Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu Böyle Düşünen Tek Ben Miyim Yoksa...

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Ne zaman bir idol icerigi izlesem hep sadece korelilere hitap ediyormuş gibi geliyor. Mesela Amerikaya gidiyorlar direkt korede saat kac ki acaba? ya da koreli fanlarımızın iş çıkış saati trafik vardır evinize guvenli gidin ya da mesela bir kore oyunu olsun hic aciklama yok şöyle bir oyun vs diye halbuki farkında degiller mi global fanları da oldugunun😭 (Sabah Eunchae Soobin star dairy izlemistim orada korelilerin bir tas oyunu varmis ondan bahsediyorlardı hic oyundan bahsetmek fln yok eunchae bilmiyor diye bir iki kelime fln anlattılar)

İdoller sadece koreli fanları onemsiyormus gibi hissettiriyor

django

Trainee
Tepki
145
fandomında olduğum grup Ateez açısından konuşursam, böyle bir durum pek hissetmedim ben. bunun sebebi debutlarından beri sağlam bir global fanbase'e sahip olmaları olabilir tabii

Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
fandomında olduğum grup Ateez açısından konuşursam, böyle bir durum pek hissetmedim ben. bunun sebebi debutlarından beri sağlam bir global fanbase'e sahip olmaları olabilir tabii
Olabilir globalde ateez cok seviliyor ben de seviyorum coachellayı sabirsizlikla bekliyorum

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Kore bazlı katılmıyorum çünkü sonuçta ülkeleri Kore, konuştukları dil, yemekleri her şey o ülkenin insanılar. O yüzden Kore'ye daha fazla önem vermeleri bana normal geliyor. Bir de en hakim oldukları kültür de Kore kültürü, başka kültürlere o kadar hakim değilken (yabancı üyeler dışında) çok fazla üstüne düşmelerini bekleyemem.
Ama dediklerinin bir değişik versiyonunu düşünüyorum ben de, belli ülkedeki fanlara daha çok önem veriyorlar gibi geliyor bana da. Japonya, Amerika gibi. Yani oralarda Kpop'ın en çok para kazandığı büyük pazarlar bu açıdan bakınca da nedeni az çok belli
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ateez zaten Kore'den çok önce güçlü bir yurt dışı fandomına sahipti. SMN era'dan hemen sonra Avrupa da konser vermeye başlamışlardı. Hatta bir ara bir röportajda Hj Kore'de şarkıların aşırı popüler olmaması konusunda 'Biz yine sevdiğimiz ve bildiğimiz tarzda müzik yapmaya devam edeceğiz.' gibi bir şey demişti. Ama ben yine de Kore'deki başarıların onları ayrı mutlu ettiğini düşünüyorum. O yüzden hep Kore'de de kıymetleri bilinsin diye beklemiştim.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Kore bazlı katılmıyorum çünkü sonuçta ülkeleri Kore, konuştukları dil, yemekleri her şey o ülkenin insanılar. O yüzden Kore'ye daha fazla önem vermeleri bana normal geliyor. Bir de en hakim oldukları kültür de Kore kültürü, başka kültürlere o kadar hakim değilken (yabancı üyeler dışında) çok fazla üstüne düşmelerini bekleyemem.
Ama dediklerinin bir değişik versiyonunu düşünüyorum ben de, belli ülkedeki fanlara daha çok önem veriyorlar gibi geliyor bana da. Japonya, Amerika gibi. Yani oralarda Kpop'ın en çok para kazandığı büyük pazarlar bu açıdan bakınca da nedeni az çok belli

Ateez zaten Kore'den çok önce güçlü bir yurt dışı fandomına sahipti. SMN era'dan hemen sonra Avrupa da konser vermeye başlamışlardı. Hatta bir ara bir röportajda Hj Kore'de şarkıların aşırı popüler olmaması konusunda 'Biz yine sevdiğimiz ve bildiğimiz tarzda müzik yapmaya devam edeceğiz.' gibi bir şey demişti. Ama ben yine de Kore'deki başarıların onları ayrı mutlu ettiğini düşünüyorum. O yüzden hep Kore'de de kıymetleri bilinsin diye beklemiştim.
Evet de sadece arada bir globallere selam vermeleri en azindan basit ingilizce yorumlari okuyamazlar mı😭

Kore yi merkeze almaları normal ama sürekli sadece Kore üzerinden muhabbet dönünce de insan anlamadığı için kendini dışlamış ve sıkılmış hissediyor cidden kdkskwklw
Normal zaten de nasıl desem sadece kore odaklı gibiler