Benzer Yazılar

Dara, yetenekleri sebebiyle 2NE1’da gereksiz hissettiğini anlatıp ağladı

Dara, yetenekleri sebebiyle 2NE1'da gereksiz hissettiğini anlatıp ağladı

HABER: ‘Video Star’ Sandara Park, “2NE1’dayken grupta gereksiz olduğumu düşünüyordum” gözyaşları

KAYNAK: X Sports News via Nate

1. [+877, -51] Nuna, sen görsellik konusunda zirvedeydin

2. [+688, -21] Haklı. Bazen gerçekten yanında olan insanları dibe vurduğunda görebiliyorsun. Gidecek insanlar her zaman gidiyorlar.

3. [+607, -73] Şu an bile Sandara Park’ın görsellerini geçebilecek bir idol yok. ‘Lollipop’ta sadece onu görüyordu gözlerim. Güçlü ol.

4. [+44, -1] Bir grupta herkesin kendi rolü vardır. Büyük bir hayran değildim ama 2NE1 severdim, bir kez bile Sandara’yı gereksiz üye olarak görmedim… ağlama…

5. [+42, -6] Ne diyor ya? Görsel üye, kız gruplarının en önemli üyelerinden biridir ve Dara görsellik konusunda temsilciydi; şarkıları da güzeldi. Bir şarkıcının ne olursa olsun iyi şarkı söylemesi gerektiği çok dar kafalı bir düşünce ve tam Koreli bir düşünme şekli.

6. [+37, -2] Sandara şarkılara taze bir hava katıyordu, görselleriyle de.. grupta gerekliydi

7. [+36, -5] Neden????? Kız gruplarında en önemli görev “görsel üye” görevi

8. [+33, -1] 2NE1 TV’de klip çekerken ağlardı çünkü iyi olduğunu düşünmüyordu… Park Bom onu teselli ederdi. Bu yüzden eğlence şovlarında daha sıkı çalıştı. Her yere götürdüğü bir mikrofonu bile vardı…

9. [+32, -2] Diğer üç üyeyle yetenek konusunda aynı olmayabilir ama çok güzel ve hayranlarla en çok iletişim kuran üye oldu. Onun sayesinde bir sürü hayran 2NE1’a yakın hissetti.

10. [+31, -2] Dürüst olalım, bir idol grubunun başarılı olması için sadece yetenek yetmiyor. Sandara olmasaydı 2NE1 gibi bir grup var olamazdı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

11. [+31, -2] Nuna, ne diyorsun… Askerdeyken gözlerim sadece seni görüyordu

12. [+28, -4] 2NE1 Sandara olmadan ilerleyemezdi… Niye bir numaralı görsel böyle bir şey söylüyor ㅠ

13. [+20, -2] 2NE1, Sandara sayesinde bir sürü makyaj reklamı çekti..

14. [+19, -5] Bence Sandara’nın vokali olmadan 2NE1 şarkılarını dinlemek zor olurdu çünkü diğer üç üyenin sesi çok güçlü. Sandara şarkılara bir duruluk katıyordu.

15. [+19, -1] Sadece diğer üçü olsaydı grup ilerleyemezdi. En az bir tane görsel üye şart.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+118] “Bir şarkıcının ne olursa olsun iyi şarkı söylemesi gerektiği çok dar kafalı bir düşünce ve tam Koreli bir düşünme şekli.”

“Koreli düşünme şekli” denen şey gruplarda görsel üyelere ve dansçılara ihtiyaç duyulması ama?

 

Kaynak: Netizenbuzz

19 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Sorma

E şarkı söyleyemeyecekse neden bir şarkı grubunda ki?! Bir şarkıcıdan iyi şarkı söylemesini beklemek dar kafalılık değil aksine asıl mesleği şarkıcı olmasına rağmen şarkı söyleyemeyip sadece vitrin süsü aramak dar kafalılık ve tam da koreli düşünme şekli.

violet #ktl

Kpop’ı özetlemişsin, tebrikler

ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Ben hiçbir grupta gereksiz bir üye olduğunu düşünmüyorum ama genelde netizenler sevmedikleri idoller için bunu çok kullanıyor eminim bunu okuyup üzülen çok fazla idol vardır. Bir grubun her üyesi o grubun kesinlikle ayrılmaz bir parçası. Şunu da söylemeden geçemicem Sandara ve kafasında anten gibi duran şaç modeli ( adını bilmiyorum modelin hdhdhdhhdhd) beni 2NE1’ı tanımaya iten etkenlerden biriydi djjfjfjfjjf

yeahwhatever

[+118] “Bir şarkıcının ne olursa olsun iyi şarkı söylemesi gerektiği çok dar kafalı bir düşünce ve tam Koreli bir düşünme şekli.”

böyle diye diye sadece tipi güzel ya da “havası var ” denilen bir sürü kişiyi popüler ettiniz ama ? dara’dan bağımsız konuşuyorum ama durum bu.

Suna

Umarım kendi sevdiğin grubun da yalnızca havası olan yakışıklı kişinin popüler olmaması gerektiğini savunuyorsundur.

Bjack

Dara’nın sesi çok fresh böyle rahatlatıcı bi tonda… Bu yüzden 14. netizene katılıyorum. Yani Dara’nın vokali diğer üyelerin güçlü sesine karşı bi rahatlık veriyor.. O yüzden yeter artık kendine yüklenmeyi bırak..T.T

xoo

Aynen

GirlsLikeSunset

7. [+36, -5] Neden????? Kız gruplarında en önemli görev “görsel üye” görevi

Ana vokaller grubun köküdür :d

Suna

Herkes cart curt yazmış ama Kpop dünyası bu kardeşim. Kpop görsellik ve fan servis üzerine kurulu. Böyle yalnızca güzel ya da yalnızca yakışıklı insanlar mecburen olmak zorunda grupta. Satış politası. İşliyor mu işliyor. Kimse onlara sanatçı demiyor zaten. Hatta dollerin %99’u sanatçı değil bile. Hepsi birer görse şarkı söyleyen kukla. Bu gerçekleri kabul etmeli artık insanlar. Kpop’a gelipte kaliteli şarkıları olan grupların tutmasını beklememeli insanlar. Yalnızca kendinizi kandırırsınız. Nerede yakışıklı nerede güzellik orada popülerlik. Sistem bu. Desteklediğimden değil kabul ettiğimden. Neredeyse tüm dünyada sistem bu artık. Bugün bir Hadise çok mu iyi sanatçı? Yooo ama görsel açıdan doldurucu ve fan… Read more »

loonaverse

Kpop hicbir zaman iyi sarkicilardan ibaret olmadi grubun manti da bu zaten. Visual olanlar olur, eglence sovlarinda iyi olanlar olur. rapper, vokal, dansci vs. Dara’nin sesi beni hic rahatsiz etmedi diger uc uye cok guclu olsa da Dara’siz 2NE1 olmazdi cidden

Tuğba

Hayatımda ilk defa bir grupta görseli, dansçısı gibi şeyleri duydum.Ne biliyim gitaristi olur davulcusu olur falan. Ayrıca elbette bi şarkıcı iyi şarkı söylemek zorunda yoksa niye şarkıcı oluyor

Aaa

Dara yeteneksiz değil ama diğer üyeler okadar iyiydi ki geride kaldı. Spotifyda konser livelarını dinlerseniz dara inanılmaz sadece canlı söylemek değil süreli adlip yapıp insanları gaza getiriyor. Sahnede gerçekten çok çalışıyor ve gayet iyi.

JenBellaShakespare

Görsel üyeler en önemlisi mi 0.0 Ana vokaller ne? Ana vokaller havuçtu değil mi unutmuşum.

Cemre elif

Bir grupta görsel üye olması normal birşey ama şart değil bu kadar sesini,dansını veya sahne hakiyetimini değil güzelliğini övüyorsanız ve 2ne1 dara sayesinde bir sürü makyaj reklamı çektiyse model ya da oyuncu olabilir.

Suna

Söylemek istediğim tek şey var. Özellikle Türk bilgin kpoperlara. Yorumlarda süs bebekten başka bir şey olmayan insanların sanatçı olmaması gerektiğini savunup duruyorsunuz ama biri kendi gruplarınızda bulunan visual üyelerin de hiçbir işe yaramadığını ya da sanatçı olmayı hak etmediğini söylerse kuduruyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahan turşusu? Hepiniz duyarcı gerçekten sanattan anlayan insan modunda takılıp köşede çok yakışıklı diye birilerinin posterlerini yalıyorsunuz. Hadi abicim hadiyin boş yapmayın

BlueElf

Kore’de zaten halk arasında idol müziği diye ayrıştırılma sebebi bu idollerin iyi şarkı söyleyemedikleri şarkıcı olmadıkları kanısı var bu ön yargıyı yıkan çok az grup ve solo var Kore’de onlarında dinleyici kitleleri çeşitlilik gösteriyor farklı kitleler tarafından da dinleniyorlar. (Korede halk arasında en sevilen şarkıcılardan biri mesela Jeon In Kwon’dır adam idol müziği yapmıyor.) Onun dışında idol müziği dinleyen kitle için önemli olan visual ve danstır ve hit olabilecek hareketli bir şarkı yeterli. Kimse sesleri kötü canlı vokalleri yok diye eleştirmez bunu genel kitle yapar oda denk gelip izlerse. Kpop kitlesi genelde güzel giyinmedi, kilo aldı ,çirkin, estetik yaptırdı gibi… Read more »

Kyuzi

Çok güzel ve sesi rahatlatıcı.

Almina

Gruplarda herkesin bir konumu var ve ona göre seçiliyorlar bunu bile bile iyi şarkı söyleyemiyor niye grupta demenin de bir anlamı yok ki zaten şarkılarda da ona göre part alıyorlar desteklersen de bunu bilerek desteklersin.. Şu var ki her iyi şarkı söyleyenin sahne ışığı çekiciliği ya da duygularını karşı tarafa yansıtma yeteneği olmuyor sektörde bu şekilde çok iyi şarkı söyleyip kaybolan kişiler var malesef.. Eğer ikisine birden sahipsen solo olarakta başarılı oluyorsun.. ama grup kurarken şirketler tabiki de bu riske girmeden visual üyelerde seçiyor.. Bir de şu var ki Taeyeon Ailee Wendy vs gibi vokalleri olmayanlara hemen kötü vokal yaftası… Read more »

la cha ta

Yorumlar iyi olmuş sevindim<3Dara nın sesi de mükemmel.Daratv den son videosunu izleyin de görün ❤️

Yeni Yazılar