Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bizim Anlayamadığımız Queencard

Dixon

Trainee
Tepki
249
IMG_20230703_103151.jpg
IMG_20230703_103207.jpg
O kadar çok böyle yorum var ki bir şarkı sözlerine bakalım dedim

Queencard, I'm hot
My boob and booty is hot
Spotlight, look at me
I'm a star, star, star
Queencard, I'm the top
I'm twerkin' on the runway
I am a queencard
You wanna be the queencard?

Look so cool, look so sexy like Kim Kardashian (Uh)
Look so cute, look so pretty like Ariana (Ooh)
I wanna kiss with you (Mwah)
I wanna hug with you

Blue champagne prepared for this party
Celebrating being born, every day

(Ve son yılların klişesi duymaktan biktiran ve artık oldukça samimiyetsiz gelen "bir kiz ne giyerse guzel, zayif ya da kilolu bla bla.. kısmı)

A girl wearing whatever (Girl)
Queenca-ca-card
A girl who's thin or thick (Girl)
Queenca-ca-card
A girl full of confidence (Girl)
Queenca-ca-card
I am a queencard

(Kendini tekrar eden çok part vardı ikinciye koymak istemedim aynı şeyleri)

Son anda gelen "kiz ne giyerse guzeldir" klişe sözleri şarkıda kullanıldı diye kalan tüm partları atıp sadece bu klişe kısım için şarkıya "ne de anlamlı şarkı" mı demeliyiz (fanların şarkıya hala "aslinda çok anlamlı, altında mesaj var" diyebilme nedeni de bu part) ama allah aşkına diğer kısımlar ne

fanlar böyle yorumlar atmasa inatla sanki şarkıları çok anlamlı kusursuzmuş da biz bok atıyormuşuz gibi,
yoksa böyle anlamına bakmadan eğlenmek için şarkılara da ihtiyaç var elbet

fikrim kötü bir şarkı olduğu

"Farklı bir konsept olmadığı"
"Ve içinin boş olduğu"

Bu şarkıyla ilgili fazlaca görüş var siz ne düşünüyorsunuz?
ba1109a0044afe0e7b015dc64b9f7b41.jpg

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 192

Ekli dosyayı görüntüle 3570
Ekli dosyayı görüntüle 3571

Queencard, I'm hot
My boob and booty is hot
Spotlight, look at me
I'm a star, star, star
Queencard, I'm the top
I am a queencard

I wanna hug with you

(Ve son yılların klişesi duymaktan biktiran ve artık oldukça samimiyetsiz gelen "bir kiz ne giyerse guzel, zayif ya da kilolu bla bla.. kısmı)

Queenca-ca-card
Queenca-ca-card
Queenca-ca-card
I am a queencard

Son anda gelen "kiz ne giyerse guzeldir" klişe sözleri şarkıda kullanıldı diye kalan tüm partları atıp sadece bu klişe kısım için şarkıya "ne de anlamlı şarkı" mı demeliyiz (fanların şarkıya hala "aslinda çok anlamlı, altında mesaj var" diyebilme nedeni de bu part) ama allah aşkına diğer kısımlar ne

fanlar böyle yorumlar atmasa inatla sanki şarkıları çok anlamlı kusursuzmuş da biz bok atıyormuşuz gibi,

"Ve içinin boş olduğu"

Ekli dosyayı görüntüle 3575
Look so sexy like Kim K

Bu bile şarkının ne kadar korkunç olduğunu anlatıyor bence.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Anlamsız bir şarkı ona lafım yok ama sizin yaptığınız artık işin cıvkını çıkartmak. Gidle hariç çoğu grupta anlamlı şarkı falan aramıyorsunuz. Şurda anlamsız diye yorum yapanların idollerinin şarkılarında anlamlı olanı 5 i geçmez. Kpop anlamsız tiktoka hit olsun dansı hit olsun şarkılarından ibaret hale gelmişken şunu yazdığınız tek grup idle.

Ü

Üye silindi 192

Anlamsız bir şarkı ona lafım yok ama sizin yaptığınız artık işin cıvkını çıkartmak. Gidle hariç çoğu grupta anlamlı şarkı falan aramıyorsunuz. Şurda anlamsız diye yorum yapanların idollerinin şarkılarında anlamlı olanı 5 i geçmez. Kpop anlamsız tiktoka hit olsun dansı hit olsun şarkılarından ibaret hale gelmişken şunu yazdığınız tek grup idle.
Katılmıyorum, favori bir idol grubum yoksa (ki yok) ve herkesin şarkısında anlam arıyorsam neden Idle'ı da eleştirmeyeyim ki? Ayrıca bunu fanları yapıyor, onlar sürekli "Gidle diğer gruplar gibi değil, sürekli anlamlı şeyler yapıyorlar" diyorlar, e haliyle biz de o anlamları inceleyip eleştiriyoruz. Bu arada Gidle forumda ilk defa dün topluca eleştirildi yoksa gayette sitede de Kpop'ı bulmuşlar da çok üstün bir gruplarmış muamelesi görüyorlardı.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Katılmıyorum, favori bir idol grubum yoksa (ki yok) ve herkesin şarkısında anlam arıyorsam neden Idle'ı da eleştirmeyeyim ki? Ayrıca bunu fanları yapıyor, onlar sürekli "Gidle diğer gruplar gibi değil, sürekli anlamlı şeyler yapıyorlar" diyorlar, e haliyle biz de o anlamları inceleyip eleştiriyoruz. Bu arada Gidle forumda ilk defa dün topluca eleştirildi yoksa gayette sitede de Kpop'ı bulmuşlar da çok üstün bir gruplarmış muamelesi görüyorlardı.
Yeni bir sürü şarkı yayımlandı. Ben 1 senedir bu sitedeyim ama idle hariç hiçbir şarkının sözleri anlamsız diye dendiğini görmedim. Bu 1 yılda 3 büyük grupta şarkı çıkarttı bu arada. Ki bts hariç diğer iki grubun şarkıları 0 anlam bol bol saçmalama doluydu. Ama şimdiye kadar çıkan şarkılarda ya altyapı eleştirildi ya rap ya da dans. Tomboyda da anlam eleştirildi nude da da bu şarkıda da. İdle eleştirileri sürekli olarak bir anlam üstüne geliyor. Mesela tomboy İngilizce rap için yerden yere vuranlar bp raplerine bayılıyor.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Yeni bir sürü şarkı yayımlandı. Ben 1 senedir bu sitedeyim ama idle hariç hiçbir şarkının sözleri anlamsız diye dendiğini görmedim. Bu 1 yılda 3 büyük grupta şarkı çıkarttı bu arada. Ki bts hariç diğer iki grubun şarkıları 0 anlam bol bol saçmalama doluydu. Ama şimdiye kadar çıkan şarkılarda ya altyapı eleştirildi ya rap ya da dans. Tomboyda da anlam eleştirildi nude da da bu şarkıda da. İdle eleştirileri sürekli olarak bir anlam üstüne geliyor. Mesela tomboy İngilizce rap için yerden yere vuranlar bp raplerine bayılıyor.
Madem bu kadar şarkılarda anlam arıyorsunuz Kpop için anlamı olan en fazla 10 şarkı falan vardır. Bir şeyleri eleştiren sevgi saygı savunan. Onun haricinde Kpop dinleyemezsiniz bile.

mirai

Trainee
Tepki
334

Queencard, I'm hot
My boob and booty is hot
Spotlight, look at me
I'm a star, star, star
Queencard, I'm the top
I am a queencard

I wanna hug with you

Queenca-ca-card
Queenca-ca-card
Queenca-ca-card
I am a queencard

"Ve içinin boş olduğu"

Soyeon bir ders veren çok fazla müzik yaptık şimdi sadece eğlenceli bir şarkı yapıyoruz gibisinden bir şey demiş fanlar sürekli bunu öne atıyor sadece dinleyip geçecekmişiz zaten öyle çok mantık aramıyoruz kpopta ama gidle'ın şarkıları fazla cringe ve sürekli bir popüler kültüre oynuyorlar .Queerbaiting kokan OMG ,popüler filmleri kullanmalırı yani nxde iyiydi de bu şarkı ne alaka

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,102
Bence anlamlı bulanlar da bulamayanlar da fazla abartıyor
Bir taraf bir şey diyince diğeri de hemen karşılık veriyor olay fandom savaşlarına kadar gidiyor
Ben başta sevmemiştim ama kardeşim her gün dinleyince benim de dilime dolandı

Ü

Üye silindi 192

Ben üstüme alınmadım çünkü her yönlü eleştiriyordum ama bir kısımda sen de haklısın tabiki de 👍🏻

robloxpro

Trainee
Tepki
128
gidle'ın sevmediğim tek başlık şarkısı sanırım. Türkçe ve ingilizce şarkılar dışındaki şarkılarda anlama bakmıyorum hatta özellikle doğu asyalı sanatçıların anlamsız şarkıları daha çok hoşuma gidiyor neden bilmiyorum. ama bu şarkı ingilizce partları mı çok olduğundan bilmiyorum çekilmiyor pek. sexy like Kim pretty like Ari kısmı olmasa ve bir kaç ingilizce kısmı da Korece olsa dinlenir bence

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562

Queencard, I'm hot
My boob and booty is hot
Spotlight, look at me
I'm a star, star, star
Queencard, I'm the top
I am a queencard

I wanna hug with you

Queenca-ca-card
Queenca-ca-card
Queenca-ca-card
I am a queencard

"Ve içinin boş olduğu"

Şu teaser fotosundaki yuqinin pozuna bak ya her gordugumde sinir oluyorum yuqi mi ünlü bir idol ben mi ünlü bir idolüm bu poz ne? Shuhua biraz daha idare eder de o da ozensiz bir poz olmus. Soyeon ve miyeon iyi minnie idare eder
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl gormedin ya? Blackpinki sarkilarinin altinda anlam yok full ask sarkisi diye yerden yere vurdular. En azından jennieye 'sevgilisi var niye solo diye sarki yapiyor?' dendigini falan gormussundur gayet elestiriliyor

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Şu teaser fotosundaki yuqinin pozuna bak ya her gordugumde sinir oluyorum yuqi mi ünlü bir idol ben mi ünlü bir idolüm bu poz ne? Shuhua biraz daha idare eder de o da ozensiz bir poz olmus. Soyeon ve miyeon iyi minnie idare eder

Nasıl gormedin ya? Blackpinki sarkilarinin altinda anlam yok full ask sarkisi diye yerden yere vurdular. En azından jennieye 'sevgilisi var niye solo diye sarki yapiyor?' dendigini falan gormussundur gayet elestiriliyor
Bu sitede hiç görmedim. Lalisa gibi çok göze batmadıkça hiçbir grup gidle gibi şarkı sözlerinden vurulmuyor. Ya da ben senden daha üstünüm kızım gibi hem cins eziklemedikçe. Son iki çıkan pink venom ve sd şarkı sözü için değil 2 seneden sonra geri dönen basitliği için eleştiri aldı. Marka adları havada uçuşurken şarkılarda kimse ne bu marka sevgisi falan yazmıyor o çıkan şarkıların altına.

Bu sitede hiç görmedim. Lalisa gibi çok göze batmadıkça hiçbir grup gidle gibi şarkı sözlerinden vurulmuyor. Ya da ben senden daha üstünüm kızım gibi hem cins eziklemedikçe. Son iki çıkan pink venom ve sd şarkı sözü için değil 2 seneden sonra geri dönen basitliği için eleştiri aldı. Marka adları havada uçuşurken şarkılarda kimse ne bu marka sevgisi falan yazmıyor o çıkan şarkıların altına.
Mesela erkek idollerin şarkılarında hiçte bu sözleri saçma eleştirisi falan yapılmıyor. Son 4. Nesil geri dönüşlerine bakıldığında hiçte öyle anlamlı şarkılar ortaya çıkmamış. Aespa da itzy de bu konuda hiç eleştiri almamış gruplar ki ikisininde saçma sapan sözleri olan şarkıları var. Konsept olarak eleştiri almışlardır belki ama kimse gidipte doğrudan şarkı sözlerini falan eleştirmedi. Aynı jen diye yazıyorum bu grupları.

Son düzenleme:

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Yaziyor gayet. Ne hikmetse bu sitede ya da forumda kim elestirilirse en cok o grubun antisi var en cok o grup sevilmiyor. Gayet cogunlukla herkes catır cutur elestiriliyor. Dynamite da hem sozleri basit olmus diye hem telaffuzlari defalarca elestirildi. Butter da permission to dance da herkes elestiriliyor catir cutur. Mona lisa kinda lisa da yuzlerce kez elestirildi her lisa haberinin altinda

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Yaziyor gayet. Ne hikmetse bu sitede ya da forumda kim elestirilirse en cok o grubun antisi var en cok o grup sevilmiyor. Gayet cogunlukla herkes catır cutur elestiriliyor. Dynamite da hem sozleri basit olmus diye hem telaffuzlari defalarca elestirildi. Butter da permission to dance da herkes elestiriliyor catir cutur. Mona lisa kinda lisa da yuzlerce kez elestirildi her lisa haberinin altinda
Belli şarkılar ama gidle en anlamlı şarkıları bile sırf basit ingilizce söz öbekleri var diye bu sitede yerden yere vuruldu. Tomboy mesela bir kız kpop grubunun kadınlar için yazdığı en iyi şarkılardan biri derim. Gayet cesur güç veren şarkıydı ama çıkıpta çoğu fan gereksiz yere yerden yere vurdu. Lalisa şarkısı bir kpop için bile en saçma şarkıyken tek o eleştirildi. Moneyde saçmalıktı onun eleştirisi bile bu kadar değil. Pv sd hatta çoğu bp şarkısı bir şey anlatmıyor. Twice nadir birkaç şarkısı hariç bomboş dinlemesi keyifli. Red velvette aynı şekilde. Black mamba bir dönemin hiti çok mu mantıklı. Bts ingilizce şarkıları da eğlence için yapılmış şarkılar aynı şeyi onlar içinde derim. Eğlence için yapılmış şarkıları mantık uok diye eleştirecekseniz kendi dinlediğiniz grupları şarkılarının hepsi ultra mantıklı toplumsal olayları konu olan şarkıları olması lazım.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Belli şarkılar ama gidle en anlamlı şarkıları bile sırf basit ingilizce söz öbekleri var diye bu sitede yerden yere vuruldu. Tomboy mesela bir kız kpop grubunun kadınlar için yazdığı en iyi şarkılardan biri derim. Gayet cesur güç veren şarkıydı ama çıkıpta çoğu fan gereksiz yere yerden yere vurdu. Lalisa şarkısı bir kpop için bile en saçma şarkıyken tek o eleştirildi. Moneyde saçmalıktı onun eleştirisi bile bu kadar değil. Pv sd hatta çoğu bp şarkısı bir şey anlatmıyor. Twice nadir birkaç şarkısı hariç bomboş dinlemesi keyifli. Red velvette aynı şekilde. Black mamba bir dönemin hiti çok mu mantıklı. Bts ingilizce şarkıları da eğlence için yapılmış şarkılar aynı şeyi onlar içinde derim. Eğlence için yapılmış şarkıları mantık uok diye eleştirecekseniz kendi dinlediğiniz grupları şarkılarının hepsi ultra mantıklı toplumsal olayları konu olan şarkıları olması lazım.
Tamam da o gruplarin fanlari muthis soz yaziyoruz demiyor gidleın fanları queencardı asiri anlamli diye savundugu icin tepki alıyor. Farkı anlayamıyor musun?

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
En çok o grubun antisi var sevilmiyor falanda demedim. Ama şurda fan olanlar kendi idollerinin şarkılarına bakmadan sürekli anlam telaffuz diye eleştirme yapıyorlar. Hadi buyrun çok anlamlı kpop şarkılarını yazın grubunuzun diyeceğim çoğu iki şarkı bile yazamayacak düzeyde. Normal bir eleştiri değil artık gidle gelen. Yaz şarkısı çıkartan çoğu grubun şarkı anlamı bakılmadan yaz şarkısı diyip melodi belki part dağılış falan eleştiriliyor ama işler ne zaman gidle gelse eleştirdikleri şey melodiden parttan konsepten çok şarkı sözü oluyor.

Tamam da o gruplarin fanlari muthis soz yaziyoruz demiyor gidleın fanları queencardı asiri anlamli diye savundugu icin tepki alıyor. Farkı anlayamıyor musun?
Kızın kendisi bile çıkıp yaz şarkısı anlamlı bir şey beklemeyin dediği yerde siz şarkıyı anlamsız diye gömdüğünüzde fanlarda böyle karşılık veriyor. Zaten açık açık anlamsız bir şarkı olacağı belirtilen bir şarkıya anlam arayarak laf söyleyen en başta ilk çıktığında saçmalayanlar. Anlam arıyorlarsa yaz şarkısı diye bahsedilen şarkıyı dinlemeyecekler.

Konu Sahibi
Dixon

Dixon

Trainee
Tepki
249
Anlamsız bir şarkı ona lafım yok ama sizin yaptığınız artık işin cıvkını çıkartmak. Gidlein hariç çoğu grupta anlamlı şarkı falan aramıyorsunuz. Şurda anlamsız diye yorum yapanların idollerinin şarkılarında anlamlı olanı 5 i geçmez. Kpop anlamsız tiktoka hit olsun dansı hit olsun şarkılarından ibaret hale gelmişken şunu yazdığınız tek grup idle.
Queencard kore listelerinde 1 numarada olunca ve fanlari inatla "altında mesaj var "düşünülmüş" "soyeon dahi" gibi sozler sarf edince idle ile ilgili başlık açtım yoksa kpop ta anlamli şarkı falan bulman imkansiz gibi bir sey
diğer gruplarin fanlarinin hicbiri idle fanlari gibi dolasmiyor

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Queencard kore listelerinde 1 numarada olunca ve fanlari inatla "altında mesaj var "düşünülmüş" "soyeon dahi" gibi sozler sarf edince idle ile ilgili başlık açtım yoksa kpop ta anlamli şarkı falan bulman imkansiz gibi bir sey
diğer gruplarin fanlarinin hicbiri idle fanlari gibi dolasmiyor
İdle fanları hariç dolaşmıyor mu? Fanlar zaten her şeyi abartmakla birlikte gayet başarı elde eden her şarkının ardından aşırı mükemmel olduğu hit olduğu anlamlı olduğu söyleyenlerin mükemmel söylediği disslerin aşırı iyi yere ulaştığı yazdıkları şeyler arasında. Bunu sadece idle fanları yapmıyor. Başarıyı bile geçtik şarkı içinde azıcık anlamlı cümle geçen ger fan aynı bu şekilde göklere çıkartıyor şarkıları. Hele birde diss şarkısıysa ooo neler neler söyleniyor. Ama 4. Jen geri dönüşlerinde hiçte gidle hariç diss şarkısı bile olsa eleştirilen yorumlar görmedim özellikle bu sitede.