Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Arkadaşlık Ilişkisi

Konu Sahibi
A

Anonymous (405b)

Diyelim samimi olduğunuz bir arkadaşınız var ama onunla konuşurken sanki sürekli sizi küçük görüyor küçümsüyor gibi hissediyorsunuz. acik açık iste söylesin böylesin demiyor ama hareketlerinden ne biliyim laf arasındaki kelimelerden falan hissediyorsunuz ne yaparsiniz bu duruma karsi
Söyle bir şey de var bunu düşünüyorum kendi kafamda falan sonra bir bakiyorum çok iyi hissettiriyor suçluluk hissediyorum neden onun hakkında böyle düşündüm diye

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Diyelim samimi olduğunuz bir arkadaşınız var ama onunla konuşurken sanki sürekli sizi küçük görüyor küçümsüyor gibi hissediyorsunuz. acik açık iste söylesin böylesin demiyor ama hareketlerinden ne biliyim laf arasındaki kelimelerden falan hissediyorsunuz ne yaparsiniz bu duruma karsi
Ben de aynısını yaparım. Kendini ne sanıyor o bazı kişiler kendilerine yapılmadığı sürece hangi dille anlatırsan anlat anlamıyor şekerim. Bu yüzden ben eylemlerimle gösteririm yapmaması gerektiğini. Yüksek ihtimalle sen rahatsız olduğunu kırıldığını vs dersen seni alınganlıkla suçlayacaktır.

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Ben yüzüne söylerdim kırıcı olmadan
Ama "ben senin hakkında böyle düşünüyorum" şeklinde değil de "sen bana böyle hissettiriyorsun" gibi söylerim.Çünkü ilkinde itham ediyor gibi olurken diğerinde kendi hissettiğini söylemiş oluyorsun.Ha baktın değişmiyor bu durum,o zaman mesafe koymak ve zamanla arkadaşlığı bitirmek en iyi seçenek🌺
Sen ne kadar soft ne kadar tatlı birisin ya bana Pamuk şekeri diyorlar ama asıl sensin pamuk şeker elmalı turtam benim

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Yapılacak en iyi şey nazik bir dille kendinin bu durumdan nasıl etkilendiğini anlatmak. Mesela arkadaşın adı x diyelim. "X seninle bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Bana karşı yaptığın bu şu hareketler beni şu derece kötü etkiliyor vb." gibi konuşma başlatılabilir. Bazen karşı taraf yaptığı şakanın boyutunun diğer tarafı ne kadar etkilediğini anlamıyor. Bu konu hakkında nazik ama aynı zamanda net bir tavır alırsan kendisine bir çeki düzen vereceğini düşünüyorum.

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Böyle hissettiğim bir arkadaşlığı (arkadaş grubuydu) ben kafamda kuruyorumdur, kendi güvensizliğimin getirdiği bir şeydir diyerek uzun bir süreliğine devam ettirdim, sonradan başka okullara geçip uzaklaşmamız kafamda bazı şeyleri netleştirmemi sağladı: diğer arkadaşlarımlayken hiç böyle bir şey hissetmiyordum ve rahatsız hissetmeme rağmen devam ettirmek bana sadece kendimi kötü hissettirmekten başka bir fayda sağlamamıştı.
Eğer sen de diğer arkadaşlarınlayken böyle hissetmiyorsan ve bu durum sana kendini kötü hissettiriyorsa bir sıkıntı olabilir belki de.
Demem o ki eğer kurduğun bir arkadaşlıkta karşı taraf, her seferinde ister açık açık ister alttan alta olsun kendini sana kötü hissettiriyorsa ve sen bu arkadaşlıktan keyiften çok rahatsızlık duyuyorsan devam ettirmekten ziyade bu arkadaşlığı gözden geçirmen daha iyi olabilir.
Evet, arkadaşlıklar her zaman güllük gülistanlık geçmez, kavgalar da olabilir dargınlıklar da ama günün sonunda konuşmak isteyeceğin, kendini yanında rahat hissettiğin, karşılıklı saygı önemsemeyle yol aldığın ve keyif duyduğun bir şey olması gerektiğine inanıyorum.

opia

Trainee
Tepki
122
aynı şekilde ben ona davranmaya başladım, akıllanmadı. en sonunda da ben arama mesafe koyunca bu sefer dedi ki sen her şeyden kendini geri çekiyorsun opia. tabii ben de tınlamadım onu yoluma devam ettim. akıllanmayan insanla hiçbir halt yapılmaz, yapmam da. sonrasında bana diyor ki opia seni anladım ama böyle yapmasaydın konuşarak anlaşırdık. konuşarak her mesele çözülmüyor. anlamamak için her şeyi deneyen insanların konuşma çabası beni benden alıyor.