Benzer Yazılar

Dispatch, Taeyong’un skandalının yeniden alevlenmesinde kullanılan Katalk mesajlarının sahte olduğunu açıkladı

Dispatch, Taeyong'un skandalının yeniden alevlenmesinde kullanılan Katalk mesajlarının sahte olduğunu açıkladı

Taeyong’un olayında bir mağdur, bir de muhbir vardı. Taeyong mağdurdan özür dilemişti ve olay ikisi arasında hallolmuş gibi görünüyordu, ama muhbir yani üçüncü kişi olayı yeniden gündeme getirdi, bunu Taeyong ile mağdurun Kakaotalk konuşmalarını paylaşarak yapmıştı. Ama Dispatch bu Kakaotalk konuşmalarının editlenmiş olduğunu, gerçeği yansıtmadığını ortaya çıkardı. Ayrıca Dispatch Taeyong’un 2016’dan beri gönüllü işler ve bağış yaptığını açıkladı. Taeyong ve diğer NCT üyeleri bir multi-kültürlü okulda hep gönüllü olarak çalışmışlar ve Nisan 2016’da Taeyong bu okulda kendi adına bağış fonu açmış. Her ay Taeyong bu fona yaklaşık 1 milyon won bağış yapmış, geçtiğimiz 4 yılda öğrencilere burs olarak verilmesi için yaklaşık 50 milyon won para bağışlamış.

Ayrıca SM Entertainment olaydaki üçüncü kişi olan muhbire dava açacağını duyurdu.

HABER: [D-Eye] NCT Taeyong, skandalın arkasındaki gerçek “Katalk konuşmaları editlenmiş”

KAYNAK: Dispatch via Nate

1. [+815, -105] Yani olay mağdur ve Taeyong arasında çözülmüştü, ama bunları haber kuruluşlarına yayan üçüncü kişi sadece drama yaratmak istedi? Taeyong-ah, dava aç.

2. [+719, -97] Doğru mu okudum?? Bu üçüncü kişi kim de böyle olay çıkarıyor? Mağdur ve Taeyong’un arası şu anda gayet iyi gibi duruyor. Üçüncü kişiye dava açılmalı.

3. [+579, -238] Duyduğuma göre internet dolandırıcılığı da dedikoduymuş… gerçekten Taeyong’dan nefret etmeyi amaç haline getirmiş insanlar;;
– Tam olarak bir dolandırıcılık değildi. Şartları kabul eden birine bir eşya sattı ama o kişi eşyayı aldığında memnun olmadı ve ikisi paranın geri ödenmesi için küfürlü bir tartışmaya girdiler

4. [+90, -31] Vay be, SM sonunda bir şey yapıyor

5. [+69, -18] Gerçeğin sonunda ortaya çıkmasına sevindim. Taeyong’a karşı kötü hisler beslemiyorum dediyse niye Katalk konuşmalarını editledi? Taeyong ve mağdurun arası bozulsun diye uğraşmaya çalışıyordu sanki

6. [+59, -5] Bu kişi Pann’da bir sürü yalan yanlış şey yazınca herkesin ona inanacağını biliyordu ve gücünü bir idole karşı bu şekilde kullanmak istedi

7. [+58, -17] Sırf ünlü diye, doğruluğu bilinmeden isminin bu kadar kirletilmesi üzücü…

8. [+53, -3] Bu üçüncü kişi gerçekten çok zalim…

9. [+50, -7] Lee Taeyong bu kadar zamandır nasıl tuttu kendini? Ona büyük haksızlık…

10. [+49, -4] Bu kadar zamandır boşa nefret alıyordu yani? Olay öyle bir raddeye geldi ki araya Dispatch girdi? Bu SM’in işiydi ama insanlar onları suçlar diye susmayı seçtiler herhalde. Umarım SM Taeyong’un psikolojisine dikkat ediyordur çünkü bu kim olursa olsun herkesin psikolojisin mahveder

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+124] Ben bile üçüncü kişi yüzünden Taeyong’dan şüphelendim, ama sırf imajı kötü diye Taeyong’un zorba olduğuna herkesi inandırmak için manipülasyon yaptı. Taeyong’a çok üzüldüm ve hakkında okuduğum tek taraflı haberlerden ötürü ondan şüphelendiğim için özür dilerim. Umarım bununla birlikte her şey düzelir, çünkü Taeyong ve NCT ile ilgili her haberde Koreli netizenler ona fena saldırıyordu

 

Kaynak: Netizenbuzz

34 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ad astra

Bu kadar yıl boyunca bu üçüncü kişiye dava açılmama sebebi ise Taeyong’un kimsenin bundan dolayı zarar görmesini istememesiymiş. Ama 3. kişi Taeyong’un ablasına ve ailesine zarar vermeye başlayınca Sm harekete geçti.
Bugün korelilerin topluluklardaki özür yazılarını okuduk, hepsinin dediği şey ise ‘’üçüncü kişinin dediklerine inanmıştık’’ bence bu internet üzerindeki içerik desteğinden yoksun pann vb. yerlerde oluşturulan ifadelere inanmaktan vazgeçmek için herkese ders olmalı.
Taeyong 6 yıl boyunca güçlü olduğun, asla vazgeçmediğin teşekkürler! Çabaların asla sana ihanet etmeyecek, tüm çabaların karşılığını verecek Taeyong.

Yuta's healing smile

Taeyong’un ablası yazdığın kısmı okuyunca aklımda hemen whiplash çalmaya başladı (konuyu bilmeyenler için whiplash cherry bomb albümünden bir parça ve içeriği biraz fantastik Taeyong da bu şarkıyı ablası için yazdığını söylemişti KCJSBSKFODHWJFOXHS)

ad astra

Ablasından ilham aldığını söylemişti. Ablası onun her zaman itici gücü olmuş, ablasının kırbaçlaması sayesinde daha az utangaç, daha cesur olduğunu söylüyordu. Kırbaç burada mecazi anlam taşıyor. Taeyong bundan dolayı da özellikle Türkler tarafından linç yediği için dipnot düşmek istedim çünkü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çok kişi var, özellikle söz konusu Taeyong olduğunda düşünmeye erinen insanlar var.
Herkesin aklına Taeyong’un ablası diyince de 5 senedir üçüncü kişinin tehditlerine, psikolojik şiddetine karşı kardeşiyle beraber durup, ona destek olması gelir umarım. Ablasına da bir teşekkür borçluyuz.

Army&buddyland

demek ki neymiş hiç bir şeye tek taraftan bakmamak lazımmış

parkseojoon

şu kuş beyinli olan koreli netizenlerden nefret ediyorum, bunca zaman sebepsiz yere nefret aldı ve şimdi u yapıyorlar. onlara her şey ne kadar basit taeyongun psikolojisini düşünemiyorum bile 🙁
 

GOLDENJK

ben de şüphelenmeye başlamıştım, sonunda her şeyin net bir şekilde ortaya çıkması çok iyi oldu. umarım taeyong kariyerinin devamında asılsız skandallarla uğraşmaz.

고랠이 판랄 사락 븍틈

Çok sevindim bu haberin çevrilmesine. Bu tarz olaylarla anılıp durduğu için herkes zorbalık yapmıştır dedikodu doğrudur demişti….
Neyse umarım Taeyong iyi olur.

Heartthrob

Şimdi muhbir düşünsün.

Lululali

Bende taeyongdan şüphelenmiştim. Demek ki ani karar vermemek lazımmış. Üzgünüm.

Narengi

Sonunda, sonunda! Açıkçası bu zamana kadar hep susup olayın neticelenmesini bekledim. Nct’yi rookies zamanlarından beri yakından takip ediyorum. Taeyong skandalı sebebiyle hep yakın markajımdaydı. Gözlemlerim hep bu skandalları yaratan kişi ile taeyong nasıl aynı olabilir diyordu. Öğretmenim, hata yaptığı yaşlarda olan pek çok öğrencim var. Hata yaptığı yaşındaki haliyle çok kolay empati kurabiliyorum. Ben hep taeyong’un değiştiğini düşündüm. Bunda yanılmadığımı bugün bu haberle görmüş oldum.
Taeyong bana hep ihtiyacı kadar sevilmemiş, ailesi tarafından yeterli ilgiyle büyümemiş biri gibi geliyor. Çokça sevgiye muhtaç bir kalbi var bana göre. Bu süreç dilerim onu çok yıpratmamıştır.

Last edited 9 ay önce by Narengi
Yuta's healing smile

Ne demişler gerçekler elbet bir gün gün yüzüne çıkar…

weare1

taeyong un bunca zaman olayı büyütmemek için sessiz kalması çok olgunca ben bu kadar sakin kalamazdım herhalde

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Aynen. Bu bile onun kalbinin ne kadar güzel olduğunu gösteriyor
Bugüne kadar bu sıkıntılarla uğraştı ama bize hep pozitif yanlarını gösterdi. Hiç yansıtmadı nerdeyse.

azizi

gerçeğin ortaya çıkma gibi kötü bir huyu vardır. olay açıklığa kavuşmadan taeyong’un gruptan çıkarılmasını isteyenlerin yüzü kızardı mı acaba?

Öl de ölelim Jessica reis

Artık Taeyong’un mağdur durumuna geçmiş oldu. Geçmişte yaptıklarından ne kadar pişman olduğunu bunca zaman sessiz kalışından bile anlayabilirsiniz. Şimdi Taeyong’a yapılan şeyin onun psikolojisini nasıl etkilediğini ve hayatı boyunca bunun sıkıntısını çekebileceğini de söyleyecek misiniz acaba, zamanında onu yerden yere vuranlar? Daha önce de söyledim hata yaptı evet ama telafi etmek için de çok çabaladı. Haddinden fazla çabaladı hatta. O yüzden bundan sonra bu konuda onu eleştiren tek kişiyi görürsem ağzının payını veririm seve seve.

Öl de ölelim Jessica reis

Ay bir de yeteneksiz falan diyenler vardı ya bdbsjsvshs onlar gözüme gözükmesin sakın ndvsbsvsbvs çok fena dalga geçerim

KINGEXO

Bu yüzden kanıtlar olmadan her şeye inanmamak lazım. Taeyonga bu zamana kadar nefret yorumu yazan kişiler özür dilemeli çok ağır hakaretler de bulundular çocuğa resmen.

Suna

Evet sonunda beklediğimiz adım. Haber çıkar çıkmaz infaz yapan türk netizenler de bir nebze olsa utanır umarım. Kore’de ki intihar olaylarına karşı binlerce laf söyleyen insanların burada tek haberler bir idolü harcamaları çok ironik.. Hepiniz aynısınız. Tek fark Koreliler Türkçe bilmiyor.

Xx34

Demek ki dispatch her zaman kötü değilmiş..umursamaz sm in yapmadığını yapmış gerçeği ortaya çıkarmış👏

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Dispatch Taeyong’a aşık. Bunu her fırsatta belli ediyor zaten 😆

Minlele

Bence SM olaya kendini katmak istemedi ve bunu dispatche yaptırdı

Xx34

Niye kendini katmiyor ? Şirketi değil mi , bir zahmet elini taşın altına koysun..o kadar güçlü diyoruz gücünü idollerini korumakta kullansın..

Candy

Geçen olaydan sonra zaten mağdur ve gazetecinin iyi niyetli olmadığını anlamıştım.Şimdi her şey kanıtlandı zavallı Taeyong bu art niyetli insanlar yüzünden ne kadar zor ve korkunç zamanlar geçirmiştir kim bilir.Koreli fandomu bile çocuğa sırt çeviriyordu Utanin be utanın cidden.İmajını ve ününü zedelemek bu kadar kolay mi

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Mağdurda sorun yok. Onun beyanları çarpıtan 3. Bir kişi olan muhbir var. Onun yüzünden işler bu kadar büyüdü.

Minlele

BU KADAR HABERİ ÇIKIYORSA İLLAKİ VARDIR BİR ŞEYLER DİYENLER
NERDE ŞİMDİ ONLAR İLLAKİ BİR ŞEY ARAYANLAR
PİŞMAN OLDUNUZ MU ? UTANDINIZ MI? GERÇİ UTANMA GİBİ BİR DUYGU VAR MI SİZDE?
KLAVYE DELİKANLISI OLMAK KOLAY.
BU ÇOCUK BUNU 6 YILDIR ÇEKİYOR BE !
HANGİNİZ DAYANIRDI BUNA
ŞİMDİ İZLESİN O LEŞ KOKULU SÜRÜ
OLANLARI OLACAKLARI

ŞİMDİYE KADAR SIKI ÇALIŞTIN VE ÇOK İYİ DAYANDIN
ARTIK SONSUZA KADAR PARLAMANIN VAKTİ LEE TAE YONG

TO THE WORLD💚💚💚

Taemin is coming

Insanlar başkalarının kötü olmasından ne kadar mutlu oluyor ya. Başkalarının mutlu ve başarılı olmalarını çekemiyorlar resmen ve böyle insanlar her yerde malesef

Müstesna

son 2-3 yıldır dikkat ediyorum koreli netizenlerin ağzıyla konuşan insan sayısı burada çoğaldı. biz, koreliler gibi at gözlükleriyle bakan insanlar değildik. netizenbuzz turkey, facebook üzerinde paylaşım yaptığı zamanlar insanlar böyle kanıtsız haberler altına bu kadar yargılayıcı ve bilmeden ahkam kesen tarzda yorumlar yapmazlardı. yapan varsa da sayı bu kadar fazla değildi hatırladığım kadarıyla. kendinize gelin. biz, kore halkı gibi sığ düşünen insanlar değiliz. ya da öyle mi olduk. ben olmadım ama olanlar varsa lütfen o bakış açılarınızı genişletin. olaylara tek tarafından bakmak sadece cahil insanların yapacağı bir harekettir. diğer haberlerde de bunları çok yazmak istemiştim ama bekledim, illa gerçekler ortaya… Read more »

Last edited 9 ay önce by Müstesna
SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Bir an bile şüphelenmedim ondan. Çok uzun zamandır takip ediyorum onu ve o sıcacık kalbini kilometrelerce öteden hissedebiliyorum. Samimiyetine inanıyorum. Olayların çözülmesine çok ama çok sevindim. Muhbir şerefsizi de dilerim en kısa zamanda cezasını bulur. Sürünsün köpek herif

Last edited 9 ay önce by SNSD'nin old ama gold SONE'ı
Renjun

Netizencikler ( türk de dahil) yaklaşık 4 yıl boyunca bilmediğiniz bir konuda yorum yapıp hem taeyong u hem nct yi hem ailelerini hem fanlarını üzdüğünüz için yorumlarınızı arayıp silmenize gerek yok tam tersi gülümseyin ekran görüntüsü alınıyor. ( Bu arada SM yabancı ülkelerde de yaptırım yapacağını söyledi belki kendinizi savcılıkta bulursunuz artık bilemiyorum .)

Nur

Olay kesinleşmeden gruptan ayrılsın diye bağıranlar özür dilemeli.

Gökçe

Ne ugrastiniz çocukla ya hayallerini gerçekleştiriyor seviniyor ona bile laf…elmas gibi patlamasına izin verilmiyor…herşeye yeteneği var bırakın çocuğu artik

Starlight

saçma pann başlıklarına, yalan yanlış kesip biçip haber giren kpop sitelerine inanmayalım artık. hepimiz için geçerli bu. kendi fanı olduğumuz idollerin tartışmalarında savunuyoruz ama başka biri olunca ya susuyoruz ya da okumadan araştırmadan biz de nefret yorumlarına kapılıyoruz. taciz, zorbalık, imaj tartışmaları sektörde kritik noktada ve çok kolay bir şekilde verilen her emek çöpe atılabiliyor. belki bu çocuk sm’de olmasaydı kendisini destekleyen fanları ciddi bir sayıda olmasaydı şimdiye çoktan bırakmıştı. özel hayat ile iş hayatları birbirine geçmiş bu insanlara üzülüyorum cidden.
sonunda bir şeylerin netleşmesine sevindim. sm dava açacakmış, umarım iyi bir psikolojide kalmayı başarabilirmiştir.

haechanınköpeğiyim

doğruların ortaya çıkmasına sevindim boşu boşuna nefret yiyordu

weare1

muhabirin amacı neymiş yaptıklarının ortaya çıkmayacağından nasıl bu kadar emin olabildi

Yeni Yazılar