Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bilgi Köşesi Dünya Turu 11: Çin

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Merhabalar sevgili forum halkı! Nasılsınız, umarım keyfiniz yerindedir ❤️ bugün sizleri Çin'e götürüyorum. Keyifli gezmeler dilerim, dikkat edin de mide fesatı geçirmeyin.

images (25).jpeg

•Çinliler her sene yaklaşık 4 milyon kedi yiyormuş.
•Ketçapın orijinalinde domates bulunmazmış; zira Çinlilerin bulduğu Ketchup bir balık sosu olarak ilk kez ortaya çıkmış.
•Çin'de bahar aylarında yumurtalar, erkeklerin idrarıyla haşlanıyormuş ve bahar lezzeti adı altında pazarlanıyormuş.
•Japonya, İkinci Dünya Savaşı'nda Çin'i zehirli pirelerle bombalamış.

indir (16).jpeg

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Bir akşam çayı içmeyi düşünüyordum ta ki bu başlığı okuyana kadar, fazladan kalori almama engel olduğun için teşekkür ederim şgamvsmvmsv
Rica ederim ajsjdjfjmaksjdjdkd
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çin hakkında ağzımı açarsam susmam gibi hissediyorum
Ne güzel işte, hem biz de bilgileniriz. Cahil cühela bir insanı bilgilendirmekle çok sevap işlemiş olursun 😅

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Pek de merak ettiğim bi ülke olmadı hiç.

Çin'in Afganistan'a büyükelçi atayarak Taliban yönetimini resmi olarak tanıdığı ile ilgili haberler okudum. Ve bunu yapan ilk ülkeymiş. Şimdi ne desem bilemedim 🤷‍♀️

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Pek de merak ettiğim bi ülke olmadı hiç.

Çin'in Afganistan'a büyükelçi atayarak Taliban yönetimini resmi olarak tanıdığı ile ilgili haberler okudum. Ve bunu yapan ilk ülkeymiş. Şimdi ne desem bilemedim 🤷‍♀️
Daha sonraki ülkeler ilgini çekebilir, onlara yazabilirsin. Hiç sıkıntı değil ❤️