Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Aynı Grupta Olmak Istemeyeceğiniz Idoller

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,847
çok yaratıcı bir başlık olmakla birlikte düşüncelerimi açıklıyorum dediğin gibi salt visualler ve zorbalık skandalları çıkanlar. Shuhua çok gerer insanı gibi hep bağırarak konuşuyo zaten kusura bakmayın ama Jennie sahne de istediği zaman mükemmel olup istemediği zaman olmuyor çünkü bb söylemeye bile gerek yok. Lucas nedense oldum olası sevemedim skandalı çıkıcak demiştim çıkmıştı Yeonjun eskisi gibi negatif düşüncem yok kendisine karşı ama onunla öyle bir rekabete girerdik ki bir kpop grubu için imajımız hiç iyi olmazdı ayrıca kendimi baskıda hissederdim nedense Yeonjun varken. Kendini kraliçe gibi gösterenler yani show yapanlar ama aslında çok daha farklı olduğu ekrandan bile belli olanlar(bahsettiğim imaj değil tüm idollerin imajı var) son olarak aklıma başka isim gelmediği için bu kadar diyorum

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

çok yaratıcı bir başlık olmakla birlikte düşüncelerimi açıklıyorum dediğin gibi salt visualler ve zorbalık skandalları çıkanlar. Shuhua çok gerer insanı gibi hep bağırarak konuşuyo zaten kusura bakmayın ama Jennie sahne de istediği zaman mükemmel olup istemediği zaman olmuyor çünkü bb söylemeye bile gerek yok. Lucas nedense oldum olası sevemedim skandalı çıkıcak demiştim çıkmıştı Yeonjun eskisi gibi negatif düşüncem yok kendisine karşı ama onunla öyle bir rekabete girerdik ki bir kpop grubu için imajımız hiç iyi olmazdı ayrıca kendimi baskıda hissederdim nedense Yeonjun varken. Kendini kraliçe gibi gösterenler yani show yapanlar ama aslında çok daha farklı olduğu ekrandan bile belli olanlar(bahsettiğim imaj değil tüm idollerin imajı var) son olarak aklıma başka isim gelmediği için bu kadar diyorum
oncelikle tesekkur ederimm 🩷 shuhua ve lucas konusunda haklisin jennie konusunda da katiliyorum bazen hic umrunda degilmis gibi davraniyor bu durum kendisiyle ayni grupta olsaydim inanilmaz sinirimi bozardi.

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,847
taeyon hakkinda dediklerine aynen katiliyorum. mark icinse ya cok iyi anlasirdik ya da pek samimi olmazdik gibi hissediyorum ben. suga da biraz soguk gozukuyor disaridan o yuzden biraz goz korkutucu gelirdi bana herhalde.
Markta evet ya samimi olursun ya da olmazsın ama kötü anlaşmazsın iyi anlaşırsın havası var ben Markı (gd övmesi dışında baya bir severim sıkıca takip edemesem bile) baya bir severim o yüzden iyi anlaşırdım samimi olurdum diye tahmin ediyorum Suga için ise biliyorum çok klişe fan tipi olarak gözükücem ama gerçekten çok tatlı çok şeker birisi aslında tanımadan önce asla sevmem diyordum ama şuan en sevdiğim bts üyesi oldu hiç tahmin etmezdim önceden hatta seveceksin deseler gülüp are u kidding me derdim ama şimdi gerçekten çok seviyorum, soğuk gözüktüğüne bakma onun hiç soğuk değil aksine sıcak samimi içten bir adam aslında aynı zamanda da duygusal ama bunu pek göstermiyo

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Markta evet ya samimi olursun ya da olmazsın ama kötü anlaşmazsın iyi anlaşırsın havası var ben Markı (gd övmesi dışında baya bir severim sıkıca takip edemesem bile) baya bir severim o yüzden iyi anlaşırdım samimi olurdum diye tahmin ediyorum Suga için ise biliyorum çok klişe fan tipi olarak gözükücem ama gerçekten çok tatlı çok şeker birisi aslında tanımadan önce asla sevmem diyordum ama şuan en sevdiğim bts üyesi oldu hiç tahmin etmezdim önceden hatta seveceksin deseler gülüp are u kidding me derdim ama şimdi gerçekten çok seviyorum, soğuk gözüktüğüne bakma onun hiç soğuk değil aksine sıcak samimi içten bir adam aslında aynı zamanda da duygusal ama bunu pek göstermiyo
ya suganin cok soguk ve sert bi imaji oldugu icin fan olmayanlar icin cok cana yakin durmuyor ama yakindan taniyanlar daha iyi bilir tabii. mark icin dediklerine de katiliyorum

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,847
ya suganin cok soguk ve sert bi imaji oldugu icin fan olmayanlar icin cok cana yakin durmuyor ama yakindan taniyanlar daha iyi bilir tabii. mark icin dediklerine de katiliyorum
evet imajı gerçekten öyle, dediğin gibi; çoğu zaman sessiz sakin ve tepkisiz kaldığı içindir belki de

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 187

1) hyolyn: bir zamanlar korede viral olmus videoyu biliyorsunuzdur bence. hani dasom (kendisi visual ve sub vokal) kendi partini soyluyor ve sonra hyolyn kendi partini soyluyor ve adeta vokal showu yapiyor. netizenlerde ikisi arasindaki vokal farkiyla dalga geciyor ve bu video viral oluyor. acikcasi bu kadar guclu bi vokalle ayni grupta olsaydim dasom gibi bir duruma duserdim buyuk ihtimal znvznzvznbxnx hyolynle ayni grupta olsam canli soylemeyi reddeder ya da kendime zorbalik skandali cikartip kendimi gruptan attirirdim xvnzvznxvjxbxb

2) taeyon: kendisi bana kendini herkesten ustun goren, dominant ve dedigim dedik bi vibe veriyor. onunla ayni grupta olmak istemezdim.

3) herhangi bi bigbang uyesi ve krapperlar: aciklamaya ihtiyac duymuyorum

4)hyewon, shuhua ve diger "sadece visuallar": ben canimi disime takip calisirken sadece guzeller diye debut yapip bir de guzeller diye herkesten cok dikkat cekip promo alacak tiplerle ayni grupta olmak istemezdim.

5) rm: cok lider geliyor bana. genelde projelerde falan liderligi hep kendim yaptigim icin rmle ayni grupta olsak kesin kavga ederdik 7/24 nxnzbxnbxjx

6) zorbalik skandali cikan idoller: essek gibi calistiktan sonra bunlar yuzunden grubumun imaji bozulsa kafayi yerdim.

7) wendy: kendisi hakkinda kotu bir dusuncem yok yalnizca karakterlerimiz hic uyusmuyor gibi hissediyorum. ayni grupta olsak birbirimizden gicik kapardik bence nznxnxnmxbx

8) lia ve chaeryeong; wendy ile ayni sebep ama neden hic bilmiyorum yani icime oyle doguyor bxnxbxmxbnx

9) ls yujin: ya olumune bff olurduk ya da birbirimizden nefret ederdik

eveeet benlik bu kadar siz neler dusunuyorsunuzzzzzzz
ilk aklıma gelenler soyeon,shuha,soobin,gd,yunjin,sunwoo(the boyz)
Soyeon karakter olarak bana aşırı itici,narsist,ne popülerse onu aşırı abartan,kendi tercihleri olmayan trendlere göre hareket eden biriymiş gibi geliyor.Fanları da onun gibi zaten kadını abarttılar da abarttılar yok işte dahiymiş sektörün en iyi kadın rapçisiymiş ee kadın en sonunda kendini beğenmiş birine dönüştü.Grubunda kendini sürekli öne çıkarması bana çok kendini beğenmişlik gibi geliyor.Özellikle bir ara vokal partları bile alıyordu.
Yunjin de özenti tiki kız biraz soyeona benzetiyorum çok itici geliyor böyle büyük büyük konuşmalar bana.Özellikle ınstagram hesabı sanırsın la da yaşayan tiktoker.
shuha mutlaka her sosyal çevrede olan güzelliğinden başka hiçbir özelliği olmayan yeteneksiz laubali ve patavatsız biri.
soobin de aynı şekilde çok patavatsız ve dış görünüşünün aksine çok serseri yaramaz bir çocuk bence.o anime olayını ben unutamam fanları çoktan unuttu.
gd asla anlaşamayacağım erkek idollerden biri olur buna eminim bir kere hayat tarzımız çok farklı.GD bana her şeyi uçlarda yaşayan sürekli partileyen bir tip gibi geliyor.Adama yıllarca aslında çok utangaç biri felan dediler ama o utangaçsa ben neyim adam tüm sektörler arkadaş.Hatta abd de bile çevresi geniş.
sunwoo bu kişi yüzünden the boyzu izleyemiyorum bile birincisi kadınlar hakkında söylediği sözü benim aklımdan çıkarmam mümkün değil ikincisi grupta daha yetenekli üyeler varken bu üye nedense son dönemlerde çok ön plana çıkarıldı.Rapi sıkıcı yazdığı sözler ergence.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bigbang ve Suju üyeleri, Cnblue Jonghyun (fanları ve reşit olmayan kızlarla birlikte olduğu söyleniyordu, ayrıca kadınlarla saygısız bir biçimde konuşması vardı), Block B - Zico (n word, sel olan bir ülkeyle ilgili dalga geçme, nicki minaj ile ilgili uygunsuz sözler, altın telefon olayı, bir erkek arkadaşına tatlı olduğunu söyledikten sonra şarkısında "no homo no gay" diyen homofobik birisi), IU (nth olayı hakkında duruşu)
nth olayı ne?

Moderatörün son düzenlenenleri:

liikyaliikya

Trainee
Tepki
384

UYARI: HASSASSANIZ OKUMAYIN!

Nth Room skandalı dediğimiz şey bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram'da geçiyor. Bu uygulama üzerinden sohbet grupları kurabiliyorsun, yani bir noktada klasik sosyal medya uygulamalarından birisi. Olaylar bahsedeceğimiz odaların kurucusu olan Joo Bin'in bir gazeteye itirafta bulunmasıyla patlıyor. Joo Bin, internet üzerinden ****** ya da model olmak isteyen, kolay koldan para kazanmak için araştırma yapan veya iş arayan kızlara mesaj atıyor. Aralarında gerçekten çok genç olan, ihtiyaç duyan ya da tecrübesiz olan kızlar kabul ediyor ve kabul eden kişilerden sosyal güvenlik numaralarını istiyor. Kore'de birisinin sosyal güvenlik numarası onlar için bir çeşit TC kimlik numarası işi görüyor. Sosyal güvenlik numarasına sahip olduğun birisinin pek çok bilgisine de erişimin kolay oluyor.

Joo Bin ve onunla aynı işi yapan diğer liderler kızların özel bilgilerini, fotoğraflarını ellerinde tutup "eğer bir hafta boyunca dediğimizi yapmazsan ailene her şey ulaşır, sosyal medyada ifşa olursun" gibi çeşitli yollardan tehditler savurup kızlara istedikleri her şeyi yaptırıyorlar. Tahmin edeceğin üzere hiçbir şey bir hafta sürmüyor, günden güne gittikçe dibe sürükleniyor. Kızların cinsel fotoğraflarını çekip videolara alıyorlar ama bu videolar aklına gelebilecek pek çok iğrenç şekilde oluyor, ardından da bu videoları başta bahsettiğim sohbet odalarına gönderiyorlar. Bu işin içerisinde yer alan bir ortaokul öğrencisi durum hakkında şu bilgileri veriyor; Joo Bin kendisine para ve telefon sözü vererek kızı bu işin içine çekmiş, Joo Bin'e yaklaşık kırk kadar belge vermiş. İşten çıkmak istediğinde bu belgelerle tehdit edileceğini düşünüp daha da sıkışmış. Bu işin içerisindeki pek çok çocuk reşit değil, dokuz yaşında birisinin olduğu söyleniyor. Polisin raporuna göre çocuklara tec4vüz edilip videoları bu sohbet odalarına atılmış.

Bu odalara girebilmek için dolar bazında 1200 doları geçkin para ödeniyor. Video içeriği ne kadar kötüleşirse bu para da artıyor.

IU'nun olayla alakası yok ama o dönem herkes bununla ilgili paylaşım yaparken IU kendi fotoğrafını ig hikayesinde paylaşmıştı. Pek çok olayda yardımlarıyla gündem olan, bana göre dikkat çekmek için yapan IU bu olayda sessiz kalmıştı. İnsanlar kendisine ulaştığı hâlde hem de. Net hatırlıyorum Baekhyun hikayesinde paylaşım yapmıştı çünkü.

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
3,904
YA GİSELLE İ ÇOOOK SEVİYORUM AMA ANLASAMAM BENCE ONUNLA.Aynisi chaeyoung,nayeon içinde geçerli.Sevdigim İdoller ama anlasamam

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

öncelikle ben popüler grupların hiçbirinde yer almak istemezdim, saseng, dispact şirket fanlar hepsi çok yorucu olurdu.
1 nesilden yg eski ceosu ile olmak istemezdim adamda her halt çıktı. yg direkt olmak istemezdim.
lisa çok ukala geliyor, jeniie aşırı yapmacık
v onun zorba olduğunu düşünüyorum rm akıl veren yaşlı moruklar gibi bi sus be der kavga ederdik, suga soğuk öylesi insanları sevmem jk masum görünen her haltı yiyecek birine benziyor, hope beni zorla çalıştırıdı tembellik ederdim beni döverdi kesin.
twice chae kafası çok tuhaf çalışan kız, jihyo hope gibi, jeonyeon benimle alay ederdi gibi, mina sessiz sevmem öyle insan, momo çok dağınık olurdu kavga ederdik titiz biriyim, tzuyu fazla güzel, dahyun fazla beyaz
itzy yuna çok zayıf, lia ingilizce biliyor benim bildiğim what is sşkaşlgkeo bu kadar
jessi beni döver fazla dürüst kadın
mamamoo moonbyul kızları etkileyen biri ben olmak isterdim yerimi alacağı için ı ı
binbang komple skandallrı bitmiyor
ıu sesi güzel değil ama tatlı olduğu için herkes onu seviyor aslında birazda sert konuşan tavrı var
snsd yoona fazla saf havası var boyu da uzun benden
afterschool jooyeon dili sivri bir kadın, kahi zaten sürekli dans ettirirdi, lizzy biraz yalan işi var, gauen sonradangruba dahil oldu ona ben zorbalık ederdim e young aynı, jungah ve nana ile olurdu bak, nana da çok güzel kız bilemedim, birazda pick me girl tavrı vardı bir zamanlar
nese sen neymissin boyle oku oku bitmedi agzim acik kaldi xbnxbxnxbjc bu arada su anda nana'nin oldugu su cupidli diziyi izliyorum soyleyeyim dedim xbnzbxnxbxn

Moderatörün son düzenlenenleri:

Seda

Trainee
Tepki
112
RM:Sürekli çalışma ve diğer konularda baskı yapardı.O kadar baskıya gelebileceğimi sanmıyorum bu yüzden net tartışırdık.
Yuna:Nefret için yazmıyorum ama "pick me" tabiri vardır ya.O tabire çok uyuyormuş gibi hissediyorum.
Yunjin:Burnu havada geliyor kesin sinir olacağım kişilerden olurdu.
Shuhua:O yetenekle benden daha popüler olsun istemezdim.
Johnny(?):Her sınıfta herkesin sinir olduğu ama aynı zamanda sevdiği eğlenceli çocuk vardır ya.O şekilde hissettiriyor.Kavga falan etmezdik hatta belki severdim ama ciddi olan veya olmayan tartışmalara girerdik.
Mamamoo:Yetenekliler ama garip bir iticilikleri var.Sanırım 3 üyenin daha önce problemli olayları olmuştu zaten.
Jeongyeon:Çok arkadaş canlısı biri değil bence.
Nayeon:Yuna ile aynı.
Bu kadardı yanlış yazdığım yerler olabilir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

UYARI: HASSASSANIZ OKUMAYIN!

Nth Room skandalı dediğimiz şey bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram'da geçiyor. Bu uygulama üzerinden sohbet grupları kurabiliyorsun, yani bir noktada klasik sosyal medya uygulamalarından birisi. Olaylar bahsedeceğimiz odaların kurucusu olan Joo Bin'in bir gazeteye itirafta bulunmasıyla patlıyor. Joo Bin, internet üzerinden ****** ya da model olmak isteyen, kolay koldan para kazanmak için araştırma yapan veya iş arayan kızlara mesaj atıyor. Aralarında gerçekten çok genç olan, ihtiyaç duyan ya da tecrübesiz olan kızlar kabul ediyor ve kabul eden kişilerden sosyal güvenlik numaralarını istiyor. Kore'de birisinin sosyal güvenlik numarası onlar için bir çeşit TC kimlik numarası işi görüyor. Sosyal güvenlik numarasına sahip olduğun birisinin pek çok bilgisine de erişimin kolay oluyor.

Joo Bin ve onunla aynı işi yapan diğer liderler kızların özel bilgilerini, fotoğraflarını ellerinde tutup "eğer bir hafta boyunca dediğimizi yapmazsan ailene her şey ulaşır, sosyal medyada ifşa olursun" gibi çeşitli yollardan tehditler savurup kızlara istedikleri her şeyi yaptırıyorlar. Tahmin edeceğin üzere hiçbir şey bir hafta sürmüyor, günden güne gittikçe dibe sürükleniyor. Kızların cinsel fotoğraflarını çekip videolara alıyorlar ama bu videolar aklına gelebilecek pek çok iğrenç şekilde oluyor, ardından da bu videoları başta bahsettiğim sohbet odalarına gönderiyorlar. Bu işin içerisinde yer alan bir ortaokul öğrencisi durum hakkında şu bilgileri veriyor; Joo Bin kendisine para ve telefon sözü vererek kızı bu işin içine çekmiş, Joo Bin'e yaklaşık kırk kadar belge vermiş. İşten çıkmak istediğinde bu belgelerle tehdit edileceğini düşünüp daha da sıkışmış. Bu işin içerisindeki pek çok çocuk reşit değil, dokuz yaşında birisinin olduğu söyleniyor. Polisin raporuna göre çocuklara tec4vüz edilip videoları bu sohbet odalarına atılmış.

Bu odalara girebilmek için dolar bazında 1200 doları geçkin para ödeniyor. Video içeriği ne kadar kötüleşirse bu para da artıyor.

IU'nun olayla alakası yok ama o dönem herkes bununla ilgili paylaşım yaparken IU kendi fotoğrafını ig hikayesinde paylaşmıştı. Pek çok olayda yardımlarıyla gündem olan, bana göre dikkat çekmek için yapan IU bu olayda sessiz kalmıştı. İnsanlar kendisine ulaştığı hâlde hem de. Net hatırlıyorum Baekhyun hikayesinde paylaşım yapmıştı çünkü.
İğrenç bu...

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,550
Valla shuhua yi falan patavatsiz ilan ediyolar da zamaninda wheein in falan ne olaylari oldu asil patavatsizliklar çabuk unutuluyor sdfghjk yetenekleri kurtardi grubu biraz da shuhua da oyle olaylar olsaydi neler olurdu kim bilir kizin oyle zararli bi soylemi de olmadi hafif boss baby gorunmek için dozu asiyo arada o kadar son haberde de somi ye demisler kiz tiye almis oysaki kpop stanin de belirli kurbanlari oluyo hele ki turkiyede hayranin az ise yandin
Ben dedim patavatsız diye ki tam olarak öyle davranmis ben empati yapip benim hakkimda boyle bir sey dense diye dusunmustum ve bence hakliyim

Konuya gelirsek kimseyle anlasamam zaten dun yurdun en patavatsız kızıyla kavga ettim o yzdn sullyoon gibi sessiz sakin bir sey olursa anca anlasirim

Melike

Trainee
Tepki
135
Nayeon: Kendini gereksiz beğendiğini düşünüyorum. Bazen de yer yer kendini öne attığını ve aşırı tepki verdiğini düşünüyorum. Sürekli ilgi isteyen ve kendini çok beğenen insanlar bana yorucu geliyor.
Taeyeon: Kendini çok beğendiği en iyi daima bende olmalı gibi düşündüğünü hissediyorum. Bencil gibi geliyor.
Bigbang: Hepsi sorunlu.
Lisa: Bir süredir devam eden popülerliğinden hareketle bana bazen birazcık şımarık geliyor.
Jennie: Genel anlamda psikolojisi ve ruh hali çok inişli çıkışlı bazen çok iyi bazen çok kötü bazen mükemmeliyetçi bazen boş vermiş onun bu duygu değişimlerine adapte olamazdım.
Yunjin: İmajını cool, havalı kız üzerine çizdiğini ve öyle davranmaya çalıştığını ama bu imajın onun üzerinde çok yapmacık durduğunu ve taşıyamadığını düşünüyorum. Bana çok yapmacık ve zorlama gelirdi.
Sakura: Yeteneği üzerinde sürekli demogoji yapması ve sırf sevilmek için vermiş olduğu gereksiz tepkiler beni iterdi.

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,431
Ben dedim patavatsız diye ki tam olarak öyle davranmis ben empati yapip benim hakkimda boyle bir sey dense diye dusunmustum ve bence hakliyim

Konuya gelirsek kimseyle anlasamam zaten dun yurdun en patavatsız kızıyla kavga ettim o yzdn sullyoon gibi sessiz sakin bir sey olursa anca anlasirim
Patavatsizlik oldugunu dusunmuyorum her neyse herkesin dusuncesi kendine niyetini somiyi taniyanlar anlamistir zaten

• Alev
Reactions: ask

Reidia

Mor Sümbül
Rookie Idol
Tepki
546
İtzy Yuna ile Ryujin aynı grup içinde olmak istemem çünkü bana ikisi de birazcık itici geliyor grupta onların dediği olmazsa kavga çıkaracaklarını düşünüyorum. ( öyle bir vibe alıyorum )

2NE1 nedense CL baya popüler yani diğerleri cl kadar çok destek almıyor yani bende onlar gibi kaynardım emeklerim boşa giderdi

Bigbang bitmeyen haberleri ile beni bile yakarlar

Gidle Soyeon ile arkadaş olarak anlaşırdım ama olay işe gelince yapamam gibi geliyor. Benim dediğim olsun vibe veriyor ( iş konusunda )

moxi

Trainee
Tepki
168
bencil olanlari, kibirli olanlari, sadece yuzuyle girip vasatin alti yetenekleri olanlari ve prob olanlari su an isim sayamadim ama beni etkileyecek seylerde kafasina gore davranan birileriyle olsam cok sinir olurdum