Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Chen, Baekhyun Ve Xiumin'in Sm'den Ayrılması

kedy

Trainee
Tepki
140
Şok içerisindeyim Cbx Sm'den paralarını alamadığını için ve 12 yıllık sözleşmeleri daha bitmeden 17/18 yıla uzatmaya çalıştıkları için Sm'den ayrılmışlar
Hep Chanyeol Sehun ve Soo'nun Sm'den ayrılacağını düşünüyordum şu an şok oldum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada cb'in ertelenip durma sebebi buymuş demek

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,530
Ben de çok şaşırdım
Sm ne kadar sinir bozucu bir şirket böyle
Bunca sene bu cb için beklediler ve evren izin vermiyor sanki 💔

angel

Trainee
Tepki
293
Acaba bu sene geri dönüş olacak mı?Tam herkes tamam cb yapıcaklar diye sevinirken ilk önce Kai'nin şimdi de 3 üyenin şirketten ayrılması

...

Rookie Idol
Tepki
773
Nasıl yani cidden mi 😳

Tenebris

CumberLay'in Fanboyu
Fanbase Starter
Tepki
3,956
Konu eksik kalmış. Ayrılmadılar, SM'e karşı dava açtilar. Yani şuan hala SMdeler.

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,882
Ay şaşırtıcı ve üzücü bir haber. Umarım istediklerini alırlar.
Tam CB yaparlar diye beklerken çok şaşırdım.

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,950
ayrılma gibi bir durum yok olay cbx üzerinden dönüyo su an onlar dava acmıslar sm para akısı sağlayamadığı icin su an 3 üye de dava sürecinde lütfen resmi olmayan kaynaklara aldanmayın

kelebek

ece 🫧
Lead Dancer
Tepki
7,947
taeyeon kai kyungsoo minho ve taeminin de ayrilacagi dusunuluyormus

oasis

Trainee
Tepki
31
Tüm tarafların açıklamalarını okudum şöyle anlatayım CBX tarafı kar listelerini görmek istemiş ve bunun için sm'e 7 8 kere isteklerini belirtmişler. 31 mayısa kadar herhangi bir geri dönüş almadıkları için sözleşmelerini tek taraflı olarak 1 haziranda feshetmişler yani smden ayrıldılar diyebiliriz. Bu dava süreci de kimin haklı kimin haksız olduğunu gösterecektir. Sm'in yayınladığı uzun açıklamada ise bu 3 üyede dahil 7 kişi ile kişisel sözleşmeleri yenilediklerini bu sözleşmeler yenilenirken 3 üyeninde itiraz etmediğini belirtmiş. Yeni kanun sonrası da aylık ödeme yaptık, ondan öncede yılda 2 kez ödeme yaptık diyor sm. Ayrıca üyeler istedikleri zaman kar listelerini görebilir ancak onlar ısrarla kopyalarını istiyor bu 3. Kişilerin eline geçebilir diğer üyelere zarar verebilir demiş 🤪. Chenbaekxi'nin aklını karıştıran dış güçler var diye de eklemiş. Ayrıca yayınladiğı açıklamada gg tvxq ve sujuyu örnek göstermiş biz her zaman iyi davranırız sanatçılarımıza demeye çalışmış ama ayağına sıkmış

zeytin🐾

Rookie Idol
Tepki
572
Exonun en dezavantajlı olduğu durum şirketi cidden, sektörün en başarılı vocal gruplarından biri böyle şeylerle uğraşıyor yazık valla

digustingshaat

Trainee
Tepki
303
sm şaka gibi ayrıc exo-l in çektiği çile nedirallah aşkına