Ordu, Seungri’yi askere çağırdı

15

HABER: Ordu, Seungri’yi göreve çağırdı… askere giderse askeri mahkeme altında yargılanır

KAYNAK: Yonhap News via Naver

1. [+1,276, -13] Böyle bir kişiyi askere göndermeyin, hiç yardımı olmaz. Onu doğrudan hapse gönderin.

2. [+749, -83] Şimdi ordu bile işin içinde ve ona askerlik sayesinde kaçma fırsatı veriyorlar~ Skandalı askeri mahkemeler tarafından ele alınacak bir şey mi? Yoksa Mavi Saray da mı onu korumaya çalışıyor?

3. [+420, -6] Mantıklı değil, neden askeri mahkemede yargılansın ki?

4. [+271, -5] Askeri mahkemede yargılanacaksa, en hafif cezayı alması için uğraşacaklar! Ne kadar mükemmel!

5. [+96, -2] Böyle durumlarda ordu genellikle kişi mahkemede ‘masum’ bulunana kadar göreve çağırmıyor, değil mi? Niye askere gidince askeri mahkemede yargılanacak? Neden? Anlamıyorum? Askerken bu skandala karışmadı ki, neden askeri mahkemede yargılanıyor? Ve bunun için savcılarla işbirliği yapacaklar ha? Öyleyse neden askerdeyken yasaları çiğneyen askerlere de savcılarla çalışma fırsatı verilmiyor? ㅋㅋ Suçlu olduğuna karar verilirse onu askere alamayacaklarını biliyorlar, kamu hizmeti yapmak zorunda kalacak, bu yüzden şimdi göreve çağırıyorlar değil mi?

6. [+35, -0] Bağlantılarını düşünürsek.. Askerde bir şey yapması gerekeceğinden şüpheliyim ㅋㅋㅋ tüm eğitimlerden kaytaracak çünkü soruşturmaya katılmak zorunda. Terhise kadar tatlı bir yolu var.

7. [+34, -3] Seungri şu anda kazanıyormuş gibi hissedebilir ama bir gün ektiğini biçer. Kötülük kazanıyor gibi görünebilir ama adalet her zaman yerini bulur.

8. [+25, -1] Seungri’nin adını Paebae ‘kaybı’ olarak değiştirin

9. [+24, -1] Yargıçlar, neden onun gibi insanlar asla cezaevine atılmıyor? Geri kalanlarımız en basit hatalar yüzünde bile cezaevine giriyor. Anlamıyorum.

10. [+16, -0] Beceriksiz polis ve savcılar… insanlar her gün basit saldırılar veya hırsızlık yüzünden hapse atılıyor… bu adamın kumar, zimmete para geçirme ve f*h*ş suçları var ve hâlâ hapiste değil…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+159] Alakasız olacak ama çok çirkin bu adam ya

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikLee Shin Young, okulda zorba olduğu dedikodularına açıklık getirdi
Sonraki İçerikDara, yetenekleri sebebiyle 2NE1’da gereksiz hissettiğini anlatıp ağladı
15 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments