Benzer Yazılar

Ordu, Seungri’yi askere çağırdı

Ordu, Seungri'yi askere çağırdıOrdu, Seungri'yi askere çağırdı

HABER: Ordu, Seungri’yi göreve çağırdı… askere giderse askeri mahkeme altında yargılanır

KAYNAK: Yonhap News via Naver

1. [+1,276, -13] Böyle bir kişiyi askere göndermeyin, hiç yardımı olmaz. Onu doğrudan hapse gönderin.

2. [+749, -83] Şimdi ordu bile işin içinde ve ona askerlik sayesinde kaçma fırsatı veriyorlar~ Skandalı askeri mahkemeler tarafından ele alınacak bir şey mi? Yoksa Mavi Saray da mı onu korumaya çalışıyor?

3. [+420, -6] Mantıklı değil, neden askeri mahkemede yargılansın ki?

4. [+271, -5] Askeri mahkemede yargılanacaksa, en hafif cezayı alması için uğraşacaklar! Ne kadar mükemmel!

5. [+96, -2] Böyle durumlarda ordu genellikle kişi mahkemede ‘masum’ bulunana kadar göreve çağırmıyor, değil mi? Niye askere gidince askeri mahkemede yargılanacak? Neden? Anlamıyorum? Askerken bu skandala karışmadı ki, neden askeri mahkemede yargılanıyor? Ve bunun için savcılarla işbirliği yapacaklar ha? Öyleyse neden askerdeyken yasaları çiğneyen askerlere de savcılarla çalışma fırsatı verilmiyor? ㅋㅋ Suçlu olduğuna karar verilirse onu askere alamayacaklarını biliyorlar, kamu hizmeti yapmak zorunda kalacak, bu yüzden şimdi göreve çağırıyorlar değil mi?

6. [+35, -0] Bağlantılarını düşünürsek.. Askerde bir şey yapması gerekeceğinden şüpheliyim ㅋㅋㅋ tüm eğitimlerden kaytaracak çünkü soruşturmaya katılmak zorunda. Terhise kadar tatlı bir yolu var.

7. [+34, -3] Seungri şu anda kazanıyormuş gibi hissedebilir ama bir gün ektiğini biçer. Kötülük kazanıyor gibi görünebilir ama adalet her zaman yerini bulur.

8. [+25, -1] Seungri’nin adını Paebae ‘kaybı’ olarak değiştirin

9. [+24, -1] Yargıçlar, neden onun gibi insanlar asla cezaevine atılmıyor? Geri kalanlarımız en basit hatalar yüzünde bile cezaevine giriyor. Anlamıyorum.

10. [+16, -0] Beceriksiz polis ve savcılar… insanlar her gün basit saldırılar veya hırsızlık yüzünden hapse atılıyor… bu adamın kumar, zimmete para geçirme ve f*h*ş suçları var ve hâlâ hapiste değil…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+159] Alakasız olacak ama çok çirkin bu adam ya

Kaynak: Netizenbuzz

15 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

Ne zaman fotoğrafını görsem midem bulanıyor 🤮🤮🤮

Melanie

Ordu durumu biliyorken niye illa askere çağırıyor? Kore’nin tek bir kurumu bile düzgün adım atamıyor. Neredeyse bir yıl oldu bu pislik hâlâ dışarda. Gün yüzü görmesin, gözü kör olasıca.

Akali

Ben karmaya inanıyorum yaptıklarını bu Dünyada olmasa bile öyle böyle hesabını verecek. Umarım askerde diğer askerler bu p.çe zorbalık yapar

Hye Su

7. [+34, -3] Seungri şu anda kazanıyormuş gibi hissedebilir ama bir gün ektiğini biçer. Kötülük kazanıyor gibi görünebilir ama adalet her zaman yerini bulur.

Biri bu yorumu yazana iyilerin kazandığı bir masalın içinde yaşamadığımızı söylesin. Gerçeği ne kadar çabuk öğrenirse o kadar az acı çeker.

Kyuzi

Vaybe bu koşullarda askere çağrılması şaşırtıcı oh ne güzel valla askerliğini yapıp skandallarını unuttursun onu orduya göndermeyin hapse gönderin!

xoo

PEZEVENKLERE VATAN EMANET EDİLMEZ!

Bp234

Milletin vatanının derdi seni mi gerdi ? Te Allah’ım ..bir koreli kadar bunu dert ettiğini görmek gözlerimi yaşarttı doğrusu..

mabel

en kötüsü askerden döndüğünde aklanmış olacak ama kurbanları hala cehennemi yaşamaya devam edecek. Bir de heryer de oppamız masumdu haksızlığa uğradı diyen fanları olacak. Hatta müziğe ya da varyetelere bile dönebilir hiç bir şey yapmamış sadece askerlik arası vermiş gibi medya da eski suçlarına ya da kurbanlara dair haber de olmaz. Seungri benim için Kore nin yüzü gibi. Bugün birisi kimchi yapmayı deneyeceğim dediğinde yüzümü buruşturmuşum arkadaşım diyince farkettim acayip soğumuşum ülke den. Sanat sanattır ama koreye yapılan bütün güzellemeler de ah siz bir onların gerçek yüzünü bilseniz hissi var bende.

komik

Askerde burnundan fitil fitil getiriler umarım

Chickenisnotmystyle

Bide bunu vatanı mı emanet edecekler OYDYIDDTIDTI Seungri cim seni hapisten kurtaranlara söylesene şu asker işinide halletsinler.

Rsm

Yabancı yoruma katılıyorum. Fotoğrafı görünce aklıma ilk gelen şey.

Gerçek KpopRuhu

bunu askerde çok döverler

once

savaşa gönderin

Mermilius

Bu mide bulantısını askerde iyice bi dövseler ama yine içim soğumaz

Aswium

İyy o değilde Seungri ne kadar çirkinlesmis eski halinden eser yok

Yeni Yazılar