Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Doğu Türkistan Ve Kpop Hayranları

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
bu konu eski olabilir belki ama forumu bu mesele yaşanmadan önce bilmediğim için tekrar gündeme getirmek istedim çünkü o gün kimseyle konuşamadığımm için tek başıma sinirlenmek zorunda kalmıştım şimdi birlikte sinirlenebiliriz. Jackson'ın konser video larında çin propagandası yapması sonucu doğu Türkistan olayları yüzünden baya linçleniyordu beni sinir eden konu bazı hayranlar Jackson'ın savunmak için "doğu Türkistanlılar terörist,Çin sınırlarını işgal etmeye çalışıyorlar.Bunlar sadece Çin'e yapılan propaganda Uygur Türkleri çinin sınırlarını taciz ediyor" gibi savunmalar yapıyorlardı utanmasalar bunlar amarikanın oyunları diyecekler Çinli bile değiller ne bu milliyetçilik tamamen idolünü savunma amaçlı bir kıyımı savunuyorlar resmen ve bu konu sadece Jackson'la sınırlı bırakmak istemiyorum diğer bu tür paylaşımları yapan Kpop idolleri ve Türk fanlar içinde konuşmak istiyorum."Çin zorla böyle paylaşımlar yaptırıyor,siz çini bilmiyor musunuz ne kadar baskıcı.ailelerinin başına birşey gelir paylaşmasalar" Aynen gerizekalı Çin devleti sırf bir Instagram gönderisi atsın diye idolünün ailesinin başına silah dayıyacak.Atmayan atmıyor mesale Exo ile aespa yi takip ediyorum ningning ile xiumin ve nct den Çinli olan bazı üyeler paylaşmadı ve bu idoller bu gönderiyi atanların yarısından daha popüler neden onlar atmadıda diğer idoller attı çünkü 1 milrar nüfusu olan koli koli albüm alıp pahalı hediyeler alan Çinli fanlarla Stream kasıp anca 1 albüm alabilen sen bir misin.lay'in Çin'de çıkardığı film yılın en çok konuşulan filmi olan Barbie yi bile geçti sence bu adam çin varken globel'i hedeflerimi ya da hiçbir idol bu kadar illeri gitmesken Jackson niye konserinde çin propagandası yapacak kadar ileri gitti çünkü o konserin sporsoru Çin devletiydi zorla yaptırmak yarken niye çin masrafa girip konsere sponsor olsunki demek ki zorla yaptırmaya gerek yokmuş herşey parayla halledilebiliyormuş.ikinci bahanede "kendi ülkesi dururken niye başka ülkeyi desteklesin" en nefret ettiğimde bu bahane sırf idollerinizi desteklemek için daha ne kadar vicdansızlaşa bileceksiniz benim ülkem böyle birşey yapsa ben kendi ülkemi niye destekliyim sen salak mısın? Ortada soykırım var insanlık suçu işleniyorken kendi ülkem bile olsa bu vicdansızlağa göz yumam ama konu idollerini savunmak olunca bu kadar empatiden yoksun acımasız cevaplar verbiliyorlar. kısaca Çinin zorla yaptırdığı birşey yok senin idolün para için Çinli fansevice lerini tatmin etmek amacıyla bir zulmü destekleyip yaptıkları propaganda yüzünden yukardaki gibi Uygur Türklerine terörist olarak tanıtılmasına sebep oldu.

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,787
Buna benzer kafa yapisina sahip birini taniyorum.... Youtube'da AliFizza diye bir hesap var. Türk bir kız 13 yaşındayken 27 yaşındaki Pakistanlı sapiga kaçıyor ve Pakistan'da evlenip 3 çocuk yapiyor. Müge anlı defalarca kızı ikna etmeye çalışmasına ragmen kız ikna olmuyor. Kız şuan beynini o kadar yıkamış ki Pakistanlı mültecilerin yüzünden Türkiye'de pakistanlilari istemiyoruz tagi açıldığında bizi ırkçılıkla ve imansizlikla suçlamıştı. O kocası olacak hoduk de protein tozu parası yüzünden çocuklarını aç susuz bırakıyor. Hazır ekmek alınca sinirleniyor karısına her gün ekmek yaptırıyor. Bir keresinde kız hastaydı kaldırıp ekmek yaptirmisti. Gidin bakın kanala. Resmen vahşet.

romo

Trainee
Tepki
217
Buna benzer kafa yapisina sahip birini taniyorum.... Youtube'da AliFizza diye bir hesap var. Türk bir kız 13 yaşındayken 27 yaşındaki Pakistanlı sapiga kaçıyor ve Pakistan'da evlenip 3 çocuk yapiyor. Müge anlı defalarca kızı ikna etmeye çalışmasına ragmen kız ikna olmuyor. Kız şuan beynini o kadar yıkamış ki Pakistanlı mültecilerin yüzünden Türkiye'de pakistanlilari istemiyoruz tagi açıldığında bizi ırkçılıkla ve imansizlikla suçlamıştı. O kocası olacak hoduk de protein tozu parası yüzünden çocuklarını aç susuz bırakıyor. Hazır ekmek alınca sinirleniyor karısına her gün ekmek yaptırıyor. Bir keresinde kız hastaydı kaldırıp ekmek yaptirmisti. Gidin bakın kanala. Resmen vahşet.
Yazıyı okurken tetiklenip jamie fraser gifi ile sakinleştim

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,787
O olayı biliyorum ama sanırım kız kaçmıyordu, kaçırılıyordu okul yolundayken. Eşi baya türkçe konuşmasına falan izin vermiyordu ve korkunç gerçekten. Kızın ailesi ve devlet nasıl bir şey yapamamış. Hadi ailenin gücü yetmemiş devlet?? Bir türk vatandaşı olan küçücük çocuğu ülkeden çıkarmak bu kadar kolay mı ya?
Hayır okul önünde tanışmışlar sevgili olmuşlar. daha sonra Pakistanlı bir aile yardım etmiş baya beraber kaçmışlar. Hatta ablası da kaçmıştı ama ablası boşanıp annesinin yanına döndü. Aldatılmış. Ailesi de Roman ve kendileri soyleyemese de bu konuyu çok fazla onemsemiyorlar artık. Çünkü kız gelmek istemiyor. Müge anlı kızın kocasına Türkiye'ye adım attığın an seni tutuklatacagım dedi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yazıyı okurken tetiklenip jamie fraser gifi ile sakinleştim
Jamie dedin gönlümü kazandın bebiş.

romo

Trainee
Tepki
217
Hayır okul önünde tanışmışlar sevgili olmuşlar. daha sonra Pakistanlı bir aile yardım etmiş baya beraber kaçmışlar. Hatta ablası da kaçmıştı ama ablası boşanıp annesinin yanına döndü. Aldatılmış. Ailesi de Roman ve kendileri soyleyemese de bu konuyu çok fazla onemsemiyorlar artık. Çünkü kız gelmek istemiyor. Müge anlı kızın kocasına Türkiye'ye adım attığın an seni tutuklatacagım dedi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Jamie dedin gönlümü kazandın bebiş.
Yazcam yazcam ne zamandır yorumlarına senin jamie diye de unutuyorum. Beyefendiyi buralarda görmek çok hoşuma gitti, taste💅🏻

romo

Trainee
Tepki
217
Bu arada bişi demek istemiyorum ama romanlar çok sıkıntılı bir topluluk ailenin önemsememesi vs pek şaşırtmıyor