Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Arkadaşlıklarının Güçlü Olduğunu Düşündüğünüz 7+ Yıllık Gruplar

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Selamlar selamlar; çok ufuk açıcı bir konuyla geldim yine dnsfhd

Sizce hangi grupların ilişkisi bizlere gösterilen samimi ilişki harici dışında da arka planda aynı yakınlıkla devam ediyor ? Hangilerinin ilişkisi sadece iş ilişkisi değil ?

7 yıl ve üstü dememin sebebi Kpop sözleşmelerinin yaklaşık 7 yıl olduğunu biliyorum, bu sözleşmeden sonra bence hangi grupların gerçekten yakın olduğu anlaşılır. Ama sizin aklınıza gelen gruplar da bu sözleşme işi farklı yürüyor olabilir beni düzelterek fikir belirtirsiniz o zaman 🌼 Bir de ek olarak ilk 5 yıl zaten gruplar mecburen dip dibe oluyor, yine aralarındaki ilişkinin boyutunun anlaşılması için çok erken bence.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,878
Super junior. Neredeyse 40lı yaşlarına gelmiş adamlar hala birbirleriyle ev arkadaşı oluyorlar falan. Solo işleri olsa da hep dipdibeler. Arkadaşlığına en inandığım grup super junior kesinlikle.

Highlight
Exo.
Shinee
Snsd
Nct (127 üyeleri birbirleriyle, dream üyeleri birbirleriyle çok yakınlar. Dream üyeleri arkadaşlıktan öte kardeş gibiler zaten birlikte büyüdüler çünkü.)

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Selamlar selamlar; çok ufuk açıcı bir konuyla geldim yine dnsfhd

Sizce hangi grupların ilişkisi bizlere gösterilen samimi ilişki harici dışında da arka planda aynı yakınlıkla devam ediyor ? Hangilerinin ilişkisi sadece iş ilişkisi değil ?

7 yıl ve üstü dememin sebebi Kpop sözleşmelerinin yaklaşık 7 yıl olduğunu biliyorum, bu sözleşmeden sonra bence hangi grupların gerçekten yakın olduğu anlaşılır. Ama sizin aklınıza gelen gruplar da bu sözleşme işi farklı yürüyor olabilir beni düzelterek fikir belirtirsiniz o zaman 🌼 Bir de ek olarak ilk 5 yıl zaten gruplar mecburen dip dibe oluyor, yine aralarındaki ilişkinin boyutunun anlaşılması için çok erken bence.
Her ne kadar Blink olmayanlar inkâr etse de ben buna net olarak Blackpink demek istiyorum. Blackpink üyeleri belki kamera önünde çok hissettirmiyordur ama zaten onların medyayla ilişkisi mesleklerinden ibaret. Kamera arkasında kardeşten öte aile olduklarını da hep dile getiriyorlar. 12 13 yıldır birlikteler ve her konuda birbirlerini destekliyorlar. Tamamıyla solo olarak ilerlemektense grup sözleşmesini imzalamaları da bence birbirlerine olan yakınlıklarından kaynaklanıyor. Yapmacık bir yakınlıksa onun yerine daha derin bir yakınlık tercih ediyorlar bence.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Her ne kadar Blink olmayanlar inkâr etse de ben buna net olarak Blackpink demek istiyorum. Blackpink üyeleri belki kamera önünde çok hissettirmiyordur ama zaten onların medyayla ilişkisi mesleklerinden ibaret. Kamera arkasında kardeşten öte aile olduklarını da hep dile getiriyorlar. 12 13 yıldır birlikteler ve her konuda birbirlerini destekliyorlar. Tamamıyla solo olarak ilerlemektense grup sözleşmesini imzalamaları da bence birbirlerine olan yakınlıklarından kaynaklanıyor. Yapmacık bir yakınlıksa onun yerine daha derin bir yakınlık tercih ediyorlar bence.
Bazı gruplarda yapmacık yakınlığı bende hissediyorum niyeyse. Tamam tuvalete de beraber gittiğiniz için aşırı samimisiniz ama lütfen durun artık yani pozısdfğojzsdğo Ne demiş Pqueen "Götle don gibi ne o öyle, bir yerden sonra don bile sıkıyor insanı" osıewfpıjaseğoj

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Ayy hepinizi alıntılayamadım ama ben Blackpink'in iyi bir arkadaşlık ilişkisi olduğunu düşünüyorum. 4'ünün de birden birbiriyle aşırı samimi olduğunu sanmıyorum ama ilişkileri güzel ve seviyeli bence. Özellikle Lisa ve Rose ülkelerini bırakıp bilmedikleri bir yere küçük yaşta gelmişler. Belgesellerin de bahsediyorlardı o yüzden birbirlerine güzel dayanak olmuşlar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Super junior. Neredeyse 40lı yaşlarına gelmiş adamlar hala birbirleriyle ev arkadaşı oluyorlar falan. Solo işleri olsa da hep dipdibeler. Arkadaşlığına en inandığım grup super junior kesinlikle.

Highlight
Exo.
Shinee
Snsd
Nct (127 üyeleri birbirleriyle, dream üyeleri birbirleriyle çok yakınlar. Dream üyeleri arkadaşlıktan öte kardeş gibiler zaten birlikte büyüdüler çünkü.)
Super Junior cidden kaç yıllık grup hala birbiriyle yakın duruyorlar.
Nct için de 127'nin yakın olduğunu ben de düşünüyorum ama Dream'deki vibe daha kardeş gibi cidden. Daha fetüsken bir araya gelmişler

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Red Velvet söylenmemiş ama kesinlikle RV diyebilirim. Diğerlerinin dışında RV gerçekten aile gibi büyümüş gruplardan biri. Üyelerin özellikle küçük üyeler Yeri ve Joy nasıl BTS veya Exo biz Jk'i ve Sehun' u büyüttük diyorlarsa aynısı Yeri ve Joy içinde geçerli hele Yeri gerçekten o dönem SM'in küçük bebeği gibiydi ve RV üyeleri onunla yurtta her dakika ilgileniyorlardı. Yeri o yüzden sık sık Irene ve seulgi unni benim annem gibiler Wendy unni babam gibi yemek yapar Joy da kız kardeşlerimden farksız der. Şovlar da genelde rekabetçi oldukları için üyeler birbirini sevmiyor falan haberleri çok çıkmıştı ama Rv bunu kendi içinde eğlenceye dönüştüren bir kız grubu zaten. Örnek Run BTS Seokjin ve jk hep kazanır RV de Irene ve yeri ya da Joy kazanır bu üçü oyun için her türlü fırlamalık davranışta bulunur. Üyelerin birbirleri hasta olduklarında birbirilerine dikkat etmeleri en büyük örnekte Wendy olabilir üyeler her gün Wendu ziyarete gidiyorlardı sağlık durumunu ihtiyaçlarını her şeyinde yardımcı oluyorlardı. Hatta hepsi der bu kaza olayından sonra birbirinizin artık gözlerine bakınca daha çok şey anlıyoruz korkuyoruz birimiz zarar göreceğiz diye. RV benim için tam aile grubu 💜🧚💜
Ayy ne güzel anlatmışsın 🥺

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Aslında 2021 e kadar birden fazla grup sayabilirdim fakat 2021 son ayında tüm üyeleri birlikte karar kılıp topluca aynı anda askere gitmek gibi bir riski alması ile gözümde daha arkadaşlığı güçlü olan bu derece grup göremiyom.Ayrıca grubun 2 lideri 16 yıldan fazladır arkadaşlar.

Tabi ki bahsettiğim grup ONF. 6 üyenin 5 i Aralık 2021 de gittiler ve Haziran 2023 te terhis oldular(Bir üye Japon olduğu için muaftı.).Bununla beraber kpop sektöründeki en kısa sürede askeri görevini bitiren ve tüm üyeleri beraber giden ilk ve tek kpop grubu oldular.
1711484897445.png

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Ayy bu arada yarın Lisa'nın doğum günüymüş. Rose'nin Lisa için paylaştığı hikayeyi gördüm. Bu post üzerine çok tatlı bir örnek oldu. Hikayenin çevirisini görünce çok duygulandım 🥺

Aslında 2021 e kadar birden fazla grup sayabilirdim fakat 2021 son ayında tüm üyeleri birlikte karar kılıp topluca aynı anda askere gitmek gibi bir riski alması ile gözümde daha arkadaşlığı güçlü olan bu derece grup göremiyom.Ayrıca grubun 2 lideri 16 yıldan fazladır arkadaşlar.

Tabi ki bahsettiğim grup ONF. 6 üyenin 5 i Aralık 2021 de gittiler ve Haziran 2023 te terhis oldular(Bir üye Japon olduğu için muaftı.).Bununla beraber kpop sektöründeki en kısa sürede askeri görevini bitiren ve tüm üyeleri beraber giden ilk ve tek kpop grubu oldular.
Ekli dosyayı görüntüle 27614
Aaaa cidden mi ? Bunu bilmiyordum vay be mdflkdg

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Ayy bu arada yarın Lisa'nın doğum günüymüş. Rose'nin Lisa için paylaştığı hikayeyi gördüm. Bu post üzerine çok tatlı bir örnek oldu. Hikayenin çevirisini görünce çok duygulandım 🥺

Aaaa cidden mi ? Bunu bilmiyordum vay be mdflkdg
İşte öğrenmiş oldun ne güzel :)