Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

"Diğer Gruplar Müzik Programlarında Aday Gösterilmediğimiz Için Bizimle Alay Etti" Bts, 10. Yıl Dönümü Kitabında Yaşadıklarını Anlattı

NetizenAdmin

Üst Yönetici
Tepki
580
1689012364-untitled-1.jpg

'Beyond the Story: 10-Year Record of BTS' kitabı BTS'in otobiyografisini, grubun olağanüstü başarılarını, anılarını ve dokunaklı deneyimlerini kapsayan şanlı yolculuğunu anlatıyor.

Kısa bir süre önce bir internet kullanıcısı, kitapta yer alan ve üyelerin ünlü sektöründeki kariyerlerinin başlarında yüzleşmek zorunda kaldıkları dile getirilmemiş gerilim ve rekabeti ortaya çıkaran bir anlatıya dikkat çekti.

1689013401-image.png

J-Hope: "Danger promolarında gerçekten çok zorlandık. DARK&WILD albümümüzün yayınlanmasının ve 'Danger' ile geri dönüş yapmamızın ardından, kendimizi bir numaralı kazananı açıklayan bir müzik programına katılırken bulduk. Bu, farklı bir müzik programı için yaklaşık yirmi ön kaydı tamamladıktan sonraydı. Canlı yayın için sahnede bulunmamız istendi, biz de sahneye gittik. Ancak sürpriz bir şekilde birincilik için yarışmadığımızı fark ettik."

V durumu detaylandırarak şunları paylaştı: "Başka bir grubun 1 numaraya aday gösterilmesi sorun değildi çünkü bizim daha çok çalışmamız gerekiyordu. Yayın kanalına her gittiğimizde, ister büyüklerimiz ister küçüklerimiz olsun, her zaman insanlarla selamlaşırdık. Ancak selamımızı görmezden gelen insanlar oldu ve hatta bazıları 1 numaraya aday gösterilmediğimiz için bizimle alay etti. Yayından sonra hepimiz aynı araçta seyahat ettik... bazılarımız ağladı, bazılarımız öfkelendi ve bazılarımız da hissettiğimiz kelimelerle ifade edemediğimiz üzüntü ve adaletsizlik nedeniyle hiçbir şey söyleyemedi. İşte o zaman 'Başarılı olmalıyız ki kimse bize tepeden bakamasın' diye düşündük. İnanılmaz bir grup olmak için kararlı olduk ve tek bir yürekte toplandık."

K:Allkpop

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
bangchan'ın yaptıgından ne farkı var, o cocugu linclemekten bir hal oldular. ama simdi grubum kendilerine yapılanı anlattı oluyor. o cocuk da isim vermeden kendisine yapılanı anlatmıstı, yapılanı anlatmak suc degilse o niye suclu oldu o zaman? hangi grup yaparsa yapsın bu durumu hic hos bulmuyorum ve grupları zan altında bıraktıgını dusunuyorum.
çünkü chan mekan vererk yaptı bunu. eğer bts bunu şu tarihte şu günde deseydi fanları ordaki grupları rahatlıkla bulurdu. bts 10 yıllık grup. şuan yapılan tek şey çıkarım. bunu bts ten ve chanden önce söyleyen çokça idol var ama hepsi üstü kapalı bir şekilde diyor. ki chanda daha önce üstü kapalı dediğinde ona da kimse büyük tepki vermemişti

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
bts ile aynı zamanda cıkıs yapanlar ve promosyon yapanlar belli degil mi? bangchan icin mekanda bulunan gruplar da belli. daha az ya da daha cok grubu kapsaması bunu daha az ya da daha cok hatalı yapmıyor. sucu olmayan bir grup bile araya katılırsa yanlıstır. bangchan'ınki de yanlıstı, bu da.
tek bir yılda o yıllarda çıkan gruplar promosyon yapsa dediğin azda olsa mantıklı. bu sene exo shinee 4. jen erkek grubu 5. jen denilen erkek grupları promo yapıyor. bu sene çıkan grupla shinee arasında 15 sene fark var. bts hangi yıldan bahsettiği bile ortada değil. chan gidipite bize bir ara eğilmediler dese bu kariyerimin 5 senesini kapsar bu 5 sene içinde en az 50 grupla etkileşim vermiştir. sen çıkıp birini suçlar mısın yoksa bazı gruplar çok saygısız mı dersin. kli chanda daha önce yer zaman belirtmeden bunu demiş bir idol. o zaman tepki almadı. çünkü ortaya atılabilen bir grup yoktu. o olayı yine zmaan yer belirtmeden anlatsa yine tepki almayacaktı

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
1689012364-untitled-1.jpg

'Beyond the Story: 10-Year Record of BTS' kitabı BTS'in otobiyografisini, grubun olağanüstü başarılarını, anılarını ve dokunaklı deneyimlerini kapsayan şanlı yolculuğunu anlatıyor.

Kısa bir süre önce bir internet kullanıcısı, kitapta yer alan ve üyelerin ünlü sektöründeki kariyerlerinin başlarında yüzleşmek zorunda kaldıkları dile getirilmemiş gerilim ve rekabeti ortaya çıkaran bir anlatıya dikkat çekti.

1689013401-image.png

J-Hope: "Danger promolarında gerçekten çok zorlandık. DARK&WILD albümümüzün yayınlanmasının ve 'Danger' ile geri dönüş yapmamızın ardından, kendimizi bir numaralı kazananı açıklayan bir müzik programına katılırken bulduk. Bu, farklı bir müzik programı için yaklaşık yirmi ön kaydı tamamladıktan sonraydı. Canlı yayın için sahnede bulunmamız istendi, biz de sahneye gittik. Ancak sürpriz bir şekilde birincilik için yarışmadığımızı fark ettik."

V durumu detaylandırarak şunları paylaştı: "Başka bir grubun 1 numaraya aday gösterilmesi sorun değildi çünkü bizim daha çok çalışmamız gerekiyordu. Yayın kanalına her gittiğimizde, ister büyüklerimiz ister küçüklerimiz olsun, her zaman insanlarla selamlaşırdık. Ancak selamımızı görmezden gelen insanlar oldu ve hatta bazıları 1 numaraya aday gösterilmediğimiz için bizimle alay etti. Yayından sonra hepimiz aynı araçta seyahat ettik... bazılarımız ağladı, bazılarımız öfkelendi ve bazılarımız da hissettiğimiz kelimelerle ifade edemediğimiz üzüntü ve adaletsizlik nedeniyle hiçbir şey söyleyemedi. İşte o zaman 'Başarılı olmalıyız ki kimse bize tepeden bakamasın' diye düşündük. İnanılmaz bir grup olmak için kararlı olduk ve tek bir yürekte toplandık."

K:Allkpop
Twitterda bayagi sayfasi cevrildi bu kitabin ayri ayri basliklar cok iyi olur konusuruz

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
bangchan'ın yaptıgından ne farkı var, o cocugu linclemekten bir hal oldular. ama simdi grubum kendilerine yapılanı anlattı oluyor. o cocuk da isim vermeden kendisine yapılanı anlatmıstı, yapılanı anlatmak suc degilse o niye suclu oldu o zaman? hangi grup yaparsa yapsın bu durumu hic hos bulmuyorum ve grupları zan altında bıraktıgını dusunuyorum.
Hatırlamıyorum ama çıkış zamanlarında bir grup BTS selam vermeyince üyeleri bir kenara çekerek uyarmıştı yaptıklarının yanlış olduğu konusunda çünkü doğrusu buydu ama Chan bildiğin üyeleri ifşa edecek şekilde bilgiler verip fandomuna kızları açık hedef gösterdi ki aslında kızlar chan selam verirken hayranlarla etkileşim kurdukları için fark etmemiş eğer yayında şikayet etmek yerine o grup gibi uyarı ya da kırıldığını belirtseydi böyle birşey yaşanmazdı

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
yapmadıgı sey icin yuz tane paragraf doseyen koc yurekli jungkook'un tavsan disleri. yaptıgın sey ne onu tam olarak cozemedim zaten de. madem oyle herkesin kendi iradesi var bosa sallamıssın deyip geceydin ya. neyse arkadas kısmını tutturmusum en azından 🤪 simdi aynı ve ayrı grupta olduklarını da not aldım bi dahakine daha dikkatli olurum, ayrıca eslemcik ne ya ahahsh🤣 koskoca konudan senin boyle basit bir sey icin hemen kendini acındırma moduna alman da cok manidar ne demisler like idol like fan
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

e tamam iste hepiniz armymissiniz ve arkadasmıssınız. ben ne dedim arkadaslarına soyle biraz daha hızlı reaction versinler. e dedigimde hicbir sorun yokmus benim, bir de r yapan ben olmusum yersen
Ben army falan degilim ama haksizsin iste ayni sey degil btsle bang chanın yaptigi

Ü

Üye silindi 192

tamam aynı sey degil diyelim burada da hedef gosterme var dogru degil. army olmaman beni ilgilendirmez ama o senin fikrin karısamam🤙
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

offf yok twitterdaki olayı buraya tasıyorsunuz tok twitter agzı. kucumsediginiz twitterda olan biten her seyden haberiniz var masallah, sanki kendi agızları da twitter agzı degilmis gibi bi de platform elestiriyorlar. ben instagramdan ogrendim, hadi diyelim twitterdan ogrendim, eee ne degisiyo? sanki idoller yedigi lincleri sosyal medyadan degil gokten yiyormus gibi yok twitterdaki olayları buraya tasımayın falan 😀 demek istedigim ana konuya odaklanmak yerine masallah baska her seye odaklanıyorsunuz. sosyal medya aracı fark etmez grubunuzun verdigi roportaj sayesinde bir grup suruklendi mi evet eee bitti iste.
Bang Chan mantıksız bir konuyu uzatıp suçsuz kişileri linç ettirdi, Bts ise zorbalığa uğradı ve zorbaların adını bile vermedi ki keşke verselerdi de o rezilleri cancellasaydı sektör, kurbana "hedef gösterip acındırıyor" diyorsan sen de bir zorbasındır ve açık açık grubu sevmediğin için zorbalığı savunuyorsundur?? Hayatımda ilk defa zorbalığa uğramış insanlara karşı bu kadar berbat bir üslup görüyorum, yazık kpop grupları için zorbaları savunacak kadar da düşmeyin yahu.

Moderatörün son düzenlenenleri: