Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bu Kişi Neden Hâlâ Sitede?

Ü

Üye silindi 192

Sanıyorumki şikayet bölümüne kabul edilmedi o yüzden buradan atıyorum.

Bts üyelerinin ameliyat haberilerine, Sasaenglerin tehdit haberlerine, askerlik durumlarına ve hakkında 7 yorum birden attığı şarkısına yaptığı rezil yorumlardan sadece bazıları:
Screenshot_20230701-163730_Chrome.jpg
Screenshot_20230701-164823_Chrome.jpg Screenshot_20230701-164413_Chrome.jpg Screenshot_20230701-164227_Chrome.jpg Screenshot_20230701-164208_Chrome.jpg

Blackpink üyelerine yaptığı bodyshaming, seviyesiz benzetmeler ve Jennie'nin nefreti hak ettiğini söylemesi: Screenshot_20230701-164531_Chrome.jpg
Screenshot_20230701-164909_Chrome.jpg
Screenshot_20230701-164355_Chrome.jpg Screenshot_20230701-164257_Chrome.jpg

Ning2 için yaptığı ırkçı yorum:
Screenshot_20230701-164003_Chrome.jpg

Jinni'nin linçlenmesini istediği yorum:
Screenshot_20230701-164115_Chrome.jpg

Diğer erkek idollere uglyshaming yapıyor:
Screenshot_20230701-164649_Chrome.jpg

Soyeon için "Kendini tecavüzleri destekleyen hayvan istismarcısı mı sandın" diyerek aklınca kızı rapi üzerinden linçliyor:
Screenshot_20230701-164746_Chrome.jpg

Kendi hemcinslerini ve Bts üyelerini cringe cringe cümleler ile linçliyor (Hatta Bts üyelerine hakaretler ediyor) ama hâlâ sitede barınıp süper zekalı bir kaç kullanıcı da onu destekliyor.

Kendi hemcinsine, seni asla tanımayacak ve pardon ama seni bir yerlerine bile takmayıp atm olarak gören erkekler için nefret almayı hak görecek kadar rezilleşme bari, pick me değil de ne bu şimdi? "Gazı kaçmış kola" nasıl bir seviyesizliktir? Birinin ameliyat olmasına sevinmek nasıl bir obsesifliktir? Buna yıllardır ban atılmaması da bir garip.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230701-164531_Chrome.jpg
    Screenshot_20230701-164531_Chrome.jpg
    45.2 KB · Görüntüleme: 30

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Bu kişi gerçek bir akıl hastası neredeyse her gönderiye yazacak bir nefret yorumu buluyor manyak.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Ben bu kişinin yorumlarına genellikle hiç katılmıyorum baştan söyleyeyim fakat belirli bir platformun büyümesi için farklı görüşten insanların da olması gerekir bence.Açık bir şekilde hakaret ettiği yorumları varsa kesinlikle haklısın ama herhangi bir sakıncalı yorumu yoksa bence sitede farklı görüşler olması açısından olumlu bir durum.Hatta umarım ileride foruma da farklı fikirleri olan kişiler gelir.
Farklı fikirleri kesinlikle olabilir saygım var hatta onları bilerek koymadım ama birinin nefret almasına "fazlasıyla hak ediyor" demesi ve bir idolun ameliyat olmasına sevinmesini normal bulmuyorum açıkçası ya da Jennie'nin vücuduna sürekli bodyshaming yapması ve Jisoo için "Gazı alınmış kola" gibi hitaplarda bulunması hoş değil.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Şura adlı userı da @callmeswarley şikayet etti. Ben de admine neden hâlâ banlanmadığını sormuştum. Kendisi sürekli yeni hesaplarla geldikleri için banlamayacaklarını söyledi 🤠 banlamak çok zor olmasa gerek. Sürekli banlansalar bir yerden sonra gelemezler. Çünkü cihaz başı sınırlı mail açılıyor. Keşke bu konuda gerekleri yapılsa. Yorummer, Şura, Hanna şu an banlanması gereken kişiler.
Bu kullanıcı inanılmaz ama herkese yapacak kötü bir yorum bulabiliyor ve sanırım Jennie'den Kai ile sevgili olduğu için nefret ediyor. Jin'e yazdığı şeyi görünce sinir krizi geçirdim resmen, eminim Sulli'ye de kötü yorumlar yapmıştır bu.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Evet arkadaşlar kendisi namı diğer yorummer yani EXO dışında diğer bütün idollere eleştiri adı altında iğneleyici, aşağılayıcı yorumlar yapan patavatsız yorummer.Kendisi 2019'dan beri sitenin paraziti gibi bir şeydi o yüzden sitede en sevilmeyen kullanıcı halen budur bence.İnsanların sinir uçlarına dokunmakta ustadır asla laf anlamaz ve kabul etmez patavatsızlığının zekâtını verir o derece.Kendisinin ikiyüzlü yorumlarına site sakinleri artık dayanamadığı için sürekli yüzüne vurunca bi ara elini eteğini çekmişti, ne güzel kurtulduk diyorduk ama yine ara sıra böyle hortluyor.Eskiden paragraflarca nefretine kılıf uydurup yorum yapıyordu,siz düşünün artık bu onun iyi bile hali.Exo'ya laf bile konduramaz ama diğer idollerin içinden geçmekte hiç tereddüt dahi etmez öyle de SADIKTIR Exo'ya(!) kendisi OİSBXHSHNSSJ
Defteri bayağı kabarık duruyor, tam belgesel yapmalık sfmskwbwl

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Sulli'ye yapmamış olsun ya. Çünkü Sulli'nin başına gelen şeylerden sonra akıllanmalıydı.
2019'un başından beri sitedeymiş sanırım ve sitede bazı kullanıcılar Sulli'ye sütyen giymemesi yüzünden Koreli netizenler gibi nefret yorumu yapıyorlarmış, doğru mu acaba diye eski haberlere bakalım bari dedim ama haberlerin yorumları kapatılmış fakat umarım o değildir çünkü o olaydan sonra bile şu yorumları yapıp bir insanın vicdanı hiç sızlamıyorsa diyecek söz bulamıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bazen o kadar zıvanadan çıkıp saçmalıyor ki, hayret ediyorum. En son Kai için "en ayı benim idolüm" demişti. Yani fanlığı için yapıyor diyeceğim ama fan olmak bu kadar anlamsızlığa sebep olmamalı ya. Şu kurduğu cümlenin mantıklı bir yanı var mı mesela?
En ayı ne demek ya brfmdbfkwd

NetizenAdmin

Üst Yönetici
Tepki
580
Şura adlı userı da @callmeswarley şikayet etti. Ben de admine neden hâlâ banlanmadığını sormuştum. Kendisi sürekli yeni hesaplarla geldikleri için banlamayacaklarını söyledi 🤠 banlamak çok zor olmasa gerek. Sürekli banlansalar bir yerden sonra gelemezler. Çünkü cihaz başı sınırlı mail açılıyor. Keşke bu konuda gerekleri yapılsa. Yorummer, Şura, Hanna şu an banlanması gereken kişiler.
Diğer başlıkta söylediğim gibi:

Sitede hakaret eden kişiler zaten banlanıyor. Ama sürekli yeni hesaplar açıp geliyorlar. IP adresini banlıyoruz biz ama IP adresi değiştirmek çok basit, modem açıp kapandığı zaman da değişiyor. Yani gerekli banlanmalar yapılıyor, sadece onların yeni hesap açma hızına yetişemiyoruz bazen.

Yani mail adresi ile hesap açmakla bir ilgisi yok olayın. Ben hem mail hem IP adresiyle engelliyorum gerekirse kullanıcıları, ama başka bir mail verip IP adresini değiştirince tekrar hesap açıp yorum yapabiliyorlar.

Yorummer konusunda, hakaret ve küfür bulunduran yorumlar yapmadığı için banlanma işlemi yapılmadı.