Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu Newjeans'in Şirketi Ador, Blackpink'in Izinden Mi Ilerliyor?

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
New jeans'i antipatik bulmamın tek sebebi şirketi ve mhj denen kadın.
Sm bile BAK SM BİLE bunun ne bok olduğunu anlamış şutlamış şirketinden Hybe'da güzel promo yapıyor diye kendi şirketine almış..
Hybe'den son zamanlarda o kadar çok nefret ediyorum ki, yani bilemezsin. İnsanlarında suçu var ama dinlemeseler para kazandırmasalar kadın sektörden sürülür zaten ama insanlar ayilıp bayılıyor, dahi yerine koyuyorlar. Sanki sektörde hiç olmamış şeyleri yapıyor. İnsanların görüp de benim göremediğim ne gerçekten merak ediyorum

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
bp uyeleri ilk marka elciliklerini aldiginda coktan globalde taninan
Blackpink'i isteyen zaten markaların kendisiydi. En son iki marka Jisoo için Twitter'da tartışmıştı, baya ikonikti. Markaların sahipleri bizim kızları çok sahipleniyor. Celiné Lisa'nın peşinden çok koştuğunu ve en sonunda global elçi olarak aldıklarını söylemişti. Jennie zaten Chanel kızı olarak biliniyor. YSL zaten Rosé için çıldırıyor ve Dior sahibinin Jisoo için YG'ye dedikleri viral olmuştu. Screenshot_2024-03-25-22-15-37-521-edit_com.android.chrome.jpg Blackpink K-Pop'ın kapısını Moda sektörü için araladı desek hiçte fena olmaz. Tüm linçlere engellere rağmen modayı yaydılar ve şimdi başka grupların fanlarının moda için övünmesini sağladılar. Sektör onlara çok şey borçlu ama işte hepsi üç maymunu oynuyor. Ador ceosu Min Heejin de Blackpink'in sahip olduğu her şeye sahip olunca Nj'nin aynı etkiye sahip olacağını sanıyor..

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
İnsanların görüp de benim göremediğim ne gerçekten merak ediyorum
Kadın grubunu göze sokuyor organik ve inorganik bir şekilde gündeme getirmek için çok uğraşıyor mesela Blackpink'in sahip olduklarına göz dikerek Nj'nin konuşulması için uğraşıyor ve başarıyor. Grubun özel bir yanı yok oyuncak bebek, robot misali.. şirket almış kukla gibi yönetiyor tamamıyla şirketle alakalı bir konu.

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,783
moda sektörü ve eğlence sektörü tabii ki sıkı bağlı iki oluşum. ama ben bu kadar iç içe olunmasından çok rahatsızım açıkçası. para getirisi, pozitif yanları çok fazla tabii ki. mesela bütün blackpink üyeleri teker teker markaları taşıdılar ve hepsi kendi markalarını daha da popüler hale getirdiler. bu onların da itibarını artırdı, grubun da. vesselam şu an bütün sektör aynı etkiyi yakalamaya çalışıyor ama yapamazlar çünkü blackpink bunu yaptığında bu yeniydi, şimdiyse sıradan ve ucuz bir numara. eskiden dergi çekimleri ses getirirdi şimdi kimse sallamıyor. en ağır fanlar bile sıkıcı buluyor bu elçilik muhabbetlerini. ben de sıkıntıdan patlıyorum sevdiğim idolleri ve üstlerindeki hiç ilgimi çekmeyen binlerce dolarlık kombinleri görünce. neyse işte newjeans çok ferah geldi cartcurt demeyi biliyorlar ama diğer idollerle aynı tas aynı terane.
aman bana ne gerçi neyse umarım ilerde yalnızca ve yalnızca müzik yapan gruplar görebiliriz

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
moda sektörü ve eğlence sektörü tabii ki sıkı bağlı iki oluşum. ama ben bu kadar iç içe olunmasından çok rahatsızım
Doğrusunu söylemek gerekirse bu dönemde şahsen bir sorun göremiyorum çünkü estetiğin, modanın önde popüler olduğu bir dönemdeyiz. Idol gruplar için müzik'ten öteye geçmemeli evet ama işte diğer şirketler Blackpink'in popülerliği modadan geliyor sanıyor ama Blackpink müzikal anlamda daha önplanda. Müziği ile tanınıp ek olarakta modaya yöneldiler modayı çok iyi taşıdıkları için de ekstra bir kazançları oldu. Fakat işte şirketler bunu anlamayıp artık müzikten önce modayı koyuyorlar. En basitinden HYBE'ın yeni kadın grubu daha çıkış yapmadan PFW'e katılmıştı. Blackpink modanın kapısını kpop açarken bir tık yanlış gözüktü sanırım. Moda asla müzikten önce gelmemeli.

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,783
kimin dediğini açıkça söylemiycem bu sitede baya seveni var ben de sevmiyor değilim ama bu açıklamayı hiç samimi bulmamıştım
ayy çok merak ettimm😭😭😭😭
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

kimin dediğini açıkça söylemiycem bu sitede baya seveni var ben de sevmiyor değilim ama bu açıklamayı hiç samimi bulmamıştım
yani bp'nin kıdemlileriyse belki bu triplere girmiş olabilir ama onlardan sonra çıkış yapan birinin bunu söylemesi baya dertli

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
blackpink açıkça referans alınıyor hadi bunu kabul etseler neyse blackpink’i referans alan çoğu grup blackpink’i bilmiyormuş gibi davranıyor. bu arada bunu sadece nj için demiyorum birkaç grup daha var.
Bence hepsi içten bir şekilde hayranlık duyuyor. Ki 4. Jenerasyon ve 5. Jenerasyondaki neredeyse tüm kadın idollerin rol modeli Blackpink üyesi çıkıyor. NewJeans üyesi Hyein mesela Jennie'yi rol modeli olarak aldığını çok fazla gösterdi. Ive üyesi Leeseo, Leeserafim Kazuha, Itzy Yuna vb. bunlar açık açık Blackpink hayranı olduğunu belli eden kişiler. "Bir sonraki Blackpink"i oluşturmaya çalışan şirketler kız gruplarını Blackpink'e tepki vermemesi, hayranlığını belli etmemesi gerektiğini dahi düşünüyorum. Mesela Aespa bana nedense SM zoruyla Blackpink'e tepki vermiyordu gibi geliyordu, sonradan Jisoo Aespa ile iletişime geçince araları çok iyi oldu Ae üyeleri Blackpink'in konserine katılmıştı. Nj için de bunun böyle olduğunu düşünüyorum. Hyein predebut zamanı açıkça Jennie stanliği yapıyordu ama çıkışından sonra bir anda tanımıyor gibi oldu bu bile şirketin onlara engel olduğunu söylememi kanıtlıyor.

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
hyein açıkça jennie’ye hayranlık duyduğunu söylediğinde ya da jisoo ve karina etkileşimi olduğunda çok beğenmiştim.
Böyle etkileşimler fanları da pozitif etkiliyor. Jisoo Karina etkileşimi sayesinde Aespa'ya çok ısındım ve en sevdiğim 4. Jenerasyon kadın grubu konumuna yükseldi. Ama işte Ador herhalde kaos olsun idolleri tanınsın diye çabalıyor ama sorsan kimse üyeleri ayırt edemez .d

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Neyin izinden ilerliyor bilemiyorum ama bir an önce kendi başlarına marka değeri kazanmamış üyelere bu kadar elçilik, marka antlaşması vs azaltmalı. Tamam dinlenmelere filan bakınca baya da dinlenip seviliyorlar o zaman yönünü buna çevir ve kızları ilk başta Kpop idolü olarak markalaştır. Yani ilgilenmeyen bir kimse kızları bireysel olarak tanımaz, ben mesela kaç kişi olduklarını bile bilmiyorum. İdol olarak klipleri harici ne yaptılar hiçbir fikrim yok. Bunu ilgilenmeyen kişi bilemez diyebilirsiniz ama öyle bir imaj oluşturdular ki idol olarak yaptıkları şeylerin çok az olduğunu düşünüyorum.

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Ya hacı elçilikler cidden can sıkıcı bence ya. Blackpink benim için o kadar okey ki çünkü kızlar marka ile bütünleşti ve markaların lüks havalarına aşırı uydular. Şimdi 15 yaşında give me attention diyen çocuklar 30-35 yaşında ki kadınlar için kombinlerlere orada burada görününce insan "ne alaka ya?" demekten kendini alamıyor. Ki tamam popülerler ama Haerin Dior'a ne katabilir? Danielle bu güne kadar nasıl bir stil sergiledi de Celine global elçi yaptı? Hadi bu kızların günlük instagram pozları, havaalanı tarzları olsa, imza bir şeyleri olsa neyse de o da yok. Sadece crop-etek, crop- pantolon. Cidden bu konuda çok doluyum çünkü gittikçe insanların algısı da değişiyor. Çocuklar pahalı ürünler için birbirlerini zorbalıyor, olmayan kendini eksik hissediyor. Saçma sapan bir duruma dönüştü iyice olay ve hiç bir süksesi kalmadı. Anca tiktoktaki editçi tayfa takar bunları bundan sonra

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Yani ilgilenmeyen bir kimse kızları bireysel olarak tanımaz
Ben dahi araştırmama rağmen hâlâ kimin kim olduğunu bilmiyorum. Bireysel olarak o kadar pasifler ki kendilerine ait bir kimlik dahi oluşturamadılar - ya da şirket buna engel oluyor ki grup hep avucunda olsun- Blackpink mesela çıkış yapmadan önce bile üyelerin hepsi kendi kimliğini oluşturmuştu, farklı auralar farklı tarzlar farklı kişilikler ve farklı yeteneklerle bireysel olarak kendilerini birbirinden ayırdılar. Zamanla solo stanlerin oluşma sebebi de aslında herkesin kişilik olarak birini ayırt edip onu kendine daha yakın hissederek takip etmesinden kaynaklıydı. Fakat mesela nj için bu mümkün olmayacak gibi çünkü hiçbirinin kendine ait bir şeyi yok robotlaştırılmışlar maalesef..

Konu Sahibi
Golden Voice

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Yani ilgilenmeyen bir kimse kızları bireysel olarak tanımaz
Ben dahi araştırmama rağmen hâlâ kimin kim olduğunu bilmiyorum. Bireysel olarak o kadar pasifler ki kendilerine ait bir kimlik dahi oluşturamadılar - ya da şirket buna engel oluyor ki grup hep avucunda olsun- Blackpink mesela çıkış yapmadan önce bile üyelerin hepsi kendi kimliğini oluşturmuştu, farklı auralar farklı tarzlar farklı kişilikler ve farklı yeteneklerle bireysel olarak kendilerini birbirinden ayırdılar. Zamanla solo stanlerin oluşma sebebi de aslında herkesin kişilik olarak birini ayırt edip onu kendine daha yakın hissederek takip etmesinden kaynaklıydı. Fakat mesela nj için bu mümkün olmayacak gibi çünkü hiçbirinin kendine ait bir
Haerin Dior'a ne katabilir? Danielle bu güne kadar nasıl bir stil sergiledi de Celine global elçi yaptı? Hadi bu kızların günlük instagram pozları, havaalanı tarzları olsa, imza bir şeyleri olsa neyse de o da yok. Sadece crop-etek, crop- pantolon. Cidden bu konuda çok doluyum çünkü gittikçe insanların algısı da değişiyor. Çocuklar pahalı ürünler için birbirlerini zorbalıyor, olmayan kendini eksik hissediyor.
Dior, Cartier gibi markalar olgun yüz hatları olan kişilere gidecek bir marka. Jisoo mesela bu markayla bütünleşti dediğin gibi çünkü kızın yüzü tam o markalara göre. Küçücük kızın ne işi var o markada? Kendilerine ait net bir tarzı olmayan kızlar nasıl bir anda Celiné Global Elçi olabiliyor? Bak burada konu Lisa'nın global elçiliği bırakması değil, asıl konu modada hiçbir etkisi olmayan birinin ani şekilde global elçi olması. Dolu olmanı anlayabiliyorum çok haklısın, Min Heejin gib bir ceo olunca emin ol şaşırmamak dahi gerekiyor çünkü Taemin daha küçücük yaştayken çekimlerde obje olarak kullanmaya çalışmıştı.. Şirket zorlama olarak bir şeyler deniyor bakalım nereye kadar sektörün içine edecek.

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Ben dahi araştırmama rağmen hâlâ kimin kim olduğunu bilmiyorum. Bireysel olarak o kadar pasifler ki kendilerine ait bir kimlik dahi oluşturamadılar - ya da şirket buna engel oluyor ki grup hep avucunda olsun- Blackpink mesela çıkış yapmadan önce bile üyelerin hepsi kendi kimliğini oluşturmuştu, farklı auralar farklı tarzlar farklı kişilikler ve farklı yeteneklerle bireysel olarak kendilerini birbirinden ayırdılar. Zamanla solo stanlerin oluşma sebebi de aslında herkesin kişilik olarak birini ayırt edip onu kendine daha yakın hissederek takip etmesinden kaynaklıydı. Fakat mesela nj için bu mümkün olmayacak gibi çünkü hiçbirinin kendine ait bir

Dior, Cartier gibi markalar olgun yüz hatları olan kişilere gidecek bir marka. Jisoo mesela bu markayla bütünleşti dediğin gibi çünkü kızın yüzü tam o markalara göre. Küçücük kızın ne işi var o markada? Kendilerine ait net bir tarzı olmayan kızlar nasıl bir anda Celiné Global Elçi olabiliyor? Bak burada konu Lisa'nın global elçiliği bırakması değil, asıl konu modada hiçbir etkisi olmayan birinin ani şekilde global elçi olması. Dolu olmanı anlayabiliyorum çok haklısın, Min Heejin gib bir ceo olunca emin ol şaşırmamak dahi gerekiyor çünkü Taemin daha küçücük yaştayken çekimlerde obje olarak kullanmaya çalışmıştı.. Şirket zorlama olarak bir şeyler deniyor bakalım nereye kadar sektörün içine edecek.
Kesinlikle katılıyorum. Konu Lisa değil ama resmen Celine'e Celine etkisi veren Lisa'ydı. Bakalım nerede son bulacak bu akım. Hallyu'nun bitmesi gerek bence bir an önce ki zaten bence fazla bir ömrü de kalmadı