Benzer Yazılar

Chungha’nın iki personelinde coronavirüs çıktı

Chungha'nın iki personelinde coronavirüs çıktı

HABER: Chungha’nın iki personelinde coronavirüs çıktı… Chungha ‘negatif’

KAYNAK: Starin via Nate

1. [+531, -38] Shincheonji kilisesinde olan bir sürü ünlü var diye duydum, lütfen doğru düzgün soruşturma yapın ㅡㅡ

2. [+411, -11] Chungha’nın onlardan hastalığı kapmaması büyük şans. Ünlülerde bu hastalık çıkarsa doktorlara gittikleri her yeri söyleyeceklerini sanmıyorum.

3. [+342, -5] Ünlülerin arasında yayılmasına da az kaldı

4. [+50, -0] Chungha-ya, negatif çıkmış olsa bile bir süre evde kal

5. [+29, -0] Birkaç gün önce bir şarkıcıyla ilgili haber çıkmıştı, Chungha’ymış demek…

6. [+29, -1] Ünlülerin bu hastalığa yakalanması tam bir baş ağrısı olur çünkü gruplar halinde geziyorlar ㅠㅠ güç bulun

7. [+28, -2] Ünlüler etkinliklerini iptal edip ülkenin evde kalma eforlarına katılmalı, yaşamamız gerek~ Hükümetimiz virüsü kontrol etmek için yeterince şey yapmıyor, biz kendi ailelerimizi korumalıyız

8. [+28, -0] Ünlüler arasında yayılmaya başladı

9. [+23, -1] Yeniden test olmalı…

10. [+15, -0] İtalya da güvenli değil. En azından bizim ülkemiz gerçek sayıları söylüyor, bahse varım ülkelerin çoğu gerçek hasta sayısını açıklamıyor. Şu anda en iyi çözüm evde kalmak.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+131] Chungha tekrar test edilmeli ve evine gönderilmeden önce tek başına bir hastane odasında izlenmeli

 

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Sera

Bu gerçekten üzücü ve korkutucu bi durum ama Türkiye de virüs çıksa bile şuan sallamayız.Virüsden daha önemli şeylerle karşılaşıyoruz Şehitlerimizin mekanı cennet olsun Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun😢

jung

binlerce insan hayatını kaybetti çok yazık cidden:(

la cha ta

bir süre evinde kalsın ve test edin yine umarım bulaşmamıştır

nolia

çok üzüldüm ya umarım personeller de iyi olur atlatırlar chungha da bol bol dinlenir ve kontrolleri yine de ihmal etmezler

Buse

Ya cidden korkuyorum 😞 Bir an önce bu virüs durdurulsun…

Nur 🌼

“Hükümetimiz virüsü kontrol etmek için yeterince şey yapmıyor diyor” bizim ülkeye gelse ne düşünürlerdi acaba?! Şimdi ülkemizde virüs yok deniliyor ancak adam akıllı bir önlem alınmıyor. Yurtdışından gelen birçok uçak var. Niye doğru düzgün kontrol yapılmıyor?? İnsan canı bu ülke de çok ucuz. Vay halimize

Leila

Yahu her şeyi bu kadar kolay mi sanıyorsunuz!!
intörn oldugum hastane dahil ulke genelinde tum hastaneler corona ıcin hazir.servisler bile kapatildi koronali hasta gelirse karantinaya almak icin.nasil bu kadar sağlıkla ilgili atıp tutuyorsunuz.gercekten hic birseyden haberi olmayib klayvede bos konusanlara tahammul edemiyorum.sen gel bir bak doktoru hemsiresi,personeli ne halde calisiyor su salgin doneminde.korona icin kec defa uyariliyoruz,her sey nasil titizlikle planliyoruz!!!!

cns

Kesinlikle ülkemizin bu konuda sıkı bir tedbir aldığına inanıyorum. Klavye başında yönetici kesilmek çok basit şu son günlerde.

Leila

Haklısın

mabel

Sosyal medya da yalan yalnış paylaşılan şeyleri okuyanlar belli oluyor.Geçen hafta Simav kütahya da bir hasta korona şüphesi ile Uşak hastanesinde karantina ya alınmak için sevk edildi diye haber çıktı. Yakın arkadaşım Simav da sağlık görevlisi ve o gün acilde nöbetçi aradım hemen iyimisin diye güldü haber yalnış mış ama kimseyi ikna edememişler herkes saklıyoruz zannediyor dedi. işin aslı Uşak sivaslı da tayvan dan dönen iş adamı grip oluyor ve uşak ta korona şüphesi ile hemen karantina ya alınıyor ama haberci Uşak sivaslı yı Simav olarak algılayıp haber yapıyor. Simav da halk panik oluyor kaymakamlık açıklama yapmasına rağmen de kimse… Read more »

6894

Hiçbir halt bilmeyen ama ülkeye bok atmak için sırada bekleyen klavyeciler…

ox

biz bok atmıyoruz, sadece eksikleri görüp sorguluyoruz, daha iyi şartlarda yaşamayı hakettiğimizi düşünüyoruz her vatandaş gibi?

ox

kız çok haklı. neden bu kadar eksiyi basmışlar? sanki ülkemizde her şey tammış gibi. daha geçen hafta sabihadaydım, ne çalışanlarda ne de yolcularda maske var. özellikle de dış hatlar da tedbir üst düzey olmalı. ihmalkarsızlık sonumuz olacak.

tanıyantanır

Sağlık bakanı şu platformda olsa da sanada yazsa Oytun Hocayı dinleyin şuan ülkede yok maske takıp endişeye de gerek yok diyor ayrıca hastalığın genelde Sarı ırkta çok hızlı yayildigini ve oldurdugunu soyluyor bir doktorlari dinleyin ya cidden çok boş yapıyorsunuz burda karantina hastaneleri var ankarada kullanilcak malzemeler dahi hazır medyadan ordan burdan duyuyorlar konuşuyorlar bu aptallara sorsak Türkiyede herkes koronavirus https://youtu.be/aNt0kHHK8kw linkde birakiyimda az bilgilenin

Leila

Lutfen bu linke bakın.etrafınizdakı insanları da bilgilendirmis olursunuz.kesinlikle bakıs aciniz degisecek.isin ehlimden duyun
https://youtu.be/33zJ9WuwmpM

Betüş

İzledim ve gerçekten hak verdim. Annemle dün konuştuk ve bana sosyal medyanın abarttıgını, normal gripten bile ölen kişilerin olduğunu söyledi. Gerçekten biraz algı psikolojisi olduğunu düşünüyorum.

May ile

Kontrol yapılmıyor? 3 gün önce İstanbuldaki yeni açılan büyük havalimanındaydım adını hatırlamıyorum ama şöyle diyim aldığımız kişinin uçağı 12.00da indi ama bizim yanımıza geldiğinde 02.00dı. 2 saat boyunca kontrol yaptılar, havalimanında herkes maske takıyordu. Uçaktan inen tanıdıklarımıza 2 hafta evden çıkmaması hakkında belge imzalattılar eğer aksi olursa cezai işlem var. Bilmeden konuşmak ne rahat.

ox

sabihada bu kontroller yoktu ben de oradaydım, kimse maske takmıyordu. özellikle güvenlik görevlileri ve mağaza çalışanları ki yolcularla en yakın temas kuran onlar. onların da dikkatli olması gerekiyor ama demek ki yeni havalimanına özen göstermeyi tercih etmişler. kaldı ki sabihanın dış hatlar dönüş uçuşları istanbul’a göre daha ucuz olduğu için yurt dışından dönen çoğu kişi orayı tercih ediyor. iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalığa sahip.

Yeni Yazılar