Benzer Yazılar

Eski Brave Girls üyesi Han Yejin niye sektörden ayrıldığını anlattı

Eski Brave Girls üyesi Han Yejin niye sektörden ayrıldığını anlattıEski Brave Girls üyesi Han Yejin niye sektörden ayrıldığını anlattı

HABER: “Grubumdan ayrılmamın sebebi? Hayatımın tehlikede olduğunu düşündüm”

KAYNAK: E-Daily via Nate

Eski Brave Girls üyesi Han Yejin bir YouTube videosunda niye grubundan ayrılıp YouTube’a geçtiğini anlattı. “Ayrılmam için çok sebep vardı. Çünkü nuguydum? Çünkü param yoktu? Asıl sebebi ise hayatımın tehlikede olduğunu düşünmemdi. Yeni bir menajer gelmişti. Yağmurlu bir gündü, ben de ön tarafta, yolcu koltuğunda oturuyordum, diğer üyeler arkadaydı. Menajer araba sürerken telefonundan oyun oynuyordu… Diğer üyeler uyuyordu bu yüzden görmediler ama ben tuhaf hissettim ve uyandım, sonra neler olduğunu gördüm. Menajer ayağını direksiyona yaslamıştı ve resmen arabayı sürerken uzanıyordu. Bu çok tehlikeli değil mi? Resmen ayağıyla sürüyordu. Ben gizlice bunun videosunu çektim ve ebeveynlerime gönderdim. Çok sinirlendiler ve şirketime şöyle yazdılar, “Lütfen kızımıza daha iyi bakın, tehlikeli bir durumda” ve şirket şöyle cevap verdi, “Bizim şirketimize karışmayın”. Bunun üzerine annemler şöyle cevap verdiler, “Kızımızın hayatı tehlikedeyken nasıl karışmayalım?” Sonra bana ayrılmamı söylediler, ben de artık devam edemeyeceğimi fark ettim çünkü başka sorunlar da vardı, bu yüzden ayrıldım.”

1. [+1,008, -8] Eskiden bir çetede olan Brave Brothers’ın şirketinden beklendiği gibi…

2. [+927, -8] Eminim böyle bir sürü grup vardır. Borçları ödenmeden önce insan hakları o kadar çok görmezden geliniyor ki.. anne babaların karışmasından nefret ediyorlar ve sinirlerini üyelerden çıkarıyorlar, birden o üyeyi merkez pozisyondan almak gibi.. Bir şirket bir üyenin geri dönüş teaserını koymayı “unutacak” kadar ileri gitmişti… Bir hayran, idolü döven bir menajere rastladı ve hayranlar şirkete şikayet etti ama menajer kovulmadı…

3. [+811, -7] Bu şirket çok fena ㅎㅎ Anne baba kızlarını merak etmişler ve resmen onlara “sktirin” diye cevap vermişler ㅋㅋㅋㅋ Brave Brothers hayal kırıklığına uğrattı beni

4. [+66, -1] İşinin kargo taşımak olduğunu düşünen serserinin tekini menajer diye işe almışlar~

5. [+61, -0] Bu şirketin personelleri çok korkunç.. Ben şirkete yakın bir yerde çalışıyorum ve Brave binasının önünden çok geçiyorum, bir kez bir menajeri servis elemanına bağırırken gördüm;; ve adam babası olacak yaştaydı, nazik bir şekilde arabasını çekmesini isteyebilirdi.. hayatımda hiç o kadar saygısız birini görmemiştim

6. [+47, -0] Promosyon yapmak için hayatını tehlikeye atmış, gerçekten de bir “brave girl” (cesur kız)

7. [+40, -0] Kocaman bir minibüs yolda çok hızlı gidiyordu ve tüm arabaları solluyordu, sonra aynı dinlenme tesisinde durduk, arabadan bir sürü genç kızın çıktığını görünce şaşırdım…

8. [+39, -3] Brave Girls came to perform at my base when I was serving in the army and I remember one of them came up to perform wearing a neck brace..

9. [+36, -1] Super Junior gibi çok popüler gruplar bile kaza yaşıyor… menajerler bir şey olmayacağını düşünüp gaza basıyor, ya da idol grupları çok ilgi çekiyorken kazanabilecekleri tüm parayı kazanma baskısıyla hareket ediyorlar. Kwon Rise’nin grubunda kazadan ölenler bile oldu.

10. [+33, -0] Brave Brothers gibi adamlar çok başarılı olamazlar, bir sebebi var işte. Hit şarkılarıyla popüler oldu ve sonra VIXX ve Brave Girls gibi kendi gruplarını yaptı ama şimdi ortada yoklar. Samuel ile de hiçbir şey yapamadılar.

11. [+28, -8] Muhtemelen bu yüzden herkes YG’ye girmek istiyor.. idollerini festivallere göndermiyorlar, geri dönüş arasında uzun zaman var yani sanatçıların hayat tarzı daha iyi..

12. [+26, -0] MBLAQ GO da böyle bir şey anlatmıştı. Bir etkinlikten dönüyorduk, uyandığımda menajer gözleri kapalı halde araba sürüyordu demişti.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+122] Bu fazla çalışan bir menajerin işini yapmaya çalışması bile değil. Bu sadece bir adamın kendi hayatını, yolcuların hayatını ve trafiği tehlikeye atması. Tam bir pislik. İdol şirketleri daha katı şekilde kontrol edilmeli.

 

Kaynak: Netizenbuzz

7 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
iğrençlik

şirketler şoför olarak kullandıkları menajerleri 1 den fazla seçmeli,biri uykulu ve yorgunsan durumu iyi olan şoförlük yapmalı daha doğrusu işi sadece araba sürmek olan bi menajer şöfor almalı ve iyi uyuduğundan ve yemek yediğinden emin olmalı, trafik kurallarına uyan ve şoförlüğü, direksiyon kullanımı iyi olan birini işe almalı, sonuçta hayat memat meselesi. ayrıca Kore de çoğu insan içki içtikleri için geçici şoförler var, o gün alkol aldıysan ya da yorgunsan arıyorsun belli bi ücret karşılığından sana şoförlük yapanlar, senin arabanı senin yerine kullanıp seni evine götürüyorlar, çok iyi bi sistem, menajerleri o gün yorgunsa bi geceliğine para verip bu şoförleri… Read more »

Şaşkın

Nedir bu idollerin çektiği iyi ki ayrılmış kız

...

Etkinliklere,konserlere,uçağa zamanında yetişsinler diye ne kendilerini nede trafikteki diğer insanları umursuyorlar bunun sebebi çok açık çünkü geç kalırsan halk tarafından kendini beğenmiş hadsiz şımarık bir grup/kişi oluyorsun. Yani nereden bakarsan bak yine sizin suçunuz bu netizen tayfa. Bazı menajerlerinde çalışma şartları kötü direksiyon başında yorgunluktan uyuya kalan kişiler var ki bu da ayrı bir konu

Starlight

VIXX mi? Ne VIXX’i ya. Jellyfish’teler onlar. 10. yorum nasıl bir sallama bu kardeşim. Bigstar mı demek istedi acaba.

iğrençlik

ben de şaşırdım dedim ne alaka, onların şirketi farklı….

Starlight

idol gruplarını bilmiyor yorum yapmak için sallamış muhtemelen

Starlight

merak eden varsa;
netizenbuzz çevirirken yanlış çevirmiş resmen, asıl yorum yapan kişi bigstarın yazılışı ile yazmış yani 빅스타, VIXX’in korece yazılışı da 빅스 olunca karışmış. nb da yanlış çevirmiş. tahmin ettiğim gibi :’)

Yeni Yazılar