleri de ortaya çıkmıştı) Çocuklar kaç ay sosyal medyada aktif değildi. Yaptıkları iki tarafında doğru değil bence ama bir taraf normal görünürken diğer tarafın resmen lincin dibini görmesini kınıyorum.

kikixu

Geçmiş olsun, sektöre gelmemesi imkansız gibiydi

Aswium

Geçmiş olsun Chungha dikkatli ol

Begonya

Ben hala korede nasil bu kadar az vaka var ona şaşırıyorum biz uçuşa geçtik malum.

la cha ta

Geçmiş olsun,burada durum daha da fena lütfen evde kalıp dikkat edin

DNAME

Yakın arkadaş grubu ile buluşması ve sadece 4 kişi olmaları bence bir sorun değil. Bu insanlardan hiçbiri aileleri ile yaşamayan yalnız yaşayan insanlar. Mina’nın doğum günü için dört kişilik bir arkadaş grubu toplanmasında aşırı büyük bir sıkıntı yok. Olmasaydı daha iyi olurdu evet ama yalnız bir doğum günü geçirmek ve üstelik her ülke gibi bir senedir karantinadayken yalnız kalmaya devam etmek zor gelmiş olabilir. Bir gece kulübü vs ya da en azından kalabalık bir parti olsaydı eleştirilerin ağır olmasını hak ederdi ama bu kadarı abartı artık

SUNMI

Ah Chungha, parıltılı kekim. Umarım bir an önce iyileşir en önemlisi bu. Aptal netizen yorumlarını görmezden geleceğim, her şeyin başı sağlık.

Last edited 6 ay önce by SUNMI
Boom

Geçmiş olsun.Böyle bir etkinliğe katılmak çok yanlış bu kişilerden bazıları dün Mamadaydı.Bende doğum günü olarak gördüm haberlerde 4 aralık kızın doğum günü yani bir kutlamaydı.Twicetan Sana da test yaptırdı diğer üyeler de yapıcakmış.Burda sadece idoller değil o kadar çalışan çalışanın ailesi temas ettikleri alanlar çok ciddi gerçekten test yapıp katılmalılardı ödül törenlerine.Aynı makyaj malz. kullandıkları için Momoland da test yaptırıcak.97 line bunlara sebep olsaydı neler olurdu merak ediyorum gerçekten ülkeden sürerlerdi herhalde.Törendeki folyolu abla kesin küfür ediyordur.

Y-young

Geçmiş olsun

Aycik

Partiye değil samimi arkadaşlarla yapılan 4 kişilik yemekti. Ki pozitif olduğunu bilse gider miydi? Az mantık lütfen. Zaten bu yüzden üzgün neden daha da üstüne gidiliyor?

Selin

Mina’nın dgsine baktım 4 Aralık 😳 Everglow’dakilerin pozitif haberi bu sitede 2 Aralık’ta yayınlandı yani zaten olay patlamıştı bir de bu dört kişinin 4ü de farklı yerden biri 9 biri 7 biri 13 kişilik gruptan bu yaptıkları baya düşüncesizce, pozitif çıkmasaydı da öyle. Şimdi karşılaştıracağım ama linçlensinler diye değil koşulları düşünebilirlerdi, 97line olayının skandal bile sayıldığını düşünebilirlerdi.. 97line kısıtlama yokken vakalar düşünce buluşmuştu ayrıca aktiviteleri yoğun idoller NCT, Seventeen, BTS, Astro.. normalde 4 grubun da Kore’de aynı anda bulunabilmesi bile şans hepsi global gruplar, büyük ihtimalle uzun zamandır buluşamadıkları için sayılı olan boş zamanlarını değerlendirdiler. Ama çok pis linçlendiler vaka… Read more »

TWİCE 10 MİLYON SELLER

2. [+725, -85] Dışarıda olmaman gereken zamanlarda gezdiğin için virüsü kapmakla, çalışırken virüs kapmak arasında fark var ㅠㅠ sıkı çalışırken virüs kapman suç değil. Geçmiş olsun, iyi şarkılarla dön~~ fighting!

xxx

Yemeğe giderken de çalışıyordu herhalde en saçma yorumu paylaşmışsın virüsü nereden kaptığına göre idol suçlayalım diyor bunlar bence en saçma yorum kendileri de geziyordur Allah bilir

Last edited 6 ay önce by xxx
TWİCE 10 MİLYON SELLER

 Şirketi Chungha’nın virüsü, omzu için gittiği rehabilitasyon merkezinden kaptığını açıklandı.

Hafızaaa

Evet sonra gezip tozduğu için yaydı kısmı gelecek bunu da unutmayın

Almina

çoktan testler yapıldı arkadaşlarında çıkmadı

HarloneCd

özür dilemesi gereken bir durum yok bir insan hastalığı için özür dilememeli… kimse arkadaşına yemeği gitmiyor mu şu sıralar, eminim netizens yorum yazarken cafe de americano yudumluyordur… chungha umarım kısa sürede atlatırsın ve yemekte olan diğer arkadaşların pozitif çıkmaz..

yoongi hepinizden daha güzel

İyi ol Chungha…

BangtanimdaBangtanim

Zamanında JK laf atan t netizen şuan bunları savunuyor. Bu sitede kadın idolleri extra savunan tayfa copsunuz

Melisa

8 ay boyunca kimseyle bulusmadan oturup durursa kafayi yerdi arkadaşinin evine gitmesinde bi sıkıntı yok

assyaa

aynen kesin doğum günü yemeğidir bir sürü idolun ismi geçiyor valla bildiğin parti yapmışlar. dikkatsizler

kikixu

4 kişilermiş,,

assyaa

4 kişi söyleniyor ama ünlü olmayan insanlardan da bahsediliyor

assyaa

twitterda gördüm ben bu haberlerin altına öyle söylemişlerdi

TWİCE 10 MİLYON SELLER

Sonradan haber düzeltildi diye biliyorum

nakamoto

97line vaka neredeyse yokken dışarı çıktığı için demediklerini bırakmadılar şimdi chungha olunca geçmiş olsun diyorlar hemen 💅🏻💅🏻

SUNMI

Hasta bir insana ne dersin “Umarım ölürsün” mü? Saçmalamayı kesin chungha ve arkadaşları dışında kimse doğruyu bilemez. Ya partide kapmıştır ya da çalışırken. Yine de olan olmuş bize de sadece iyileşmesini dilemek düşer.

Adrik

Neredeyse vaka yokken derken? Kore’de vakalar Ocak ayında görülmeye başlandı. 97line ise 25 Nisan’a bar-restorana gitmiş. Bu tüm dünya ülkelerinin salgının kontrolünü kaybetmesinden 1 ay sonrası.

Almina

Şuanda da bizim ilk haftalarımız kadar vaka var korede o kadar yok Türkiyede günde 600 e inse okullar bile açılır.. 97 line haberi Korede de kısıtlamalar başlayınca yapıldı yeni buluşmuşlar gibi insanlarda galeyana getirildi aslında siyasi olayları kapamak adına ondan bu kadar tepki çektiler gereksiz yere …

mmagyo

Okuma biliyorsun umarım çünkü kıza gayet sert davranıyorlar. Gözden kaçırdıysan çık bak bi oku.

la cha ta

bunu niye ona bağdaştırdın?Ki o zamanlar vaka en üst noktalardaydı

GOLDENJK

az önce özellikle gittim baktım 97line olayının çıktığı zamanlarda kore’de günlük 68 vaka falan açıklanıyormuş şu anda ise bunun 10 katı.

la cha ta

anladım kb,ama yine de yorum haksız

sametinyourarea

Itaewon olayıyla bir tutan ig tayfayı gorunce o kadar gülüyorum ki arkadaşlar o zamanalrın durumuyla suan bir miydi tamam belki bu aralar daha kotu durumdayız ama o zamanki korkuyla suan ki korku da bir mi ? Ayrıca Ödül Torenleri yapılıyor ya kısıtlamalar tamamen esnedi .Bir dogum gunu yemegi için özür mu dilesinler

Baebae

Ne kadar saçmaladın ya o zaman Kore de doğru düzgün korona vakası bile yoktu okullar açıktı ve 97 line ın gece kulübüne gitti haberi yalandı, çocuklar sadece yemek yemeye bir restoranta gitmişlerdi. Asıl şuan Korede vakalar çok artmış durumda asıl ben sana gülüyorum şuanda

Yasemin

Şaka mısın ? 97 line’ın dışarıya çıktığı Nisan ayında Kore’de vakalar azalmıştı ,herkes dışarıdaydı ,okullar açılmıştı mayıs ayında virüs tekrar yayıldı ama o haber mayıs ayında yapıldığı için herkes 97 line’ı linçledi. Şuan Kore’de durum yeniden ciddi ve çok büyük önlemler ve kısıtlamalar yapıyorlar. Kızların şuan çıkması asıl yanlış olan. İki olay tabiki aynı değil çünkü medya ve fanların verdiği tepki aynı değil zaten. O zamanlar o çocuklardan biri covid olsaydı diri diri gömerlerdi onu, şuan herkes kızlar için iyi dileklerde bulunuyor ki olması gereken buydu aslında. Denilen burada yapılan ikiyüzlülük