Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bazı İnsanlar Neden Gidle Kpop'ı Kurmuş Gibi Davranıyorlar?

Ü

Üye silindi 192

BAZI FANLARDAN BAHSEDİYORUM HEPSİNDEN DEĞİL.

Buna en çok Bigbang fandomında denk geliyordum lakin son zamanlarda ve özellikle 2019-2021 arası millet acayip acayip yorumlar yapıyorlardı, sanki Idle ilk defa seksi konsepti bulmuşlar ya da ilk defa Idle karanlık konsepti yapmış gibi anlatıyorlardı fakat Dreamcatcher gibi gruplar zaten yıllarca yapıyorlardı bu konsepti ama onların fanları onları İlah seviyesindeymiş gibi övmüyorlardı, ben hiçbir grubun antisi falan değilim neredeyse hepsini eleştiriyorum ve bu durum kafamı çok kurcalıyor. Nxde, Tomboy neden "Wow hiç böyle göndermeli şarkılar görmemiştik" muamelesi gördü anlamadım, P!nk bunu yıllardır yapıyor hatta Queencard birebir bir P!nk şarkısına da açıkça benziyor, anlamadım şimdi siz bu kişileri tanımayanları kazıklamaya mı çalışıyorsunuz? Oh My God çıkışında herkes "Daha önce böyle cüretkar mv görmemiştim" diyordu Twitter'da ama Aoa yıllar önce içinde lezbiyenlerin bulunduğu bir müzik videosu (Like A Cat) yapmıştı ya da Brown Eyed Girls-Sixth Sense çığır açacak düzeydeydi ama millet öyle bir lanse ediyorki sanırsın Girl Crush'ı 2018de çıkan bir grup buldu. Bunun aynısı Stray Kids için de geçerli, BAP yıllar önce yapmış ama Stray Kids sadece yapıyormuş gibi övülüyor ve üyeler dahi şarkılarında bunu söylüyorlar (Kpop'ı ışıldatıyoruz, biz her zaman birinciyiz gibi şeyler vardı son "garip" şarkılarında) ama işin aslı Stray Kids bana göre dinlenecek bir şey yapmıyor, deneysel de ilermiyorlar çünkü her title aynı gibi ki bu deneyselliğe çok ters bir şey, deneysel dediğin bana göre Nct ve Red Velvet'tır. Safi gürültü ve şarkının %70'i küfür arkada da garip bir beat var, demiştim önceki gönderideki netizen haklı diye, fanları bir de "Yüzyılın Grubu" "Yılın Şarkısı" diye övünce acaba bende mi sorun var diye ikinci defa dinliyorum ama yok, gerçekten dinlediğim şeyi ilk defa anlamadım.

Gidle'ın son sarkısı ise benim açımdan kötü, nakaratta üzgünüm ama tavuk gıdaklaması duyuyorum ve ikinci defa da dinleyesim gelmedi, şarkı sözlerini zaten neredeyse hepimiz felaket cringe bulduk bence. Bu gönderiyi şarkı eleştirisi olarak görebilirsiniz çünkü öyle ama sorumu cevaplarsanız da sevinirim, tekrar söyleyeyim bazı fanlardan bahsediyorum hepsinden değil.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca Bigbang içinde geçerli bu durum, eğer Kpop'ı kurmuş muamelesini bir grup görecekse bu Amerikan endüstrisi arakcısı bir grup değil, kendi emekleriyle ilerleyen ve yeni konseptler getiren TVXQ olmalı ki bence öyle zaten.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Altina imzami atiyorum ve soyledigine ekleme yapmak istiyorum. Fanlarin bu tur davranislarina idoller de koruk atiyo yangin iyice cigirinda cikiyor. Eger Soyeon ve producer line bu kadar cok self-made olmalarini ve konsepte ekledikleri en ufak seyi bile sanki mvyi bile onlar cekmis gibi davranmasalardi fanlarin bu kadar abartacagini dusunmuyorum. Kpopta resmen hicbir sey orijinal degil. Herkes dunyadaki konseptleri takip ediyor ki bu cok normal. Ariana Grande bile 10 yildir surdurdugu sacini degistirdi aestheticler degistigi icin. Sorun self-made olan bazi idollerin dunyayi kurtariyormus gibi davranip uzerine fanlarinin da abartmasi. Hatta sadece idoller degil suraya Min heejin'i de ekliyorum worjakdns
Artı olarak feminizmi de çok yanlış tasvir ediyorlar ve Tiktok ağzını kullanınca "girls support girls" olduklarını falan zannediyorlar ama aşırı cringe gözüküyor, özellikle de son müzik videolarındaki Mean Girls ve Clueless göndermelerini o kadar yanlış anlayıp yapmışki (kimin fikriyse artık) izlerken cringe komasına girdim. Başka garip olan da şu, fanları aynı zamanda dünyadaki tek feministleri idolleri zannedip diğer gruplara bu yönden laf atmaya çalışıyorlar ya 🤓🤓 Neyse fan mevzusuna girmeyeceğim bile.

Aslında bu kpop camiasında çok yapılıyor özellikle grubuna hastalık derecesinde bağlı olanlar ne olursa olsun hep kendi grubunu övecek. Ben bilerek yaptıklarını, kpop a yeni gelen arkadaşların gözünü boyayarak gruba fan çektiklerini düşünüyorum artık. 🤔🤔🤔
Aynısını düşünüyorum ama çok vasat bir taktik, bir süre sonra gözü açılıyor insanın.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
skz için demişsin kendileri de şarkılarında ilklermiş, teklermiş, liderlermiş gibi davranıyorlar diye. idle ın şarkılarında bu tarz sözler var mı hatırlamıyorum ama üyelerin bu tarz davranışı ya da söylemleri varsa fanları da aynı tutumu sergiliyor olabilir. bunun haricinde böyle davranan kesim kpop dinlemeye yeni başlayanlar olabilir. ilk stanledikleri grupta bunu benim grubum yaptı gibi sahiplenme gösterebiliyor ya da fandomunda oldukları grup öne çıkıyorsa, grubun adı duyulmuşsa "geçmişte başkası yapmış olabilir ama x kadar popüler değiller, x sayesinde popüler oldu bu konsept" gibi şeyler söyleyebiliyorlar

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

skz için demişsin kendileri de şarkılarında ilklermiş, teklermiş, liderlermiş gibi davranıyorlar diye. idle ın şarkılarında bu tarz sözler var mı hatırlamıyorum ama üyelerin bu tarz davranışı ya da söylemleri varsa fanları da aynı tutumu sergiliyor olabilir. bunun haricinde bu kesim kpop dinlemeye yeni başlayanlar olabilir. ilk stanledikleri grupta bunu benim grubum yaptı gibi sahiplenme gösterebiliyor ya da fandomunda oldukları grup öne çıkıyorsa, grubun adı duyulmuşsa "geçmişte başkası yapmış olabilir ama x kadar popüler değiller, x sayesinde popüler oldu bu konsept" gibi şeyler söyleyebiliyorlar
Skz üyeleri çok garip geliyor bana, yayınlarında sürekli Blackpink ve Bts hakkında konuşmaları, yeni grupları fanlarına şikayet etmeleri, şarkılarında sürekli küfür etmeleri ve nicesi. Bir gün önce "Bts yolu açtı" diyorlar sonra "Biz Kpop'ı patlatıyoruz" diyorlar, bir üye kendine Kpop'ın en yetenekli idolü yani "Kpop'un Ace'i " diyordu ve bunu neye dayanarak diyordu ortada hiçbir şey yok yani. Fanları zaten her Allahın bir günü herhangi bir kız grubunu linçliyorlar, grubu Bts ile falan bir tutuyorlar ama idolleri de maşallah gazlamaktan eksik kalmıyor, hayatımda gördüğüm en profesyonel olmayan davranışları sergiliyorlar açıkçası, çaylak idolü linçletmek akıl alır gibi değil hani.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Neden kpop fanları idollerin şarkı yapmasına bu kadar extrem bir şey gibi bakıyor. İşi bu işi.
Ki bu övünecek bir şey bile değil, aksine yurtdışında bunu yapmayan gruplara veya bunu reklam için kullananlara ucube gözüyle falan bakılıyor resmen, 70lerde kendi şarkını yazmıyorsanız siz grup sayılmazdınız. Amerikan endüstrisinde ghost writer kullananlar dalga konusu oluyor, İngiltere'de en basit şeyi yapıp övünce (tam olarak kpop gruplarının yaptığı şey) "ee yani?" muamelesi görüyorsun çünkü şarkıcıysan bununla övünmeyeceksin, bir zahmet yap yani.

Ben onların fanlarını çok fazla tanımadığını ya da drdiklerinin nereye gideceğini bilmeyen insanlar olduğunu düşünüyorum.
Bilmiyorum ama eğer sosyal medya ile sıkı fıkı iseler bilmemelerinin imkanı bile yok ve eğer bilerek yapıyorlarsa diyecek bir şey bulamıyorum artık.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Skz bana artık cidden gario geliyor. Üç büyüklerden çıktılar ama biz bu üne kendimiz kavuştuk havasındalar. Kore de sevilmiyorlar üç büyüklerden çıkmalarına rağmen.
Hay ağzın bal yesin, linç yememek için ağzımı tutuyordum ama cidden bıktım, sanırsın Ateez gibi bilinmeyen bir şirketten çıktılar da kendilerini ve şirketi tanıttılar. Valla bomboş bir drama dönüyor ya tutmasın artık bu taktik.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
Skz üyeleri çok garip geliyor bana, yayınlarında sürekli Blackpink ve Bts hakkında konuşmaları, yeni grupları fanlarına şikayet etmeleri, şarkılarında sürekli küfür etmeleri ve nicesi. Bir gün önce "Bts yolu açtı" diyorlar sonra "Biz Kpop'ı patlatıyoruz" diyorlar, bir üye kendine Kpop'ın en yetenekli idolü yani "Kpop'un Ace'i " diyordu ve bunu neye dayanarak diyordu ortada hiçbir şey yok yani. Fanları zaten her Allahın bir günü herhangi bir kız grubunu linçliyorlar, grubu Bts ile falan bir tutuyorlar ama idolleri de maşallah gazlamaktan eksik kalmıyor, hayatımda gördüğüm en profesyonel olmayan davranışları sergiliyorlar açıkçası, çaylak idolü linçletmek akıl alır gibi değil hani.
ace meselesi herkesin kabul ettiği bir şey olduğu için yayıldı sanıyordum direkt o üyenin iddiası mıymış bu😀 idolleri böyleyse fanlarından ne beklenir ki tabii saldırırlar herkese. bak şimdi şüpheye düştüm en iyi vocalist ve rapperlar bizde diye geziyorlar ama bunu da mı idolleri söylüyor acaba

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

ace meselesi herkesin kabul ettiği bir şey olduğu için yayıldı sanıyordum direkt o üyenin iddiası mıymış bu😀 idolleri böyleyse fanlarından ne beklenir ki tabii saldırırlar herkese. bak şimdi şüpheye düştüm en iyi vocalist ve rapperlar bizde diye geziyorlar ama bunu da mı idolleri söylüyor acaba
Hahaha ay cidden, bu arada en iyi vokalist Stray Kids'de demek nasıl bir fanlıktır ya? Fan olsam bile demezdim, dördüncü jenerasyondaki en zayıf vokallere sahip gruplar bence kendileri.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Ozellikle bugun tiktokta igrenc bir video gordum staylerin ive hakkinda yaptigi. Sk uyeleri bilincsiz konusmayi kessinler

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Ozellikle bugun tiktokta igrenc bir video gordum staylerin ive hakkinda yaptigi. Sk uyeleri bilincsiz konusmayi kessinler
Linç gelirse gelsin, ben eminim bu üyeler bu zorbalıkları gayette görüyorlar çünkü çok aktifler Tiktok'ta falan. Bir sürü idol daha önce fanlarını uyardı bu konuda lakin bu adamlar görüp uyarmıyorsa amaçları bu linçlerden tekrar tekrar gündemi kendilerine çevirmektir aynı Selena Gomez'in yaptığı gibi yani bir nevi drama yaratmaktan zevk falan alıyorlardır, inşallah böyle bir durumları yoktur 😐

Damla

Trainee
Tepki
81
BAZI FANLARDAN BAHSEDİYORUM HEPSİNDEN DEĞİL.

Buna en çok Bigbang fandomında denk geliyordum lakin son zamanlarda ve özellikle 2019-2021 arası millet acayip acayip yorumlar yapıyorlardı, sanki Idle ilk defa seksi konsepti bulmuşlar ya da ilk defa Idle karanlık konsepti yapmış gibi anlatıyorlardı fakat Dreamcatcher gibi gruplar zaten yıllarca yapıyorlardı bu konsepti ama onların fanları onları İlah seviyesindeymiş gibi övmüyorlardı, ben hiçbir grubun antisi falan değilim neredeyse hepsini eleştiriyorum ve bu durum kafamı çok kurcalıyor. Nxde, Tomboy neden "Wow hiç böyle göndermeli şarkılar görmemiştik" muamelesi gördü anlamadım, P!nk bunu yıllardır yapıyor hatta Queencard birebir bir P!nk şarkısına da açıkça benziyor, anlamadım şimdi siz bu kişileri tanımayanları kazıklamaya mı çalışıyorsunuz? Oh My God çıkışında herkes "Daha önce böyle cüretkar mv görmemiştim" diyordu Twitter'da ama Aoa yıllar önce içinde lezbiyenlerin bulunduğu bir müzik videosu (Like A Cat) yapmıştı ya da Brown Eyed Girls-Sixth Sense çığır açacak düzeydeydi ama millet öyle bir lanse ediyorki sanırsın Girl Crush'ı 2018de çıkan bir grup buldu. Bunun aynısı Stray Kids için de geçerli, BAP yıllar önce yapmış ama Stray Kids sadece yapıyormuş gibi övülüyor ve üyeler dahi şarkılarında bunu söylüyorlar (Kpop'ı ışıldatıyoruz, biz her zaman birinciyiz gibi şeyler vardı son "garip" şarkılarında) ama işin aslı Stray Kids bana göre dinlenecek bir şey yapmıyor, deneysel de ilermiyorlar çünkü her title aynı gibi ki bu deneyselliğe çok ters bir şey, deneysel dediğin bana göre Nct ve Red Velvet'tır. Safi gürültü ve şarkının %70'i küfür arkada da garip bir beat var, demiştim önceki gönderideki netizen haklı diye, fanları bir de "Yüzyılın Grubu" "Yılın Şarkısı" diye övünce acaba bende mi sorun var diye ikinci defa dinliyorum ama yok, gerçekten dinlediğim şeyi ilk defa anlamadım.

Gidle'ın son sarkısı ise benim açımdan kötü, nakaratta üzgünüm ama tavuk gıdaklaması duyuyorum ve ikinci defa da dinleyesim gelmedi, şarkı sözlerini zaten neredeyse hepimiz felaket cringe bulduk bence. Bu gönderiyi şarkı eleştirisi olarak görebilirsiniz çünkü öyle ama sorumu cevaplarsanız da sevinirim, tekrar söyleyeyim bazı fanlardan bahsediyorum hepsinden değil.

Ayrıca Bigbang içinde geçerli bu durum, eğer Kpop'ı kurmuş muamelesini bir grup görecekse bu Amerikan endüstrisi arakcısı bir grup değil, kendi emekleriyle ilerleyen ve yeni konseptler getiren TVXQ olmalı ki bence öyle zaten.
Sjxgnsjxbsnezjdhje güldüm ya bazı cümlelere gıdaklama hele 😂😂😂

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Ben onların fanlarını çok fazla tanımadığını ya da drdiklerinin nereye gideceğini bilmeyen insanlar olduğunu düşünüyorum.
Ben buna inanmıyorum ya. Bilmemeleri imkansız. İdollerin anonim hesapları var ve kendileri hakkında söylenenleri biliyorlar yani. Twitter'da özel hesabından ismini aratıp fanların ne dediğini öğrenmek zor değil. Ben ünlü olsam her gün kendi ismimi aratırdım dkmcmck

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Aralarında tek ısındığım üye Seungmin kendi halinde birisi öyle egosu falanda yok ama hak ettiği değeri almıyor bence iyi bir vokalist ana vokal woojin gruptan çıktıktan sonra bence baya geliştirdi kendini bazenleri de Seungmin bence bazı üyelerin davranışlarını alttan alıyor gibime geliyor artıdan i.n ve lee know da iyi birisi gibiler gibime geliyorlar felix te iyi birisi gibi geliyordu ama o skandaldan sonra onun da yüzü ortaya çıktı onun dışındakileri pek beğenemiyorum
Felixin ne skandalı oldu?

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Aklıma şey geldi crushla sevgili haberi çıkınca sonraki gün joyun eve gelince ilk ne yaptım sorusuna adını internette Arattın diyen irene.
Böyle düşünme sebebim bu durumun bilinçli olmasını istememem böyle olunca sanki bilerek eğilme mevzusu açılmış gibi geliyor.
Ya o eğilme mevzusunda bilerek fanlarını Ive'ın üstüne saldığını düşünmüyorum ama Bangchan'in fanlarıyla gerçekten sağlıklı olmayan bir ilişkisi var. Bu kadar büyüyeceğini o da düşünmemişti muhtemelen. Bir idolün kalkıp fanlarına sanki arkadaşlarıyla dertleşiyormuş gibi davranıp da kimse ona eğilmedi diye ağlanıp sızlanması normal değil. Parasosyal ilişkiyi çok fazla körüklüyor.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Sjxgnsjxbsnezjdhje güldüm ya bazı cümlelere gıdaklama hele 😂😂😂
İstemeden öyle duymaya başladım nwmfnklfnk

Aralarında tek ısındığım üye Seungmin kendi halinde birisi öyle egosu falanda yok ama hak ettiği değeri almıyor bence iyi bir vokalist ana vokal woojin gruptan çıktıktan sonra bence baya geliştirdi kendini bazenleri de Seungmin bence bazı üyelerin davranışlarını alttan alıyor gibime geliyor artıdan i.n ve lee know da iyi birisi gibiler gibime geliyorlar felix te iyi birisi gibi geliyordu ama o skandaldan sonra onun da yüzü ortaya çıktı onun dışındakileri pek beğenemiyorum
Hyunjin inanılmaz irrite edici bir şımarıklığa sahip ve yetenek açısından gruba hiçbir yararı da dokunmayan birisi bence ya, Bang Chan da drama dışında iyi ortalama, Changbin ise assssla ısınamadığım bir kişilik, önceden rapini seviyordum ama birden garip garip sesler çıkarmaya başladı (hrrr gibi sesler 🗿)

Ya o eğilme mevzusunda bilerek fanlarını Ive'ın üstüne saldığını düşünmüyorum ama Bangchan'in fanlarıyla gerçekten sağlıklı olmayan bir ilişkisi var. Bu kadar büyüyeceğini o da düşünmemişti muhtemelen. Bir idolün kalkıp fanlarına sanki arkadaşlarıyla dertleşiyormuş gibi davranıp da kimse ona eğilmedi diye ağlanıp sızlanması normal değil. Parasosyal ilişkiyi çok fazla körüklüyor.
İNANMIYORUM HER KELİME DOĞRU YA

O yabanci avusturalyada boyle seyler yaygin demelerine patladım
Haber: X idolü cinayet işledi
Fanlar: Kore'de normal bu abiii ırkçı mısınız 👹👹

Moderatörün son düzenlenenleri:

Damla

Trainee
Tepki
81
Neden kpop fanları idollerin şarkı yapmasına bu kadar extrem bir şey gibi bakıyor. İşi bu işi.
İşte yapmıyorlar ki. Kukla diyince kızıyorlar ama kukla yani komple çizileni yapıyorlar, gerçi onu da yapamıyor yeniler. Pek akıllı üretken tipler değil çoğu, olanlar da yüceltiliyor böyle. İyi yapanı benim de takdir edesim geliyor