Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bir Şiriketde Çikiş Yapicaksınız.bu Hangisi Olurdu?

Athena

Lilith
VIP Rapper Queen
Tepki
1,969
20230515_194327.jpg
Ben tabikide HYBE isterdim.Insana daha çok guven veriyor.Hemde çok başarili.
Peki ya siz?

Prenses Ciklet

Princess Bonnibel Bubblegum
Yönetici
Tepki
8,955
YG. Eğer bu kadar mafyatik ve iğrenç bir şirket olmasaydı. Diğerlerinde de gizliden döndüğü için harikalar diyarında gibi cevap vereceğim.
Yetenek arıyorlar ve verdikleri eğitim diğer şirketlerden iyi. Sahnede cringe durmuyor idolleri. Çıkınca ünlü olacağınız, dünyada da hattı sayılır bir kitleniz olacağı da kesin.
Şirket özgür de bırakıyor. Sevgilinizi skandal gibi görmüyor. Şarkıları ve yapımcıları da fena sayılmaz.

mirai

Trainee
Tepki
484
Bence sm çünkü kariyerin uzun soluklu oluyor solo faaliyetler yerinde hem de iyi eğitim veriyorlar

🍭SuGa 🍭

Trainee
Tepki
120
Bence bighit. Army olduğum için bts'i örnek alarak cevap verdim. Txt tam bilmiyorum. Ama bighit bts üyelerine yeteneklerini göstermeleri için çok fırsat verdi. Rm in mixtape i 2014 de sayfanın ki 2016 daydı. Ve yoongi küfürlü ve mental sağlıktan bahseden sözler yazıyordu. Baska şirketin mental sağlığından bu kadar rahat bahsedilmesine izin verir mıydı bilmiyorum. Yg tarzı sm tarzı diye bir şey olmadığı için özgürler bence. J hope' un solosu buna güzel bir ornek bence.

zeytin🐾

Rookie Idol
Tepki
562
Ekli dosyayı görüntüle 387
Ben tabikide HYBE isterdim.Insana daha çok guven veriyor.Hemde çok başarili.
Peki ya siz?
Sm olmaz yetenekli bir visual olsam bile harcarlar.Hybeda mahremiyet berbat,jyp tam bir aile ortamı ama reşit olmayanları cinselleştiriyor ara sıra,gruplar kısa sürede comeback yapıyor dinlenemezsin,şarkılar bazen kötü olabilir.Yg çok karizmatik,şarkıları çoğu zaman güzel ama araları çok uzun ve az şarkı çıkarıyor,hayranlarla soğukluk olabilir.Ygyi seçme nedenim diğer şirketlere göre daha az kısıtlayıcı olması ve daha rahat bi programa sahip olmasından olurdu, yg olmazsa jyp idolü olmak isterdim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bence bighit. Army olduğum için bts'i örnek alarak cevap verdim. Txt tam bilmiyorum. Ama bighit bts üyelerine yeteneklerini göstermeleri için çok fırsat verdi. Rm in mixtape i 2014 de sayfanın ki 2016 daydı. Ve yoongi küfürlü ve mental sağlıktan bahseden sözler yazıyordu. Baska şirketin mental sağlığından bu kadar rahat bahsedilmesine izin verir mıydı bilmiyorum. Yg tarzı sm tarzı diye bir şey olmadığı için özgürler bence. J hope' un solosu buna güzel bir ornek bence.
Hype şuan güvenlik açısından maalesef berbat durumda
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bence sm çünkü kariyerin uzun soluklu oluyor solo faaliyetler yerinde hem de iyi eğitim veriyorlar
Yetenekli bir visual olsan bile harcayabiliyor sm,en basit örnek sehun bence.Nct de birsürü visual var yetenekliler ama sm öne çıkarmıyor

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,392
Ben koreli olsam idol olarak çıkış yapmak istemezdim ama İlle bir idol olacaksam sm de çıkış yapmak isterdim. Hem grup olarak hem solo olarak çok güzel parlatıyor sm. Eğer grupta çok kendini gösteremediysen yani albüm sattıracak bir fan kitlen yoksa bile seni ya müzikallere yönlendiriyor ya da daha farklı bir bireysel kariyer çiziyor. Ama öyle ya da böyle boşta kalmıyorsun sm idolüysen eğer. Bu sektörde ne ünlü grupların ne ünlü idollerin yitip gittiğini gördük de sm deki idoller şirketlerinden ayrılsalar bile öncesinde kendilerine çizilen yoldan mis gibi ilerlediler hep. O yüzden sm.

marin

Rookie Idol
Tepki
1,087
Hepsi hakkında fikrimi yazacak olursam
1) SM
Olumlu Yönleri: Solo olarakta grup olarakta tanıtmakta çok iyiler ve verilen eğitim konusunda en donanımlı şirket olduğunu düşünüyorum.
Olumsuz yönleri: İdolleri fabrika ürünü gibi istedikleri görsel profile uydurmak gibi bir huyları var. Ve bence tüm şirketler arasında en katı kuralları olan şirket. O yüzden muhtemelen kendimi çok baskı altında hissederdim.

2) YG
Olumlu Yönleri: Zengin ve lüks bir hayat, ortamlara akmak ve hayali sahnede şarkı söyleyip dans etmekten çok popüler olmak olan kişiler için biçilmiş kaftan. Az çalışıp çok kazanmak kim istemez ki. Solo olarak parlatmada en iyi şirket.
Olumsuz Yönleri: Say say bitmez. Benlik bir yer değil.

3) JYP
Olumlu yönleri: Bana en sıcak enerjiyi veren şirket. JYP EDM adlı hasta çocuklara bağış yaptıkları bir yan kuruluşları var mesela. Doğal ve sağlıklı beslenmeye teşvik eden, çevre temizliğine önem veren projeleri var. Bu gibi duyarlı davranışlarını çok hoş buluyorum. Müzik yapmak isteyeni de destekliyorlar. Önceliklerinin müzik ve sahne olması çok iyi.
Olumsuz Yönleri: İdollerini bireysel olarak parlatma konusunda Suzy'den dolayı öyle ağızları yanmış ki tövbe etmişler sanki. Bu büyük eksiklik. Ve idollerini korumakta çok kötüler. Ekiplerinin demode kaldığı da çok oluyor. Bu konuda kendilerini geliştirmeliler.

4) HYBE
Olumlu Yönleri: Konsept oluşturma ve şarkı seçimi konusunda çok iyiler. Çalıntıdır ya da değildir o ayrı mesele. Müzik yapmak isteyenlere şans veriyorlar.
Olumsuz Yönleri: Her ne kadar büyük şirket statüsünde görülselerde 3 büyüklere kıyasla oldukça acemiler. Eğitim konusunda donanımlı olduklarını düşünmüyorum. Ve muhtemelen oraya gitsem benim içinde bir HYBE burnu yapılırdı. Hiç istemezdim onu da.

Tüm değerledirmeler sonucu benim kişiligime en uygun yer JYP olurdu gibi geliyor. Biraz duygusal düşünüyorum belki ama hislerim beni oraya götürürdü muhtemelen.

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
eskiden YG derdim kısa vadede zengin olunur ama şu an cevabım HYBE en azından kar olarak faydalı ve konseptleri fena değil

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,392
Hepsi hakkında fikrimi yazacak olursam
1) SM
Olumlu Yönleri: Solo olarakta grup olarakta tanıtmakta çok iyiler ve verilen eğitim konusunda en donanımlı şirket olduğunu düşünüyorum.
Olumsuz yönleri: İdolleri fabrika ürünü gibi istedikleri görsel profile uydurmak gibi bir huyları var. Ve bence tüm şirketler arasında en katı kuralları olan şirket. O yüzden muhtemelen kendimi çok baskı altında hissederdim.

2) YG
Olumlu Yönleri: Zengin ve lüks bir hayat, ortamlara akmak ve hayali sahnede şarkı söyleyip dans etmekten çok popüler olmak olan kişiler için biçilmiş kaftan. Az çalışıp çok kazanmak kim istemez ki. Solo olarak parlatmada en iyi şirket.
Olumsuz Yönleri: Say say bitmez. Benlik bir yer değil.

3) JYP
Olumlu yönleri: Bana en sıcak enerjiyi veren şirket. JYP EDM adlı hasta çocuklara bağış yaptıkları bir yan kuruluşları var mesela. Doğal ve sağlıklı beslenmeye teşvik eden, çevre temizliğine önem veren projeleri var. Bu gibi duyarlı davranışlarını çok hoş buluyorum. Müzik yapmak isteyeni de destekliyorlar. Önceliklerinin müzik ve sahne olması çok iyi.
Olumsuz Yönleri: İdollerini bireysel olarak parlatma konusunda Suzy'den dolayı öyle ağızları yanmış ki tövbe etmişler sanki. Bu büyük eksiklik. Ve idollerini korumakta çok kötüler. Ekiplerinin demode kaldığı da çok oluyor. Bu konuda kendilerini geliştirmeliler.

4) HYBE
Olumlu Yönleri: Konsept oluşturma ve şarkı seçimi konusunda çok iyiler. Çalıntıdır ya da değildir o ayrı mesele. Müzik yapmak isteyenlere şans veriyorlar.
Olumsuz Yönleri: Her ne kadar büyük şirket statüsünde görülselerde 3 büyüklere kıyasla oldukça acemiler. Eğitim konusunda donanımlı olduklarını düşünmüyorum. Ve muhtemelen oraya gitsem benim içinde bir HYBE burnu yapılırdı. Hiç istemezdim onu da.

Tüm değerledirmeler sonucu benim kişiligime en uygun yer JYP olurdu gibi geliyor. Biraz duygusal düşünüyorum belki ama hislerim beni oraya götürürdü muhtemelen.
Jyp ye saydığınız olumlu yönlerin çoğu sm'de de var. Müzik yapmak isteyen gençleri destekledikleri bir projeleri var. Her sene belli bir zamanda bu proje kapsamında ücretsiz eğitimler veriliyor diye biliyorum. Yine aralıklarla belli yerlere bağışlarda bulunduklarını da okumuştum.
(tüm yazdıklarınıza katılıyorum. Sadece bunu eklemek istedim)

marin

Rookie Idol
Tepki
1,087
Jyp ye saydığınız olumlu yönlerin çoğu sm'de de var. Müzik yapmak isteyen gençleri destekledikleri bir projeleri var. Her sene belli bir zamanda bu proje kapsamında ücretsiz eğitimler veriliyor diye biliyorum. Yine aralıklarla belli yerlere bağışlarda bulunduklarını da okumuştum.
(tüm yazdıklarınıza katılıyorum. Sadece bunu eklemek istedim)
SM'in eğitim akedemisini bende duydum yalnız sanırım oraya girmek için liseyi bırakmak gerekiyormuş. Bana pek mantıklı bir proje gibi gelmedi o yüzden. Müzik yapmayı desteklemekten kastım da idollerinin albüm yapımına katılmadaki destekti aslında burada. Bağış konusunda ise JYP'nin kendi kurduğu bir yan kuruluşu var bununla ilgili. Yani başka yerlere yapılan bağıştan bahsetmiyorum. Kendi kuruluşları ve projeleri burada bahsettiğim. Diğer şirketlerinde vardır belki bilmediğim.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
YG olurdu. Para kazanman çok daha kolay ve solo işler yapmana izin veriyorlar. Twice anca yeni yeni solo bir şeyler yapmaya başladı.

haneull

Fanbase Starter
Tepki
1,165
YG kesinlikle. Müzik tarzları bana uyuyor ve üyelerin %90 ı yeteneğe bakıyor.
Jyp ne olursa olsun grupla yaşatıp grupla öldürüyor. Sm desen yenisi çıktı mı eskilerin yüzüne pek bakmaz. Hybe tamamen popülarite odaklı yürüyor popüler değilsen olmuyorsun gördüğüm kadarıyla.
Büyük şirketlerin hepsinde fan kitlesi belli miktar otomatik geliyor zaten ama yetenek sahne aurası varsa yg de en azından bi 6 7 yıl garantide oluyorsun

eirene

Rookie Idol
Tepki
627
Kirli olayların olmadığı düşünürsem YG bir de Starship olabilir belki Ive dışında diğer gruplarına nasıl davrandıklarını çok bilmesem de

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
4,149
Kirli olayların olmadığı düşünürsem YG bir de Starship olabilir belki Ive dışında diğer gruplarına nasıl davrandıklarını çok bilmesem de
Monsta X'e karşı iyi gibi görünüyorlar ama Wjsn fanları şikayetçiydi. Şirket sadece Ive ile ilgilenip Wjsn'i bir kenara atmış gibi görünüyordu.