Benzer Yazılar

Dara, oruç diyeti yaparak kilosunu koruduğunu anlattı

Dara, oruç diyeti yaparak kilosunu koruduğunu anlattı

HABER: Sandara Park, “40 kiloyum, acıkmazsam 12 saat yemek yemiyorum”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+983 -24] Yemek yemenin ona mutluluk vermemesini kıskanıyorum. Ben yerken o kadar mutlu oluyorum ki tartımı kırmak üzereyim.. ㅎㅎ

2. [+806, -21] Bu tanrı vergisi bir şey

3. [+528, -22] Ne zaman yemek yemiyorum desem annem “sen büyüyünce zengin olacaksın” derdi

4. [+102, -4] Acıkmasam bile ağzım sıkıldığı için abur cubur yiyip duruyorum. Zayıf insanlara bakınca niye zayıf olduklarını anlıyorum. Çok az yiyorlar, hem de uzun uzun çiğniyorlar, iştahları da pek yok.

5. [+54, -2] Dara’nınki gibi metabolizmaya sahip olan insanlar sadece yaşamak için yiyorlar  l

6. [+38, -1] Aaa, 40 kg? Ben ortaokuldayken çok kısa bir zamanlığına 40 kilo olmuştum

7. [+35, -0] Ben de 12 saat yemek yemem… ama sonrasında öyle bir gömerim ki

8. [+30, -2] Eskiden çok yiyormuş gibi davranıyordu

9. [+29, -4] İnsanlar gerçekten… acıkmıyor mu…? Midem kendine gel…

10. [+25, -0] Zayıf değil, iskelet bildiğiniz. Kırılacak gibi duruyor.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+178] “Acıkmasam bile ağzım sıkıldığı için abur cubur yiyip duruyorum” Diyet yaparken en çok zorlandığım şey. Aç değilim ama vücudum ve ağzım bir şeyler yemeye ihtiyaç duyuyor ben de mutfağa gidip yiyecek bir şeyler buluyorum. Çok sinir bozucu ama duramıyorum

 

Kaynak: Netizenbuzz

19 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
speechless

12 saat yemek yememek ve böyle bir diyette olmak sağlıklı mı? Orucun bile belli zamanı var. Dara, az yavaş atsaydın iyiydi. Ben de 43 kiloyum 160. Yemeğimi üç öğün düzenli yediğim ve aşırıya kaçmadığım sürece zaten aynı kiloda kalıyorum. Böyle sonunun nereye gittiği bilinmeyen cümleler insanlarda sağlıksız beslenmeye, ölüm diyetlerine yol açıyor. Hitap ettiğin kitle gençler, biraz düşünceli olmak gerek.

Aaa

Çeviriyle alakalı sanırım ben acıkmadığım için yemiyorum diyor diye anladım içerikte ama başlık başka söylüyor

erin

Yalnız oruç değil intermittent fasting diye geçiyor internetten araştırın isterseniz yemek yediğin süre aç kaldığın süreden daha az sadece belirli zaman aralıklarında yemek yiyorsun öğünlerin arasını açıyorsun vb. düzenli ve isabetli yapıldığında gayet sağlıklı kilo verdiren bir diyet yönetemi aslında….

cns

Biliyorum bu işler metabolizma ile alakalı ama birisi aşırıya kaçmadan düzenli ve sağlıklı beslenirse en ideal kiloya ulaşır diye düşünüyorum. Ben 45 kiloyum boyum 160. Deli gibi kilo almak istiyorum ama alamıyorum. İstediğimi de yiyiyorum mesela. Ama 40 kilo ne ya… Tamam sağlıklıysa ve kendi mutluysa bir şey diyemem tabii ama ben bile bu boyla aynaya bakınca üzülüyorum bazen.

Nick-i Minaj

[+528, -22] Ne zaman yemek yemiyorum desem annem “sen büyüyünce zengin olacaksın” derdi.

Benim annemde “yemezsen küçük kalırsın, herkeste sana tepeden bakar” derdi, diyor ve hayatı boyunca gördüğü her yemek yemeyen çocuğa demeye devam edecek.

Mingikki

Dara, baya salladın aşkım hikâyelerinde hep yemek paylasiyorsun sürekli yemekli hikaye atıyorsun çok az ama sık sık yiyen bir tip olduğunu biliyorum. Üstelik sporda çok yapıyor

xoo

7. [+35, -0] Ben de 12 saat yemek yemem… ama sonrasında öyle bir gömerim ki
Aynı ben la bu. Şaka bir yana bayağı sağlıksız. Zayıflamak istiyorsanız Eunji’yi örnek alın derim. Hem spor hem sağlıklı bir beslenme düzeni.

QueenSS

7. [+35, -0] Ben de 12 saat yemek yemem… ama sonrasında öyle bir gömerim ki

Ramazanda biz

Exovelvet

12 saat aç durabilmesi iyi bir yetenek ben özellikle sabah kahvaltısı yapmayıp aç kalınca bayılıyorum. Şeker hastası değilim ama şekerim düşüyor. Sadece ramazanda o kadar süre aç kalabiliyorum o da Allah’ın takdiri gücü veriyor ve sahur tam iyi zamanı demekki o kadar aç kalabilmek için. O yüzden sabahları bir iki saat içinde bir şeyler yemeye çok dikkat ediyorum

Eyenur

56 kiloydum (160boy) ve ne diyetle ne de sporla kilo verebildim. Daha sonra bazı psikolojik sebeplerden dolayı 9 a yakın kilo verdim. İlk başlarda hoşuma gitse de artık zoruma gidiyo… Şimdi de kilo almaya çalışıyorum

rien

9. [+29, -4] İnsanlar gerçekten… acıkmıyor mu…? Midem kendine gel…

same bro same

sny

Ben 48-52 arası gidip geliyorum insanlar hep çok zayıfsın diyor ve hep diyet yapıyorum sanıyorlar yapmıyorum deyince inanmıyorlar asla diyet yapmadım hayatımda , her istediğimi yiyorum ama herkes kadar iştahlı değilim, en önemli nokta asla midem ağzıma gelecek kıvamda yemek yemiyorum püf noktası bu bence bakıyorum etrafıma nefes almayacak dereceye gelene kadar yemek yiyorlar ben bunu bilerek yapmıyorum ama midem alışkın az yemeye 1-2 defa aşırı yemişim karnımı yarıp midemi çıkarmak istemiştim insanlar bu rahatsız edici duruma nasıl dayanıyorlar bilmiyorum ben elimden olmadan fazla yiyemiyorum.

Alicehan

Profilinde 162 boy yazıyor ama aslında 157 olduğunu söylüyorlar. Eğer öyleyse 40 kilo çok da kötü değil. Bence biraz yuvarlayıp söylemiştir. İnsan su içse 1-2 kilo oynuyor. Yeni nesil diyet aralıklı oruç. Artık uzmanlar az ve sık yemeyi önermiyorlar. Açlık süresi uzun olursa kilo vermeye başlıyormuşuz. Siz kafanıza göre denemeyin. Onlar spor da yapıyorlar, proteinlerini de alıyorlardır. Dara kadar güzelliğine önem veren birinin asla dengesiz beslenebileceğini düşünmüyorum. Rosé’nin annesinin yaptığı tavuk ayağı çorbasının gençleştirdiğini duyunca hemen içmişti. Endişelenmemize gerek yok bence.

JenBellaShakespare

Ben aç değilim yemek de yemek istemiyorum, ama ha tahmin edin benim şansıma hangi ülkenin çocuğuyum. Evet doğru bildiniz Türkiye. Annem zorla yediriyor bana. E bende yiye yiye şiştim :>

Bıktımbukoreden

Ben 20 saat yemiyorum. Sizin sandığınız gibi sağlıksız değil İntermittent fasting. Kilo verdiriyor, dengede tutuyor, gençleştiriyor cildi, şekeri düzenliyor. Harika bir sey. Alışmak zor, kabul.

MarazAli

Sarı saç çok tehlikeli bi seçim…dipten çıkan siyah gözlerimi kanatıyor 🤢

GirlsLikeSunset

Vay be ilk defa yiyip yiyip kilo almadığım için kendimle gurur duydum. Yemek yemeden duramıyorum,benim için ihtiyaçtan çok hobi olmuş durumda. Nasıl 12 saat aç kalıyorlar?

merina

bu eziyete değiyor mu?

Tori

Oruç diyeti ne terbiyesiz direkt oruç tut seni Hidayete davet ediyorum 50 kilo ol snei kuma alcam

Yeni Yazılar