Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sizce 3 Kişilik Arkadaş Grubu Olur Mu Yoksa Bu Arkadaşlık 2+1 Midir?

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Benim lisedeki 3lü arkadaş grubum önce 1×(1+1) şekline evrildi(a arkadaşım hem benimle yakındı hem b kisisiyle yakindi ama ben ve b kişisi uzaklasmistik) şu an daha çok 2+0 olarak devam ediyorlar ben denklemden ayrıldım mlsf cabsnsmmsms Bence başta 3lü olsa da sonradan diğer seçeneklere evriliyor

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Yürüten illaki vardır ama bence de olmuyor.
Eskiden böyle bir arkadaş grubum vardı ortaokuldayken kendimize üçüz dingiller derdik. Okulda kol kola tüm bahçeyi gezerdik 😅😅sonra birimiz başka sınıfa düştü ve biz ikili derslerde bile aynı sırayı paylaştığımız için çok yakınlaştık diğer arkadaşımız zamanla uzaklaştı o da kendisi arkadaşlar edindi. Sonra da tamamen koptuk 💔💔

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Şu bir gerçek ki 3 lü arkadaş grubunda hafiften dışlanma gibi bir şey olmaması çok zor, olan vardır ama ben çok az denk geldim. Benim o tarz deneyimlerim hep faciayla sonuçlandı djdnb
Benim arkadaş grubum da 3 kişilik yıllardır. Dışlanmış hissettiğim anlar oldu. Normalde hiç bu konuda hiç bir şey konuşmamıştık ama yakın zamanda rahatsızlığımı onlara anlattım.
Bakalım neler olacak asjasj
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Konuya göre değişiyor bazen hepimizin ortak noktası oluyor ve hepimiz yakın oluyoruz ama konu değişince bazen iki kişi yakın olup diğeri bekliyor ama dışlama anlamında değil sadece konu bakımından en azından bizde öyle oluyordu. Hepimiz iyi anlaşıyoruz şahsen. 😻
(Ama iki kişi kalıcaz artık arkadaşım başka şehre gidiyor.😢)
Umarım bozulmadan devam edersiniz 💜

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
benim üç kişilik arkadaş gruplarım varr. ben bütün arkadaşlıkların kendi kimyasının olduğunu düşünüyorum yani x kişisiyle farklı muhabbetim var y kişisiyle farklı ama ikisini de çok seviyorum. yeri geliyor biriyle daha çok şey paylaşıyorum yeri geliyor diğeriyle bunları kendi içimizde hiç sorun etmedik biz. arkadaşlıktan keyif almaya bakıldığında kolay kolay problem çıkmıyor ama birileri fitne fesat yapıp birini dışta bırakmaya falan çalışıyorsa o çok sıkıntı

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,078
Duruma göre değişir.Birde gruplarda mutlaka bir üye iki uyeyede çok yakın olur en büyük iş onda bence.Bizim ortaokulda 3 kişilik bir arkadaş grubumuz vardı ben o iki kişiye de yakın olan kişiydim.Ben üçümüz beraber olduğumuz zaman ikisinede eşit davranmaya çalışırdım.Ama çoğunlukla iki üye daha iyi anlaşır gibi.Misal benim şu anda bir arkadaş grubum var 3 kişilik diğer iki kişi 4-5yildir tanışıyorlar ben onlardan biriyle 3 yıldır falan tanisiyorum tabikide onlar biraz daha yakın birbirine.Ama ortak tanıştığımız kişi benim ortaokuldaki versim gibi ikimizi eşit tutmaya çalışıyor bence hani ben öyle dışlanmak gibi bir olay yaşamadım.Olmasi gerekende bu eğer o kilit kişi şerroluk yaparsa yürümez.

Ü

Üye silindi 189

ikisi kiz biri erkek ya da ikisi erkek biri kiz olunca oluyor ama o tek karsi cinsin kendi cinsiyetinden arkadaslari da olmasi gerekiyor. ortaokulda 2 kiz 1 erkek baya yakin arkadastik hic sorun cikmiyordu. 2 kiz kiz oldugumuz icin bi tik daha yakindik ama zaten ben bi erkekle bi kizla oldugum kadar yakin olamam zaten. o erkek de bunun bilincindeydi. onun da erkek arkadaslari vardi zaten. hic problem yasamadik

Ü

Üye silindi 187

Asla olmuyor.Özellikle her şeyi büyüten bir arkadaşınız varsa yandınız iki kişi daha çok yakın olduğunda üçüncü kişi hemen beni dışlıyorsunuz imalarına başlıyor.Ben zaten utangaç kişiliğimden dolayı hiçbir zaman çok üyeli arkadaş gruplarında olamadım lisede veya ünide yalnız kalmamak için girdiğim gruplar oldu ama her zaman grup bölündü.İlkokulda ruh eşim diyebileceğim bir arkadaşım vardı 3.sınıfta şehir değiştirdi ondan sonra hiçbir arkadaşlığım malesef uzun sürmedi.Ya ben hatalar yaptım ya karşı taraf yaptı ya da yeni insanlar mesafeler veya zaman aramıza girdi.

Ü

Üye silindi 187

Benim lisedeki 3lü arkadaş grubum önce 1×(1+1) şekline evrildi(a arkadaşım hem benimle yakındı hem b kisisiyle yakindi ama ben ve b kişisi uzaklasmistik) şu an daha çok 2+0 olarak devam ediyorlar ben denklemden ayrıldım mlsf cabsnsmmsms Bence başta 3lü olsa da sonradan diğer seçeneklere evriliyor
Ya alakasız ama profilindeki kadın çok tanıdık geliyor çok merak ettim kim acaba?

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Benim üçlü arkadaş grubum vardı okulda. Bir arkadaşım, diğer arkadaşımla beni manipüle ederdi, her yaptığımızı sorgulardı. Bir iş yaparken acaba o ne der, acaba bize ne tepki verir diye sürekli düşünürdük. Ayrıca hareketleri de çok gıcıktı. Sürekli bize göz deviriyordu, bir de ortalıkta "Okeyy" diye geziyordu gıcık bir şekilde. Ağzının ortasına vurasım geliyordu. En sonunda biz tartıştık bu arkadaşla yollarımızı ayırdık. Bu 3'lü grup benim için iyi değildi ama şuan başka bir 3'lü grubum var ve iyi anlaşıyoruz gayet. Bence grubun içindeki kişilere bağlı

Melike

Trainee
Tepki
135
Bu konu benim içimde bir yara oluşturdu. Hazır yeri de gelmişken içimi dökeyim ve sizlerden teselli alayı birazcık🥺. Bizim grubumuz lise iki de yaklaşık yedi kişiden oluşuyordu. İlerleyen yıllarda aramızda çıkan sorunlar ve sınıf değişimleri ile lise sonda dört kişiye üniversite de üç kişiye düştük. İkisinin siyasi düşüncelerine kadar her şeyi tıpatıp aynıydı ama ikisinin de en eski arkadaşı bendim ve dolaylı olarak benim aracılığıyla arkadaş oldular. Birisi çocukluk arkadaşımdı ,diğeri ise lise birden beri benimle beraberdi. Neyse ben başlarda bu durumu sorun etmedim. Sekiz yıl böyle geçti gitti üniversitede beraber tatile çıkalım dedik ve neticesinde gerçekleştirdik. Bu tatil süreci boyunca dokuzuncu sınıftan beri arkadaşım olan kişi sanki ortamda ben yokmuşum gibi çoğu zaman diğer arkadaşıma itafen konuşuyor hep ona yönelik hareketlerde bulunuyordu. En sonunda çocukluk arkadaşıma şaka yaptığım sırada çocukluk arkadaşımı bana karşı korudu. Ben kendimi daha çok dışlanmış ve ötelenmiş hissettim. Başlarda bu durumu dillendirmedim çünkü dillendirdiğimde tatsızlık çıkacaktı biliyordum. Yolculuğun sonunda trende bu durumu ortaya söyledim ve tabi bana böyle davranan arkadaşım da üstüne alındı. Daha sonra biz onunla baş başa konuştuk onu kırmamak için kelimelerimi çok dikkatli seçmeye çalıştım hatta öyle ki rahatsızlığımı da güzelleuerek anlattım. Biliyorum sen isteyerek yapmadın falan bile dedim. Neyse biz akşama konuşmak üzere ayrıldık. Telefon bekledim aramadı üstğnden günler geçti ses yok,daha sonra da ben gruba yazdım. Neden sesiniz çıkmıyor gibisinden oda "sence de belli değil mi" dedi, neyse aradık konuştum ben olayları çözme taraftarıyım oda bitirmek istiyordu çünkü çaba göstermiyordu. Kendi içini rahatlatmak için çevremizdeki herkese sormuş öyle davranıp davranmadığını hatta diğer arkadaşımızı ağlayarak arayıp sormuş falan. Bende dedim ki bir insanin yaşadığını ondan daha iyi bilemez. Ben yaşadığım sonunu sekiz yılımızda güvenerek dillendirdim çünkü aşacağımızı düşünmüştüm ben elimden geleni yaptım senden haber bekliyorum artık bir şey yapmam dedim. Sonra diğer arkadaşıma mesaj attım oda fevri ve dolduruşa gelen biri bazen kendi yaptığı çıkışları kendi bile adlandıramayan biridir. Öbür arkadaşımın da ağlayarak anlatması ile dolduruşa gelmiş zaten arayıp konuşalım dedim umursamadı dahi bende en sonunda kestirip attım. Bahane olarak sürekli benim alınganlığımdan dem vurmaua çalıştılar. Ben alıngan biriyim kabul ediyorum ama sekiz yıllık arkadaşlarımın samimiyetine de inandığım için onlara karşı bu durumu çoktan atlatmıştım ama onlar bu durumu bahane etmeyi tercih ettiler.İşte buda benim hikayem biraz uzun oldu kusura bakmayın. Siz ne düşünüyorsunuz?

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Düşüncelerinizi merak ettim

Bence zaman zaman değişlemekle beraber 2 durum da yaşanıyor. İkili bir etkinlik yapılıyorsa ve hep tekli kişi aynı kişiyse sorun ardır
En guzeli 2 kisilik biz arkadasimla 2 kisilik bi ordu gibiydik her seyimizi birbirimizle paylasirdik yanimiza da kimseyi almamayi tercih ettik cunku 7 kisilik bi arkadas grubumuz vardi birlikte.. ve biz dagildik (disbanded olduk) ve duo olmaya karar verdik basarili olduk :)

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Şu an yaşadığım duruma değinmiş b kişisi arkadaşımla samimiyiz iyi anlaşıyoruz aynı kursa gidip geliyoruz ama a kişisi ile yaz tatili boyunca düzgün konuşmadık ben gruba nasılsınız mesajları atınca cevap bile vermiyor ondan soğudum birde b ve a kişisi evler çok yakın ve her gün buluşabiliyorlar ve mantıken daha samimiler ama b arkadaşım her zaman benim hatrımı sorar ama a kişisi cevap bile vermiyor bu gruptan olmayan arkadaşım da dedi seni dışlıyorlar diye bende dışlandığını hissediyorum ama nasıl diyeceğimi bilmiyorum onlara önerileriniz varsa yazarsanız çok sevinirim
Bence ikisinin de olduğu bir anda bu konuyu açarsan ve herkes kendi bakış açısına göre yorum yapsa çözülebilir belki.

Dışlandığını söylüyorlarmış bu olayla ilgi ağızlarını arayabilirsin. " Hakkımda böyle diyorlar siz mi böyle şeyler söylüyorsunuz" tarzı

sonestarj

Trainee
Tepki
60
O arkadaşlık eninde sonunda 2 kişiliğe dönüyor. Ve fark ediyorsun ki başından beri olması gereken de bu.