Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu 5. Jen Idoller 2. Jen Kpop Tarzını Geri Mi Getiriyor?

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
653
Son zamanlarda RİİZE ve TWS gibi grupların çıkış yapması hayranlarda 2. Jen idollerininin "altın çağı" heyecanını yarattı.Bu gruplar genç,okul çocuğu ve komşu çocuğu konseptleriyle nostaljik havayı yeniden canlandırıyorlar.Dördüncü nesil idollerde yaygınlaşan 2 dakikalık şarkıları 3 dakikaya uzatmaları ve yayımlanan müziklerinde günümüz müzik sahnesinde öne çıkan özgün melodilerle belirgin bir kpop özüne sahip.
NOT: İkinci nesil kpop'a aşina olmayanlar için,bu dönem yenilikler ve cesur denemelerle doluydu.TVXQ!,SUPER JUNİOR ve Girls' generation gibi ikonik gruplar bu dönemin en sevilen gruplarındandı.
Ya siz? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben iki grubun da debut şarkılarını sevdim ve ikisinin de en sevilen şarkılarından bir tane örnek yerleştireceğim grupları bilmeyenler için.En çok hangisi güzel?
RİİZE-Get a guitar
TWS-plot twist

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
653
2. Jenerasyon çeşitlilik içeriyordu. İnsanların ikinci jenerasyonu bu kadar özleme sebeplerinden birisi çeşitlilikti. Diğer yandan idol ilişkileri daha yakındı, en azından kadın ve erkek idoller etkileşim veriyordu. Şu an vebalı gibi kaçınıyorlar, müzik çeşitliliği de azaldı. Misal Wonder Girls retro-pop, 2NE1 hiphop-edm, SNSD edm-pop tarzı müzikler yapıyordu. Ne ritim ne beat ne de konsept olarak çelişen çok parça yoktu. O dönemki gruplarda olgun konsept yapmayı kaldıranlar da vardı, hiphop'a ayak uyduranlar da pop'a sesleri yetenler de. Şimdi F(X)'in konseptini sömürüyorlar diye düşünüyorum. Erkek grupları açısından da RIIZE ve TWS ümit verse bile açıkçası beni tatmin etmiyor. Sahne şovu açısından da müzik açısından da. Ne kadar kendilerini sevmesem bile bünyenin Block B gibi hiphop'ı iyi yapan erkek gruplarına da ihtiyacı var, Bigbang gibi pop-ballad karışımı müziğe de. Risk almak bu jenerasyondu şu anlık yok.
TVXQ! Gibi gruplara ihtiyacımız var ama yine de 5. Jen gruplarında beni en çok tatmin eden boynextdoor.Niyeyse bu çocukların dansı,canlı şarkı söylemesi ve mimikleri bana hoş geliyor.Bir de dansları çok zor (hybe gruplarının dansı hep zordur).Böyle danslarla vokal söylemek falan zor ama bnd bunu başardığı için bu grubu seviyorum açıkçası.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Girls' Generation'dan bahsedilince bile mutlu olan bir ben😭 bir grup bu kadar mı mükemmel ve güzel olabilir ya? Üyelere pek aşina olmasam da grubun çıkışından bugüne kadar olan hayatını çok seviyorum. Şarkılarının hepsine de aşığım.
Üstüne 2. Jen gruplarından en güzel ilk 15 gruptan seçilmiş🥺💙

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,879
Eskiye bir dönüş var 5.jeneresyonda bence de. Riize bana 1. Ve 2.jenerasyon karışımı gibi geliyor. Konseptleri de bu gibi zaten. Daha çok 1 ve 2. Jenerasyonun başlarında gördüğümüz bol pantolonlar uzun saç (wonbinin saçı o zamanların modeli) falan. Ben hep istiyordum bu eskiye dönüşü o yüzden riize bana ilaç gibi geldi. (Keşke seunghan bu kadar uzun ara vermeseydi tabi. Şuan bakmıyorum hiç gruba)

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,355
Son zamanlarda RİİZE ve TWS gibi grupların çıkış yapması hayranlarda 2. Jen idollerininin "altın çağı" heyecanını yarattı.Bu gruplar genç,okul çocuğu ve komşu çocuğu konseptleriyle nostaljik havayı yeniden canlandırıyorlar.Dördüncü nesil idollerde yaygınlaşan 2 dakikalık şarkıları 3 dakikaya uzatmaları ve yayımlanan müziklerinde günümüz müzik sahnesinde öne çıkan özgün melodilerle belirgin bir kpop özüne sahip.
NOT: İkinci nesil kpop'a aşina olmayanlar için,bu dönem yenilikler ve cesur denemelerle doluydu.TVXQ!,SUPER JUNİOR ve Girls' generation gibi ikonik gruplar bu dönemin en sevilen gruplarındandı.
Ya siz? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben iki grubun da debut şarkılarını sevdim ve ikisinin de en sevilen şarkılarından bir tane örnek yerleştireceğim grupları bilmeyenler için.En çok hangisi güzel?
RİİZE-Get a guitar
TWS-plot twist
Rize'in debut sarkisi guzeldi

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
653
Eskiye bir dönüş var 5.jeneresyonda bence de. Riize bana 1. Ve 2.jenerasyon karışımı gibi geliyor. Konseptleri de bu gibi zaten. Daha çok 1 ve 2. Jenerasyonun başlarında gördüğümüz bol pantolonlar uzun saç (wonbinin saçı o zamanların modeli) falan. Ben hep istiyordum bu eskiye dönüşü o yüzden riize bana ilaç gibi geldi. (Keşke seunghan bu kadar uzun ara vermeseydi tabi. Şuan bakmıyorum hiç gruba)
Üyeleriyle ne olduğunu bilmiyorum ama gerçekten güzel grup (boynextdoor da güzel hatta şarkıları bir tek pop türünde olmayacakmış sanırım 2. Jen gibi karışık falan olacakmış...öyle duymuştum...)

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,879
Üyeleriyle ne olduğunu bilmiyorum ama gerçekten güzel grup (boynextdoor da güzel hatta şarkıları bir tek pop türünde olmayacakmış sanırım 2. Jen gibi karışık falan olacakmış...öyle duymuştum...)
Boynextdoor a da bakmıştım. Şarkıları güzel ama sesler beni çekmediği için dinlemiyorum. 😁 rapte baya iyiydiler diye hatırlıyorum.

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
653
Boynextdoor a da bakmıştım. Şarkıları güzel ama sesler beni çekmediği için dinlemiyorum. 😁 rapte baya iyiydiler diye hatırlıyorum.
Hem rap hem dans konusunda çok iyiler.Sonuçta Zico'nun grubu😁
Ayoo şaka yapıyorsun,^^ ben onlara sesleri için aşık olmuştum jfjdj

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,879
Hem rap hem dans konusunda çok iyiler.Sonuçta Zico'nun grubu😁
Ayoo şaka yapıyorsun,^^ ben onlara sesleri için aşık olmuştum jfjdj
Ben biraz vokalciyim ya. Sm vokallerine de çok alışmışım başka bir grubu sevebilmem için o grupta inanılmaz güçlü ve güzel bir vokal tonu duymam lazım. Ama yeni çıkan gruplarda bunu duyamıyorum bu yüzden de dinleyemiyorum. Aslında Riize de vokal anlamında beni çok tatmin eden bir grup değil ama şarkıları sardığı ve üyeleri de sevdiğimden takip ediyorum ve dinliyorum.

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
653
Ben biraz vokalciyim ya. Sm vokallerine de çok alışmışım başka bir grubu sevebilmem için o grupta inanılmaz güçlü ve güzel bir vokal tonu duymam lazım. Ama yeni çıkan gruplarda bunu duyamıyorum bu yüzden de dinleyemiyorum. Aslında Riize de vokal anlamında beni çok tatmin eden bir grup değil ama şarkıları sardığı ve üyeleri de sevdiğimden takip ediyorum ve dinliyorum.
Bense danscıyım ve hybe gruplarını dans konusunda ezip geçecek grup tanımıyorum...
Ama genel olarak hybe'nin old grupları (BTS,Svt vb) vokal konusunda iyi.Yok konu yeni gruplar hakkındaysa fazla ilgilenmediğim için grup öneremeyeceğim🤷‍♀️