Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Blackpink'in Kore'de Ki Unvanı / Unvanları Ve Kore Prestiji

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
* Kore'nin Cumhurbaşkanı Moon Jae-in 2021 yılında onları "Ulusun gururu" olarak adlandırdı.
* 2019 yılında ise Lisa'yı Tayland - Kore ilişkileri çerçevesinde övdü.
* 2022 yılında Mavi Saray'da verdiği öğle yemeğinde birçok yabancı liderin Blackpink'in adından bahsettiğini ve yabancı liderlerin Blackpink'e ilgi gösterdiğini söyledi.

1710685431888.png

* Kore medyası Blackpink'e 2022 yılında "Ulusun hazinesi" unvanını verdi. Aynı zamanda 2022 yılının "kız grubu" ilan etti.

1710685597019.png

* 2023 yılında Kral Charles, bugüne kadar sadece The beatles (1965), Adele (2013) ve Ed sheeran'a (2017) verilen MBE Onur ödülünü Blackpink üyelerine verdi. Buckingham sarayı'ndaki davette kızlardan övgüyle söz etti. Davette Kore Devlet Başkanı (Cumhurbaşkanı) ve First Lady'si de bulunuyordu.
* Güney Kore'nin yeni Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol İngiltere davet yemeğinde onlardan "Eğer İngiltere'nin The Beatles'ı, Queen'i, Harry Potter'ı ve David Beckham'ı varsa Kore'nin de BLACKPINK'i var…" diyerek bahsetti.

1710781308628.png

* Yine 2023'te Güney Kore Devlet başkanı Yoon Suk-yeol, ABD senatosunda yaptığı konuşmada "Benim adımı bilmeyebilirsiniz ama Blackpink'in adını biliyorsunuzdur" diyerek yine Blackpink'ten bahsetti.

1710686154353.png

* Kore'nin en büyük ve temsilci havayolu şirketi Korean air, Blackpink'in "Born pink" turunun sponsoru oldu. "World Expo 2030 Busan" etkinliğini promo etmek için uçağı Blackpink ile kapladı. Sponsorluk boyunca Bp'in tanıtım videosu Korean air uçaklarında kalkıştan önce gösterildi.
* Güney Kore Başbakanı Han Deok-soo, Başkan Han Won-tae Cho ve diğer önemli konuklar, Kore Hava Bakım Hangarında "Busan 2030 Dünya Fuarı'na ev sahipliği" kapsamında Blackpink'in uçağını görmeye geldi. (2023)

1710686393593.png

* 2023'te Güney Kore devlet kanalı “Eminim herkes bu dört hanımı tanıyordur. Blackpink, Kpop'u temsil eden kız grubu. Popüler müziğin tarihini yeniden yazan ve ulusun prestijini artıran, özel bir diplomatik misyonları olduğunu söylemek abartı olmaz." diyerek BLACKPINK'ten bahsetti.

1710686447646.png

* Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon "Ulusal çıkarların desteklenmesinde büyük bir rol oynayan Blackpink'in GELECEKTE BU İYİ FAALİYETLERE DEVAM EDECEĞİNİ umuyorum" dedi.

1710686473850.png

-Bugün Blackpink'e olan aşkım kabardı. Bu gönderiyi de hazırlamak istedim. Umarım daha da iyi yerlere gelirler meleklerim <3

Ekli dosyalar

• 1710685721642.png
    1710685721642.png
    754.4 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleme:

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Kore'nin Cumhurbaşkanı Moon Jae-in 2021 yılında onları "Ulusun gururu" olarak adlandırdı.

Ekli dosyayı görüntüle 26990

Kore medyası Blackpink'e 2022 yılında "Ulusun hazinesi" unvanını verdi. Aynı zamanda 2022 yılının "kız grubu" ilan etti.

Ekli dosyayı görüntüle 26991

Güney Kore'nin yeni Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol 2023 yılındaki İngiltere davet yemeğinde onlardan "Eğer İngiltere'nin The Beatles'ı, Queen'i, Harry Potter'ı ve David Beckham'ı varsa Kore'nin de BLACKPINK'i var…" diyerek bahsetti.

Yine 2023'te Güney Kore Devlet başkanı Yoon Suk-yeol, ABD senatosunda yaptığı konuşmada "Benim adımı bilmeyebilirsiniz ama Blackpink'in adını biliyorsunuzdur" diyerek yine Blackpink'ten bahsetti.

Ekli dosyayı görüntüle 26993

Güney Kore Başbakanı Han Deok-soo, Başkan Han Won-tae Cho ve diğer önemli konuklar, Kore Hava Bakım Hangarında "Busan 2030 Dünya Fuarı'na ev sahipliği" kapsamında Blackpink'in uçağını görmeye geldi. (2023)

Ekli dosyayı görüntüle 26994

2023'te Güney Kore devlet kanalı “Eminim herkes bu dört hanımı tanıyordur. Blackpink Kpop'u temsil eden kız grubu. Popüler müziğin tarihini yeniden yazan ve ulusun prestijini artıran, özel bir diplomatik misyonları olduğunu söylemek abartı olmaz." diyerek BLACKPINK'ten bahsetti.

Ekli dosyayı görüntüle 26995

Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon "Ulusal çıkarların desteklenmesinde büyük bir rol oynayan Blackpink'in GELECEKTE BU İYİ FAALİYETLERE DEVAM EDECEĞİNİ umuyorum" dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 26996

-Bugün Blackpink'e olan aşkım kabardı. Bu gönderiyi de hazırlamak istedim. Umarım daha da iyi yerlere gelirler meleklerim <3
"Blackpink'e nasıl hâlâ ulusun kız grubu" unvanı verilmiyor anlamadım. Bu unvanı SNSD'den sonra en çok hak eden kadın grubu. Kore medyası ve halkı Blackpink'i görmemezlikten gelmek için her şeyi yapıyor gibi.

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
"Blackpink'e nasıl hâlâ ulusun kız grubu" unvanı verilmiyor anlamadım. Bu unvanı SNSD'den sonra en çok hak eden kadın grubu. Kore medyası ve halkı Blackpink'i görmemezlikten gelmek için her şeyi yapıyor gibi.
Ya açıkcası Snsd dışında başka hiçbir kız grubu "ulusun kız grubu" unvanını unvan olarak alamadı. Snsd'de direkt o dönemin Kore hükümeti tarafından aldı. O yüzden ne desem bilemedim şu an. Ama Blackpink Kore'nin en prestijli kız grubu o açık ara belli yani

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,089
Güney Kore'nin yeni Cumhurbaşkanı Yoon Suk-yeol 2023 yılındaki İngiltere davet yemeğinde onlardan "Eğer İngiltere'nin The Beatles'ı, Queen'i, Harry Potter'ı ve David Beckham'ı varsa Kore'nin de BLACKPINK'i var…" diyerek bahsetti.
"Onların doları varsa bizim Allah'ımız var," gibi bir açıklama. ASDHFXDFKLJGHKLDKDŞLGFKL